Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vitamint tudnátok ajánlani az őszi, téli időszakra egy 12 éves kis sportoló fiúnak? fórum

Milyen vitamint tudnátok ajánlani az őszi, téli időszakra egy 12 éves kis sportoló fiúnak? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 2. 18:27

Köszönöm mindenkinek a válaszát,javaslatait!

Várom a további tapasztalatokat.

2008. szept. 2. 15:34
Ha nem akarod mesterséges dolgokkal teletömni a gyerkődet inkább természetes vitaminkészítményekkel probáld erősíteni .Vannak nagyon jó készítményei az FLP-nek Pl: Kids vitamin 120 db-os és kb 3400 ft.-ba kerül.12 éves gyermeknek 3-4 tbl kell 1 nap.
2008. szept. 2. 13:17

Dr. Lenkei féle Életerő Alap vitamincsomag :-)A kislányom immunrendszerét teljesen "felturbózta". :-)

Teljesen elégdett vagyok vele.

2008. szept. 2. 11:18
mi naponta szedünk egy 500mg-os Cvitamint + MAgne b6ot és egész télen nem voltunk betegek...ill egész évben..kisebb náthákon kivül semmi nem volt
2008. szept. 2. 11:13

... még annyi.

Én azért preferálom a tengerentúli vitaminkészítményeket, mert teljesen más normák alapján állítják össze mint itthon.

2008. szept. 2. 11:10
és akkor még ehhez hozzájön az a misztikus téma is ami arról szól, hogy egy fizikai megterhelés során sokkal több szabad gyök képződik a szervezetben mint egyébként. Ezek miatt kellenek az antioxidánsok, pl C vitamin, E vitamin, stb, stb :)
2008. szept. 2. 11:03
En gyt-ban dolgozom/tam es a teli idoszakra ajanlott a vitaminok szedese.Sokkal kevesebb vitamint tudsz az etkezesekkel a szervezetbe juttatni olyankor, es a napfeny is kevesebb, ami a D vitamin kepzodest segiti.Egy 12 eves gyereknek meg arra is nagy szuksege van.Egy komplex vitamin keszitmeny csak jot tenne neki.pl; Immuno Kid, Beres gyerek vit.stbA patikaban biztosan segitenek kivalasztani.
5. heydude (válaszként erre: 3. - B05507d180)
2008. szept. 2. 10:55
A zöldségekkel és gyümölcsökkel is érdemes vigyázni. Ugyanis ha sok zöldséget eszik valaki azt gondolhatja, hogy sok vitamint is visz be a szervezetbe. Viszont a zöldségek magas rosttartalma éppen ezeknek a vitaminoknak a felszívódását gátolja. Nem olyan egyszerű ám ez a tudomány :D
2008. szept. 2. 10:50

Attól függ mit sportol.

Én az amerikai puritans pride márkát preferálom és az alábbi vitamint ajánlom:


[link]


A szintetikus vitaminok kérdéséhez pedig annyit, hogy még mindig jobb ellenőrzött vitaminkészítményeket fogyasztani, mint semmit. Egy multivitamin készítményt táplálkozással kiváltani nagyon nehéz. Ahhoz nagyon változatosan kell étkezni és nagyon oda kell figyelni az ételek elkészítésére.

3. b05507d180 (válaszként erre: 2. - E004ab8014)
2008. szept. 2. 10:47

Talán igazad van ebben.A zöldség,gyümölcs fontos lenne,de nem viszi túlzásba ezek fogyasztását.

Azt észrevettem,hogy egyre erősödik az immunrendszere,mert alig beteg.Hidegben is kint edzenek a pályán,én mindig féltem,hogy "megfázol kisfiam".

2008. szept. 2. 10:37
Szerintem nem kell szednie. Egyen sok zldséget, gyümölcsöt, főleg ha még sportol is, biztosan erős az immunrendszere! Szerintem felesleges szintetikus vitaminokkal bombázni.
2008. szept. 2. 10:26
Milyen vitamint tudnátok ajánlani az őszi, téli időszakra egy 12 éves kis sportoló fiúnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook