Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti zsibbadás fórum

Terhesség alatti zsibbadás (beszélgetős fórum)


19. nagybeka (válaszként erre: 11. - Merijam)
2011. nov. 22. 05:23

Sziasztok


En 34-35 hetes terhes vagyok, es nekem tegnap este kezdodott a zsibbadas a bal kezemen az ujjaimtol a konyokomig. Aludni sem tudtam a fajdalomtol.

Probalkozzak vassal, ahogy mar par kommentben olvastam?

Koszonom.

2010. aug. 24. 09:06

Nálam inkább izomgörcsök vannak mint zsibadások,de néha nálam is van egy kis zsibadás,a lábaújjaimnál,kezeimnél,de még nem fájj!Én most vagyok 22 hetes terhes.Bízom benne,hogy ez is csak olyan mint a hányinger és a gyomorfájás terhesség alatt,hogy elmúlik.

Remélem már te is jobban vagy!!!

17. kesey (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2009. nov. 18. 21:15

Én legalább 4 hónapig a poklok-poklát értem meg,próbáltam éjszaka hideg-forró vízbe mártani a karom,és talán egy kicsit segített.Nappal volt jobb, mikor használtam,vagy több inger ért.

Igaza van a házidokidnak, mert a vizesedés miatt van, sajna semmitől nem fog elmúlni (bocsi, ezért, csak nem akarlak illúziókba ringatni).Viszont a szülésem elött 3 héttel mintha elvágták volna,én toxémiás voltam és ez volt az egyik tünet a magasvérnyomás mellett.Egyébként meg, tök jól voltam, még dolgoztam is a 35.hétig..,szóval csak azt akarom mondani, hogy ne ijedj meg,minden rendben lesz a babóddal, és veled is.:-)Próbáld meg a sómentességet is,nekem ugyan nem segített,viszont ittam zöld teát(utálom),és ihatsz babyvizet is (Jana) többet,mint 1 liter,mivel alacsony a sótartalma.

Kitartás!:-))))

2009. nov. 18. 20:41

20 hetes terhes vagyok, s engem is kínoz az éjszakai zsibbadás.

házidokim megvizsgált, s arról van szó, hogy a vizesesdés miatt az idegcsatornák beszűkültek.

Nálam a bordák ill. a kulcscsont környékén van ez a beszűkülés, ezért reggelenként negyed óra tornát írt elő az érintett területre.

Ezzel egy időben a nőgyógyász - ugyancsak a vizesedésre tekintettel - sószegény étkezést javasolt, valamint azt, hogy 1 l folyadékot igyak naponta, ne többet. Mivel a magnézium jól hat az idegekre, izmokra, így magneB6-al is megtámadtam magam.

Összességében jobban vagyok.

Azt hiszem, hogy leginkább a folyadékmegvonás segít, mert tegnap "többet ittam a kelleténél" s éjjel rosszabb lett a zsibbadás.

Nagyon fontos, hogy tilos mindenféle vízhajtó alkalmazása, mert csökken a méhlepény aktivitása, anyagcseréje(ez a lényeg, pontosan nem melékszem a nőgyógyász indokára)

Jobbulást!:-)

15. Suzy39
2009. szept. 19. 20:03
szőlőlé??? a dobozos vagy az igazi szőlő leve?
2009. szept. 19. 09:45
én is zsibbadtam és a vas illetve sok szőlőlé segített este meg párnára tettem a lábam ugy aludtam az is jó volt
13. Suzy39 (válaszként erre: 12. - Pocakfoto)
2009. szept. 19. 09:37
huhhh akkor lehet hogy nekem is ez a bajom....én mindenképp kérném azt a terméknevet mert már megörülök a zsibbadástól és igen vashiányos vagyok..köszi puszi
12. Pocakfoto (válaszként erre: 11. - Merijam)
2009. szept. 18. 14:21

Szia!


2 hónapja szültem és a szülésem előtt kb 3 hónappal kezdődött a zsibbadás. Én is kérdeztem mindenkit, és azt a választ kaptam, hogy valami ideget nyomhat a babóca.


De szülés után sem múlt el a zsibbadás...


Én valami mással találtam összefüggést (de nem vagyok egészségügyis, lehet, hogy csak véletlen a dolog) és lehet, hogy csak nálam volt ez így, de leírom, talán másnak is ez a baj.


Ahogy teltek a terhességi hetek úgy fogyott a Hemoglobin a véremből (HGB a vérképen), vashiányos voltam. Ennek az értéknek 12-17 g/dl (van ahol 120-170 mértékegységtől függően). Amikor a zsibbadás (nekem is a kézfejem és az ujjaim fájtak, olyan érzéketlenné kezdtek válni és főleg éjszaka volt elviselhetetlen) kb kezdődött 10.5 volt, aztán szüléskor 9.5, ami nagyon alacsony! Szedtem valami vasat, de nem nagyon szívódott fel. Sajnos a szülésem kicsit zűrös volt, a babócám 4350 g-mal és 58 cm-rel született és elvitt egy eret amikor kibújt. Így ez a HGB érték 5.3-ra csökkent, vért is kellett kapjak, így lett 6.7.


Aztán itthon egy szuper készítménnyel (amit nem írok le, mert nem reklámozhatom) 1 hónap alatt 11-re tornásztam fel ezt az értéket.


De ami a lényeg, a zsibbadás is eltűnt, amint rendbejött a HGB értékem és helyreállt a vas-háztartásom.


Ahogy írtam, lehet, hogy ez csak nálam volt így és semmi összefüggés a zsibbadás és a vashiány között, de akinek ilyen panasza van nézze meg a HBG értéket, és ha alacsony mindenképp pótolja. (Emailben szívesen elküldöm, hogy engem mi hozott helyre szülés után.)


És esetleg írjátok meg, ha tényleg az a baj, hogy alacsony a HGB és elkezdtetek vasat szedni és javult a zsibbadás. :)


Üdv

Anikó

2009. aug. 23. 17:56

sziasztok!


Hasonló érzéssel "szenvedek" én is! 21. hetes terhes vagyok, kb. 4 hete zsibbadnak a kezeim, de leginkább csak a kézfejem, csuklóm, és az ujjaim!

Nappal még elvagyok, de este már félek, mert ahogy lefekszem, fájdalmam van a zsibbadás miatt!


Én is beszéltem a Doktor Úrral, hogy tessék már valamit csinálni, mert nem bírom, de nem tudott mit tenni!

Vagyis tanácstalan, mert azt mondta, ez még túl korai, meg, hogy csak a kézfejem, és ujjaim zsibbadnak fogalma sincs!


Tehát nekem a legrosszabb, az éjszaka, főleg a szeretteimek, mert Őket ébresztgetem, amikor már nem bírom, hogy masszírozzák már meg egy kicsit, hogy aludni tudjak.


Sokat olvastam róla, vagyis próbálok, de annyit tudtam levenni, hogy ha meglesz a Kicsink elmúlik majd!!


Végülis nekem már csak 19 hetet kell kibírni!

Ha valakinek van jó tanácsa, szeretettel várom!

10. bezike
2008. szept. 21. 13:50
Sziasztok, én egy hete megszültem, de a zsibbadás a kezemből nem múlt el... na, most vagyok tanácstalan.
2008. szept. 18. 22:37

Sziasztok!

Nekem kb 2 hete kezdődött,és azóta minden éjjel zsibbad mindkét karom.Mégcsak most vagyok 21 hetes,ha ez lesz végig,akkor jobb ha lelkiekben felkészülök rá.

2008. szept. 18. 10:57
Sziasztok!Nekem is zsibbad a kezem a dokim azt mondta a vizesedéstől..szedem a magnéziumot de nem sok haszna..
7. Ani Angel (válaszként erre: 6. - Bezike)
2008. szept. 18. 10:55

Szia!

Bocsi, csak most jutottam géphez. Köszönöm a válaszodat, azóta én is kérdeztem pár "okos" embert, hogy mitől lehet ez, de semmi értelmes válasz. Mindenki mást mond, tippelgetnek, de ez nem vígasztal, mert még 2 hónapot ki kell bírnom és alig tudok aludni tőle.

Ráadásul az én pici kislányom megfordult a pocakomba és most előszeretettel rugdossa a gyomromat, amitől kihányok mindent, amit megeszek, így az elmúlt 1,5 hét alatt fogytam 2,5 kg-t. :(

Így legyen nyugodt,boldog és kiegyensúkyozott a kismama :)

6. bezike (válaszként erre: 5. - Ani Angel)
2008. szept. 9. 12:09
Szia, én most a 37-38. hétben vagyok. Nekem kb. 3 hete zsibbad a bal kezem 3 középső ujja. 2 nőgyógyászt kérdeztem, azt mondták a súlygyarapodással van összefüggésben - ennyi. A védőnő szerint a baba nyom egy ideget, aztán még kérdeztem egy belgyógyászt (lila köd) és egy neurológust, aki egyszerűen semmit sem válaszolt. Na, tehát levonhatjuk a következtetést: fogalmuk sincsen róla, hogy mitől van. Én könnyebb helyzetben vagyok, nekem már csak kb. 2 hetet kell kibírnom, de együttérzek veled, én is dobálok mindent. Azt hiszem az egyetlen gyógymód a szülés....
2008. szept. 3. 08:57

:) Köszi a vígasztalást :) A cicim és a pocakom nekem is szokott viszketni, de az nem vészes.

Ma reggel pl. annyira le volt zsibbadva a kezem, hogy nem éreztem, hogy fogom e rendesen a bögrét és az ágyba ejtettem a teámmmal együtt.

4. Hoxa
2008. szept. 2. 20:29
Vigasztaljalak? Mellette volt teljes testre kiterjedő, de leginkább a tenyeremen és a talpamon kínzó viszketéses időszakom is a 9 hónap alatt. Na akkor már inkább a zsibbadás. :DDDDDD
2008. szept. 2. 10:04

Szia!

Nálam is az éjszakák a rosszabbak, mert akkor fel is szoktam ébredni rá és elég sokáig nem tudok vissza aludni.

Nézzük a jó oldalát: már most megszokom az éjszakai felkeléseket :)

Na jó ez annyira nem vicces mert tényleg nagyon rossz.


Remélem azért valaki már megtalálta rá a megoldást és segít.

2. Hoxa
2008. szept. 2. 09:58

Szia!

Nekem is volt ilyen az első terhességem alatt, főleg éjszaka szenvedtem tőle.

Sajnos nem találtam én sem megoldást. :( Elmúlt magától.

2008. szept. 2. 09:52

Sziasztok!


Most vagyok a 30. hétben és kb. 2-3 hete rettenetesen zsibbadnak a kezeim. Eleinte csak egy kicsit az ujjaim hegye zsibbadt le, de mostanra már éjjel, nappal a teljes kézfejem és az alkarom is, ami már fájdalommal is jár. Sajnos bárkit kérdeztem eddig (védőnő, orvos) nem tudott jó tanácsot adni, hogy ilyenkor mit lehet tenni, ezért kérlek Titeket, hogy ha valaki volt már hasonló helyzetben és tud valami megoldást erre a kellemetlen helyzetre, kérem segítsen.


Előre is köszönöm: Ani Angel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook