Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy bácsika megkeresett, hogy szeretne eltartási szerződést kötni velünk.Mire figyeljek?Hogy bonyolítsam ezt le? fórum

Egy bácsika megkeresett, hogy szeretne eltartási szerződést kötni velünk.Mire figyeljek?Hogy bonyolítsam ezt le? (tudásbázis kérdés)

2013. dec. 12. 17:45
Jó régi a kérdés, azóta már biztos megoldódott!
2013. dec. 12. 11:15
Azt számítsd bele, hogy élhet még jó sokáig is. Az utcánkban van egy öreg hölgy, egy kb 45éves körüli nő van vele,eltartásiban. Hát, nem egy főnyeremény állítólag! Az öregasszonyt jobban el kellene látnia, ahogy teszi, fel szeretnék vele bontani a szerződés.. mert ő sem gondolta, hogy még vígan elél 10évet. Most meg kezd lerobbanni, és nem fűllik a foga a dologhoz..
13. Csabi3
2013. dec. 12. 09:17
Szerintem pedig közösen keressetek fel egy közjegyzőt és ő pontosan ellát tanáccsal, egy ismerősöm is így tett a közjegyzővel készítetett szerződés szinte támadhatatlan, az ügyvédi az nem!
2009. júl. 8. 18:49
Szerintem egy mindenre kiterjedő és átfogó egészségügyi szűrővizsgálattal indítsál és az eredménytől teheted függővé a további lépésedet, hogy belevágsz vagy hagyod a fenébe. Ugyanis lehetnek olyan betegségek amelyek tartós állapotú ágybanfekvésre kényszerítik a beteget. Na ezt nem kívánom senkinek sem....nagyon-nagyon átgondolandó...
11. 6cc95eecf0 (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2009. ápr. 28. 20:37
Egyetértek veled. Nekem is volt annak idején és a kinok kinját éltük át és mégis meg kellett venni a lakást, mert az önkormányzat eladta őket. S ha nem volt kenyér az asztalon vagy enni valót az ellenőrző szerv nem talált akkor már balhé volt. És ha hiszitek ha nem egy nap egy teljes kilő kenyér mindig elfogyott és azt mindig ő ette meg. Még egyszer nem csinálnám. Pedig a pici baba miatt mentem bele én is. Most meg inkább életjáradékot fizetnék a lakásért cserébe és nem kell ott laknom.
10. ts
2008. szept. 3. 13:56

Éppen mostanság láttam, egy olyan apa-fia közötti eltartási szerződést, ahol sok év után a papa megbolondult és beperelte a SAJÁT fiát! Most bíróságra járnak, az öreg hazudozik, kamu tanukat sorakoztat fel... :( 10 hónapja megy a bíróságra járkálás.

Soha nem mennék bele!

2008. szept. 3. 13:47
Én lebeszálnélek róla.A legjobb kapcsolat is elromlik.Akármilyen jó szándékkal vagy iránta mindíg ott lebeg a fejetek felett a CÉL,hogy miért is csinálod az egészet.Ha mégis belavágsz nagyon figyelj az ügyvédi papírra,mert én 10 éve majdnem elvesztettem mindent az ügyvéd hibája miatt.Az állam rá tette a kezét az ingatlanra,azért,mert rosszul volt számozva a szerződés és a tanuk adatai hiányosak voltak.Csodával volt határos,hogy ki tudtunk jól jönni az egészből.
2008. szept. 3. 08:04
idegennek tutira nem kötnék,most úgy állok hogy azthiszem még rokonnal sem:))Nem tudhatod milyen rigolyái vannak és később mit követel majd....
7. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Lizabella)
2008. szept. 3. 07:00
néha kéne orvoshoz vinni....most.aztán majd bekeményít....én mindig mindenkit óvva intek az ilyen kapcsolatoktól.....
2008. szept. 3. 06:42

Köszi elolvasom.


Igazából semmi komoly baja,néha kéne orvoshoz vinni+főzni rá meg ilyenek.Röviden még annyi,hogy nagyon jó nyugdíja van ö abból tud fedezni mindent.

5. kiscsirke (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2008. szept. 2. 21:04
Hát igen. Én még nagyon kicsi voltam, igazából anyuéknak nem lehetett könnyű. 12 éves voltam mire lett saját szobám.
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Kiscsirke)
2008. szept. 2. 20:45
elég rossz lehet szerintem mindkét félnek, hogy arra vártok, hogy meghaljon végre :(
2008. szept. 2. 20:39

Szia!


Nekünk még nagyon régen volt eltartási szerződésünk egy bácsival. 92 éves volt mikor megkötöttük. 99 évesen halt meg, és csak akkor lett miénk a lakás... Nem gondolta senki, hogy eddig él...

2008. szept. 2. 20:27
arra hogy ne menj bele.....én az életjáradéki szerződést ajánlom,a neten fenn vannak a részletek,hogy miben különbözik....
2008. szept. 2. 20:20
Egy bácsika megkeresett, hogy szeretne eltartási szerződést kötni velünk.Mire figyeljek?Hogy bonyolítsam ezt le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook