Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Nem fogja be a hajam a fekete hajfesték! Mit csináljak? fórum

Segítség! Nem fogja be a hajam a fekete hajfesték! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Anda39
2010. febr. 24. 17:33
Szőke hajat nem lehet csak úgy befesteni sötétre, visszapigmentálás szükséges hozzá, nem árt, ha fodrász csinálja, vagy ha nincs hozzá kedved, egy ügyes fodrászkellékes is elég, aki elmagyarázza, mit, hogyan csinálj. Az a lényeg, hogy sárgás pigmenteket kell a hajba juttatni első lépésként, s ehhez fognak tapadni a mest. pigmentek. Amíg ez nem történik meg, a hajból folyamatosan kikopik a szín.
2009. okt. 16. 09:07

Sziasztok!

Nekem 2 színű a hajam!

Alul kékes-fekete felül meg szőke!

csak hogy a hajmosásnál ez a kékes fekete lé befogta a szőkémet és most a szőke,ezüstös lila lett:S

Mit csináljak h kijöjjön a szőkéből ez a lilás szín?

Köszi előre is a tanácsokat

2009. júl. 19. 13:20
Én is szőke vagyok, a fekete megfogja a hajam, de egy idő után kikopik belőle... megfakul a színe. Vörösre akartam most festeni azt a részt ami szőke maradt és tök tűzvörös lett a hajam. Ma már ujra szőke vagyok, pár hajmosás után kijött a hajamból. XXL color volt.
2009. júl. 19. 13:13

nekemis ugyanez van:S

mondjuk leet h tul rövid ideig hagytam rajta én ien ammóniamentessel csináltam..

de csak 1szer próbálkoztam vele..

32. 9df60c3431 (válaszként erre: 30. - Supin)
2008. okt. 13. 22:05
Azért ezt nem merném igy kijelenteni.
31. lufi
2008. okt. 13. 10:08
Ilyet se hallottam még:)
30. supin
2008. okt. 13. 08:57
A fekete szin mindenkinél problémát okoz.
29. 9df60c3431 (válaszként erre: 28. - Léna55)
2008. okt. 13. 07:13

Sajnos mindkettőtől lehet. Nekem is hullik, de nem a színezőtől hanem egyéb belső okok miatt.

Én szeretem azt a vöröses színt amiről beszélsz :)

Ha tehetném olyanra festetném, de nem találok még csak hasonló szint se. Az enyém már régóta kékesfekete, de már az első mosásnál elkezd fakulni, a második után meg látszik ez a szép vöröses, gesztenyebarna szín.

2008. okt. 12. 21:05
Nekem 3 évig vörös volt a hajam és máig 1 hónap után kezd kivörösödni az alja, pedig már egy éve vagyok fekete..Viszont szerintem is az olcsóbb hajfestékek tartósabbak. Nekem a Kallos vált be a legjobban, 1 hónapig szépen megőrzi a színét, a többinél 2 hét után vöröses árnyalatú kezd lenni a hajam..Viszont itt olvastam hogy nagyon rossz..Mondjuk mostanában eléggé elkezdet hullani a hajam:( és száraz meg töredezett is lett..nem tudom a kallostól van e...vagy a sok vasalástól..van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?
2008. okt. 12. 10:05
De sztem ne fodrászkellékesnél vedd....nekem is szőke a hajam alapjában, és sötétbarnával festettük,vagyis a fodrász...1hét után dobta lemagáról a festéket és ütött át alatta a szőke...pedig fodrász festette...aztán kipróbáltuk a sima dobozos,rossmann,DM-es festéket és sokkal tartósabbb....azon kivül h lenő,semmi baj vele....
2008. okt. 12. 09:40

Én már régóta feketével színezem, de az is mindig befogja. Igaz én mindig fodrásszal csináltatom, mert nem vagyok elég ügyes és a fekete amugy is összefogna mindent. Jobb ha az csinálja aki ért hozzá. A színező nekem pár nap alatt kimosódik annyira hogy vöröses, barnás árnyalat lesz belőle itt ott.

De érdekesnek tartom, hogy a festék nem fogta be :O

2008. szept. 24. 13:01
szerintem menj el a FODRÁSZHOZ.Lehet,hogy ö segit:)))
2008. szept. 24. 10:05

Tudtok valamit arról, hogy a Holdnak van-e valami szerepe a festés tartósságában?

Mert nekem pont teliholdra jött ki jól a lépés, amikor nem is volt meg a mensim és a hajam is jóóóó zsíros lett :D

23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 22. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 18. 11:11
Ez egyéni dolog, csak tippet adtam, hogy mi lehet az oka.
22. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - 94c02c5bb5)
2008. szept. 6. 20:36
nekem akkor is befogja, pl ma is ez történt :-)
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Aludanyi)
2008. szept. 6. 20:35
nem szabad frissen mosva festeni,csakis igénybe véve. Így kevésbé jutnak be a kros anyagok a fejbőrődbe, arrl nem is beszélve, hogy a bőrödet is kevésbé fogja meg a cucc.
2008. szept. 6. 18:58

magdolna: milyen szerensés vagy...! :))

Időközben sikerült rájönni a dolgok nyitjára. Épp ma reggel, a tesómnak mutattam és panaszkodtam, milyen pocsék a hajszínem. Kérdezte, hogy mióta van ilyen problémám. Mondtam, hogy nagyjából június óta. Erre Ő mosolygott és mondta, hogy nagy valószínűséggel ez az erős napsütés roncsolja a hajam és szívja a színét, várjak októberig és nézzem meg akkor. Meglátjuk mi lesz! Én most L'oréal "Majirel-t" használok, gyönyörű a kékes feketéje!

2008. szept. 5. 10:33
Sziasztok nekem tök szőke az eredetí haja és már 10 éve hogy festem feketére és van amikor 3-4 hónapig nem festem és csak lenő nem dobja le a festéket a hajam és Palettét használok és nekem bevált egyébként nem fodrász festi hanem a barátnőm és ő sem fodrász. Volt már akkor is festve a hajam amikor megvolt és nem láttam külömbséget
18. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - Aludanyi)
2008. szept. 5. 07:09

szárazon. a párom festi, megveszem a festéket, de nem dobozost, mert azok gyengék. sima tubusost a fodrászkellékesnél.veszek hozzá hidrogént. én 12%-ost mert sötét hajat festek tejföl szőkére.régen mindig igora royalt használtam, de volt 3 olyan hónap amikor nem volt jó a festék romlott a minősége, aztán kallost használtam, de szárított. és most használom az alfaparfot.

ez nagyon jó festék.

szóval szárazon befestjük. ennyi.

de nem frissen mosva hanem hétvégén, mikorra már jó koszos:))))

17. 319cd6978b (válaszként erre: 15. - Aludanyi)
2008. szept. 4. 21:03
Miko hogy. Ha lugos samponnal megmosod előtte, vagy a szappan is lúgos, akár azzal is jó és megszárítod akkor kinyílnak a hajon a pikkelyek és fogékonyabb a színezőre. Hajfestés után pedig két napig nem szabad hajat mosni.
16. aludanyi (válaszként erre: 12. - 14775640c4)
2008. szept. 4. 21:00
szancsesz: egyet értek! nekem se jött be! Sötétszürke lett a hajam tőle...
2008. szept. 4. 20:58

Sziasztok!


Sajnos mindig mással próbálkozok, és csak mostanában vélem ezt felfedezni! Régebben palettével festettem, be is fogta. Amióta ezt csinálja a hajam azóta váltogatok és már fodrászkellékesből szerzem be a festéket, ahonnan a fodrászok is vásárolnak. volt egy nagyon jó festék, talán még azt megpróbálom, de baromi drága. Ha az se fogja meg, akkor passzolom a kérdést... Ti hogy festitek a hajatokat? Frissen mosva, vagy igénybe véve?

14. emagdi
2008. szept. 4. 17:53

szerintem ott a probléma, hogy szőke hajat szeretnél házilag feketére festeni.

otthoni bűvészkedésnél max néhány árnyalat különbség javasolt, a szőkéről feketére elég drasztikus, én szakemberre bíznám....

2008. szept. 4. 17:33

Az én hajamat se fogja be a festék,pedig oda van figyelve,h piros betűs napok vannak-e,meg milyen a festék etc. és nem fogja be. Vmi vöröses árnyalatot kap a világosbarna hajam, de ennyi. Am sötét barna hajfestékkel próbálkoztunk. Először be is fogta,de tőfestésél már nem.

A fodrász szerint meg kéne próbálnom hidrogén alapúval,mert az tuti befogja. Lehet,h másnak is jó lenne. De nagyon károsítja szerintem a hajat, úgyhogy majd kitalálok vmi mást. Sziasztok!

12. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - 319cd6978b)
2008. szept. 4. 17:18
a kallos az szar. eléggé igénybeveszi a hajat.én is használtam egy időbe.
2008. szept. 4. 17:16
A nővéremnek világosbarna haja van és csak a kallos fogta be neki sötétbarnára. Minden más festéket ledobott magáról két hajmosás után. De a kallos nem a legjobb márka. Sztem próbálj tartós színezőt. Mondjuk castingot. Az nem kophat le mivel nem hatol a hajba. A nővéremnek is eredményesebb volt színezővel. Ezt tudom ajánlani.
10. 14775640c4 (válaszként erre: 8. - Lauka66)
2008. szept. 4. 16:34

zöld?????

és miért pont zöld?

9. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - 94c02c5bb5)
2008. szept. 4. 16:33
nem tudom. én volt hogy akkor festettem és semmi sem történt.
2008. szept. 4. 16:33

Próbáld zöldre!

Az tuti!!

7. 14775640c4 (válaszként erre: 5. - Aludanyi)
2008. szept. 4. 16:32

hát eddig is ugyanazt a hajfestéket vetted?lehet hogy a festék minősége romlott meg kissé.

én fordítva voltam igy. barna vok eredetileg és teljesen világos szőkére, mondhatni majdnem tejföl szőkére festetem. egyszer elkezdett a festék besárgulni.nem volt olyan a színe mint régen. kiderült hogy a hajammal semmi baj csak a festék veszetett valamit a minőségéből.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook