Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tapasztaltatok a papaverines hasfájás elleni kanalas gyógyszerről? fórum

Mit tapasztaltatok a papaverines hasfájás elleni kanalas gyógyszerről? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 1. 15:53

Hogyan szoktátok adni a babának? 3x1 mokkáskanalat mondott az orvos. Úgy gondolom, hogy reggeli, déli, majd az esti utolsó evés előtt.

Hűtőben kell tartani?


Köszönöm!

2011. febr. 1. 12:54
nálunk nem változtatott a helyzeten :( sem magában, sem infacollal...
2011. jan. 31. 20:53
A gyerekeimnek nagyon bevált.
2011. jan. 31. 17:04
Köszönöm a válaszokat! Eddig infacolt használtunk, de már nem bírjuk anyagilag. Remélem nálunk is beválik.
2011. jan. 31. 16:47
Szia! Nekünk is csak ez vált be. Mindent kipróbáltunk, de csak ez tudta enyhíteni a hasfájását.
21. 3da688d0af (válaszként erre: 20. - 9e63bb23cd)
2011. jan. 31. 16:30

Szia,


Én csak éjszakára mertem adni, de nagyon jó volt. Minden mást (tényleg mindent) kipróbáltunk, de aludni se tudott szegény, annyira hasfájós volt.

2011. jan. 31. 16:26
Most kaptuk hasfájásra kislányunknak, van akinek bevált?
2011. jan. 31. 16:26
Papaverini hydrochloridum
18. vviki2
2008. dec. 19. 15:58

Nekem bejött. A nagy-nagynéném gyógyszervegyész, ő szokott nekem kikeverni amikor besegít a patikába (amúgy már nyugdíjas), persze recept ellenében... Először nem volt jó, de kiderült hogy rosszul adagolom.... Kajcsi előtt negyed-fél órával kell beadni és nem a kis kávéskanállal, hanem a nagyobb teáskanállal.

A kisfiamnál is használt, s most a pici lánynál is.

17. eracica (válaszként erre: 15. - Belnea)
2008. szept. 4. 17:05
Folyamatosan hason altatjuk, mióta előjött a hasfájás és masszírozni is szoktam...nehéz jól viselni, mikor egész nap nyűglődik, ha csak a nap meghatározott szakában lenne, de nem ezért gondoltam már gyógyszerre, de ugye a doki ebben nem partner.
2008. szept. 3. 19:48
A kislányomnál anno nagyon bejött. Semmilyen mellékhatása nem volt. Elmúlt a hasfájása. Csak ajánlani tudom.
15. belnea
2008. szept. 3. 18:01
Oké, szóval akkor a melléitatás gyümölcslével szóba sem jöhet. Néha tedd egy picit hasra. Tudom, senki sem javasolja, sőt tiltják is. Az én gyerekeim csak hason aludtak, nem volt soha semmi baj. De ezt NE TEDD, HA NEM AKAROD! Nálam bevált. Tudod ez a rossz az egészben, hogy még testvérek között sincs két egyforma típus. Ami az egyik gyereknél bevált, a másiknál nem biztos, hogy hatásos lesz. Hallgass a szívedre, próbálj a babára hangolódni. Ami a legfontosabb, ha a babával vagy - legyen az etetés, fürdetés, tisztába tevés, öltözés stb. - mindig próbálj a lehető legnyugodtabb lenni és a hangod is nyugalmat sugározzon. Szoktad a babucit simogatóan masszírozni? Próbáld ki, mindkettőtöknek jó élmény és a kapcsolatot is erősíti köztetek! Kicsit hintőporozd be és finoman simogassad. Pici pocakját főleg, közben tornáztasd, énekelj neki valami szépet, vagy egyszerűen csak mond, hogy most mit csinálsz. Én megszületésük pillanatától folyamatosan beszéltem, beszélek hozzájuk!
14. eracica (válaszként erre: 13. - Belnea)
2008. szept. 3. 16:09
5 hetes
13. belnea (válaszként erre: 12. - Eracica)
2008. szept. 3. 15:40
Mennyi idős a babucid? Esetlegesen a narancslé, vagy a baracklé lehet egy kicsit székletlazító hatású.
12. eracica (válaszként erre: 11. - Belnea)
2008. szept. 3. 15:06
Egyetértek vele, ki is próbáltam a legtöbbet -kivéve melegvizes palack- homeos bogyókat is. Sajnos tápszert kap többségében, ezért kemény is szokott lenni a kakija, így hőmérővel nem tudom lehet -e jó hatást elérni. A levegő megy ki rendesen belőle infacol stb- de görcsöl közben, ez megy minden evés után, hiába masszírozom. Most próbálgatjuk a tápszereket, hátha valamelyik jobb lesz.
11. belnea
2008. szept. 3. 11:40
Volt és van szerencsém gyerekeket nevelni, de én soha sem - csak nagyon ritkán, indokolt esetben - adtam a gyermekeimnek gyógyszert és ez így van a mai napig is! Talán szerencse a köbön, hogy soha sem kellett tápszert adnom a gyerekeimnek, mert szoptattam őket egy éves koruk után is. Nagyanyáink sem rohangáltak mindennel az orvoshoz, mert vannak jó házi praktikák is, amelyekkel könnyíteni lehet a kisgyermek fájdalmán. Ilyen lehet pld. a köménymagos tea, kamilla tea, jó hatással lehet a melegvizes palack a pici pocakjára, vagy meleg textilpelenka-törölköző, lehet a picit tornásztatni - jó játék is és egyfajta foglalkozás is a gyerekkel -, a pici pocakját kicsit erőteljesebben simogatni, masszírozni - ekkor szintén hő keletkezik és ez segíthet -. Nem tudom, a környezetemben is azt tapasztalom, hogy az anyukák előszeretettel adnak a gyereknek mindenféle receptre, vagy recept nélkül kapható dolgot - és ahogy azt mbobe írja - tényleg átesnek a ló másik oldalára, mert a kényelmi szempontokat figyelembe véve tényleg jobb beadni valami lötyit és megszűnik a probléma. Nem akarok ezzel senkit sem megbántani, de próbáljátok ki azokat a módszereket is, amelyeket anyáitok, nagyanyáitok és előszeretettel használtak. Igaz, időigényesebb és több időt kell fordítani a gyerekre.
10. mbobe
2008. szept. 3. 11:01
Az én babám most 3 hónapos, és eléggé hasfájós ő is. Csak Espumisant adok neki, ill. sze. lázmérőzöm. Sok szülő nem meri ezt csinálni, pedig többet ér bármilyen gyógyszernél, és azonnal hat. Segítségével rengeteg szél kiürül. És nem szokott hozzá a baba, naponta spontán van széklete.
2008. szept. 3. 10:58
Nem úgy gondoltam, hogy függő lesz agyerek, csak sok anyuka ha nem bír a gyerekkel adja indokolatlanul is. Sajnos nekem az egyik munkatársam volt így,pedig tudta a hatását mégis rengeteget adott a gyerekének, már egyik orvos sem volt hajlandó felírni neki. A por pedig szerintem a tabletta porított formája lehetett, és ez csak görcsoldó, az Espumisan pedig a szelek kiürítését segíti.
2008. szept. 2. 12:44
Mi ezt használtuk, de por formájában. A lányom viszont annyira hasfájós volt, hogy kellett mellé az espumisan csepp is. A kettő együtt nagyon jó volt. (Nem lett tőle függő a gyerekem)
2008. szept. 2. 10:01
Szia! Én gyermekápolónő vagyok, így ismerem a Papaverines oldatot. Jó hatása van, hiszen a Papaverin görcsoldó, de van mellette egy nyugtató komponens is, e miatt nem ajánlott folyamatosan adni a babának mert nagy a hozzászokás veszélye, és hát a nyugtató egyébként sem ajánlott egészséges babának. Azt ajánlanám ha már végképp nem tudsz mit kezdeni a babával, csak akkor adj neki belőle. Sőt jobb ha nincs is otthon, akkor nem nyúl hozzá az anyuka. Ezért nem írják szívesen az orvosok.
6. eracica (válaszként erre: 5. - 497f15547f)
2008. szept. 1. 15:20
Mindenki jókat ír, de ezek a dokik nem egyformák...
5. 497f15547f (válaszként erre: 2. - Eracica)
2008. szept. 1. 15:14
Szióka! Nekünk is bevált, előtte mi is kipróbáltuk a különböző szirupokat. Ebből érdekes módon nem kellett rendszeresen adnom a babának és nagyon hamar hatott. :)
4. eracica (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2008. szept. 1. 15:12
Nálunk nagyon óckodik a dokinő, lehet hogy erőltetnem kéne, adok pár napot az új tápszernek,majd meglátom..
2008. szept. 1. 15:10

Nekünk bevált!!! (Fontos, hogy étkezés/szoptatás előtt fél órával be legyen adva!)

Előtte már kipróbáltuk az összes méregdrága cuccost, de egyik sem hozott eredményt!

2008. szept. 1. 15:10
Dokinénik azok közé tartozik, akik nem igazán írják ki ezt a szert hasfájásra -idáig semmi nem használt- írt fel új tápszert, mert a baba széklete is gyakran kemény, de ezt a görcsoldót nem szereti, mert erős gyógyszer és hozzá lehet szokni. Másnak érdekes módon kisebb babája van mégis kiírják. Kérdésem tényleg hozzászokhat a baba, mik a tapasztalatok?
2008. szept. 1. 15:05
Mit tapasztaltatok a papaverines hasfájás elleni kanalas gyógyszerről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook