Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gonoszak a gyerekek egymással az iskolában?Mit tegyünk ellene? fórum

Gonoszak a gyerekek egymással az iskolában?Mit tegyünk ellene? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 10. 08:18
Nálunk is van egy kislány-első osztály-aki folyton verekszik,durva,öntörvényű és csak agresszivitás szorult bele.De mivel az igazgató bácsi rokona,ezért mindent megtehet...akinek nem tetszik,vigye el máshova a sajátját.Ő marad!!!!!!!!!
16. Binky
2009. márc. 21. 23:20

Borzalmasan gonoszak tudnak lenni.

Sajnos egy részét otthon tanulják, más részét egy idő után kinövik. Mivel fiatalok még, nem tudjáka a konfliktusokat kezelni, és ezért egy problémás gyerek az összeset megronthatja.

2008. nov. 18. 07:48
NEKÜNK IS VAN ILYEN CSUFOLODÁSI GONDUNK AZ OVODÁBBA A LÁNYOK CSUFOLJÁK ÉS GONOSZOK A FIUKHOZ HA PIROS SÁRGA RUHA VAN RAJTUK HOGY NÉZTEK KI LÁNYOKNAK VALOK EZEK A SZINEK NEM FIUKNAK ANYÁD BIZTOS LÁNYT AKART MINT TÉGED ÉS A FIAM MÁR NEM VESZ FEL ILYEN DOLGOKAT
2008. szept. 26. 15:19
A gyerekek sajnos aggresszívak,otthon kellene jobban körülnézni,hogy milyen a családi háttér,mert van amit nem az iskolában tanulnak hanem otthon.
2008. szept. 9. 20:46
Köszi!jókat írtál.Remélem hasznát veszem.Csak itt az a gond hogy 3 faluval arrébb az az iskola,aztán itt nehéz lenne összehaverkodni a szülőkkel,gyerekekkel.Az iskolabusz viszi hozza a lányomat.Senkivel sem találkozok.Pesten laktunk aztán itt vidéken hogy most leköltöztünk,teljesen más,de úgy gondolom mivel új itt most próbálkoznak vele.Mondtam én is hogy haverkodjon,már van nyolcadikos is aki a védőszárnyai alá vette.Ha megismerik jobban talán nem lesz gond.Azért köszi szépen ,tényleg jól oldottad meg!Tetszik!Engem gyerek koromban nem ért ilyesmi,ezért vagyok tanácstalan ezzel kapcsolatban.Puszi
2008. szept. 9. 19:42
Az én gyerekeimet is gyakran piszkálták.(régebben)Jó, ha tud magának barátot találni az osztályban a kisgyerek, talán az a legfontosabb, hogy "szövetségesei" legyenek. Az is bevált nálunk,hogy eljöttek hozzánk játszani az osztálytársak.Ilyenkor sütöttem pogácsát vagy megkináltam őket gyümölccsel, üditövel.Volt úgy, hogy olyan gyerek is eljött, aki korábban bántotta a fiamat.Nem resteltem megkérdezni tőle, miért tette és megbeszéltük.Nem mondom, hogy utána barátok lettek, de legalább nem piszkálta.Mi rendszeresen jártunk a férjemmel szülői értekezletekre, fogadóórákra.Ott is adódott lehetőség a piszkálódó gyerek szüleivel is beszélgetni.Persze a pedagógus segitségét is kértük és volt, amikor elég volt az is, hogy elültette a kötekedő közeléből.De az is nagyon fontos, sokat beszélgessünk otthon, hogy kiderüljön mi az oka valójában annak, hogyha piszkálódik a csemeténkkel valaki.Lehet, hogy csak egyszerüen irigy valamilyen cuccára,vagy a viselkedése irritálja stb. Ilyenkor jó az is, ha a "mienk" idomul egy kicsit a többiekhez.Nem tartom feltétlenü jó dolognak, hogy azonnal megsajnáljuk és pártfogásba vesszük gyerekünket( bár a szivünk ezt diktálja), próbáljunk meg objektivek maradni és ha úgy látjuk a mi gyerekünk is ludas, ezt nyiltan meg kell mondani neki.Véleményem szerint a fiúknál az apa, lányoknál az anya szerepe nagyon fontos abban, hogy egy gyerek "kikezdhetetlen" legyen.
11. 7a319416e1 (válaszként erre: 10. - 01c8755c79)
2008. szept. 3. 19:08
Ma már szerencsére jobb volt a helyzet a suliban.De az előtte ülő gyerek nagyon piszkálja,nem haggya békén.Most kikérdeztem a lányom és azt mondja hogy kikerüli azt aki kötekszik.Lehet amíg meg nem szokják őt addig próbálkozik egyik másik.Viszont annak örülök hogy az iskolabuszon a nagyobbakkal haverkodik,szeretik nagyon.Hátha azok megvédik ha bármi van.Köszi a tanácsot!
10. 01c8755c79 (válaszként erre: 9. - 7a319416e1)
2008. szept. 3. 09:31
... nos igen, az igazság, hogy a gyerekek rögtön kiszúrják, hogy ki a gyenge, és bizony azt bántják... azzal gonoszkodnak. Aki erős, magabiztos, azzal nem tudnak mit kezdeni. Beszélgessetek sokat... próbáld meg elérni, hogy leperegjenek róla ezek a dolgok. Azért jó a fensőbbséges mosoly, mert ezzel azt mutatja, hogy "le vagy te tojva", de mégse szól semmit. A lányom ezt tökélyre fejlesztette annak idején. Ha elfelejtkezett magáról, még nálam is alkalmazta a kis piszok! :o)))))))
9. 7a319416e1 (válaszként erre: 8. - 01c8755c79)
2008. szept. 3. 09:19
Hát nekem majd meg szakad a szívem amikor meséli hogy mik történnek.A kis lelkének nem tesz jót az biztos,a szóval bántás általános dolog.A múlt évben szóltam a tanítónőnek mert az egyik kezelhetetlen gyerek rászált az enyémre,semmit nem tud tenni,azt mondta,oldja meg a gyerek.Aztán beszéltem a kisfiúval,és utána még a táskáját is odahozta a lányomnak.Egy hónap múlva kezdődött minden előröl.Nem tudom lehet leülök a lányommal és mondom a Te módszeredet,aztán meglátjuk.Hátha hatásos.:D
8. 01c8755c79 (válaszként erre: 7. - 7a319416e1)
2008. szept. 3. 09:07

.... én soha nem mondtam a gyerekeimnek, hogy védjék meg magukat, sőőőőt... véletlenül se ereszkedjen le a másik szintjére. Emelje fel a fejét, nézzen rá a piszkálóra, rántsa meg a vállát és fordítson hátat... ha pedig bántani akarják, akkor szaladjon a tanító néni elé, és fusson körülötte néhány kört, nem kell árulkodni. Vagy a bántó vagy pedagógus, de valamelyik így csak észbe kap. :o))

7. osztályos a fiam, soha nem volt olyan panasz rá, hogy verekedett, vagy agresszív lett volna... a lányom pedig, ah, kikezdhetetlen volt! :o))))

2008. szept. 3. 08:59
Köszönöm mindenkinek aki írt ide!Mi a fővárosból vidékre költöztünk,és ez egy kicsi falusi iskola.Másodikos a lányom.Azt gondoltam vidéken nyugodtabbak,nem durvák a gyerekek,de sajnos azt kell tapasztalnom hogy itt még a nagyobb 12 éves gyerekek is piszkálják a kicsiket.Remélem hozzáedződik.Én azt mondom hogy nem durván de igenis védje meg magát,soha ne kezdeményezzen,de amit kap azt kapja meg a másik is.Sajnos néha nem lehet elkerülni a konfliktus helyzeteket,és vannak erőfölények.Pláne egy kis törékeny lánnyal szemben.Vélemény?Nem fogom azt mondani hogy ne reagáljon,mert vhogy le kell állítani a másikat.Szóval nem könnyű okosan cselekedni.
6. 01c8755c79 (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. szept. 3. 08:22

... nos igen, ez fontos.... és nem csak a gyerekek ellen sajnos. Az iskola, a pedagógusok nem arról híresek, hogy a gyerekek önbizalmát erősítik. Ha nincs meg a megfelelően pozitív

szülői háttér, akkor bizony az iskola rendesen kárt tehet a gyerek lelkében.


Ha elölről kezdhetném a gyereknevelést

- Ha elölről kezdhetném a gyereknevelést, fenyegetés helyett

festegetésre használnám a kezem.

- Példálózás helyett példát mutatnék.

- Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék.

- Nem a nagyokost játszanám, hanem okosan játszanék.

- Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot.

- Kirándulnék, sárkányt eregetnék, réten kószálnék,bámulnám a csillagokat.

- A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék.

- Nem erőszakoskodnék a gyerekkel, hanem a lelkét erősíteném.

- Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat.

- Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről, és többet a szeretet hatalmáról.

(Diane Loomans)

2008. szept. 3. 08:10

erre nem tudok válaszolni...tavaly az enyémet verték szekálták egész évben....most második tanitási nap panaszkodott egy anyuka a fiamra hogy macerálja az övét,dúrván játszanak és effélék....elbeszélgettünk,majd kiderül van e látszatja...


tavaly helyzettöl függően hol tanárnéninek szoltam hol az adott gyereknek,ez utóbbi ha elég félelmetes tudtam lenni kb 1-2hónapig bejárt:))

2008. szept. 3. 08:07
Legyen a tiéd a leggonoszabb.:D
3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 7a319416e1)
2008. szept. 3. 08:05
Szerintem egy dolgot tehetsz.Erősítsd a gyereked önbizalmát,hogy az ilyen butaságok ne érjék őt se várattlanúl,se mélyen,vagy bántóan.
2. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 7a319416e1)
2008. szept. 3. 08:01
Nézd ez nem panaszkodás... sőőőőt valószínű, hogy a pedagógusnak is feltűntek ezek a dolgok. De oktvetlenül jelezzétek Ti is... ugyanis erre vannak az osztályfőnöki órák... és olyankor a jó tanár nem letorkol, és szid és beír, hanem van technikája, hogy hogyan lehet pedagiai módszerekkel ezeket a helyzeteket kezelni. (pl. drámapedagógia)
2008. szept. 3. 07:57
Sziasztok!elkezdődött az iskola,és gondolom sok gyermek panaszkodik otthon mert bántják,csúfolják .Panaszkodni nem mehetnek a tanárnőhöz mert megtiltják.Ilyenkor szerintetek mit tehet a szülő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook