Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak a férjem nevén van a házunk. fórum

Csak a férjem nevén van a házunk. (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 4. 20:48
*nem terhelnem, kockaztatnam senkinek sem az ingatlanat*sokan veszitettek mar el igy az otthonukat*
2013. nov. 25. 14:12
Ha hitelt vesztek fel akkor jársz jól ha tied a haszon élvezet ,és nem vagy tulajdonos,amennyiben az esküvő után írjátok meg az adásvételi szerződést.Ha nem lesz rajta hitel akkor érdemes közös névre íratni.Én nem vennék fel 1 misit felújításra,inkább lassabban ,apránként csinálnám.Főleg nem anyukád nevére.Kérjetek pénzt nászajándékba és ami összejön abból ami fussa megcsináljátok.De ha jól olvastam már megírtátok a papírt.Ezért ha nem tudjátok fizetni a hitelt a bank kipakolhat mint tulajt,de mint haszonélvezőt macerásabb nekik,párod nem biztos ,hogy rosszat akart .Sőt !Mert ha bedől a hitel amit ő vett fel (ilyen olyan okból)te még vehettél volna fel hitelt,de mivel adóstárs lettél nincs menekülő út :( szóval nem biztos,hogy rosszat akart a párod ,csak mindig át kell gondolni mindent.Gondolj bele anyósék kockára teszik a házukat.
2013. nov. 25. 13:12
Én is kíváncsi vagyok. Szerintem, remélhetőleg minden okés, mert ha nem lenne, akkor írna.
50. Myra (válaszként erre: 38. - Dina1981)
2013. aug. 22. 09:08
Dina közben eltelt néhány év. Írnál róla hogy azóta hogy alakultak a dolgok?
2011. jún. 25. 20:32

Ha egy házba nem adtam bele semmit, miért lehetne benne tulajdonjogom? Az ő tulajdonuk, ők építették fel, ők dolgoztak rajta, ők fizették, stb. Ilyen kérdés fel sem merülne bennem.

Csak azért, mert összeházadosunk, az nem jelent automatikus tulajdonjogot is.

48. Jaina
2011. jún. 25. 20:20
A miénk is csak a párom nevén van. És mi ebben a probléma?
2009. nov. 23. 11:20

Sziasztok nekem az a véleményem legyen az ház, v.

emeletes lakás ahogy, igy beszélgetünk erről a kényes témáról, hiszen komoly dolgokról van szó osztom annak a hozzászólónak a véleményét, ha valaki férhez megy, vagy válik, v. csak párkapcsolatban él jobb mindenről hivatalosan papirt

irni kinek mit vitt oda és az le van fektetve feketén fehéren és utólag ne legyen reklamáció és

ezt ügyvéd előtt, hogy a félreértések tisztázva legyenek mindkét fél számára.

Szép napot mindenkinek.

46. ab4b6bc17d (válaszként erre: 7. - Dina1981)
2009. nov. 23. 11:12
Ez így van! Ilyen esetben melléd kell álljon, mert itt nem egy szőnyegről van pl. szó.
45. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Dina1981)
2009. nov. 23. 11:10
Most olvastam vissza közben. Remélem nálatok nem lesz válás, hiszen még össze sem házasodtatok :) de mindenestre jogosak az ezzel kapcsolatos érzéseid!
2009. nov. 23. 11:09

Anyukám is így volt a mostohaapámmal, aztán amikor elváltak, akkor jól kisemmizett minket, szó szerint.

Anyu is kérte mindig, hogy az ő nevén is legyen, de a görény mindig csak halogatta, mert eléggé egy smucig alak volt mindig is. Na, lényeg a lényeg, valahogy érvényt kell juttatni a jogodnak, mert ha ilyen helyzetbe kerülsz...

43. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Dina1981)
2009. okt. 3. 11:12

Mindenkeppen eszközöld ki azt hogy hivatalos papiron mindennek a fele a tied legyen ! Mielöbb !

Egyalltalan nem csinalsz bolhabol elefantot ! Igenis jogossan bant a dolog !

2008. okt. 5. 11:22
hát egy házasságban ez elég nagy probléma.
41. Dina1981 (válaszként erre: 40. - Be52089f0e)
2008. szept. 14. 07:11
Ata módositva van az adásvételi szerződés.A ház 1/2 arányban kettőnké.Én vagyok az adóstárs,párom a főadós.Megbizom 100%-osan benne de igy jobban érzem magam.
2008. szept. 13. 12:21
Szerintem ne menj bele. Főleg úgy, hogy anyukád felvesz 1 millát, hogy a házat rendbe tudjátok tenni.
2008. szept. 13. 12:00
Csak az egyik félre iratni az alapvagyont nagy baj. Nem bizalom kérdése
38. Dina1981 (válaszként erre: 37. - Evelyn78)
2008. szept. 7. 17:02
Tényleg nem:-)
37. evelyn78 (válaszként erre: 28. - 69abd4fa9b)
2008. szept. 6. 08:57
Azért gondolom nem az anyósodék szomszédságában vettetek hátat?
36. sunbird (válaszként erre: 32. - Dina1981)
2008. szept. 6. 02:15
Igen, én már váltam. Nem volt egyszerű. Ha kiváncsi vagy valamire priviben kérdezz nyugodtan.
35. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 32. - Dina1981)
2008. szept. 5. 08:32

Nem, vicceltem.

De láttam már jó néhány válást, s láttam, hogy válnak az emberek állatokká bizonyos esetekben.

2008. szept. 5. 07:56

én még nem váltam. de 4 évig együtt éltem valakivel. amikor elment, el akart vinni mindent, hogy a lakás úgy is az enyém :DDDDDDD persze nem engedtem neki, mivel a lakás még önk tulajdonban volt.

autót és a hifit vihette. nekem maradt a video. a hűtőt is saját pénzből vettem és más mindent a szüleimtől kaptam. ami közös vagyon volt: autó, hifi, video. 97ben jöttünk össze, egyből összeköltöztünk. 2000ben megkaptam az önk-tól a lakást, 2001ben kirúgtam. életem legnagyobb tévedése volt. ha tehetném, kihagynám az életemből. és ez az egyetlen dolog az életben amit bánok. hogy összejöttem vele.

33. Obsoleta (válaszként erre: 32. - Dina1981)
2008. szept. 4. 14:17
Nekem volt egy élettársam évekig,de az én örökölt lakásomban laktunk.A berendezés közös volt,amikor szétmentünk,neki nem kellett semmi.Én korrekt akartam lenni,és minden vásárlási árának a felét kifizettem,amit együtt vettünk,vagy kaptunk,pedig nem kérte.Utána meg köpködtek szotyival,hogy én kiforgattam az illető urat mindenéből.Szóval jobb az elején észnél lenni,mert utána már jól nem jössz ki egy szakításból szerintem.
2008. szept. 4. 14:13
Ti már váltatok?
31. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 30. - 8da8a563b7)
2008. szept. 4. 13:16

na, ezért kell a válási procedúra alkalmával az összes porcelánt a földhöz csapkodni.


:o)))

30. 8da8a563b7 (válaszként erre: 27. - Sunbird)
2008. szept. 4. 12:50
jaja. és a nászajándékba kapott dolog is, váláskor azt illeti amelyik fél családjától volt.
2008. szept. 4. 11:01
Bocsi Dina=N.zoliné:-)
28. 69abd4fa9b (válaszként erre: 26. - Vivaespanya)
2008. szept. 4. 11:00
Szerintem ez a megosztás nem lenne igazságos mivel ő pénzt nem tesz bele csak az anyukája ingatlana lesz a fedezet,amit az én anyukámtól kapott pénzből ujitunk fel olyanra hogy kitudjuk váltani az anyja házát.Nem beszélve hogy nekem már van egy házam amit ha eladok akkor mi másra forditanám mint a közös otthonunk szépitésére.Ugyhogy szerintem nem jogos hogy ő többet kapjon mint én.És már meg is van irva az adásvételi 1/2 arányban ugyhogy ezen már nem is lehet változtatni.Nem vagyok naiv csak egyszerűen szerelmes:-)Az egyetlen galiba a kapcsolatban az anyukája akinek ezt is köszönhettem,dehát engem nem kell félteni:-)
27. sunbird (válaszként erre: 7. - Dina1981)
2008. szept. 4. 09:42

Bocsi, de tényleg naiv vagy. Hogyan jelentheted ki, hogy ti sosem fogtok elválni stb. Nem akarok kötözködni, távol áll tőlem, csak ezt én is átéltem, mi is szerelmesek voltunk, már 6 éve együtt mire összeházasodtunk. Aztán mégis elváltunk. Pedig én is azt hittem, hogy mi aztán sosem. Biztos voltam benne, hogy a barátaink már rég elváltak lesznek, csak mi nem.


A házról: ha házasság alatt kerül a férjed nevére a ház, és nem tudja bizonyitani, hogy az kizárólag az ő külön vagyona (pl. örökség) akkor a bíróság közösnek tekinti egy válás esetén. Ha még házasságkötés elött kerül csak az ő nevére akkor az "házasság elött szerzett vagyon" és ahhoz semmi közöd késöbb, tehát nem közös.

2008. szept. 4. 09:30

Nem kell felesbe, lehetne ugy is, hogy az egy millioval aranyosan osztjatok fel, mondjuk 1/3 neked, a te nevedre, 2/3 az o nevere. Vagy aranyosan, azt ti tudjatok, mennyit er a haz.

Sokkal egyszerubb most, mint utolag modositani.

25. 7130b15964 (válaszként erre: 24. - Dina1981)
2008. szept. 4. 08:05
Akkor meg tényleg ne kergess illúziókat. Rendezzetek úgy mindent, hogy korrekt legyen. Nem kell válásra tervezni. Egyszerűen ne legyen egyik fél számára se előnytelen egy ilyen ügylet, akkor később se lesz vitatéma.
2008. szept. 4. 08:04
igen sajnos megtapasztaltam már,tul vagyok egyen :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook