Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vizesporszívó fórum

Vizesporszívó (beszélgetős fórum)


2. Cucus7 (válaszként erre: 1. - Sabi88)
2008. szept. 11. 08:30

Látom nem igen kaptál, sőt egyáltalán választ kérdésedre.

Nekem régebben volt egy, ami nagyon jó volt, mivel a por nagy része nem kifelé jött, hanem a vízbe ürült. Aztán megláttam az egyik nem magyar cég csoda gépét, és beleszerettem.

Allergiás vagyok, tehát minél kevesebb por, poratka levegőbe jutását szerettem volna elérni.

Ez a pórszívo Hepa szűrővel is el van látva, és olyan a rendszere, hogy szinte semmi nem jut vissza a levegőbe. Ezen kívűl még van egy vizes tartálya, ahol a gép felforralja a vizet, annyira, hogy porlasztott formában jön ki az erre kiképzett és a gégecsőbe beépített csövön.

Én ma már úgy takarítok, hogy prszívózok, de egyben felmosom a laminált padlótól kezdve a követ is, de az ágyamat, a függönyöket és a TV-től kezdve a könyveket polcokat is portalanitom ezzel a gőzerővel.

Kevesen tudják, de az atkák 3 hetente szaporodnak, tehát az ágyunk matracában millió ilyen kis szabadszemmel nem látható élőlény él.

Ezek éjszaka kajálnak, rólad, pl. levált hámréteget, és isznak is, a szád, a szemed sőt a nemi szerveid nedvéből. Sokszor okoznak fertőzést, amit nem tuds magadnak megmagyarázni, mert nem csak ők, hanem a száradt ürülékük is a levegőbe terjed.

Nos ez nem elriasztás volt, de ez van.

Ezzel a géppel a szőnyeget is úgy ki tudod pórszívózni, hogy közben veri is, tehát kiporolja és amit kiporolt azt egyből fel is szívja, utána csak egy gombnyomás és már gőzölöm is át, és nem marad vizes, csak egy picit nedves, ami fél óra alatt megszárad.

A pórszívóhoz egy vasaló is tartozik, könnyű és nem rozsdásodik mert nem a vasalóban van a víz, hanem a pórszcvóból kapja a gőzt. Pl. összehajtogatod a lepedőt, és csak a két külső felét vasalod, igy az egész sima lesz. A vállván a nehezen vasalható, gyűrődő blúzokat ingeket ki tudod vele vasalni. A téli kabátot átgőzölöd, frissited, akár ki is tudod vele tisztitani.

És mindezt vegyszerek nélkül. Én már az ablakot is ezzel pucolom, van hozzá külön fej.

A fürdőszobát, a gázsütőt vagy villanytűzhelyet is a gőz erejével tisztitom.

Nem kell többé a régi hűtőszekrény leolvasztását egész nap várni, gőzölöm leolvad.

a radiátorok kis rései nem probléma.


Nem untatlak, írj privit és megirom honnan tudod beszerezni, ha Békés megyei vagy segitek. Szia Évi

2008. szept. 2. 12:59

Sziasztok!!!


Én mostanság nagyon sok jót hallottam és olvastam a vizes porszívókról.

Vki tudna nekem benne segíteni, hogy milyet lenne érdemes venni???


Előre is köszi


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook