Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


2008. okt. 21. 07:51

A gyakorló bőr egy darab gumis anyag..amire rajzolhatsz bármit és ugy tetoválod mintha emberen csinálnád..

De én a disznóbört szeretem,az tényleg bőr..és azon nagyon jól leget dolgozni (nem is olyan drága mint az a darab mesterséges valami)


A fertőtlenitést csak azért irtam le mert van aki azt mondja már betegesen mániákus vagyok..De az itthoni takaritással is,azthiszem ez női betegség:-)


A vazelin nekem tényleg bevált,a körömvirágtól már voltak csunya gyulladások otthon ha kezelésnek használták..

De tényleg egyénfüggő..Ha itt nincs baj a vazelinnel én azért mondom otthonra is,ezen már ne bukjon a dolog..


Az a jó ha kisördög a manód,bár gondolom neked néha sok:-)

Én is szeretnék mostmár,de most lett kész a ház,mi meg lombikozunk ami nem kevés pénz,szoval még kicsit várat magára a trónörökös..

2008. okt. 20. 22:58

(pirulok) :)


Jaj, most nehogy felsorold már, hogy hogy sterilizálsz! :))) Nem azért írtam, hogy téged számonkérjelek! Ilyen munkák láttán levágtam egyből, hogy mi a helyzet.

A vazelines téma meg nem kötekedés szinten ment az elején, csak nekem kizárólag rossz tapasztalataim voltak vele. Sőt, még a körömvirág krémmel is, pedig anno szinte csak ezt javasolta szinte minden tetováló. Mostanában meg azt lehet mondani, hogy a gyógyszertárakat és a drogériákat elárasztotta a rengetek csodakenőcs, és majdnem minden tetováló mást ajánl a vendégeinek utókezelésként. Nehéz így választani a sok csodaszer közül, mivel valóban minden embernek más a bőre, a bőrreakciója.


Hadd kérdezzem már meg, hogy a gyakorlóbőr az milyen? Ahonnan én rendelem a cuccot, ott is van ilyen "mesterséges bőr" a neve, de elképzelni sem tudom, hogy az milyen lehet. Elmeséled?


Igen, köszönöm, a kisfiam valóban gyönyörű! És olyan rossz, mint hét kisördög, tényleg nem sok időm van mellette dolgozni...:(

2008. okt. 20. 13:25
És a munka amit feltettél nagyon jó!!
23. 285ef8daf9 (válaszként erre: 21. - Mothertiger)
2008. okt. 20. 13:23

A kritizálást csak viccesen irtam..

Én anno azért kezdtem el mert egy ilyen jó tetováló keze közé kerültem amit te is irtál,és csontig elfertőzödött a karom..Ugy voltam vele ha csak 10 emberből 2-ő hozzám jön már azokon segitettem ilyen szempontból..

Mivel én itthon dolgozok és erre külön szoba van,ebben a szobában mindig nagy a tisztaság..Sterilizáló gépet használok,többféle steril folyadékot,a tetováló felületet sterilizálom,mindent megteszek,hogy a gyógyulás simán menjen,de sajnos vannak buta emberek akiknek hiába beszél az ember..Innen szoláriumba megy vagy 2nap mulva uszoda..Na most bocs de akkor az ilyen megérdemli..

Én még a mai napig szoktam gyakorló börön is dolgozni mikor van időm kiprobálok mindent..De én egyedül vagyok,igy rengeteg időm van rá,viszont neked van egy gyönyörű kisfiad:-)Akihez gratulálok!

22. mothertiger (válaszként erre: 16. - 285ef8daf9)
2008. okt. 20. 09:42

Nincs mit kritizálni, gratulálok neked is, minden elismerésem!

Még én tanulhatnék tőletek!!!

2008. okt. 20. 09:38

Annamária, nem szoktam kritizálni más munkáját. Esetleg akkor, ha nagyon felvág rá, amúgy meg egy nagy nulla, mind munkailag, mind pedig sterilizálás szempontjából.

Láttam már egy olyan srácot, aki úgy rajzolt papíron, mint egy álom, majdnem sírvafakadtam az ámulattól, de tetoválni meg nem tudott: elfertőzte a munkáját, pipázott munka közben, öngyújtóval "sterilizált", kesztyű nélkül dolgozott.


Te nyilván nem így dolgozol, abból az egy képből "ítélve" ami fennvan az adatlapodon (mikor varrod a srác nyakát), biztosan nem dolgozol rosszul.

S ki vagyok én, hogy akárkit is fikázzak???? ;)


Zsanetta, teszel fel róla képet? Plííííz!:)

20. 285ef8daf9 (válaszként erre: 18. - 20eebe3d4c)
2008. okt. 20. 08:11

Nem biztos hogy szürke lesz,várd meg mig a teljes varr lejön..

Most már nem lesz annyira kellemetlen,nem fog húzodni annyira remélhetőleg..

2008. okt. 20. 04:31

Sziaszutok!!


Ámulok és bámulok!!

Hihetetlen milyen ügyesek vagytok!!!

Elismerésem.

Nekem a párom tetovált a lábamra ,ő is régebben csinálta,most már hobbi szinten.

nekem megcsinálta bekente jó zsiros krémmel,befóliázta,mivel este csinálta rajta volt az éjszaka,és durván másfél hét alatt le is hámlott.

Én nem kentem mindenféle krémmel.

egy nap 3x vmilyen zsirosabb testápolóval.

és nagyon szép!!!

2008. okt. 19. 22:21
Ma mint ha kicsit lappadt volna,de húzódik és szúr.( És mint ha elkezdett volna hámlani,azaz jön lefelé a fekete cucc.Ezt nem tudom hogy jó e vagy nem,nekem most szürkének tűnik az alatta lévő.Belehalok ha újra át kell ütni,én ezt még egyszer tuti hogy nem bírom már ki.
17. Csillagzafir (válaszként erre: 15. - Mothertiger)
2008. okt. 19. 20:01

Köszönöm szépen, kedves vagy:)

A nagyokról még nem tudtam képet feltenni, de fogok.

Még rossz tapasztalatom az Alsol-lal nekem nem volt, a 4.nap már teljesen jó minden fekete- fehér tetoválásom, utána már niveázom.

Lehet kapni kifejezetten Tetoválás kezelésére krémet, az is jó.


Most mennem kell, mert 100 köröm levágása vár még rám.

16. 285ef8daf9 (válaszként erre: 14. - Mothertiger)
2008. okt. 19. 18:52

Patkány is Budapesten van Pontosabban Ujpest..

Ok teszek fel képeket a munkáimról...

De csak óvatosan a kritikával:-)

2008. okt. 19. 17:30

Még annyit tennék hozzá, hogy

Csillagzafir, minden elismerésem; munkáid és a családod is nagyon szépek!:)


Annamária, te is toljál már fel képeket a munkáidról, kérlek szépen!:)

2008. okt. 19. 17:25

Buxa, szerintem az a csaj az tiszta hülyeségeket beszél! Méghogy ne kezeld semmivel! Hát jóhogy fel van dagadva, meg gyulladt a szemöldököd.

Amúgy nem akarok fikázódni, de vannak kozmetikusok, akiket fel kellene pofozni, amiért tetoválnak (persze vannak olyanok is, akik szépen és igényesen dolgoznak, ismerek is ilyet)... Az a baj, hogy mostanában elég sok kozmetikus (és laikus) vág bele, mert megteheti, hiszen kozmetikai tetoválókészletet beszerezni már egészen olcsón is lehet. Sőt, némelyik addig megy, hogy rendes mintákat tetoválgat vele, nem kozmetikait. Hány ilyet javítottam már ki, basszus!

Ezen kívül sajnálatos módon telebeszélik a vendéget, hogy a tetoválás "eltűnik" egy pár év múlva, pedig ez nem igaz.

Bocsi, ha megbántottam valakit, akinek nem inge, ne vegye magára...


Annamária: hehe, nem ismerem a Patkányt.:)

Személy szerint én egy budapesti cégtől rendelek cuccokat, festéktől kezdve a legutolsó gumikesztyűig vagy festékkupakig, mert rohadt olcsó, és nagyon meg vagyok elégedve a minőséggel.;)


Csillagzafir, az Alsollal csak óvatosan, mert keményen hámosít, ami a minta erős fakulásához vezethet.

13. 285ef8daf9 (válaszként erre: 9. - Csillagzafir)
2008. okt. 19. 10:55

Az az igazság mindenki azt használ ami neki bevált..

Akik járnak hozzám már bepantent hasonlókat használtak azelött,volt aki a vazelinra olyan alergiás volt egy kenés után feldagadt bepirosodott..Természetesen ez is mindenkinél más,változó...

12. 285ef8daf9 (válaszként erre: 8. - Mothertiger)
2008. okt. 19. 10:52

Én anno az öreg motoros Patkánynál tanultam..

Most boltja van,talán ismered szinte mindenki tőle szerzi be a dolgokat,ami a tetováláshoz kell..

Most Boltja van,de nagyon sokáig Németországban csinálta.

Gondoltam hogy nem kötekedés,a tetkosók meg szokták osztani a tapasztalataikat..Vagyis én ilyen vagyok:-)

11. 285ef8daf9 (válaszként erre: 10. - 20eebe3d4c)
2008. okt. 19. 10:50

Hát nem tudom ki csinálta nekem szemhéj alsó felső le van tetoválva és nem fájt bár nekem aki csinálta szemcseppet,krémet használt..

Egy kis gyulladáscsökkentővel nyugodtan kenheted,ha nem zavarja a szemed...Vigyázz ne menjen bele..

Ha hétfőig nem javul legkésöbb keddig semmi változás menj mutasd meg orvosnak,mert a dagadás gyulladás nem hangzik tul jól!

2008. okt. 19. 09:48
Nekem tegnapelőtt tetováltak szemhéjat.Most húzódik rettenetesen,gyulladt és dagadt .A jegen kívül nem merek rátenni semmit.Van esetleg valami amit rákenhetnék hogy ne húzódjon annyira és hamarabb gyógyuljon?A kiscsaj aztmondta hogy semmivel nemszab kennem,de ez így nagyon rossz.Másrészt nekem borzalmasan fájt,aki azt mondja hogy nem fájdalmas az nem mondd igazat.Sorry.A falat majd lekapartam közben is ,utána meg....pffff mint ha felégették volna az egész szemhéjam.
2008. okt. 19. 09:43

Sziasztok:)


Én nemrég kezdtem tetoválni, remélem nem gond, ha csatlakozom hozzátok.

Én vazelint tetoválás közben, kezeléshez leginkább alsol-t, kiszáradás ellen Niveát szoktam használni és ajánlani is. Nekem ez így tökéletesen bevált.

2008. okt. 7. 22:23

Oksi, nem kötekedtem.

9.5 éve tetoválok. Ahol tanultam, sose használtunk vazelint, csak satírhoz. Ezzel szemben tetoválóújságban olvastam, neten utánanéztem, hogy a vazelin a tetoválás gyógyulására nézve akár hátrányos is lehet, tekintve az általam alább leírtakat. A vérzést nyilván csökkenti, úgy, hogy "eldugít". Persze mindenkinek más a technikája, neked is, nekem is.

Mindemellett természetesen tisztelem a véleményedet, és téged is mint tetoválót, csak a tapasztalataimat osztottam meg veled.

Még annyit tennék hozzá, hogy a Niveában kamilla és B5-provitamin található, melyek hidratálják a bőrt, ami a tetoválásra nézve cseppet sem hátrányos (a kamilla önmagában is gyulladáscsökkentő hatású), ezenkívül felszívódik a vazelinnel szemben, amely inkább tapad és ragad a bőrön két tisztítás közt, amely nyilván nem a legjobb egy friss tetoválást tekintve.

De mint mondtam, neked nyilván jó tapasztalataid vannak, tehát sok szerencsét és sok munkát kívánok neked a továbbiakban is! :)

2008. okt. 7. 15:02
Nem tudom mióta tetoválsz,de például a Niveában nincs semmi gyulladás csökkentő,és a lényeg éppen ez..A tetoválók ősidök óta vazelint használnak én személy szerint közel 10éve...Vérzéscsökkentő hatása van,gyulladás csökkentő,gyorsan hámosít,mindemellett semmi mellékanyag mint szinező illat..stb nincs benne..
2008. okt. 5. 11:58
Sorry, annyit hadd mondjak már, hogy a vazelint már sehol nem használják mivel elavult. Eltömíti a pórusokat, gyulladást és kiütést okozhat zsíros állaga miatt. Bepanthent, Neogranormont, és Niveát szoktunk leggyakrabban alkalmazni.;)
5. 285ef8daf9 (válaszként erre: 4. - SSissykke)
2008. okt. 5. 11:10

Szia.

A munkám kapcsán sok embertipussal találkoztam,de minden kiküszöbölhető..

Ma már van egy fájdalomcsillapitó olaj ha annyira érzékeny lenne az a terület.

De igazából csak az első pár vonás kellemetlen,és teljesen mindegy melyik testrészről beszélünk.

Mivel első tetoválásról van szó,gyakran az emberek 90%-a várja mi fog történni..Pedig semmi komoly fájdalom nincs..Eleinte enyhe égető érzés,késöbb zsibbadás,mivel a gép folyamatos rezgésére a bőr elzsibbad..A gyógyulási idő alatt elöször kicsit olyan mintha leégett volna a bőr aztán huzódik majd elkezd viszketni,és mire felocsudnál a 2hét gyogyulási időből már egy szép tetoválással bővültél.

De a legnagyobb lényeg bizz a tetoválódban!

2008. okt. 1. 19:02
Bennem nem rég merült fel a tetoválás gondolata, már kezdem rászánni magam... Lelkiekben már kezdek felkészülni. :) De még azért egy kicsit bizonytalan vagyok. Én leginkább a fájdalomtól félek, nem attól hogy meg fogom bánni. Alhasi tájékra szeretnék valamilyen mintát. Keresgélek folyamatosan a net-en, de még nem találtam meg az igazit. :) Konkrét elképzelésem még nincs. Igazából figurát nem szeretnék, inkább valami nonfit, de lágy vonalakkal, kevés árnyékkal. Kíváncsi vagyok, de tartok is tőle azért. Eddig elég ellentmondásos véleményeket hallottam. Volt aki azt mondta, ott szinte meg se fogom érezni, más pedig azt, hogy ott rettentően fáj. :S De gondolom ez is típus-, emberfüggő. :)
3. 285ef8daf9 (válaszként erre: 2. - Dina2)
2008. szept. 3. 21:43

Szia.

Vannak nagyon szép diszkrét minták eben a tetováló tud neked segiteni,mi az ami illik hozzád..stb..

Hát én azt szoktam mondani,inkább kellemetlen mint fájdalmas,de ez mindenkinél másképp van..Van aki azt mondja kicsit égető érzés,van aki határozott apro szurásokat érez,de nem olyan dolog amit nem lehet kibirni (eddig akikkel dolgoztam jol birták,és nem volt különösebb fájdalomról szó.)

Kellemetlen kb 2-3 napig de ezis egyéntől függő..

Kicsit huzodik,késöbb viszket,én mindig azt ajánlom kezeljék ugy mintha mindig is ott lett volna mert ha az ember mindig azt figyeli tulzásbaesik akkor tud kellemetlen lenni...

Viz igazából nem nagyon érheti..Természetesen zuhanyzásnál megengedett de például egy kádfürdő már nem..kiáztatja a viz begyullad stb..Én Vazelint szoltam ajánlani vagy bepantent ezek az eddig bevált dolgok,amik gyulladáscsökkentő hatásuak,nem hagyják kiszáradni viszont nincs benne illatanyag,szinezék...

Ha bármiben tudok még segiteni irj nyugodtan.

2008. szept. 3. 12:22

Szia! nekem régi vágyam egy kellemes kis tetkó, de mindeddig ilyen-olyan okokból nem volt lehetőségem csináltatni.

most olyan helyzetben vagyok, hogy végre rászánnám magamat, de fogalmam sincs, hogy hová és milyen formát tetessek fel. nem túl feltűnőt szeretnék, sem helyileg sem formailag, de konkrét ötletem nincs.

másrészt pedig: mennyire fájdalmas, utána meddig kellemetlen, és hogyan kell ápolni, amig begyógyul?

2008. aug. 30. 17:08

Sziasztok..

Egy másik portálon is már sikerült sokat segitenem,igy gondoltam itt is elkezdek egy olyan forumot ahol a tetoválásokról lenne szó.

Ha tudok segitek,és más tapasztalatai is segithetnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook