Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom kiírtani a darázsfészket? Kecskedarazsak költöztek hozzánk:-( fórum

Hogyan tudom kiírtani a darázsfészket? Kecskedarazsak költöztek hozzánk:-( (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 21. 16:41
Nálunk is rémes a helyzet, mert a falba költöztek be, és egész nap hallom őket. Nem tudom, hogy tudnám így elpusztítani ezeket a dögöket.
23. Lindus1017 (válaszként erre: 17. - 6a062297d0)
2011. aug. 18. 10:33
Bocsi,de nekünk az ablak résébe költöztek be,mert 2 éve cseréltünk nyílászárót,de sajnos nem volt lehetőségünk kijavitani körbe,így kirágták a purhabot.Kipermeteztük őket,majd kifújtuk a lyukat,meglepetésünkre nem döglöttek meg,hanem kirágták újra belülről!...
22. Margitnéni (válaszként erre: 21. - Erdei gyümölcs 13)
2009. ápr. 3. 20:47
Így van, nekünk is így sikerült pár éve. A kerti pincénkbe költöztek be, amit már nem nagyon használtunk. Egyszer, amikor lementem, hallok valami duruzsolást a fejem felett, felnézek, és hatalmas, kb. 1m átmérőjű fészket építettek a gerendák közé. Valóságos horror volt, mióta éltek ott, ki tudja! Mi is megvártuk a sötétedést, amíg lenyugodtak, és adtam nekik egy flakonnal. Reggelre mind megdöglött.
2009. ápr. 3. 19:03
Sötétedéskor rovarirtó sprével.
20. Pné Veronika (válaszként erre: 19. - 6a062297d0)
2008. szept. 3. 23:18
Ez igaz... :-)
19. 6a062297d0 (válaszként erre: 18. - Pné Veronika)
2008. szept. 3. 22:20
Egy flakonból kb 40 liter hab lesz. Ha belefújod a felét, és ledugózod a két végét a csőnek totál belepi őket a hab, és kampec.
18. Pné Veronika (válaszként erre: 17. - 6a062297d0)
2008. szept. 3. 22:06
A pur habot kirágják a darazsak sajna... Azért kell inkább a szilo...
2008. szept. 3. 20:41
Disznóperzselővel, vagy ha nincs, akkor várjátok meg az estét, és a cső mindkét végét fujjátok tele pur-habbal.
2008. szept. 3. 18:44

Állítólag a fékolaj a leghatásosabb.

Kinyírja a dögöket.

15. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - Madul)
2008. szept. 3. 15:22

Szia!


Nálunk a darazsak a kerítéstartó vascsőbe és a tetőtérbe a gipszkarton alá költöztek be, úgyhogy tudom, hogy milyen "szar" dolog ez a darázs-dolog...

A gyerekek miatt én is paráztam rendesen, de végül sikerült megoldanunk.

Van egy Actellic nevezetű permetező szer, ami szabad forgalmú (tehát bárki megveheti) és álltalában a kullancs elleni kerti védekezésre és a terménytárolók (nagyüzemi gabona stb...)permetezésére használható. Pár éve még lehetett kis mennyiségben beszerezni, sajnos viszont idén már csak literes kiszerelésben kapható és elég húzós az ára is. Viszont nagyon jó a kertben a kullancsok ellen és a házba esetlegesen beköltöző darazsak sem bírják. A darázsirtáshoz amúgy is alaposan felöltözve, szürkületben kell hozzálátni, akkor megnyugszanak, elülnek és lepermetezve reggelre talán mind el is pusztul. A vascsőbe háti permetezővel fújta bele a párom, majd miután készen volt, acetátos sziloplaszttal befedte a lyukat, így többé oda nem tudnak bemenni.

Hát nálunk ennyi a "sztori"... Remélem, tudtam segíteni.

14. madul (válaszként erre: 11. - Zsilipes)
2008. szept. 3. 12:34

Szia!


Ez jó! Akkor nem is kötelességük segíteni? A méheket mi is így oldottuk meg:-)

Hamurapi írta h télen könnyebb lenne a dolgom. Ha tényleg ennyiért "segítenek", inkább kivárom.

13. madul (válaszként erre: 10. - Totyy)
2008. szept. 3. 12:30
Ez is megfordult a fejemben:-) De mi van ha nem sikerül elsőre? Szaladok? ;-)
12. madul (válaszként erre: 9. - Havasigyopár)
2008. szept. 3. 12:29
Annak örülnék ha csak a fészket távolítanák el:-)
2008. szept. 3. 07:00
Szia szerintem mindenképpen szólj a tűzoltóknak, bár nálunk "előzékenyen" adtak egy telefonszámot, akik ezzel foglalkoznak, és az ingyenes segítség helyet, 20 000.-ért akarták kiirtani a méhecskéinket. Nekünk szerencsénk volt, mert házi méhek rajzottak ki a meggyfánkra, szóltunk egy helyi méhésznek és ingyen elvitte őket. Ahogy olvasom neked nincs ilyen szerencséd, úgyhogy mindenkép kérj segítséget, nehogy baj legyen!
10. totyy
2008. szept. 3. 06:42

És ha be lehetne dugni a cső végeit?

:-)

2008. szept. 3. 04:45
egy rokonomnál az udvaron egy odvas fába költöztek bele,több embert megcsiptek,az önkormányzattol kértek engedélyt.hogy a fát kivághassák,eztöbb honapot vesz igénybe,mig az engedély megjön.A tüzoltok el tudják távolitani a csövet.
8. madul (válaszként erre: 7. - Madul)
2008. szept. 2. 23:30
Bocs! + ez a kisfiam volt:-)
7. madul (válaszként erre: 4. - Hamurapi)
2008. szept. 2. 23:29

Szia Hamurapi!

Hűha, elég ílyesztő amit írtál! Most már biztos hogy sk nem merem elintézni őket:-(

Lehet h kivárom a telet.

Köszönöm!



+

6. madul (válaszként erre: 3. - 405fb874de)
2008. szept. 2. 23:23
Pont a csípésektől félek:-) Sosem csináltam még ilyet.
5. madul (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2008. szept. 2. 23:22

Szia!


A kertben van egy szőnyegporoló cső. A párom akarta használni. Egy párszor rácsapott a szőnyegre és hemzsegtek kifelé a darazsak. Azt sem tudom mekkora a fézsek, nem mertem belenézni :-( Ráadásul a párom irtózik a darazsaktól. Valami külső segítségre is gondoltam, de nem tudom hova fordulhatnék. A gyerek homokozója is a közelben van, őt féltam a legjobban.

Köszönom a segítségedet!:-)

2008. szept. 2. 22:29

Vigyázat azzal a spray-vel,mert egyrészt a dara-

zsak nagyon sokan vannak és nem pusztulnak el azonnal.A lefujás után akár percekig is repülnek és támadnak.A közben felszivódó rovarméreg a saját

mérgükkel keveredik és beláthatatlan következménye

lehet néhány szurásnak is.Ha nagyon zavaró,be kell

jelenteni az önkormányzatnak és ők tudnak szakszerü segitséget adni,vagy mondani.A mi nap a

TV-ben láttam,hogy védőruhás tüzoltók pusztitották

el az épület padlására költözött lódarazsakat.

Ha másképp nem-télen a darazsak zöme elpusztul,csak néhány telel át,hogy a bábokat ki

segitse tavasszal.Azok télen alig mozognak.

Ilyenkor nincs akkora veszély,de a fészket is el

kell pusztitani.

hamurapi

2008. szept. 2. 22:09
Kell hozzá egy spay és egy öngyújtó. Meg sok füst hogy meg ne csípjenek.
2008. szept. 2. 22:07

Szia.

Sajnos csak permetezéssel...

Nem tudom, hogy merre "költözködtek", de csak ez lehet a megoldás. A "helyileg" fújható flakonos rovarölő szerek is jók, de csak a röpködő rovarokra, akik még nem keltek ki, azok nem pusztulnak el.Ha szertnél többet tudni, akár priviben is kereshetsz.

2008. szept. 2. 22:03
Hogyan tudom kiírtani a darázsfészket? Kecskedarazsak költöztek hozzánk:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook