Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, hogy a 2 hónapos, tápszerrel táplált babámnak ne legyen székrekedése? fórum

Mit csináljak, hogy a 2 hónapos, tápszerrel táplált babámnak ne legyen székrekedése? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. RACHIKE (válaszként erre: 1. - Szebinora)
2013. máj. 24. 17:05
AZ INFACOL MAXIMUM 6-SZOR ADHATO NAPONTA ES SZORULAST OKOZ.EGYEBKENT AZ OSSZES SZELOLDONAK MEG LEHET EZ A MELLEKHATASA.EGY MASIK FORUMON AZT A VALASZT KAPTAM ,HOGY LE KELL VALTANI A TEJET.LEVALLTOTTUK .MOST MILUMIL HA KAP (AZT HISZEM EZ A MEGFELELOJE APTAMIL COMFORT).EGYEBKENT MINDEN HAZI PRAKTIKAT KIPROBALTAM.DE VALOSZINU HOGY NEM A KAJAVAL VAN A GOND,KAKILNI MOST SEM TUD.EGYSZERUEN NE TUDJA KINYOMNI (EZ EDDIG NEM OKOZOTT PROBLEMAT).DE A SZEKLETE NEM KEMENY ES VALOSZINUSITEM HOGY AZERT KEMENYEDET BE MERT NEM TUDTA KINYOMNI ES CSAK OTT ALLT NEKI.VALOSZINULEG TULETTETM A GYEREKEMET ES A SZENVEDESE AZ EN TUDATLANSAGOM MIATT VOLT.
2010. okt. 20. 12:37
Ne keverd sűrűre a tápszert..
33. magdiy
2009. júl. 21. 12:56
Én 3 hónapos kortól adtam a kislányomnak Mira baby vizet, mert semmi nem segített. Orvos tanácsolta, hogy próbáljuk ki, és bevált. Nem erős hashajtó, csak megkönnyíti a székelést. Második terhességem alatt én is ezt ittam székrekedés esetén. Kisfiam viszont nem szorulásos szerencsére.
2008. szept. 15. 13:23
úgy néz ki, hogy rendbejöttünk,bár nem tudom, melyik módszernek is köszönhetem. Igaz,hogy csak naponta 1X van széklet, de az 2-3 kis erőlködéssel kijön, sírás nélkül. Köszönöm az eddigi tanácsokat.
31. be52089f0e (válaszként erre: 30. - Szebinora)
2008. szept. 10. 08:48
Váltottál most tápszert vagy csak a masszázst próbáltad?
2008. szept. 10. 08:26
hál istennek már sírás nélkül van széklet, és már csak egy kicsit erőlködik mellé.
29. szebinora (válaszként erre: 28. - Be52089f0e)
2008. szept. 10. 08:24
de csinálom a masszázst is, még a babynos kenőcsöt is használom.
28. be52089f0e (válaszként erre: 27. - Szebinora)
2008. szept. 8. 15:11
A masszázst nem is próbálod?:(
27. szebinora (válaszként erre: 26. - BollerKrisz)
2008. szept. 8. 08:45
az én Bazsim még csak 2 hónapos. Mikortól lehet neki adni ilyeneket?
2008. szept. 7. 21:56

Szia!

Mi is tápszereztünk Zsófimmal, de csak Bifidus-os tápszert, és mellé a doki javaslatára nagyon enyhe feketeteát, babateát (hipp alma-citrom) és forralt vizet itattam babámmal, mert az lazítja állítólag a székletet. Nekünk kb 1 hét alatt helyre is állt, pedig elötte mi is próbáltunk mindent, ahogy te is. Ja nálunk lehetett örökletes is, mert én is szenvedek. De a sok folyadék bevált. A tápszert ne hígítsd, mert csak a picinek lesz rossz tőle.

25. dee
2008. szept. 7. 13:07

Hello!

Én a helyedben beszélnék a gyerekorvossal.Van egy francia tápszercsalád,melyben van olyan tápszer ami kimondottan székrekedéses, görcsölős babáknak van.



A bvdt által javasolt szuper masszázsokat én is csináltam a kisfiamnak.Kiegészítheted a BABYNOS masszázskrémmel.


A hőmérőzést felejtsd el,tönkreteszi a záróizmot és elmarad a kakilóreflex.

24. be52089f0e (válaszként erre: 23. - Szebinora)
2008. szept. 7. 10:10

Szia!


A hőmérőzés nem igazán jó, mert hozzászokik és csak úgy fog tudni kakálni. Próbáld ki az I Love You masszírozást vagy a Tigris a fán elnevezésűt.

Tigris a fán:

1. Fogd meg a babát úgy, hogy háttal legyen neked és bal karodat csúsztasd a mellkasa alá. Ügyelj arra, hogy bal karja a karod alatt legyen, így fejét és nyakát kényelmesen a könyökhajaltodba fektethesse.

2. Bal kezed csúsztasd a baba lába közé, és tenyeredet fektesd a pocakjára. Így két karoddal biztonságosan foghatod a kicsit.

3. Hajlítsd a baba lábát a könyökhajlatodba, majd fordítsd a kicsit hassal lefelé a két kezedre. Jobb kézzel nagyon gyengéden nyomkod meg a has két oldalát. A baba csaknem teljes testsúlyával nehezedik masszírozó kezedre, ami tovább növeli a masszázs hatékonyságát, hiszen érintésed így mélyebb. Folytasd a masszázst néhány percig. Ha a kicsi továbbra is rosszul érzi magát, sétálj vele ebben a testhelyzetben, és finom ütögessük a mellkasát.

Naponta többször, gyakori időközönként ismételd meg a masszázst.


Nekünk sokszor bevált. Legyél türelmes. Ha te is kipróbáltad, akkor kérlek írd meg a hatását.

2008. szept. 7. 09:57
Megint visszaestünk!!! Tegnap megint nem sikerült kakálni, csak nagyon nehezen, hosszas sírás után, és csak hőmérőre! Mikor aztán lett eredmény, és levettem a pelust, a kaka ott maradt a fenekén, olyan kemény volt. Azután, hogy megemeltem a lábát jött a puhább rész, és ennyi! Azóta se semmi! Teljes elkeseredettség!!! Ő meg csak sír, és erőlködik.
2008. szept. 5. 16:18

Sziasztok!

A babamasszázs is nagyon sokat tud segíteni egy nehezen kakáló picurnál.

Gyakorlatok:

A has masszírozása


1.Vízikerék két kézzel: Mindkét tenyered fektesd fel a baba hasára, majd a köldöktől lefelé irányuló „söprögető” mozdulatokkal masszírozd meg a baba hasát. Közérzetjavító, puffadást csökkentő.

2.Vízikerék egy kézzel: A baba lábait „villafogással” kicsit emeld meg, így lazább lesz a hasfal. Másik kezeddel pedig az előző módon lefelé irányuló mozdulatokkal simogasd át a hasat.

3.Huppanás oldalra: Hüvelykujjaid fektesd fel a baba köldökére, majd lassan enyhe nyomással húzd szét az ujjaid a has két oldalára. Puffadságot csökkentő.

4.Nap és hold: Nap: bal kezed fektesd a baba hasára. A jobb oldali lágyékhajlatától kiindulva az óra mutató járásával megegyezően végezz egyenletes körkörös masszázst a köldök körül. Igyekezz a mozdulatot folyamatosan végezni, kezed ne emelkedjen el a hastól. Hold: miközben bal kezed folyamatosan köröz, jobb kezeddel félkörívben (hold) kövesd a bal kéz mozgását.

5.Szeretlek masszázs / I Love You

a.(I) Imádlak: jobb tenyereddel simíts egyenesen felülről lefelé a baba hasának bal oldalán végig.

b.(L) Lelkem: jobb tenyereddel „rajzolj” egy fekvő L alakot a baba hasára, az óramutató járásával megegyező irányba.

c.Drágaságom: a köldök köré simíts egy félkörívet. (felfordított U ill. a D betű hasát)

Fájdalomcsökkentő, ürítést segítő.

6.Lépegetés a hason: Jobb kezed ujjbegyeivel lépkedj végig a baba hasán, szintén óramutató járásával megegyező irányba. Puffadást csökkentő.

2008. szept. 5. 11:57

akkor egy cipőben járunk:)))

hozzáteszem neki a családjában mindenki soványnak indult de valahogy 30 után hízni kezdtek.nálunk apám és az egész család tiszta csotkollekció. ugyhogy a gyerekeknek megvan mindkettőre a hajlama. kérdés hogy 30után kövérek, vagy soványak lesznek.

20. Danica16 (válaszként erre: 19. - 14775640c4)
2008. szept. 5. 11:49
a férjem is hajlamos lett nem is kicsit :p, pedig ugyanannyit vagy még kevesebbet eszik, mint én :)
19. 14775640c4 (válaszként erre: 18. - Danica16)
2008. szept. 5. 11:09

nálunk mindketten pálcikák voltunk. a párom mesélte hogy kicsit nagyobb gyerek lett beíratták súlyt emelni hogy erősödjön:))

mostanra sajna hajlamos lett a hízásra, én meg sajna egyáltalán nem.pedig én annyit eszem mit egy ló ő meg csak csipeget:))

18. Danica16 (válaszként erre: 17. - 14775640c4)
2008. szept. 5. 10:48
én mondjuk sose voltam se sovány se kövér, de azért mindig jó húsban voltam, de a húgommal sok orvosnál jártak mert ő szinte már kórosan sovány volt, és az a mai napig sem változott sokat, a férjem is pálcika volt a mondák szerint ennyi idősen, a nagybátyja azt meséli, hogy 5 éves koráig meg se merték fogni a kezét mert féltek, hogy eltörik a csuklója :))
17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - Danica16)
2008. szept. 5. 09:53

kicsinek nem is szoktak inkább nagyok nak. ovis sulis stb....

de tény hogy az ember nézzen szét magában, és a párjában. a gyerek a felnőtt mása.amilyen a szülő olyan a gyerek.ezért vettem mindig könnyedén. hiszen a gyerektől is csak annyit vártam el amit én felnőttnek megtettem. tehát nem pontban etettem 3 óránként ha tudtam hogy én sem időre eszek.

nem akartam hogy duci legyen mert én is sovány vagyok.

a dolgok nem papírforma alapján történnek.el kell dobni a papírt és a gyereket figyelni:)))

sok mindent elárul

16. Danica16 (válaszként erre: 13. - 14775640c4)
2008. szept. 5. 09:47
csak tudod első gyereknél megijed az ember, ha nem papírforma szerint alakulnak a dolgok, de mostmár inkább a gyerkőcöt figyelem mint ilyen hülyeségeket, mert Tomi nagyon nagyon mozgékony, 4 hónaposan már körbemászta a nappalit, és most 11 hónaposan meg már szaladgál, így gondolom, hogy emiatt nem hízik annyira. És eszembe se jutna étvágy gerjesztőket adni gyereknek.
15. 14775640c4 (válaszként erre: 14. - Szebinora)
2008. szept. 5. 08:06

szerintem semmikor. gondolj csak bele. a felnőttek sem esznek pontban 5 óránként.

én is van hogy rámjön a zabálhatnék, de van mikor egy nap csak kétszer eszem. meg aztán a gyerek hol nő hol hízik.

és ezért is van hogy egyszer több kaját eszik máskor kevesebbet.

14. szebinora (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. szept. 5. 07:45
mindig 100 ml tápszert csinálok, de 70-80-nál, már köpi is kifelé a cumit. Az mitől van, hogy egyik nap 4 óránként eszik, és éjszaka is csak egyszer kel fel, a másik nap meg visszatér a 3 óránkénti evésre éjszaka is? Mikor fog ez beállni?
13. 14775640c4 (válaszként erre: 12. - Danica16)
2008. szept. 5. 07:18

teljesen mindegy. ezek függnek az örökölt adottságoktól is, és a gyerek mozgékonyságától. én is csak onnan tudom hogy hány kilók hogy otthon játékból ráállnak a mérlegre:))

nekem mindig piszkálnak hogy sovik a gyerekek, és egy nagycsopis ovisnak már több mint 20 kilónak kell lenni.

pedig butaság. én is 45 kiló vagyok. akkor hogy nézne ki a gyerek 22 kilósan?

arról nem beszélve hogy az iskolás súlyhatár 15 kiló. ugyhogy a 17 bőven felette van.

nekem van anyuka akinek a gyereke középső csoportban 25 kiló volt és 102 centi. most nyáron a gyerek nem hízott semmit hanem nőtt 12 centit. az anyja szerint beteg a gyerek mert nem hízott.

nem érdekli hogy mozgékonyabb mint amilyen volt és a 12 centi növekedés nem betegségre utal, hanem hogy nem hízott, és elhatározta hogy ennél sokkal többet kell ennie.

igy peritol étvágygerjesztőt akar neki adni.mert szerinte egy nagy csoportos gyerek ne 25 kiló legyen hanem min. 5 kilóval több:(((

és sajna nem csak ő van igy.

tömik mindenféle étvágygerjesztővel, a gyerek meg ugy megutálja az evést majd mint a huzat.

12. Danica16 (válaszként erre: 10. - 14775640c4)
2008. szept. 4. 20:35
nem pont azt akartam írni, hogy már hónapok óta nem érdekel hány kiló, elvileg 10körül kell lennie.
11. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - Szebinora)
2008. szept. 4. 16:52

nem kevés, ha semmi gond.

az sem jó ha túleteted. elhízik.

10. 14775640c4 (válaszként erre: 9. - Danica16)
2008. szept. 4. 16:51

és az kevés?szerintem teljesen jó.

ha semmi baja akkor talán nincs gond.

örülj neki hogy nem kövér. annyi túlsúlyos gyerek rohangál hogy rossz nézni. nekem a 3 éves fiam még most is csak 13 kiló , és a nagy is 17 kiló és 5 éves.

9. Danica16 (válaszként erre: 7. - Szebinora)
2008. szept. 4. 16:46
nekem mindig azt mondta az orvos, hogy azt figyeljem hogyan viselkedik a baba, tehát ha jó a kedve egésznap mosolygós és izeg mozog, akkor nem valószínű hogy kevés lenne egy napra amit eszik. Mindig is evési problémáink voltak/vannak 3700gr született és még mindig csak 8,5 kg 11hónapos. Kicsattan az egészségtől és izgága.
8. Danica16 (válaszként erre: 6. - Szebinora)
2008. szept. 4. 11:46
nálunk az infacol nagy és fájdalmas pukizást okozott, így inkább abba hagytuk
2008. szept. 4. 10:37
tegnap voltunk orvosnál, és 4520 grammot mértek nála (2700-tel született), de nem eszik csak 70-100 ml kajákat. Nem kevés ez egy kicsit?
2008. szept. 4. 10:35

már 3 napja van széklete a Normaflore-tól. Hurrá!

Most már csak előtte kb. fél órával erőlködik a szelek miatt. Elég nehezen megy neki a pukizás, pedig régóta adom neki az Infacolt minden evés előtt. Vagy pont ez a baj? Már nem kéne adnom minden evés előtt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook