Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismertek olyan, a homeopátiás szerek tárolására alkalmas tárolót / dobozt, ami kiszűri az elektromágneses hatásokat? fórum

Ismertek olyan, a homeopátiás szerek tárolására alkalmas tárolót / dobozt, ami kiszűri az elektromágneses hatásokat? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 2. 10:37

Sugárözönben élünk:


[link]

2008. szept. 2. 10:34

Ja, amúgy az elektrikus kollegának igaza van, ha le szeretnéd védeni a gyógyszeredet, csomagold alufóliába. Komolyan. Szerintemm, ha ez igazi probléma lenne, akkor fémbevonatos dobozban árulnák eleve és piros betűvel rá lenne írva a dobozra, hogy abban kell tárolni a bogyókat.


Szerintem viszont egy önjelölt természetgyógyász okoskodott egy nagyot ezzel a sugárzás-dologgal. Magadat féltsed a sugárzástól, ne a bogyót. Mert ha az lenne a kérdés, hogy okozhat-e betegséget a körülöttünk lévő elektroszmog, nem lennék ennyire biztos a válaszban...

2008. szept. 2. 10:25

Erről a kérdésről egy nagyon régi számítógépes szívatás jut eszembe, amikor alufóliára rakva, a feje fölé tartva vitetik szegény felhasználóval a számítógépes lemezt, a föld mágneses sugárzásának kivédésére.


Először is szögezzük le, hogy a homeopátiás gyógyszerre a minket körülvevő elektromágneses sugárzásnak semmi hatása. Hűvös hely kellhet neki, hogy meg ne romoljon, de úgy általában az elektromágneses sugárzás nem. (például a rádióadás mindenhol fogható a polcod mélyén is, mégsem okoz semmi bajt) Elektromágneses sugárzás a napfény is, ami elől persze érdemes védeni. És az a mikró is, amibe szintén nem érdemes belerakni a gyógyszert. Elektromágneses sugárzás a hő is, de ettől aligha tudod megvédeni, mert nem tudsz abszolút 0 fokot csinálni a gyógyszerednek. Bár szerintem attól tönkre is menne, ha annyira lefagyasztanád...


Ergo, nagyon sok elektromágneses sugárzás ér minket folyamatosan és sokat lehetetlen kivédeni. Mégis melyiktől szeretnéd megvédeni: fény, hő, rádióadás, elektromos vezetékek zaja, mikró is azzal működik, a mobiltelefon is. Mindenféle gyógyszerre azt szokták írni, hogy száraz, hűvös helyen tartandó, nem? Szomorú lenne, hogy ha a rádióadástól elbomlana a hatóanyag. Nem is engednék forgalomba hozni...

2008. szept. 2. 10:15
Nekem a doki azt mondata:egy méteren belül ne legyen elektromosság! Ígyhát a ruhásszekrényben tartom egy müanyag dobozban fedő nélkül. szerintem elég ez a méteres távolság nem kell egy egész szoba neki.
6. Reahand (válaszként erre: 5. - A.barbi)
2008. szept. 2. 10:14
Szia. Igazad lehet, a párom villamosmérnök, majd megkérdezem, hogy mit tud ezekről. Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe?!
2008. szept. 2. 09:54

szi én igazán nem ismere a homeopátiás dolgokat, de elektrikusként végeztem egy iskolába. Ha ott lekertunk árnyékolni valami( nem akartuk, hogy a környező elektromos készülékek zavart keltsenek egy készülékben) akkor fémmel vontuk be. ÁRNYÉKOLTUK. ez olyan mint a TV kábel. Ott van egy réz vezeték,ami körül van egy műanyag rész , azon egy fém háló és azon egy alufoliához hasonló szigetelés és arra kerül a kölső fehér szigetelés.


Szerintem ilyen módon, ha bevonod sok réteg alufoliával, szerintem csökkenteni tudod a zajártalmat.


De aláírom mindig van egy jobb ötlet és elég régen tanultam!


De remélem tudok segíteni.

4. Reahand (válaszként erre: 3. - Turul)
2008. szept. 2. 09:51
Ebben igazad van, de ha lehet, szeretném minél kevesebb "káros" hatásnak kitenni a gyógyszert.
3. Turul (válaszként erre: 2. - Reahand)
2008. szept. 2. 09:27

Tudod, az a patika, hol veszed, ott is van villany, számítógép, rádió, telefon stb.

Nem hiszem hogy "tisztán tudod már vásárolni is.

Én egyébként idehaza egy fadobozban tárolom (de ez puszta véletlen, egyszerűen jól nézett ki a doboz)

Egyébként a gyógyszerek egymás rezgését is átveszik.

Ugyhogy szerintem kár annyira aggódnod. Keress valamilyen fa dolgot amibe beleteszed.

2008. szept. 2. 08:54

Sziasztok!

Homeopátiás szert írt most fel az orvos, de ezek tárolása nagyon körülményes. Azt még csak-csak meg tudom oldani, hogy ne tegyen ki napfénynek, ne tegyen tea, kávé, aromás dolgok mellé, de messze kell tárolni mindenféle elektromos eszköztől is. A lakásban gyakorlatilag nincs olyan hely, ahol ne lenne valami elektromos készülék, az irodában a számítógép, a nyomtató, a táskámban a mobil, stb. Arra gondoltam, hátha van valamilyen doboz, ami "szigetel". Ismertek ilyet?

2008. szept. 2. 08:50
Ismertek olyan, a homeopátiás szerek tárolására alkalmas tárolót / dobozt, ami kiszűri az elektromágneses hatásokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook