Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiürült a ház, vége a nyárnak fórum

Kiürült a ház, vége a nyárnak (beszélgetős fórum)


12. Akymo
2008. szept. 11. 09:47

Hipp-hipp-hurrá:-((((

Máris beteg a lányom.:-(

40 fokos lázzal küszködünk, de már a fiam is telefonált, hogy nagyon fáj a feje és rázza a hideg.Valami vírus tombol a suliban.

2008. szept. 2. 08:00

... én is visszakuksiztam. Jó reggelt! :o)

Eddig minden Ok... kottára megy minden. Furi volt, hogy nem tv-zek este... ilyenkor ugyanis alkalmazkodom, én se tv-zek és nem is ülök otthon a számítógép elé.

Beszélgettünk nagyokat... lányomék kapták a lehetőséget az iskolaújság szerkesztésére. Ma beszélik át magyarórán, és arról beszélgettünk, jegyzeteltünk előre.

Aprókámmal pedig németeztünk... élveztük. :o))

Jó este volt... :o))

Szép napot Nektek. :o)

10. Akymo
2008. szept. 1. 19:21

Visszatértem, közben haza fuvaroztam a nagyokat, megvásároltuk még a hiányzó dolgokat. Itt a faluban nincs gyerek sem nagyon így se gyűjtés se leadás nem megy.Ide nem is igazán hoznak sehonnan vagy ha hoznak is az max. a dédi mamákra való.A családom (anyum) nagyon messze él, közel 300 km, anyósomék rokonságában pedig már nincs kicsi gyerek.Nekem marad az a lehetőség, hogy a pesti barátnőim szoktak néha csomagban ruhát küldeni és én viszont.

A gyermekeim reggel 7-kor mennek az iskola busszal és 1/2 3-kor vagy 1/ 5-kor érnek haza. Ez már istenes , mert tavaly nem szállhattak fel az iskola buszra, mert voltam olyan szemét szülő, hogy kivettem az alsós lányom a lepusztult falusi suliból és a városba írattam, ha már a fiam úgyis oda kell járjon, hisz megszűnt a felső tagozat.Nem volt kedvem a három gyerekkel három fele rohanjak.Így a két nagyobb bejár iskolába a városba.

2008. szept. 1. 12:31
nálunk is általában tovább mennek a ruhák, vagy pedig leviszem a Káritászba. A szomszéd faluban szokott lenni gyűjtés ott nagyon örülnek neki mindig. Ha viszel akkor hozhatsz is ingyen...jó ott turizni :)
8. 01c8755c79 (válaszként erre: 6. - Akymo)
2008. szept. 1. 12:22

... nah, az iskolabuszozást nem szeretném... és akkor ezek szerint még a nagyszülőket is te gondozod.... hát mit mondjak, semmi irigység nincs bennem.

Nekünk is pár perc az iskola gyalog.

Én nagyon szerencsés vagyok... vannak mamák, papák mindkét oldalról... soha egy napot se kellett még táppénzen lennem sem. Nyáron pedig jókat vigyorgok, mert olyankor szinte a mamánál laknak és engem látogatnak meg időnként.... év közben pedig velem laknak és a nagyszülőket látogatják. :o)

Nálunk is vannak kisebbek a családban, így mennek tovább a ruhák. :o)

7. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Akymo)
2008. szept. 1. 11:58

Jaj, ezért az iskolabuszozásért, és azért, ami ezzel jár nem irigyellek Benneteket. Így mikorra érnek haza délután?

Szerencsére mi csak pár percre (gyalog) lakunk a sulitól, most még én viszem a kicsit, de a srácok már egymásközt megbeszélték, hogy hamarosan Ők viszik, meg hozzák is.

A ruhákkal meg szerencsém van, van kinek továbbadnom a baráti társaságban, bár valaki épp most hozott vissza egy adag bébiruhát, pedig mondtam, hogy adja tovább, mert nekünk már nem kell ...... áááááááááááá! :o))

2008. szept. 1. 11:43

A gyermekeim 25 km-re járnak iskolába. Itt a faluban van iskola, de mimek.. :-P

Én is folyamatosan pakolok, ruhákat selejtezek, nézegetem mit kell megvenni, mert nőlnek ám mint akit nyúznak.Csináltam egy fórumot épp a uhák miatt, de alig látogatják, pedig a nagyobb gyermek ruhák közt is mehetne a csere-bere nemcsak a csecsemő cuccok közt.

Nekem is 3 gyermekem van, nem tudom őket a a mamákra bízni, (anyum vak , ágyban fekvő, anyósom paranoid skrizofén).Fárasztó volt állandóan programot gyártani nyáron, jó most a csend.Nekiesek én is a szekrényeknek, mert még csak a könyvvekkel, füzetekkel végeztem.

2008. szept. 1. 11:35

Hát, mi tagadás, én is vártam már a sulikezdést 2,5 hónap után jól jön egy kis csend, vagy a magam választotta "zaj". :o)))))

A szüleinkre nem nagyon tudjuk már bízni a gyerkőcöket, különben is egyszerre hármat ...... áh, szóval a nyáron szinte sülve-főve együtt.

A két fiam a 6.-at, ill. az 5.-et kezdte, a lányom az elsőt. Remélhetőleg egyiknek sem lesz gondja, bár a nagyobbik fiam nagyon morgolódott a suli miatt, de bízom benne, hogy megvigasztalódik előbb-utóbb.

Én most kezdem a nagy takarítást, a szekrények átnézését ... stb.

4. 01c8755c79 (válaszként erre: 3. - Akymo)
2008. szept. 1. 11:34

Köszi! :o) Sajnos éppen attól félek a legjobban, hogy CSAK sulibaja van...(egy gyomorrontást könnyebb kikezelni) :o( Apukám szokott így járni, mint a Te fiad... :o) Iskolabusz? Mennyire van messzi a sulitok?


Nálunk az ütem így van:... én kelek 5-kor 5.30-ig tornászom/táncolok... kávé, zuhany, öltözöm, teafőzés, reggeli az asztalra... aztán megyek felpuszilni a "bébiket" (13 és 16 évesek)... felkelnek, öltöznek... én indulok dolgozni, ők pedig nekilátnak a reggelinek...

3. Akymo (válaszként erre: 2. - 01c8755c79)
2008. szept. 1. 11:28
Szegény gyermekeim is annyira izgultak a mai nap miatt. Véletlenül a nagyfiam (hatodikos) el állította az órát, így 4:30-kor keltek, 5 előtt pár perccel elindultak az iskola buszhoz , majd 5:13-kor vissza, hogy anya csak 5 óra van :-DDD Én sem figyeltem az órát csak a perceket, nehogy lekéssék a buszt.Még szerencse, hogy a picit nem kezdtem el ébresztgetni.A reggeli kávém még nem folyt le a torkomon, így alig láttam ki a fejemből.:-) Szegények biztos hulla fáradtal lesznek mikor haza jönnek. Jobbulást a fiadnak, remélem csak "suli" baja van.
2. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Akymo)
2008. szept. 1. 11:22

Az én gyerekeim alig voltak otthon. Anyuék vidéken laknak és ott nyomultak szinte egész nyáron, tehát felkészülhettem lélekben a sulikezdésre. Augusztus már ezerrel nagytakarítás, szekrények kipakolása, ruhák átválogatása (mindent kinőttek), konyhaszekrény feltöltése... most már újra ezerrel kell főznöm. Anyuéknak hiányoznak a gyerekek nagyon... reggel már csörgött a telefon, hogy ugye hétvégén már mennek... :o)


A kisfiam 7. osztályt kezdett... nos ő az éjszaka 2 órakor úgy mászott be a szobámba, olyan iszonyú fejfájása volt... verte a víz, hányingere volt... hideg zuhany, gyógyszer... úgy aludt vissza. Sajnáltam nagyon... és csak remélni merem, hogy nem a suli miatt... de attól tartok, hogy... :o(

Soha nincs megszidás rossz jegy miatt, amúgy nem is rossz tanuló... szóval annyira vigyázok, figyelek arra, hogy semmi stressz ne legyen, és lám mégis... :o(

2008. szept. 1. 11:18
Nem tudom, ki hogyan éli meg, de augusztus utolsó heteiben én már vártam, hogy kicsit csend legyen. Ma elkezdődött az iskola, a pici is oviba ment, és még dél sincs én meg szépen begubózok a csendtől.Félek a délutántól , mivel jönnek haza a nagyobbak, mit kell még megvenni az iskolába, mivel terhelnek még minket anyagilag. :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook