Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A masszázs jótékony hatásai fórum

A masszázs jótékony hatásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2017. jan. 11. 08:44
Látom nincs mozgás itt egy ideje, de ha még erre tévedne valaki, szivesen segítek, amiben tudok, svédmasszőr vagyok, nyirokmasszázst most tanulom. :)
34. jennyvagyok (válaszként erre: 32. - Demeter.viktor)
2017. jan. 11. 08:42
Ezzel maximálisan egyetértek! :)
33. Atiz777 (válaszként erre: 32. - Demeter.viktor)
2013. febr. 1. 10:27
Ha fb lenne lajkolnam:))
2013. febr. 1. 06:59
Én az embereket nem cserélném le. Mármint egy gép megmasszírozhat, de egy ember a masszázs során a lelkeddel is foglalkozik, kapcsolat alakul ki a masszőr és vendége között, ami nagoyn nem lényegtelen, nem elhanyagolható.
2011. okt. 12. 17:16

Sziasztok!


Nemrég volt alkalmam kipróbálni egy masszázsülést, picit komolyabb változatot.

Homedics SBM500H - 1-2 percig nagyon jó, erős és kellemes volt, szerintetek felér egy valódi masszőrrel? 90%-ban legalább, :)

30. sawora
2010. márc. 20. 08:58

Sziasztok!

Szeretnék ajánlani egy fehérvári masszőrt! EGyelőre csak szombatonként van Székesfehérváron, de nagyon jól dolgozik! Gyógyfürdőben dolgozik civilben, én is oda jártam hozzá, járáshibám miatt nagyon be volt állva a hátam, és nagyon jót tett a kezelés! Azóta is járok hozzá, nem drága:)

Szóval ha valaki Fehérváron keres masszőrt, akkor itt eléri:

atakirusz@gmail.com

29. gabicica. (válaszként erre: 16. - Druida)
2009. nov. 21. 13:10

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Elhatároztam, hogy elvégzek egy svéd masszázs- és egy thai masszázs tanfolyamot (lehetőleg rövid idő alatt, mert sajnos csak rövid ideig tudok Magyaro.-n tartózkodni), viszont fontosnak tartom, hogy minőségi képzést kapjak. Rengeteg iskola van, melyiket válasszam? Vagy inkább melyiket ne?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

2008. máj. 17. 09:28
én is masszőrnek tanulok,most fogok végezni a hétvégén.szreintem nagyon jó,nekem legalábbis nagyon tetszik és már most imádom csinálni:)ha valaki kecskeméti és esetleg volna kedve eljönni hozzám,nyugodtan irjon:)főleg a fogyasztómasszázst szeretem csinálni:D nem tudtok kecskeméten valamilyen jó munkát esetleg?szépségszalon,vagy ilyesmi?előre is köszi:)
27. mongi
2008. máj. 3. 20:08
Ja,és azóta úgy érzem,hogy kificamodott a nagylábujjam.Nem birok rá terhelni,főleg,ha guggolok...Nagyon remélem,hogy elmúlik!:(
26. mongi (válaszként erre: 8. - Cskata)
2008. ápr. 28. 13:47

Szia!

Végülis én is elmentem tegnap.Már jól felment az ára,mert 5500 volt egy szűk óra.

Érdekes volt!!!!:)Azt hittem,hogy ma lesz izomlázam,meg minden,de semmi!

Vegyes érzésekkel jöttem ki onnan,mert eddig még sosem voltam semmilyen masszázson,megszoktam,hogy a párom masszíroz,s kicsit furcsa volt,hogy egy vadidegen csaj...:DDDD

Te voltál még azóta?Máshol?

Nekem szimpi még a talpmasszázs,de jó lenne olyan helyet keríteni itt Szegeden,ahol kicsit olcsóbb!

2008. febr. 15. 23:04
Budapesten nyílt egy új masszázsszalon, amely vízfeletti masszázst kínál. Én már Németországban kipróbáltam ezt a gépet és eszméletlenül jó volt. Olyan érzés volt, mintha a víz felett lebegnék és közben a kellemes meleg víz átmasszírozta egész testemet a talpamtól egészen a tarkómig. Az a fantasztikus az egészben, hogy a masszázságyra ruhában kell ráfeküdni, így azok is élvezhetik a masszázs jótékony hatását, akik gátlásosak és nem szeretik, ha idegenek érnek a testéhez. Az ember az ágyon fekve ellazulhat, relaxálhat, miközben a vízfeletti masszázs gyógyít és számtalan egészségügyi problémára megoldást jelent. Teljesen felfrissültem és szinte teljesen megújultam. Azóta sem volt ehhez hasonló érzésben részem, ezét nagyon megörültem, amikor megtudtam, hogy Budapesten is megnyílt az első vízfeletti masszázsszalon. Mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek fontos az egészsége vagy csak szereti magát kényeztetni! Hihetetlen élményben lesz részetek….
2007. nov. 16. 17:21

Sziasztok! Új vagyok errefelé s látom, hogy ez egy női oldal, de én ffi vagyok, remélem ez nem gond s nem fogtok kiközösíteni. :D

Gyógymasszőr vagyok, ha esetleg bárkinek van kérdése, nyugodtan tegye fel, legjobb tudásom szerint válaszolok...

Meg kíváncsi vagyok a tapasztalatokra is masszázs téren, sok jót olvastam a hsz-okban.

2007. nov. 5. 13:37

Nekem is nagyon jót tesz a masszázs,felfrissit,élénkit és a zsirégetőmasszázzsal még fogyok is.

Diéta mellett masszázsal már 4 kilótól szabadultam meg 6 nap alatt.

2007. aug. 27. 08:39




Érintés nélkül egyikünk sem élhet. Az érintések csodálatos élményét adja a masszázs, amely jótékony hatásával egyformán enyhíti testünk fájdalmait és lelkünk sebeit. Legyen szó bár évezredes múltú, vagy csak nemrégiben kifejlesztett módszerről, a varázs nem marad el.


„A reggeli ébredés után, amikor a vér lassan áramlik, és az ember ki van pihenve, a tenyérrel való simogatással elhárítható a megfázás, a szervek rugalmasak maradnak és a bajok megelőzhetők.”

A fenti idézet i. e. 2700 körül keletkezett, s ez is bizonyítja, hogy az emberek már ősidők óta ösztönösen nyomkodták, gyúrták fájós testrészeiket, majd később már tudatosan művelték a masszázst, technikákat dolgoztak ki.


A görög-római kultúrában az orvosoknak érteniük kellett a masszázshoz, az ókori Egyiptomban betegségek és sebek gyógyítására alkalmazták, Indiában egészségügyi és rituális célból végezték, Kínában pedig az orvospapok a test aktív és passzív tornájával kombinálták a masszást, ebből ered az akupresszúra, az ujjnyomásos pontmasszázs tudománya. Nincs olyan kultúra , amelyben meg ne honosodott volna.


A masszázs tehát a legrégebbi gyógyeljárások közé tartozik, s napjainkban – amikor az orvosokat többnyire olyan, stresszhez kapcsolódó panaszok miatt keresik fel, mint a hát- és nyakfájás, depresszió, szorongás, magas vérnyomás, fejfájás – egyre fokozódik az aktualitása, mivel a masszázsterápia nemcsak az izmokat és a vérkeringést frissíti föl, hanem segít tudatosítani a testben önkéntelenül fenntartott feszültségeket, ezáltal csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre.


A különféle masszázsok csökkentik a stressz hatásait, jobb alvást biztosítanak, enyhítik a krónikus fájdalmakat, javítják a bőr állapotát, fokozzák az izmok teljesítőképességét, idősebb korban pedig a rendszeres masszázs oldja az öregedéssel együtt járó magányérzetet.


A masszázs tehát érintés, a kellemes élménynek számos jótékony testi, lelki hatása is van.


A masszázs serkenti a bőr, az izmok és a belső szervek vérkeringését, ezáltal javítja a szervezet oxigén- és tápanyagellátását. Oldja az izmok merevségét, rugalmassá teszi az inakat és az ízület szalagokat, és javítja a salakanyagokat szervezetünkből eltávolító nyirokfolyadék keringését.


„ … amit az élet kivesz az emberből, azt a masszázs visszaadhatja!”

/Clare Maxwell-Hudson/


Mindenkinek szüksége van arra, hogy lazítson, hogy kiszabaduljon az idő zsarnokságából.

Elérkezett az ideje, hogy helyrebillentsük az egyensúlyt, s visszatérjünk testünkhöz azáltal, hogy újra felfedezzük az érintés szelíd művészetét. Közérthető nyelv ez, amellyel gyógyíthatunk, megnyugtathatunk, megszüntethetjük a fájdalmat vagy enyhíthetjük a feszültséget – s főként kifejezésre juttathatjuk azt, hogy törődünk egymással.



Manapság a „wellness” térhódításával nemcsak újra felfedezték a régi már-már elfelejtett masszázsfajtákat, de nagyon divatosak lettek a keleti módszerek is.

21. druida (válaszként erre: 15. - Castellina)
2007. márc. 30. 03:44
Akkor hajrá! Azt kívánom neked, hogy legyen meg minden lehetőséged, hogy kipróbáld az összeset. Masszázst és masszőrt is. :)
20. druida (válaszként erre: 14. - Zolko96)
2007. márc. 30. 03:43

Az alakformálásra és fogyasztásra mindegyik masszázs jól hat, amelyik nem csak nyomó/gyúró mozdulatsorokat tartalmaz, hanem felemelve, húzva, teljes testrészt (pl. lábak emelése legalább 30 fokos szögig) megmozgatva végzik. A kozmetikai szerek a hatóanyagokon felül nagyon sok öszetevőt tartalmaznak, amiknek hatásáról senkinek nincs semmiféle fogalma (a reklámozott hatáson kívül), így azok nem ajánlottak. Van néhány masszőr, aki minden vendégnek egyénre szabott krémet vagy olajat készít, mégpedig elég nagy pontossággal. Igaz, nem olcsó és nem sokan vannak és nem könnyű bekerülni a "klubba", de léteznek és elérhetők. Rólam 5 éve 8 kiló pattant le úgy 2 hónap alatt, hogy még csak a lélegzetem sem gyorsult fel. Csak a kasszánál :)

A különféle fogyasztó gépekkel végzett masszázsok sem igazán biztonságosak. A szaunák még megbízhatók, bár a hordozható infraizékről nem vagyok meggyőzve, pedig kipróbáltam néhányat.

A kozmetikusok pedig nem masszőrök. Ez két teljesen külön szakma, még ha a kozmetikus néha masszíroz is, a masszőr munkájának eredményeként pedig meg is szépülnek a csajok :)

19. druida (válaszként erre: 7. - Cskata)
2007. márc. 30. 03:31
Vannak. Melyik érdekel? A népi vagy a királyi? Az olajos vagy a lábmasszázs? Esetleg a gyógynövényes vagy a bébi-és gyermekmasszázs? Ez mind thai.
18. druida (válaszként erre: 5. - Zena01)
2007. márc. 30. 03:29
A gépek semmiben sem pótolják az embert. Ebben az esetben sem. Egyik gép sem rendelkezik anatómiai ismeretekkel (sok esetben még a készítője sem). Szóval gépet ne vegyél. Inkább fagyizd/sütizd el, vagy menj el fürdőbe az árából.
17. druida (válaszként erre: 4. - Keira)
2007. márc. 30. 03:27

Mi bajod van a thai masszázzsal? Valószínűleg te még csak a népi változatával találkoztál. De van a királyi módszer, az nagyon sokban különbözik tőle és a hatása is sokkal jobb. Igaz, nem olcsóbb.

Férfi vagy nő, az nem mindegy. Még masszőrben sem. A lelkiismeretesség sem függ a nemtől. Van egy elég pontos követelményszint felállítva a masszőrökkel kapcsolatban egy internetes portálon. Na, olyat nem sokat találsz. Igaz, a masszázsok sem a megszokottak.

16. druida (válaszként erre: 3. - Venes)
2007. márc. 30. 03:22
Több, mint 100 féle masszázsmódszer van, ami elérhető Magyarországon is. A legtöbb Keletről származik, mert itt nem voltak olyan mértékben benne a kultúrában. Ott viszont napi szinten használták és használják ma is. Van olyan ország, ahol általános iskolai tananyag. Amik itt ismertek/használtak voltak, azokat társadalmi/politikai szabályokkal kirtották.
2007. márc. 29. 18:57
imádom amikor massziroznak! naponta elviselném!
14. zolko96 (válaszként erre: 12. - 3cf80f2b78)
2007. márc. 29. 18:08
Szia azt szeretném kérdezni tőled,hogy létezik e valamilyen zsírégető masszázs?
2007. jan. 11. 05:55
Sziasztok! Azt hiszem, a leg megfelelőbb helyen ajánlom eladásra az általam nyert 10.000 Ft értékű Wellness kártyát. A közelünkben nincs High Care Center - ott váltható be. De pl. Bp-en, Szegeden, Pécsett, Miskolcon, Debrecenben, Szolnokon, Győrött van. Arcápolásra és testmasszázsra lehet felhsználni. 8.000-ért átadnám. Akit érdekel, küldjön privit. Köszi.
2006. dec. 19. 15:07
Sziasztok!!Én masszőrként dolgozom,és csak azt tudom ajánlani mindenkinek,hogy ha ideje,és pénztárcája engedi,legalább heti 1 alkalommal masszíroztassa magát,mert nagyon egészséges!Mindenre jó,és amíg kényeztetnek,addig is pihensz:puszi mindenkinek!
11. cskata (válaszként erre: 10. - Veronitas)
2006. dec. 17. 17:02

szió! megírnád, hogy kihez és hová jársz? (gondolom, itt Szegeden jársz..:)))

én is többször gondolkodtam már arról, hogy jó lenne rendszeresen, de még egyelőre ötletem sincs, hogy kihez.

10. veronitas (válaszként erre: 9. - Veronitas)
2006. dec. 17. 16:31
ja, azt nem mondtam, hogy amire én járok, az semmi fakszni, az a hivatalos neve, hogy frissítő, kondicionáló masszázs
2006. dec. 17. 16:30

Sziasztok! én két és fél éve járok masszázsra (kéthetente két óra hossza, teljes test, 3000 forint), mert anno MRI-vizsgálaton kiderült, hogy miért fáj olyan gyakran a tarkóm, a fejem: a nyakcsigolyáim csúszkálnak egymáson, meszesednek, satöbbi - megjegyzem: 29 évesen!!!

na és azóta mindenkinek úton-útfélen javasolom, ajánlom, mert az gondolom, betegség, tehát problémák nélkül, megelőzésnek is kéne szerintem mindenkinek kellene járnia masszíroztatni. Nekem személy szerint nemcsak javította a tarkófájásos tüneteimet, de kiválóan oldja a feszültséget, a stresszt, anyagcserére jó hatással van, az alkalmazott illóolajok csodálatos ereje (én pl. narancsot meg citromot szoktam kérni általában) satöbbi.


Szóval: mindenkinek ajánlom, mert nagyon megéri!

Ha tehetném, hetente járnék.

8. cskata (válaszként erre: 7. - Cskata)
2006. dec. 17. 15:23

bár senki nem válaszolt a kérdésemre, de azért szólok, hogy voltam - és nagggyon jó!!:))))

ha valaki esetleg gondolkodik rajta, hogy kipróbálja-e, az ne gondolkodjon, hanem induljon!:))))

2006. dec. 7. 12:51

sziasztok! thai masszázsról vannak valakinek tapasztalatai?

ha igen, akkor megosztaná velem..???:)))

6. eee466847e (válaszként erre: 5. - Zena01)
2006. nov. 13. 17:11
Hozzánk minden pénteken jön egy kis nő. Száz fogás a neve ennek a massz.módszernek. Lábújjtól a fejbúbig mindent megmozgat. Kihúz, csavar nyomkod, nagyon klassz. Aránylag olcsó, mert még most kezdett. Valóban hasznos. Felüdülés!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook