Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1076. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1071. - Emili16)
2012. aug. 7. 12:05
szerintem jó lenne a : fordíts felirat:D
1075. ében11 (válaszként erre: 1074. - Anian)
2012. aug. 7. 12:02

Szia!

Biztosan megcsinálják neked, de ha géppel akkor az a pötty ottmaradhat a bőrödben.

A stúdiók csak azokat a festékeket használhatják, amelyeket az ÁNTSZ engedélyez, ők rendszeresen bevizsgálják, csak akkor engedi forgalmazni, ha egészségre ártalmas anyagot nem tartalmaz.

Mi még nem tapasztaltunk allergiás tüneteket ezekkel a festékekkel.

Volt már vendégünk aki vitt mintát belőlük és elvégezték a tesztet, minden rendben volt vele.

Ha probléma adódik az mindig az utókezelésnél szokott történni.

Stúdiókat a Magyar Tetoválók Szövetségénél találsz. Fészbúkon is fönt vannak:)

Házhoz ne menj tetováltatni, mert engedélyt nem ad az ÁNTSZ háznál tetoválásra, őket emiatt nem ellenőrzik, sem a higiéniát sem a munkavégzést sem hogy milyen anyagokat juttatnak a bőrbe.

A kezelésről olvashatsz a tetoválós naplómban.

Illetve azt még érdemes megkérdezni a munka közben még mit használ a tetováláshoz-általában valamilyen bőrfertőtlenítőt, vazelint és Bepanthen

kenőcsöt szoktak használni hozzá.

1074. anian
2012. aug. 5. 10:54

Sziasztok!


tudtok ajánlani olyan tetoválószalont Pesten, ahol kérésre végeznek a tetoválás előtt allergia próbát? olyasmire gondolok, hogy mondjuk egy héttel korábban csinálnak egy pöttyöt, hogy lássuk van-e valamilyen reakció... eddig egy bőrgyógyászatot találtam, de ott 15e Ft egy ilyen teszt... azt egy kicsit sokallom...

1073. emili16
2012. júl. 27. 13:30
Köszönöm szépen:)hát egy rövid mondaton gondolkodom,vagy kifejezésen:semmiféle képpen se szeretnék hosszút:)
1072. ében11 (válaszként erre: 1071. - Emili16)
2012. júl. 27. 12:42

Google-ba magyarul nagyon sok idézetet találni.Ha angolul szeretnéd feltetováltatni, keress olyan embert aki anyanyelvi szinten beszéli vagy felsőfokú nyelvvizsgát tett(angol szakosok előnyben!).

Elég kellemetlen dolog, ha nyelvtanilag vagy helyesírásilag rossz szöveg kerül fel rád, mivel nem javítható.

Ha ebben nem vagy biztos inkább magyar szövegnél maradj.

És túl sok sort, hosszú szöveget ne tervezz mert 4 közepes sorú szöveg kb. A4-es méretben megoldható, hogy a betűk ne mosódjanak el, ne folyjon össze a szöveg, tartósan szép maradjon a tetoválás.

Nekem most így hirtelen egy Adele szám ugrik be, Rolling In The Deep.

Ha beütöd a címet és hogy dalszöveg elolvashatod angolul magyarul is.

1071. emili16
2012. júl. 26. 23:00
Tudnátok küldeni angol rövid idézeteket amik a kitartásról,erőről,talpra állásról,életről szólnak:)elég nehéz időszakon vagyok túl és túl szeretnék tényleg lépni.A csípőmre szeretném a tetoválást:)előre is köszönöm::))
1070. Roni24 (válaszként erre: 1069. - Ében11)
2012. júl. 25. 19:42

Hát nem tudom! Komolyan nem mertem szóvá tenni, egyrészt mert semmi közöm hozzá, másrészt nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, harmadrészt ha nem tud róla, nem biztos, hogy épp tőlem kellett volna megtudnia. =S

Talán neki sem tűnt fel, ha egyáltalán tetoválás előtt megnézte, de lehet, nem is látta, a szöveg körben futott a karján és ez a szó nagyon hátul volt, egymaga tán még tükörből sem láthatta volna.

1069. ében11 (válaszként erre: 1068. - Roni24)
2012. júl. 25. 11:02

Lehet meg kellett volna kérdezned-mert bármi lehetett ez.

De az igaz meg kell válogatni kihez megy az ember és az sem árt ha megnézni az ember mit tetoválnak rá-mindig felteszik a kontúrokat, ami lemosható változtatható és csak utána kezdődik a tetoválás.

1068. Roni24
2012. júl. 24. 22:22

Sziasztok!


Nem vagyok tetováló, nincs tetoválásom, meg nem is tervezek, csak elmesélnék egy kis történetet. Nem olvastam el ezt a rengeteg hozzászólást, és nem tudom volt-e már szó ilyen problémáról, de ha tetovált szövegre szánjátok el magatokat, vagy írjátok le cetlire a művésznek, vagy kérdezzétek meg, tud-e helyesen írni? =S


Pár hete jártak nálunk villanyórát cserélni, két fess, izmos fiatalember, mindkettő tetovált volt. Míg egyikük dolgozott, én rámeredtem a másik, kigyúrt felkarján lévő tetoválásra. Valami figura volt egy rövid szöveggel alatta. Mindössze egyetlen szó ragadt meg bennem a mondatból, de az nagyon: ...MELEKSZIK...


Azt hittem rosszul látok, de nem. =S Természetesen nem mertem rákérdezni, tudja-e hogy helytelenül van a karjába vésve a szó...

2012. júl. 24. 12:22
Ma 5 hetes a tetoválásom.....még mindig nem jó....viszket nagyon és érdekes érzés amikor hozzáérek..le ugyan legyógyult már....de nagyon nem kóser ott valami...asszem rendesen szétvagdosta a lábama a kedves tetoválóm.....
1066. ében11 (válaszként erre: 1064. - Gyongyi0313)
2012. júl. 24. 11:39

Szia!

Lehet tetováltatni.

Az első pár napban jobb ha nem mozdulsz ki otthonról és nem dörzsöli a bőröd semmi.

A tetoválás egy erős horzsolt sebet okoz a bőrön, ha ezt dörzsöli valami, akkor annyira kisebesedhet a bőröd, hogy a festéket kidobhatja amikor a seb leesik és akkor a minta nem fog megmaradni.

Az első 2 napban fóliázni kell a tetoválást, hogy ne sebesedjen ki.

Ez azt jelenti hogy 3-4 óránként alaposan le kell mosni a tetoválást folyó víz alatt, sima babaszappannal vagy clarasept folyékony szappannal, szárazra itatni papírtörlővel és nagyon vékonyan bekenni bepanthen krémmel és lefóliázni(éjszaka nem kell felkelni cserélni a kötést, de napközben ilyen sűrűn kell, hogy ne pálljon be, ne szaporodjanak el bacik a seben).

a 3 naptól nem kell fóliázni, csak lemosni reggel és este és naponta 4 alkalommal legalább krémezni, szintén nagyon vékonyan-ne álljon rajta sok krém, egy papírtörlővel lehet felitatni róla a fölösleget.

Amikor elkezd gyógyulni, viszketni fog és elkezd lehámlani-mint napégés után.

Ha megtörtént a teljes lehámlás akkor már nem olyan érzékeny a külső dolgokra.

2-3 hétig nem szabad kád fürdőzni, szaunázni, szolizni, strandolni napozni.

Jó ha nem dörzsöli semmi és kozmetikumok se érjék, se tusfürdő se testápoló.Jó ilyenkor a szőrtelenítést is kihagyni körülötte, hogy ne érje a bőrt irritáció.

A lábfej tetoválás után megdagadhat, fájdalmas lehet és érzékeny a nyomásra a melegebb vízre de ez teljesen normális-jó ilyenkor pihentetni a lábat pár napig.Illetve a lemosást ennek ellenére alaposan el kell végezni, nem lesz kellemes alaposan lemosni a frissen tetovált bőrt és a testnedvek krém erősen tapad rá-de muszáj lemosni az összeset róla.

Ha valaki ne fóliázza a tetoválását az első két napban, akkor az kisebesedik, mint a horzsolások és lassabban gyógyulnak, valamint a sebbel kijöhet a festék egy része emiatt halványabb lehet a minta.

Szerintem tetováltass most, az első pár napban jó ha otthon tudnál maradni kezelni és pihentetni a lábad-hogy ne kelljen cipőt felvenni rá-ami dörzsölné, vagy túl sokat járkálni.

Azután ha olyan az idő jobb a papucs vagy olyan cipő(pl. balerina)ami nem ér bele a tetovált részbe.

1065. ében11 (válaszként erre: 1063. - Morytta)
2012. júl. 24. 11:22
Szívesen.És örülök hogy rendben van a tetkód!:)
2012. júl. 23. 22:28

Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek, hogy ilyenkor lábfejre érdemes-e tetováltatni, 15-20cm-es minta lenne, augusztus közepén.

Vagy érdemesebb kivárni a zártabb cipős időt?

1063. morytta (válaszként erre: 1062. - Ében11)
2012. júl. 22. 12:51

Szia!

Köszönöm a válaszod és a tanácsokat!Most hogy pár napja nincs akkora meleg kezd enyhülni a pirosság és bár még látszik, de jóval halványabban, mint előtte. A tetoválás egyébként mára teljesen letisztult, nagyon szép, semmi baja csak a bőr piros körülötte még kissé, de remélem már csak pár nap és az is tényleg elmúlik. Köszönöm még egyszer, hogy válaszoltál!! :)

1062. ében11 (válaszként erre: 1061. - Morytta)
2012. júl. 20. 23:02

Szia!

Lábszáron vádlin előfordul, hogy bedagad érzékenyebb

a frissen tetovált bőr, mint mondjuk vállon.

Ilyenkor jó pihentetni és odafigyelni a kezelésre nagyon tisztán legyen tartva, ne nyomja dörzsölje semmi.

Nem tudom megmondani mi okozza ezt, a teljes gyógyulásig vigyázz rá, ne érje kozmetikum se(testápoló) és a szőrtelenítéssel is várj még.

Szerintem hamarosan el fog múlni-ha nem volt fóliázva az első 2-3 napban, akkor picit lassabban is gyógyul és akkor varasodik, sebesedik.

Ez a nagy meleg, az izzadás és a krém együttesen is okozhat irritációt, esetleg kozmetikumok(testápoló, tusfürdő ha éri)-de ez hamar el szokott múlni.

Ne piszkáld, ha viszket akkor muszáj megállni a dörzsölgetést is-és remélem hamar meggyógyul a bőröd.

Ha egy hét múlva sincs változás esetleg rosszabbodna akkor keress fel egy bőrgyógyászt.

Volt olyan vendégünk, akinek pirosodott a bőre-és nem allergia volt, a festékből vettek mintát, elvégezték a tesztet(ezt egyébként az ÁNTSZ is bevizsgálja, mert máshogyan nem lehet forgalmazni és felhasználni a festékeket.)

Nála a doki sem tudta megmondani, miből alakult ki az irritáció-viszont adott krémet, ami szépen lehúzta.És mi sem tudtok kideríteni, mindent nem tudtunk, ami vele történt a gyógyulás alatt.

1061. morytta
2012. júl. 20. 21:03

Sziasztok!

nekem egy kissé furcsa problémám van és gondoltam megkérdezlek titeket hátha találkoztatok már hasonlóval. nekem most 9 napos a tetkóm a bal lábszáramon,ami kb 25 centis. nem ez az első tetoválásom, szóval van gyakorlatom a lekezelésben. Egy hétig semmi gondom sem volt, gyönyörűen begyógyult, és le is tisztult, mára csak egy-két helyen van még leesésre váró rész, de 2 napja az a rész, ami a vádli izmomra lett varrva bepirosodott. Nem fáj, néha kicsit ugyan mintha égne, de elenyészően. A fura az, hogy nem volt napon, ha napra mentem inkább hosszú gatyát vettem és 7 napig semmi baja sem volt. Csak az a rész pirosodott be, ami a vádlin van és igazából nem is a tetkó, hanem az az körüli bőr, amin semmi sincs. Ráadásul fura, de amikor pihen a lában enyhül a pirosság, de ahogy elkezdek menni felerősődik a pirosság. de 2 napja nem múlik el. Van valakinek valami ötlete mitől lehet??

2012. jún. 29. 20:40
Kezdek nagyon elkeseredni......:'-((((((((((
1059. 051809cc90 (válaszként erre: 1057. - Ében11)
2012. jún. 29. 20:19
Hát...ő pesten is tetovál, nagyon ügyesnek tűnt nekem...akkor nem láttad még azt aki legelőször tetovált....atya világ...na teszek fel neked egy képet.....a kezekről...amiket majd át fog ütni...azok most fehérrel lettek átütve, hogy világosodjon, hogy rá tudjon menni...kiváncsi vagyok szerinted jó ötlet e........már kivagyok akadva "kicsit".
1058. ében11
2012. jún. 29. 15:40
61-64 naplóbejegyzésem a tetoválós naplómban mind javítás vagy takarás fotókkal.
1057. ében11 (válaszként erre: 1056. - 051809cc90)
2012. jún. 29. 15:36

Igen, meg lett dolgozva.A régiből akart valami jobbat kihozni.

De ahogy írtam, mi ebben a formában ezt nem vállaltuk volna.Mert semmi értelme.

Nem lesz szebb jobb és szétkínozni a bőrt sem jó dolog-a gyógyulás problémás lehet, és akkor maga a javítás takarás kikopik szétfolyik.

Én tetoválót váltanék, nem tudom ki ő-de a munkája alapján nem tűnik profinak.

Ha úgy lenne, azokat mondta volna neked amit én is leírtam, és javítás után nem így nézne ki a tetoválásod.

Tudom hogy más tetoválók esetleg drágábbak, vagy egy lézeres kezelés sem olcsó-de hosszú távon megéri.

Nem mindegy mi kerül a bőrödre.

Minél többször javítgatják a régit, az annál csúnyább lesz, és esetleg még nehezebb megszabadulni tőle.

A naplómban vannak fent takarásos minták, megnézheted őket.

Ráütnie akkor szabad, ha teljesen legyógyult, sehol sem sebes, piros, érzékeny a bőr.

Ahogy eltűnik az utolsó seb-még tanácsos pár hetet várni egy újabb tetoválással, ha túl korán rámegy, megint így járhatsz.

Az hogy milyen lesz a végeredmény-azt leginkább te látod, én innen nem-mert már viseled a munkáit, és az milyen minőséget takar.

1056. 051809cc90 (válaszként erre: 1055. - Ében11)
2012. jún. 28. 22:47

Mert szerinted nagyon mélyre lett ütve?Nagyon meg lett dolgozva igaz???És szerinted ha erre ráüt még pár hát mulva az milyen lesz????:-((((


Van egy imádkozó kezem is, ami szintén elég gázos lett, azt is ugyanaz csinálta először mint a rózsámat.És azt is elkezdtük javitani.Az most úgy áll hogy a kontúrokat átszinezte fehérrel, mert olyan sötét volt.Igazából az nem szines, csak itt ott árnyékolt volt.Most majd azt kiszinezi, és a két tetoválást összeköti majd.Egymás alatt vannak a vádlimon.Ma is még ugyanolyan mint a képen...és heges is...:-((((Mintha nem akarna gyógyulni....pedig kenem vékonyan, és a lemosást is csinálom még...

1055. ében11
2012. jún. 28. 18:53

A képeket elnézve ez nem egy profi javítás.

Kár volt ezt a régi mintát javítgatni.

Mert emiatt lett túldolgozva a tetoválásod-túl sötét az alap mintád ezt szinte lehetetlen így átjavítani-mi nem is vállaltuk volna be.

3 lehetőséget mondtunk volna:

átütjük a kontúrokat felszínezzük-ehhez nem kell megdolgozni a bőrt, viszont nem lett volna sokkal szebb a mintád,

Vagy egy nagyobb virágot teszünk fel és ez a minta

egy árnyékolt részén helyezkedve teljesen takarható lett volna

vagy lézeres kezelés-kis méretű a régi mint kevés költséggel pár kezelés után kifakult volna annyira hogy bármilyen minta-ugyanilyen kicsi is takarta volna ha fakó foltosra

szedi ki a lézer.

1054. ében11 (válaszként erre: 1052. - 051809cc90)
2012. jún. 28. 18:43

Igen lehet túl mélyre ütötte, agyon dolgozta a bőrt-mert ennek nem lett volna szabad így történnie-még takarásnál sem.

Vannak ennek is szabályai, mit mivel és hogyan lehet takarni.Túl sötét mintát nem is vállalunk el, csak ha jóval nagyobb minta kerül rá-és a takarni való egy sötétebb árnyékolt rész alatt lesz-mert akkor nem kell túldolgozni a bőrt mégis eltűnik.

Remélem másodjára valóban vigyázz erre a tetováló-ha valóban olyan jó ahogy mondod.

Fertőzésnél láz is van és akkor az egész tetovált felület érintett.

Ha legyógyult a sebes rész akkor még várj pár hetet, hogy ne a még friss bőrre tetováljon újra, hagy nyugodjon meg a bőr és hámosodjon be rendesen.

Jobbulást!

2012. jún. 27. 23:48
Feltettem a képeket...fincsi csemege...:-D
2012. jún. 27. 23:36

Sziasztok.

ELőszöris.Ez egy kicsi tetoválás, ami alatt egy ugyanilyen rózsa volt...kb.4 hónapja varrták rám.De mivel elég gázos lett....igy most elmentem egy jó tetoválóhoz.Már ezen kivül is van egy tetkóm, az is javitás alatt van...azzal semmi gond nincs.Mindkettőt ugyanaz az ember csinálta először, egy lány, most egy srác javitja mindkettőt.A rózsa mikor készült 10 napja nagyon meleg volt...lehet az izzadság miatt lett ez...nem tudom.Mindent ugy csináltam ahogy megvan irva a nagykönyvben.....fertőtlenitős lemosás, bepanthen, nagyon nagyon vigyáztam rá.A csaj eléggé mélyre ütötte igy nagyon meg kellett dolgoznia a srácnak ahhoz hogy ez a nem túl szép rózsa eltűnjön...lehet az volt a baj...nem tudom..ma 10 napos és még midnig nincs rendben.miután hazajöttem 2 óra mulva lemostam...fóla bepanthen lehellet vékonyan...stb...tudom mit kell vele csinálni már nem egyet legyógyitottam mindenféle probléma nélkül.Nagyon szép volt a tetkó első nap...aztán a második nap lekezdte kidobni a szint...de csak a pirosat...a szirmoknál...gyönyözött a festék.Gyöngyözött ki a bőrömből.Mintha cseppekbe jött volna ki...a törlön is teljesen ott volt a nyoma...aztán a harmadik nap után is még jött....utána már nem fóliáztam....a lepedőre is ráragadt éjjel, pedig alig tudtam aludni, annyira figyletem rá...A 4 ik nap ilyen mély kráterek lettek benne...nagyon mélyen.és nagyon fájt mindvégig...az elejétől fogva....ma a 10 nap hogy azt érzem nem fáj..de még mindig gyulladt körülötte kicsit...ma viszket már.És a rózsafej kivételével már legyógyult az egész.FElteszek képeket hogy lássátok a folyamatot,napról napra.. de holnap le is veszem majd.Most azt tervezi a tetoválóm hogy átüti majd pár hét mulva hogy újra szép legyen, mert ez igy most eléggé gázos....garanciában megcsinálja.Vékonyan üti majd át azt mondta....Szóval igy jártam.....Töltöm a képeket.

1051. ében11 (válaszként erre: 1049. - Nyunyu)
2012. jún. 27. 21:53

A tetoválás teljesen más sok dologban mint az egészségügyi dolgok!

A seb gyógyulásában fontos, hogy var nélkül gyógyuljon le a bőr, mert a legtöbb festék így marad meg a bőrben-Ha nagyon kiszárad sebesedik-mint egy horzsolás, akkor a festék nagy részét kidobja ezzel együtt a bőr.Emiatt a tetoválás csúnya, fakó foltos lesz, amit újra át kell ütni.

A géz, ruha, vagy egyéb kötés beleragad, feltépi a bőrt ha leveszik illetve kiszárad-és akkor egy művészileg értékelhetetlen folt marad a szépen elkészített tetoválásból!

Ezeket az apró szakmai részleteket az ismeri, aki ebben dolgozik.

Ezért fontos az alapos lemosás-addig amíg minden váladék lejön róla, a szárazra itatás és a nagyon vékony krémezés a fólia alatt-valamint ennek ismétlése 4 óránként!

Ezt csak 2 vagy 3 napig kell alkalmazni(attól függ kisebb vagy nagyobb a minta), utána a fóliát levéve már egy vékony hártyaszerű bőr képződik-tehát védve van, ami pár napra rá lehámlik mint napégés után, de már friss bőr fedi.

Ezt a fóliás módszert egyébként már bőrgyógyász is javasolta, anyajegy leégetés után-és lám a bőr heg nélkül gyógyult, nyoma sem lett a beavatkozásnak.

Ezeket mindig elmondjuk a vendégnek, látja is hogy mi hogyan kezeljük le-az első kezelés a stúdióban történik meg-sőt írásban is megkapja-ettől függetlenül nem tartják be-mert az első ismerős rokon stb. rögtön tud egy tuti módszert, mivel gyógyul meg hamarabb és jobban.Vagy egyszerűen nem akar költeni a sebkezelésre, azt használ ami otthon van, vagy egyáltalán nem is kezeli stb.

Fel sem tudnám sorolni mi mindent kentek fújtak tettek a sebbe a sebbel!

És sokszor nem is emlékszenek semmire az elmondottakból, mert akkora izgalom fogja el őket, hogy elkészül a mű-illetve nem látják hogy ott seb is van, mert a tetoválás miatt ezt nem igazán érzékelik-csak a mintát látják, azt nem hogy a bőr felső része fel van sértve.

Itt is nap mint nap kapok kérdéseket-de ami igazán fura, hogy ha nem emlékszik mit kell tennie a tetoválással stb. akkor miért nem a tetoválót kérdezi meg újra?

Számomra ez érthetetlen sokszor, ha be tudott jelentkezni hozzá-akkor ha gond van, miért nem keresi fel újra?

A tetoválásnál a kettőt(hogy egészséges legyen a bőr és szép) lehet egyszerre kivitelezni, egy nagyon pici odafigyeléssel.

Én teljesen megértem a tetoválót, nem azért dolgozik a bőrön 5-6 órákat, sokszor több alkalommal, hogy utána a végeredmény csúnya legyen, egy nem megfelelő kezelés miatt!

A munkájának a megítélését rontja, hiszen ki hiszi el, hogy ő azt szépen megcsinálta, csak csúnyán gyógyult?


A nem megfelelő kezelés ez esetben lehet az is hogy a vendég elfertőzi a sebét a gyulladás miatt kidobja a bőr a festék nagy részét, illetve az is ha nem gyullad be, de nem volt rendesen mosva, krémezve és a var miatt lökődik ki a festék.


Több EÜ-s vendégünk volt-sebésztől az intenzívesig sorolhatnám-és nem találtak kivetni valót a munkánkban.Legutóbb egy nővér jött piercingre, mondta simán beszúrja magának, kezelni is tudja-de nem biztos benne, hogy ezt pontosan hogyan kell piercing esetén.


Régen a tetoválásokat csak lemosták, és valamilyen hámosító vagy bőrbarát krémmel kenték-egy nap múlva teljesen beszáradt mint egy horzsolás-elfertőződés csak akkor fordult elő-ha kiáztatták a sebet, vagy leszedték a vart róla, kaparták és újra sebes lett-néha egészen mély sebet okoztak maguknak!


Egyébként nem harapok, néha felindultabban reagálok-ami sokszor kell is, ha elsőre nem kezelik rendesen-legalább picit meglepődnek! :)

1050. revi11
2012. jún. 27. 15:32
Nekem a csuklómra lett tetoválva egy angyalszárny,3 napig fóliáztam,3 óránként lemostam,bekentem,gyönyörű,semmi baja nincs,igaz a fóliától kipattogtam,többet hagytam szellőzni,amikor nem csináltam semmit.
1049. nyunyu (válaszként erre: 1047. - Ében11)
2012. jún. 27. 15:06

Tényleg ne harapj, kérlek. Kötekedni sem akartam, csak segítenék.

Egészségügyisként nehezen állom meg a tanácsosztogatást. Főleg, mert találkoztam már olyan tetoválóval, akit nem igazán érdekel az egészséges gyógyulás, hanem inkább azzal foglalkozik, mitől marad szép a tetkó.

Tisztelet a kivételnek!!!


A fólia praktikus. Két baja van: az egyik, hogy lezárja, belefojtja a sebet a kenőcsbe, bármilyen kenőcs legyen az.

A másik az, hogy a műanyag felület, ha rátapad a bőrre, felmelegíti azt. A sebbel együtt. Meleg+nedvesség+testnedvek=baktériumok melegágya. Véleményem szerint ez hosszú távon veszélyes.


Ha muszáj betakarni (és muszáj, hogy ne fertőződjön meg), akkor inkább a steril gézt volna jó alkalmazni, ami ugyan bele fog ragadni a sebbe, de ha lemosod, leázik.

Ez a módszer a saját tetoválásaimnál eddig bevált.


De az változatlanul érdekel, hogy Napsugárral mi van...

:)

1048. mothertiger (válaszként erre: 1047. - Ében11)
2012. jún. 26. 17:17
Azért nem kell leharapni a fejét... Csak segíteni akart...
1047. ében11 (válaszként erre: 1046. - Nyunyu)
2012. jún. 26. 16:38

Nem ez a gond, ha nem tetoválsz, akkor értesz is hozzá?

Fóliázni azért kell légmentesen, hogy ne száradjon be a seb, ne legyen varas.

Viszont mosni is kell 4 óránként.

Ahogy az ember a mensinél sem tartja magán a véres betétet vagy tampont, mert a kifolyt testnedvben túlszaporodnak azok a bacik amik amúgy jelen vannak.

És akkor önmagában ez okozhat gyulladást.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook