Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYED alatt nem lehet dolgozni 4 órát sem? Mert azt tudom, hogy GYES alatt lehet már 8 órában is, de hogy GYED alatt is lehet-e? fórum

GYED alatt nem lehet dolgozni 4 órát sem? Mert azt tudom, hogy GYES alatt lehet már 8 órában is, de hogy GYED alatt is lehet-e? (tudásbázis kérdés)


11. f9a0a36712 (válaszként erre: 10. - Kikik77)
2008. szept. 21. 12:02
Szerintem nem, és ezt az egyszeri anyaságit is kérheted. (azt hiszem, így írják). Azért feltétlenül érdeklődj a MÁK-ban!
2008. szept. 21. 09:19
Ágica! Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! Akkor magyarul nem veszítek pénzt, mert megszületik a következő gyermekem. Max. a fizetésemet:)
9. f9a0a36712 (válaszként erre: 8. - F9a0a36712)
2008. szept. 20. 13:10
És még egy lényeges dolog... ha úgy hozná a sors, bölcsibe is mehetnek a gyerkőcök úgy, hogy dolgozol is és a GYES-t is kapot. De ez még a jövő zenéje.:-)
2008. szept. 20. 13:06

Szerintem: GYES mellett úgy dolgozol, ahogy akarsz. Sem GYED-t, sem gyes-t nem kötelező igényelni. Minden ellátás függelen a másiktól. MAradhatsz dupla gyes-en a 4.babával is, ettől még őrá is kérheted majd a családi pótlékot.

Elképzelhető egy olyan megoldás is, hogy a 4. gyedrkőcre kéred a GYED-et, addig az ikrek gyes-ét szünetelteted abban az esetben, ha a 4. gyerkőc gyede több, mint az ikrek dupla gyese. Ha lejárt a GYED ideje a születendő babának, szerintem kérheted újra (tovább) a dupla gyes-t a két iker után.

Mindenképp menj be a helyi MÁK-ba és kérdezd meg!

Egy biztos, GYED mellett nem lehet bejelentve dolgozni, csak GYES mellett.

2008. szept. 20. 06:13
Sziasztok! Kérném annak a segítségét, aki ebben otthon van, nagyon sokat segítene! Nagyon fura helyzetben vagyok: van főállásom, onnan mentem egykével gyesre, majd egy év múlva gyed alatt megszülettek az ikreim. Mikor ők egy évesek lettek, dolgozni kezdtem teljes munkaidőben (ez tavaly jan-ban volt).DE! Ez a munkahely nem a főállásom, mert a munkaidő miatt oda nem tudtam visszamenni, a bölcsi bezár, mire végeznék ott. Tehát van egy másik munkahelyem gyes mellett. És most jön a bonyodalom: lehet, hogy lenne 4. gyermekem. Milyen vonzata lenne ennek? A gyesem (ikreknél ugye dupla) megmaradhat? Választhatok majd, hogy a legutóbb születendő gyermek vagy a 3 éves ikrek után kérem továbbra is a gyest? nekik ugyanis 6, max 8 évig jár a dupla gyes. Vagy kötelezően GYEDre kell mennem a nem főállású munkahelyemen kapott bérem után???? Az nagyon kevés lenne (brutto 90E a fizum)...fizetek lakástörlesztő részletet, nem lenne mindegy! Nem szeretném a lakásomat, a gyerekeim lakását elveszíteni ezért. A gyermeket nagyon szeretném megtartani. Aki tudja a választ, kérem válaszoljon!!! Köszönöm
2008. szept. 2. 13:58
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2008. szept. 2. 13:50

Nem lehet, de itt bővebben olvashatsz róla:


[link]

2008. szept. 2. 13:43
Egyáltalán nem szabad, mert ha kiderül nem kapsz tovább gyedet, és még meg is büntethetnek. Tehát dolgozz úgy, hogy ne derüljön ki:)
2008. szept. 2. 13:43
max elmész gyesre, s úgy dolgozol 8 órát, s ha nem jön be, akkor még 1x visszamehetsz gyedre
2008. szept. 2. 13:42
nem lehet
2008. szept. 2. 13:42
GYED alatt nem lehet dolgozni 4 órát sem? Mert azt tudom, hogy GYES alatt lehet már 8 órában is, de hogy GYED alatt is lehet-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook