Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 5 éves fiamnak tud valaki Szolnok megyében autistákkal foglalkozó intézményt? fórum

Az 5 éves fiamnak tud valaki Szolnok megyében autistákkal foglalkozó intézményt? (tudásbázis kérdés)


19. marikati (válaszként erre: 18. - Sztolyka)
2010. júl. 23. 16:03
Gratulálok mindkettőtöknek!!!!Örülök,hogy minden jól alakult.
18. sztolyka (válaszként erre: 17. - Marikati)
2010. júl. 23. 13:26

Szeptemberben kezdi a 2.osztályt a helyi ált.iskolában,integrált.

Az 1.osztály nehezen kezdődött magatartása miatt,de év végére helyre rázódott.

Kitűnő lett.

Remélem a 2.osztályt már zökkenőmentesen kezdi.

2010. júl. 23. 12:00
Kedves sztolyka! Mi lett a kisfiad sorsa?
16. marikati (válaszként erre: 3. - Sztolyka)
2009. ápr. 5. 14:41
Szia!Milyen oviba jár a kisfiad?Én óvónő vagyok és hozzám is jár egy középsúlyos autista kisfiú.Szeptemberben szüntették meg a városban a kis létszámú,speciális gyerekcsoportot,így kikerültek a sérült gyerekek,tehát integrálunk.Elvileg az általános iskolának be kell fogadnia őket,mert ők is integrálnak.Egyébként a nevelési tanácsadóban vizsgálták a kisfiad gondolom,szerintem nekik kötelességük tájékoztatást adni a továbbiakról.Elég nagy gond a szülőnek,hogy beteg a gyereke,nem lehet hogy magára hagyják egy ilyen fontos dologban,mint az iskolakezdés!!!
2009. ápr. 5. 12:46
Szolnokon és Kisújszálláson hallottam,hogy van.
14. SF
2008. szept. 13. 19:53
Vácon, a hallássérültek iskolájában működik bentlakásos autista osztály. A pontos címet nem tudom, de valahol a vasútállomás mellett van.
13. Alexa77 (válaszként erre: 11. - Sztolyka)
2008. szept. 9. 15:02
Ez a legkevesebb, minden jót nektek és sok szerencsét!
2008. szept. 9. 11:59
a városban és a közelben sehol, sajna..
11. sztolyka (válaszként erre: 10. - Alexa77)
2008. szept. 9. 11:43
A Karácsondiba súlyos autisták járnak,de az én fiam csak enyhe.De azért köszönöm a segítséget!Most a Békéscsabait találtam.Írtam is az igazgatónak,várom a válaszát.Mégegyszer nagyon köszönöm,hogy írtál,mert minden segítség számít nekünk.Nagyon nehéz találni megfelelő helyet.
2008. szept. 9. 10:55
Karácsond, bocsi! Amúgy nézd meg az autizmus.lap.hu-t, ott vannak írások erről a helyről is, plusz elérhetőség, meg egyéb iskolákról is. Az előbb belenéztem, lehet, hogy találsz ott olyat, ami nektek való.
9. Alexa77 (válaszként erre: 8. - Sztolyka)
2008. szept. 9. 10:50
Úgy tudom, Gyöngyös mellett van egy falu, talán Kerecsend, de nem biztos, ahol bentlakásosan vannak az autisták. Semmi mást nem hallottam, csak hogy ott vannak, de hogy milyen életkortól, arról nincs fogalmam. De megpróbálok utánajárni, van gyöngyösi ismerősöm.
2008. szept. 9. 09:28
Jövő év szeptemberben nem kezdheti el a fiam a helyi általános iskolában a tanulmányait,így keresnünk kell egy bentlakásos iskolát,mivel a közelben nem találunk.Kérem,aki tud segítsen!
7. sztolyka (válaszként erre: 5. - Alexa77)
2008. szept. 5. 10:28
Csépai,Cserkeszőlő mellett.
2008. szept. 5. 10:16

[link]


Autista Segítő Központ Alapítvány

* 5000 SZOLNOK Baross Gábor út 20. III.em.14/a.

* Zakar Győző, titkár

* Mobiltel: 06 20 3272 907



[link]


Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kádas György Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Diákotthon és Gyermekotthon

2008. szept. 5. 10:01
Bocsi, Cserkeszőlői nem a kérdésfeltevő - úgy látszik, még álmos vagyok.:-) Te hová valósi vagy?
2008. szept. 5. 10:00

Szia! Jászberényben a Maci oviban foglalkoznak autistákkal is és van speciális iskola, ahol szintén fogadják őket. Onnan tudom, mert az előbb említett oviban én csináltam a lovasterápiát, csak nemrég szültem és most a tesóm csinálja helyettem. Mondjuk ebből a távolságból - Cserkeszőlő azért nem itt van - nem biztos, hogy egyszerű naponta behordani. Bár van egy kisfiú, akit Pestről hordtak ide, meg több gyerek jön akár 40 km-ről...

Ha bentlakásost keresel, olyat nem tudok. Gyöngyösön van egy speciális iskola, de nem sokat tudok róla, azt sem, hogy az bentlakásos-e, vagy milyen. De a gyöngyösi kizárólag autistákra specializálódott. Igaz, az még tőlünk 35 km, tőletek van vagy 80. Bár nem tudom, pontosan hány km-re van Cserkeszőlő, de valahol Szolnok mellett, ugye?

Nem tudom, tudtam-e valamit segíteni. Minden jót!

3. sztolyka (válaszként erre: 2. - Emesecske)
2008. szept. 5. 09:57
Szia!Már négyen keressük a megfelelő helyet.Eddig még nem sikerült.De azért köszönöm,hogy írtál!Kitti Csépáról
2008. szept. 5. 09:52

Szia.

A Földvári az nem ilyen gyermekekkel foglalkozik.

Szerintem a védőnőtök meg tudja mondani, vagy legalább is utána járhat. Vagy bármely iskolába tudnak segíteni, hogy hol van ilyen program.

Sok sikert a kereséshez.

Hajni Cserkeszőlőből.

2008. szept. 5. 09:44
Az 5 éves fiamnak tud valaki Szolnok megyében autistákkal foglalkozó intézményt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook