Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1046. nyunyu (válaszként erre: 1044. - 051809cc90)
2012. jún. 25. 21:54

Szia Napsugár!


3 napja kérdeztél, mi történt azóta????


Ha szorosan/légmentesen fóliáztad, és a fóliában összegyűlt a sebből szivárgó ez+az, akkor könnyen megfertőződhettél.


Ha a testedről a szennyezett verejték belefolyik a fóliába, és összegyűlik a tetoválásból szivárgó vérrel/satöbbivel, akkor a levegőben terjedő baktériumok boldogan tenyésznek. Ha a fólia ehhez még légmentes, vagy van módja a nedveknek összegyűlniük, akkor ronda fertőzést is elkaphatsz.


Nem tudom, nem tetoválok, de szerintem az is lehet, hogy túl hamar ütötték át, és a bőröd nem bírta?

1045. ében11 (válaszként erre: 1044. - 051809cc90)
2012. jún. 25. 11:53

Szia!

Több oka lehet.

Nem tudom, hogy tetoválás után rögtön mit tapasztaltál?

Volt-e fájdalom, pirosság vagy ez csak most jött ki, mondjuk a tetoválás után 2-3 napra rá?

És hogyan kezelted? A tetováló hogyan kezelte le mikor végzet?

A stúdióban általában a tetoválók odafigyelnek a higiéniára, tudják hogyan kell lekezelni, és mélyre sem szokták ütni.

De ez attól is függ kihez mentél el, egy amatőr, kezdő hobbi tetoválóhoz vagy stúdióba?

De mivel itt 2-3 hétig gyógyul a bőr, addig neked kell a higiéniára odafigyelni, illetve rendesen kezelni.

Sajnos semmi konkrétat nem írsz, ezért nem tudom mi lehet a probléma.

A túl ütés az csak egy-két helyen szokott előfordulni, mondjuk nehezebben veszi a bőr a festéket a tetováló jobban megdolgozza, az egész felületen, jó szakember esetén ez nem fordul elő.Illetve ettől nem vörösödik ki a környéke, csak sebes lesz-minta jó erős horzsolás lenne ott.

Ha ilyen problémás a gyógyulása, valószínű nem fog szépen gyógyulni, azaz sebes varas lesz és több festéket kidobhat a bőröd mintha probléma nélkül gyógyulna, valószínű hogy a minta sem lesz emiatt tökéletes.

Légyszíves írd le, a tetováló milyen tetoválásodat javította, mennyi ideig tartott, mekkora, hol van ez a tetoválásod.

Hogyan mivel kezelte le-neked mit mondott, és hogyan kezelted, mitől óvtad, mivel és hogyan kezelted eddig pontosan stb.

Ezek nélkül orvos sem tudja megmondani, mi lehetett a baj.

Ha nem múlik, akkor sajnos az is benne van, hogy orvoshoz kell menned.

Nálunk egy esetben már történt ilyen, de ott a vendég hibázott.Nem szeretek rossz példákat leírni, nehogy valaki kövesse az illetőt.

Ő nem mosta le a tetoválását, cserélt fóliát de nem mosta le, csak aloe vera gélt tett rá.

Pedig írásban kapja a kezelést tőlünk, illetve amikor lekezeljük neki látja is.

Sajnos olyan gyulladást okozott magának hogy orvoshoz került, gyógyszereket kellett szednie-de elismerte hogy semmit nem tartott be abból amit megkapott tőlünk, a nagymamája tanácsát követte.

Hogy nálad mi lehetett a gond nem tudom, ebből így nem derül ki semmi.

2012. jún. 22. 22:24

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, gyulladt már be valakinek a tetoválása?

Volt egy ronda rózsám....pár hónapja varrta rám egy csaj...és vasárnap egy jó tetováló ráütött, kijavitotta az egészet....viszont ma 5 napos a tetoválás, mindent ugy csinálok ahogy meg van irva, már van tetkóm, tudom hogy kell, probléma nélkül gyógyultak...viszont ebből még 5 nap utánis kicsit szivárog a szin,és nagyon fáj, gyulladt körülötte a bőr...hiába a fertőtlenitős lemosás, a bepanthen...Most túl mélyre ütötték be, vagy nem tudom mi lehet a baj...és ami aggaszt hogy fog ez kinézni ha legyógyul.....vagy mi lesz vele.Járt már igy valaki?

1043. ében11 (válaszként erre: 1042. - Elfelejtett jelszó)
2012. jún. 19. 18:17

Szia!

Ma este igen-de inkább vegyél holnap bepanthen kenőcsöt-mert az biztosan a színeredményt sem befolyásolja, vannak kenőcsök amitől fakóbb lesz a tetoválás-a bepanthentől ilyet még sohasem tapasztaltunk, illetve a fólia alatt is probléma mentes a bőrnek.

Mosd le alaposan szappanos vízzel, ha folyamatosan fóliázva volt, akkor 4 óránként lemosás szárazra leitatni a bőrt és nagyon vékonyan bekenni újrafóliázni,ez két három napig, utána csak lemosni és krémezni kell kb. 3 alkalommal naponta, akkor már viszketni fog, illetve lehámlik egy réteg bőr-ez normális.

Ha nem volt fóliázva, akkor nem kell most sem lefóliázni, viszont lemosni kenni igen, ne száradjon ki, de ne is csucsogjon a krémtől.

Fólia nélkül varas lesz a bőr-mint egy erős horzsolt seb és lassabban gyógyul, előfordulhat hogy egy két helyen a sebbel a festéket is kidolgozza a bőr.és akkor javítani kell a tetkót.

2012. jún. 19. 09:07
Sziasztok! Lehet Neogranormon kenőccsel is kenegetni a tetkót? Csak ez van itthon!
1041. Evawitch (válaszként erre: 1040. - Evawitch)
2012. jún. 8. 15:37
Ma még le is van ragasztva, de vigyázok rá, nagyon! :)
1040. Evawitch (válaszként erre: 1039. - Ében11)
2012. jún. 7. 20:13
Óvatosan csinálom. Úgy, hogy ne izzadjak nagyon meg. Kerékpárral járok dolgozni, az is megizzaszt...
1039. ében11 (válaszként erre: 1038. - Evawitch)
2012. jún. 7. 15:22

Szia!

Edzést a dörzsölés miatt sem ajánlom-kopik a festék, illetve a mozgástól kisebesedhet a bőr, irritálhatja ez is az izzadás is-amíg le nem hámlik a tetoválás kerüld az edzést!

1038. Evawitch (válaszként erre: 1037. - Evawitch)
2012. jún. 6. 21:28

Holnap nem dolgozom, így tudom rendesen kezelni, de pénteken kell valahogy megoldanom...

Járok edzőterembe, de akkor óvatosan edzek, hogy ne izzadjak annyira ki, mert hamar izzadós vagyok.

1037. Evawitch (válaszként erre: 1036. - Ében11)
2012. jún. 6. 21:25

Köszi a választ!

A tetováló elmondta, csak mások tapasztalatára, tudására is kíváncsi vagyok. :)

1036. ében11 (válaszként erre: 1035. - Evawitch)
2012. jún. 6. 20:05

szia!

Azt nem értem, miért nem hívtad fel a tetoválót? Ez a dolga, hogy elmondja rendesen.

2-3 napig fóliázni kell 3-4 óránként szappannal folyó langyos víz alatt alaposan lemosni, ez picit nehéz mert nyálkás testnedvek és a krém rajta van-de muszáj lemosni, akkor is ha érzékeny picit fájdalmas.

alaposan szárazra itatni, és vékonyan, hogy ne látszódjon rajta fehérnek a krém bepanthen kenőccsel bekenni.Éjszaka nem kell hozzá felkelni-és cserélni a kötést.

Ez azért kell, mert nem szárad ki a bőr-így varasodás sebesedés nélkül és sokkal gyorsabban meggyógyul a bőr! Több festék is marad a bőrben, tehát a tetoválás is szebb lesz, mintha fólia nélkül lenne csak krémezve.

Munkahelyen is meg lehet ezt oldani, vinni kell mindent, mosdóban talán le lehet mosni, ha nem olyan helyen van-de ha mégsem marad a kötés-de akkor ahogy hazaérsz rögtön le kell mosni!(ezt akkor ha csak fél műszakra mész be, egyébként tényleg sűrűn kell cserélni-a pangó testnedvekben túlszaporodhatnak olyan bacik, amik a bőrön megtalálhatóak és akkor abból fertőzés alakulhat ki!)Ugyanúgy ahogy a tampont és betétet is cserélni kell sűrűn, itt is amíg fóliázva van.

3 nap után már csak kenni kell, naponta 4 alkalommal, de lehet érezni hogy száraz, húzódik a bőr-ilyenkor már nem annyira érzékeny, de elkezd viszketni.Nem szabad vakargatni, ha nagyon kellemetlen akkor langyos vízzel lemosni, és szárazra itatni majd bekenni.A bepanthennel addig kell kenni, amíg teljesen lehámlik a bőr, és sehol sem sebes varas!

Utána lehet sima testápolót is használni!

A teljes gyógyulásig tilos kádfürdő, strand szauna szoli, napozás.De erős izzadás edzés, vagy dörzsölés sem tesz jót neki.Ne kerüljön a közelébe semmilyen kozmetikum-se smink, se tusfürdő, se testápoló, sampon stb. Ezek irritálhatják a sérült bőrt.

Lemosáshoz clarasept folyékony szappant, vagy valamilyen antibakteriális szappant kell használni-ha nincs akkor sima babaszappan-nem folyékony, hanem normál babaszappan.lényeg, hogy ne illatosított és egyébbel összekevert szappan legyen.

Később ha legyógyult, érdemes napozásnál szolinál naptejet használni, hogy ne fakuljon a tetoválás, természetesen ha lebarnul az ember akkor a tetoválás halványabbnak látszódik, mivel a festékszemcsék a barna színű bőrréteg alatt vannak.

1035. Evawitch
2012. jún. 6. 16:02

Elkészült a 2. tetoválásom a vádlimra. :)

Csak úgy megkérdezem, hogy ha kedden délután csinálták, akkor meddig hagyjam rajt a kötést? Hányszor cseréljem?

Délelőtt dolgozom (holnap szabadságon leszek), hogyan oldjam meg a cserét?

Azt mondta a tetováló, hogy 2-3 napig kössem be, de az mit jelent? Szombat reggel levehetem a fóliát véglegesen?

1034. Minci
2012. ápr. 19. 15:17

Nem megengedett emberi viselkedés

NEM AJÁNLOM ŐKET !!!!!!

A P. . . B. . . . XIII ker. Bp. Újpesti rakparton lévő kozmetikában voltam március közepén szemöldök tetováláson.

A tetoválást meg is csinálta a kozmetikus csaj, vele nem is lett volna gond, de

KÉPZELJÉTEK MI TÖRTÉNT:

Március 30-án időpontot egyeztettem a kozmetikával telefonon (telefonomban pontosan megvan a dátum), hogy ápr. 18-án 12 órára megyek a szemöldök korrekcióra. Még vissza is mondtam a telefonban az időpontot a tévedés kizárása érdekében.

Ápr. 18-án vonatra szálltam ismét és 170 km-t vonatoztam Bp-re a megbeszélt időpontra. Megérkezvén fél óra elteltével ki is derült, hogy rosszul írták be, április helyet május 18-ra.

Tudni kell, hogy májust biztosan nem mondhattam, mert anyukám lakását festem, így kizárt, hogy Bp-re utazzam.

Nem is lett volna ezzel olyan nagy gond, mert tévedni emberei dolog, és én sem rossz érzéssel távoztam volna, de ahogyan kezelték ezt a problémát az minden emberi hozzáállást nélkülöz.

Ha kedvesen odajön és elnézést kér a tévedésük miatt és segítőkészen közösen kerestünk volna mindenkinek megfelelő időpontot biztosan dícsérő szavakat írok, de azok után ahogyan ott velem bántak az felháborító!!!!!!

Persze a tévedésüket nem ismerték el, még rám fogták, hogy én vagyok hülye, hogy én mentem rossz időpontban hozzájuk.

Az üzletvezető Bea tévedésüket beismerve ELNÉZÉST KELLETT VOLNA KÉRNIE a helyett gúnyosan vigyorogva a bajusza alatt hátat fordított és leült hatalmas seggére egyszerűen nem vett többé tudomást rólam.

NEM ÍGY KELL EZT ELINTÉZNI!!!!

NAGYOT CSALÓDTAM AZ ITT DOLGOZÓ „EMBEREKBEN” !!!!

Az ilyen hozzáállás nem engedhető meg a mai világban, ahol minden egyes vendéget meg kellene „fogni”, mert nagy a konkurencia és a ROSSZ HÍR IS GYORSAN TERJED!!!!

1033. ében11 (válaszként erre: 1031. - Last)
2012. ápr. 11. 08:51

Google a barátod.De a tetováló biztosan segít, ha jelentkezel nála, esetleg megtervezi neked, hogy egyedi legyen.

Neked kell tudni az elképzelést, onnantól könnyű megtervezni a tetoválónak.:)

1032. last (válaszként erre: 1031. - Last)
2012. ápr. 10. 15:52
1031. last
2012. ápr. 10. 15:51

Ehhez hasonló oldalakat tudnátok nekem mutatni?

Nem sokára meglesz a 3.tetoválásom,csak még nincs meg a teljes kép hogy mi legyen az.

Előre is köszi

1030. ében11 (válaszként erre: 1029. - Cosmogirl)
2012. márc. 13. 13:06

Akkor csak varas lett, fólia nélkül mivel rászárad a vérsavó ami a sebből kijön, mindig varasan gyógyul.Normális.

Mi azért fóliáztatjuk az első 2-3 napban hogy ne legyen rajta seb, szebben, gyorsabban gyógyul töb festék marad a bőrben.De ha tisztán van tart

va nem lehet baja, fólia nélkül sem.

1029. cosmogirl (válaszként erre: 1027. - Ében11)
2012. márc. 13. 10:22

Szia!


Köszönöm a visszajelzést! Bepathennel kenem folyamatosan. Vigyázok rá, víz nem éri stb.stb De nekem a fóliázás kimaradt mert az mondta a tetóváló, hogy nem kell rajta tartani.

1028. Miszke
2012. márc. 12. 20:17
sziasztok újra! :) sajnos kissé lekopott valóban a tetoválásom :/ ma voltam korrekción! :) úgyhogy remélem már jó lesz! :) köszönöm még egyszer az akkori válaszokat! egyébként szépen begyógyult, semmi baj nem volt vele, de remélem most másodszorra más tényleg "tökéletes" lesz! :D
1027. ében11 (válaszként erre: 1026. - Cosmogirl)
2012. márc. 12. 11:36
Szia! Nem tudom, hogyan kezelted, ezért a gyógyulási folyamatot nem tudom megítélni.Előfordulhat, hogy a színes részt jobban megdolgozta a tetováló, és amiatt gyógyul lassabban, de ez csak találgatás...krémezni még kell-amíg le nem hámlik és az összes varr pirosság elmúlik(bepanthen krémmel).A teljes végeredmény pedig akkor lesz látható, ha teljesen legyógyul, sem pirosság sem seb nem lesz rajta, lehámlik az egész-ez után sima testápoló ajánlott.Ennek nem szabad, hogy nyoma maradjon és a tetoválásnak is szépnek kell kinéznie.
1026. cosmogirl (válaszként erre: 1024. - Ében11)
2012. márc. 11. 16:06

Sziasztok!


Tudnátok segíteni?! Első tetoválásom ma 7 napja készült el, van benne szín is, nem csak fekete részek. A bokámon van, a szín pedig rózsaszín.

Mindent úgy csináltam kezelés terén ahogy mondtak, de valahogy a rózsaszín részek nagyon lassan akar gyógyulni és a színes részek mellett picit még piros a böröm, kicsit olyan, mint ha "heges"en húzodna a bőr. Lehetséges, hogy ilyen "csúnya" marad vagy csak az érzékeny terület miatt meg a szín miatt lasabban gyógyul. Mit tudtok tanácsolni?

Köszönöm!

1025. Miszke (válaszként erre: 1024. - Ében11)
2012. febr. 13. 12:12
óóó, köszönöm szépen, most megnyugodtam :)) már teljesen el voltam kenődve, hogy lekopott :D akkor ezek szerint nem :) ok, holnaptól terveztem, h abbahagyom :) hát, nekem azt mondták, csak akkor menjek vissza, ha bármi gond van :D szóval... lehet visszamegyek azért megkérdezni majd, hogy minden ok-e :) jaj, most nagyon örülök, köszi szépen a választ :)
1024. ében11 (válaszként erre: 1023. - Miszke)
2012. febr. 13. 11:58

Szia!Ha jól le lett mosva mindig a krém és a testnedvek akkor ez nem var, hanem a legfelső bőrréteg-ami majd le fog hámlani.Viszketni is fog, sőt a bepanthentől pici pattanásszerű kiütések is előjöhetnek(zsíros a krém).De ezek teljesen normális jelenségek-holnap már nem kell fóliázni, csak mosni krémezni-ha teljesen lehámlott és sehol sincs rajta var, seb akkor már elég a megszokott testápolóval kenni-és mosni sem kell.

A hámlással a legfelső réteg lejön-amit szintén átitatott a festék-de a szín megmarad, ha picit halványabb lesz, az nem azért van mert ez a felső festékes bőrréteg lehámlik, hanem azért mert az új bőrréteg nő a területre ahogy teljesen behámosodik.Ez a felső réteg, ami folyton megújul,

ami néha lehámlik, de a barnaság is itt alakul ki napozáskor.A festék szemcsék a következő rétegbe kerültek, azok nem kopnak ki.Ne aggódj!Két hét múlva visszamehetsz a tetoválóhoz, nem tudom visszahívott-e-mi mindig mindenkit visszahívunk.Megnézzük, hogy gyógyult.Javítás csak akkor szükséges ha varasan gyógyult-mondjuk nem tartotta be a kezelést az illető, vagy nem mosta le alaposan és néhol varasodott, mert akkor dobhatja ki a bőr a festéket a sebbel.Esetleg ruha dörzsölte-akkor is varasodhat.Pl. nekem a melltartó pántja egy helyen kidörzsölte a friss tetoválást, ott picit halványabb lett a minta-de nem az egészen.Szóval ne aggódj!

1023. Miszke
2012. febr. 12. 13:57

sziasztok! :)

pénteken készült el a tetoválásom a lapockámra, azóta napi 3-4x mossuk, kenjük (bephanten+-al, mert azt mondták a gyógyszertárban h az a jobb erre, de mindenhol olvastam h azt is ajánlják), meg fóliázzuk is. az lenne a kérdésem, hogy ilyen kis kiemelkedések jelentek meg rajta, amik kivilágosodtak (kb fehérek), és ha rámegy a fény, "fénylenek". nem hólyagszerű, inkább olyan, mintha a bőröm lenne. ez csak sima gyógyulási folyamat? simán le fog hámlani és kész? és alatta megmarad a szín, vagy ez most "kijött"? :S nem dörzsöltük, mindig figyeltünk h ne legyen túl sok krém rajta (ne legyen az miatt "fehér") remélem megnyugtattok, mert annyira szép, és remélem nem lesz semmi baja/nem kell újra "átmenni" rajta, mert egyszer azért elég volt! ráadásul pont ott, azokon a helyeken fájt a legjobban, és most is ott a legérzékenyebb! :/

köszönöm előre is a válaszaitokat! :))

1022. ében11 (válaszként erre: 1021. - Bridget*)
2012. jan. 23. 17:55

Szia!

Azért remélem húztál zoknit!

Az nem szokott gond lenni, inkább a dörzsölés, akár a minta is kijöhet, ha a cipő papucs pont a mintát dörzsöli-ez általában egy helyen fordul elő-tehát nem az egész tetkó kopik.Pl nekem a hátamon csak ott ahol a melltartó pántja volt.

Egyébként mindig kérdezzétek meg a tetoválót, ha kérdés van-végülis azért fizettetek neki, meg azért mentetek hozzá, mert megbíztok a munkájában-ehhez pedig az is hozzátartozik, hogy gond vagy kérdés miatt keresitek-sőt nálunk két hét múlva"kötelező" kontroll van! :)

1021. Bridget*
2012. jan. 19. 21:36

Sziasztok!

Hétfőn készült el a tetoválásom a lábfejemre-bokámra. Máig fóliáztam, de holnaptól már fólia nélkül krémezem majd csak.

A kérdésem az lenne, h zoknit húzhatok-e rá, vagy inkább maradjon szabadon a gatya alatt.

A fólia-zokniban alatt eddig "meleg" volt, de nélküle elég hideg van..... :)

2011. dec. 9. 12:17

sziasztok!


Nekem hétfőn kezdi el a másik sárkányomat a tetkósom a hátamra :) már nagyon várom...kíváncsi leszek majd a véleményetekre :)

1019. ében11
2011. dec. 6. 08:46

Valószínű utaznod kell majd.Itt a hoxán Pinksminket tudom, hogy foglalkozik lézeres és rejuvi tetoválás eltüntetéssel.keresd meg őt.

Mind a kettő drága beavatkozás-legalábbis a tetováláshoz képest-a takarás szokott olcsóbb lenni-egy virágot el tudok képzelni a csillag helyett. :)

1018. KrysszyKe
2011. dec. 2. 18:51

Hát gondolkoztam rajta,hogy az egészet eltüntetem aztán inkább ne irritáljon az ami nem is olyan lett amilyenre akartam. =)

A nyakamon van egy 3centis átmérőjű csillag tetkó egy K betűvel a közepén...ez nem úgy került fel ahogy én akartam végül is. =/

És köszönöm a választ,már csak a közelben kellene egy helyet találni ahol meg is csinálják az eltüntetést.Nógrád megyében nehéz lesz találni ilyet. =/

1017. ében11 (válaszként erre: 1016. - KrysszyKe)
2011. dec. 2. 17:20
Lézerrel igen, és akkor egy profi tetováló teljesen takarni tudja.Nem tudom mi a tetoválásod-de ha el van rontva, jobb az egészet takarni...javítani toldozni foltozni nem érdemes.És keress egy tényleg profi tetoválót...nehogy még egyszer rosszul járj!Nézz bele a tetoválós naplómba, sok infó van fent stúdiókról tetoválókról.:)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook