Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Költözés babával, ki hogyan élte meg, babák hogy viselik? fórum

Költözés babával, ki hogyan élte meg, babák hogy viselik? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 16. 18:24
Imádják az újat...
2009. jan. 4. 11:19
Nekünk is segített, ő is fel-alá rohangászott örömében, mikor meglátta a bútorait, játékait, és csak röhögött. És az első éjszaka volt talán a legkönnyebb :D
20. benvik
2008. dec. 6. 11:52
Másfél éves lányommal költöztünk panelból családi házba. Előtte egy hisztis, folyamatosan síró, anyán logó gyerekem volt, azóta egy boldog, kiegyensúlyozott tündérke. A régi bútorai maradtak, de a szobája 4szer akkora. Bement először, meglátta, tapsolt örömében. Szóval nemhogy megviselte, még jó is tett neki. Ja és a panelben minden reggel 6kor kelt. Első éjszaka 9-ig aludt, egyszer sem ébredt, és ez azóza is így van.
2008. nov. 24. 17:55
A szülei legyenek ott, és simán átvészelik.
2008. nov. 23. 22:31
13 hós volt a fiam mikor panelből költözünk családiba, látszott rajta, hogy felfogta most valahol máshol vagyunk. de itt volt mindneki aki neki számított, és itt voltak a játékok a bútorai a cucai, stb és zokszó nélkül elfogadta az új helyzetet. Az volt érdekes, hogy az 54 nm után hirtelen a nagy házat bejárni és felfedezni neki kb. 1 hét volt. De addig tulajdon képp mást se csinált csak fedezte fel az új dolgokat. Édes volt. :)
2008. nov. 13. 08:35
Köszönöm a válaszokat, vasárnap kiderül, hogy viseli :)
2008. nov. 12. 20:44
Mi akkor költöztunk mikor a kisfiam1 eves es 5 honapos volt. Mit mondjak Ö nagyon elvezte a felfordulast, es nem hianyolta a lakast. En annal nehezebben viseltem a felfordulast.:( De a nagylegenyt egyaltalan nem viselte meg. Igaz 1 honapig ide jartunk felujjitani, majdnem minden nap. Szoval ne izgulj , szerintem.
15. Akymo
2008. szept. 17. 11:48
Szeretnék én is hozzászólni, talán segít.Én 3 gyerekkel költöztem, elősször albérletbe,mikor eladtam a lakásom, majd a vásárolt házba, de sajna hamarosan újabb költözés volt. A pici az első költözésnél 11 hónapos volt, a másodiknál 13 , a harmadiknál 16. Azóta is folyamatosan átrendezem, a házat,az új otthonunkat majd 2 évig felújítottam. Ha az életritmuson nem, sokat változtattok és a szeretetszemélyek , tárgyak nem tűnnek el, nem igazán viselik meg a babát. Kicsit több törődésre van ilyenkor szükség, és játékosan be kell vonni , sokat mesélni neki az újdonságról.
2008. szept. 6. 14:41
köszönöm, azért ez biztatóan hangzik :)
13. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Danica16)
2008. szept. 5. 21:09

Szerintem az elég. Amióta nagyobb a lányom (most 15 hónapos), azóta kétszer rendeztük át a szobáját. Az elsőnél kb. 10 hónapos volt, nem nagyon foglalkozott vele, a második az kb. egy hónapja történt.

Megfordult a fejemben,hogy esetleg az altatással gond lesz, hogy máshol van az ágya, de nem, semmi.

Igaz, ez nem költözés, de ez is egy tapasztalat.:)

12. Danica16 (válaszként erre: 11. - Dorka29)
2008. szept. 5. 09:50
a bútorok maradnak, csak valószínűleg máshol fognak állni :) még talán a szoba színe is hasonló lesz.
11. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Danica16)
2008. szept. 4. 22:30

Jaj, hülyét válaszoltam, mert félreolvastam a kérdést (a lányom az ölemben volt..:)


Mivel már nagyobb, biztos nehezebb lesz, de ha a lehetőségekhez képest próbáljátok ugyanúgy berendezni legalább a szobáját, akkor az talán segít.

10. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Danica16)
2008. szept. 3. 21:17
Ez jó!! :))
9. Danica16 (válaszként erre: 8. - Dorka29)
2008. szept. 3. 19:33
Szia! Hát igen egészen picivel azért még más a helyzet, de Tomim azért már elég jól felfedezte a lakást, és látni is a megnyugvást rajta, mikor valahonnan hazaérünk.
8. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Danica16)
2008. szept. 2. 13:21

Szia! Megértem, az én lányom 15 hónapos, de még mindig nem tud máshol aludni csak itthon. Nemcsak az ágya a fontos neki, hanem a szobája is. A mamánál alvás és a nyaralás is elég nehézkesen ment ezmiatt. Ha most költöznénk, hiába az ismerős, megszokott bútorok, biztosan megérezné.


Egyébként tavaly nyáron költöztünk, akkor 2 hónapos volt, nem lehetett észrevenni, hogy zavarta volna, gyanítom fel sem tűnt neki, mert a mózeskosár ugyanaz volt, amiben előtte is aludt.

2008. aug. 31. 20:21
Tomim nem szeret/tud idegen helyen aludni, csak nagyon nehezen lehet elaltatni és gyakran megébred, ezért félek leginkább.
6. 759c302a76 (válaszként erre: 5. - Anyuca66)
2008. aug. 31. 19:08
Egy-két nap alatt tökéletesen megszokta a környezetváltozást...az én kicsim egy nyugodt, kiegyensúlyozott, nem sírós baba...
5. anyuca66 (válaszként erre: 4. - 759c302a76)
2008. aug. 31. 17:29
Az inkább furcsa nekik hogy a megszokott arcok, hangok hiányoznak..
2008. aug. 31. 17:23

Ha van egy jó segítséged, és a baba megszokott kiságyát viszed magaddal, semmi probléma nem lesz.

Mi július végén költözködtünk anyukámékhoz, ahol ideiglenesen lakunk most, míg elkészül az új lakásunk,de nem volt semmi probléma, a kicsi majd 4 hónapos volt. Anyukám rengeteget vigyázott rá, a saját kiságyában aludt az első naptól fogva, és meg sem érezte az új környezetet.

Azóta sem volt probléma, nagyon jó kis baba, csak sokan vagyunk körülötte, félek, hogy el fogják rontani az állandó babusgatásukkal!!!


Hogy én hogy éltem meg? Az már egy másik kérdés...nekünk nehezebb...sokkal...

2008. aug. 31. 17:22
4 hónapos volt a kislányunk mikor a nagyszülőktöl elköltöztünk. Nem viselte meg a túlságosan, szerintem. Közel 20 évvel ezelőtt volt. Szerintem ha a szokásos illattal, ruhák, anya "szaga" nem igazán veszik észre. Te annáűl inkább!
2008. aug. 31. 17:19
most szeretnénk költözni panelból, kertesbe, van egy 11 hós fiúnk, szeretném kérdezni azoktól, akik voltak már hasonló helyzetben, hogy a gyerkőc/ök hogyan viselik, könnyen átszoknak-e... ilyesmi.
2008. aug. 31. 17:18
Költözés babával, ki hogyan élte meg, babák hogy viselik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook