Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1106. zselatina
2012. dec. 30. 21:18
értem. köszi mindkettőtöknek a választ. a bordáimnál lett olyan foltos, mondjuk ott elég vékony a bőr.
1105. ében11 (válaszként erre: 1103. - Tunde871228)
2012. dec. 30. 16:49

Rejuvist itt Pinksmink készít-hoxán keress rá.

Van külön fórumuk is tetoválás eltávolítás címmel.

1104. ében11 (válaszként erre: 1098. - Zselatina)
2012. dec. 30. 16:47

Előfordulhat ilyesmi, vannak olyan testrészek ahol gyakorta.

A tetováló technikáján eszközein is sok múlik.

Jó e a tű, hogyan dolgozza meg a bőrt, milyen mélyre ment a tű.egy egy helyen akár még egy tapasztalt tetoválóval is előfordulhat, mert a bőrünk nem egyforma vastag, kemény stb. és tapasztalat meg a szemmérték alapján dolgoznak a tetoválók.

Sok mindent már nem lehet ilyenkor tenni.

Keress fel egy tetoválót, mutasd meg neki-akár többet is. korrigálni lehet a széleit, de eltüntetni nem.Világosabb festék nem fogja fedni(pl. a fehér), lézer meg kiszedi a mintát is.Esetleg satírozni a minta mellé-de az meg a mintát ronthatja el ha nem illik oda árnyék vagy satír.

2012. dec. 30. 15:26

Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni sminktetovalas eltavolitasaban szemöldokom van tetovalva 3 eve van meg de elszeretnem tüntetni olvastam lézeresröl es rejuvis fele modszerröl valaki csinaltatott mar ilyen jellegut pl a rejuvist ha igen akkor hatasos e?Valaszokat elore is koszonom!!!

1102. elbb (válaszként erre: 1101. - Zselatina)
2012. dec. 30. 11:55
ezt sajnos nem tudom megmondani, hogy most kinek a hibája? Passz. Szerintem ilyen lágyabb részeken ez előfordulhat, bár ebben tényleg egy olyan személynek kellene nyilatkozni, aki tetovál, mert én is csak viselem. Enyém szerencsére nem ilyen.
1101. zselatina (válaszként erre: 1099. - Elbb)
2012. dec. 30. 11:53
hát az szuper. akkor nem is lehet vele mit kezdeni?... ez amúgy akkor nem a tetováló hibája? ilyen van és kész?
1100. 388b941089 (válaszként erre: 1097. - Ében11)
2012. dec. 29. 20:23
Igen, ezek a tünetek mind megvoltak nekem is, de a végén szépen begyógyult. (nagyon fájt utána sokáig, semmilyen ruhát nem bírtam magamon elviselni)
1099. elbb (válaszként erre: 1098. - Zselatina)
2012. dec. 29. 20:16
Húgomnak dettó ilyen, azt mondta a tetoválós, hogy a hajszálerek ahogy megpattantak, oda elvitte a festéket az ér. És hogy az olyan is marad.
1098. zselatina
2012. dec. 29. 20:10
sziasztok. én augusztus végén tetováltattam egy feiratot az oldalamra függőlegesen. már akkor is látszott hogy foltos körülötte a bőrőm de a tetováló megnyugtatott hogy csak véraláfutásos és ez normális, majd elmúlik. két hónappal később visszamentem azt mondta hogy ezek a véraláfutások lassan tűnnek el ne aggódjak. hát azóta már eltelt jópár hónap és ugyanolyan a bőröm semmi nem változott és inkább olyan mintha festékfoltos lenne körülötte. magyar oldalon nem találtam ilyesmit csak angolul. ott úgy nevezik hogy blown-out. lehet ezt javítani valahogy vagy ez már így marad? így olyan mintha összekentem volna magam... elég gázos főleg hogy jól körülhatárolt betűkről van szó, semmi satírozás.
1097. ében11 (válaszként erre: 1096. - 388b941089)
2012. dec. 29. 11:55

Nem a fólia miatt, alaposan mosni kell 4 óránként és szárazra törölni újrakrémezni tiszta kézzel tiszta törlővel dolgozni.

A sima fólia nem okoz problémát.

A fájdalom érzékenység enyhe dagadás pirosodás normális jelenség tetoválás után, gyógyulás során pedig az erősebb viszketés is teljesen normális.

1096. 388b941089 (válaszként erre: 1092. - Ében11)
2012. dec. 28. 18:57
Nekem bedurrant a tetkóm a fólia miatt. :S
1095. mokusbeka (válaszként erre: 1094. - Ében11)
2012. dec. 28. 18:37
Köszönöm türelmedet és válaszaidat!
1094. ében11 (válaszként erre: 1093. - Mokusbeka)
2012. dec. 28. 12:06
Ha lehámlott mindenhol és nincs rajta var meg seb akkor lehet a megszokott testápolóval is kenni.
1093. mokusbeka (válaszként erre: 1092. - Ében11)
2012. dec. 26. 19:57
Három hét után már szabad testápolóval kenni? Mindegy milyennel? Kicsit száraznak érzem a kezemet a tetoválás környékén, szerintem a Clarasept kiszárította.
1092. ében11 (válaszként erre: 1091. - Mokusbeka)
2012. dec. 21. 17:21

Körülbelül 2-3 hétig kenni kell, napjában többször de vékonyan-ne álljon rajta a krém.

Viszketni hámlani fog közben, normális dolog nem szabad dörzsölni, piszkálni.

Áztatni, kád fürdőzni, strandolni, szolizni szaunázni, edzeni tilos a három hét alatt, valamint ne menjen bele kozmetikum(testápoló, tusfürdő, parfüm, smink stb.)Tisztán kell tartani, ne dörzsölje se ruha se cipő stb.

Folyó víz alatt semleges szappannal, pl. baba szappan jó alaposan le lehet mosni, majd leöblíteni, szárazra itatni és bekenni-tehát tusolni szabad vele, sőt a tetoválást minden nap le kell mosni.

szőrteleníteni, borotválni, gyantázni stb. nem szabad a három hétig, vagy amíg le ne hámlott teljesen, seb lenne rajta vagy varr.

Az első 2-3 napban viszont a kezelése nem így zajlik, hanem úgy hogy fóliázva van a tetoválás folyamatosan 2-3 napig.

közben 3-4 óránként le kell mosni szappanos vízzel minden nyálkás krémes dolgot róla, szárazra itatni vékonyan kenni majd lefóliázni.Éjszaka nem kell felkelni a 4 órát betartani, de nappal igen.Hogy nehogy bacik szaporodjanak el a fólia alatt és elfertőződjön a bőr. A krémezés és fóliázás együtt pedig azért kell, hogy ne száradjon be a tetovált bőr, ne legyen sebes varas, minél több festék benne marad a bőrben, szebb lesz a minta, javítani sem kell utána és sokkal gyorsabban gyógyul mintha nem lenne fóliázva az első 2-3 napban.

1091. mokusbeka (válaszként erre: 1090. - Ében11)
2012. dec. 20. 11:10

Köszi a választ.

Még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi ideig kell Bepanthennel kenni a tetkót? Ha befejeztem, kell-e még valamivel kenni?

Mennyi idő után lehet strandra menni tetkóval?

Mennyi idő után lehet leborotválni a tetovált részt?

Előre is köszi

1090. ében11 (válaszként erre: 1089. - Mokusbeka)
2012. dec. 18. 15:51

Ezt a tetoválóm dönti el, ha látja élőben.

Előfordulhat hogy kiment a vonalak közül, a bőr élő dolog a festékszemcsék helyezkednek benne, és úgy néz ki mintha megfolyt volna a festék.

Látatlanban nehéz bármit is mondani.

Fekete festékre nem igazán szoktunk rámenni pl. világossal-ha javítani takarni kell akkor kékes lilás színekkel jó dolgozni, vagy fekete-szürkés árnyékolás, de szerintem az nem nézne ki jól, mert maszatos foltos hatást keltene, ha a mintád árnyékolást kapna, csúnyább lenne a minta.

3-4 hét után a korrigálás mindenkinél ingyenes szokott lenni, a kontúrokon tud igazítani. Ha pedig apró 10 cmről észrevehetetlen az a pár pötty akkor úgy hagynám.

1089. mokusbeka (válaszként erre: 1088. - Ében11)
2012. dec. 17. 15:33

Szia ében11! Három hete tetováltattam magamra egy 8 centis fekete basszuskulcsot. Nincs benne árnyékolás sem, simán fekete. 4 helyen a kontúron kívül is látok halvány kis tinta foltot. Nem tudom, ez mi lehet. Felszívódik, vagy a tetováló nem figyelt oda a satírozásnál és kiment a kontúron? El lehet ezt úgy tüntetni pl, hogy árnyékot tetetek a minta köré? Fekete mintához lehet fekete festéket használni árnyékolásra?

Vagy azt halványítani kell, h ne legyen olyan

intenzív színű mint a basszuskulcs? Színes festéket nem igazán szeretnék, mert pár fémre allergiás vagyok.

Válaszodat előre is köszönöm.

1088. ében11 (válaszként erre: 1087. - Rescue)
2012. dec. 17. 12:39
ezek inkább azért fordulnak elő, mert máshogyan vagy nem igazán kezelik le(esetleg felülfertőzi magának) vagy mert a tetováló nem figyelt oda, nincs elég tapasztalata és túl mélyre ment vagy túlságosan megdolgozta azt a részt(többször visszatért ugyanarra a területre) és emiatt szétvágta a bőrt, de egy rossz minőségű tű is okozhat hasonlót.
1087. Rescue (válaszként erre: 1085. - 051809cc90)
2012. dec. 16. 21:25
Ilyenről nem hallottam, maximum, lasabban gyógyult, fájdalmasabban.
1086. ében11 (válaszként erre: 1085. - 051809cc90)
2012. dec. 16. 19:19

Nagyon semmi nem tud történni, mert a tetoválás örök életre szól.

Van a rejuvi módszer, amit ha betetoválnak a bőrbe kiszedi a tetoválást, halványítja.

De nagyon oda kell figyelni, mert sebesedik a bőr és

sokáig kell kezelni, hogy szépen gyógyuljon ne legyen heges.

De ha valóban fémtartalma miatt lennél allergiás, akkor csúnya piros gyulladt lenne a bőröd, mint amikor a fém is hozzáér, kivörösödik, apró hólyagok jönnek ki stb.

Nem tudom honnan gondolod a fémérzékenységet-voltál dokinál?

Tudják melyik fémre vagy érzékeny?

A festékben ez az anyag szerepel-e?

Ha a bőrödhöz ér bármilyen fém, akkor mi történik(csatt, öv, bizsu, kulcs-mivel írtad, hogy extra fémérzékeny vagy, de nem tudom ez mit takar?) ?

Mert itthon csak olyan festék forgalmazható, és vásárolható meg amelyet az ÁNTSZ bevizsgált, egészségre ártalmas anyagokat nem talált benne, és steril a festék.

A gyártók pedig igyekeznek olyan festékeket gyártani, ami nem okoz problémát-hiszen ne vásárolná meg senki, ha tömegesen panasz lenne rá, mert gondot okoz.

Olyan előfordul, hogy egy egy résznél több festék van a bőrbe dolgozva, hogy a színek árnyalatok erőteljesek legyenek, és ott érződhet is hogy telítve a bőr, még kissé ki is lehet tapintani a vonalakat.

És az is előfordul, hogy ezeken a részeken, vagy egy egy színnél tovább viszket fénylik a bőr-de idővel, ahogy a szervezet kidolgozza a felesleget, meggyógyul stb. ezek megszűnnek.

2012. dec. 14. 21:14
Ha valaki extra fémérzékeny (ami a tetoválás után derült ki) és mégis fém alapú festékkel tetoválják, és még fél év után is ugy viszket a tetoválás mint egy őrület, fénylik stb..akkor azzal mi történik....?
1084. ében11 (válaszként erre: 1083. - X-8100)
2012. dec. 11. 23:21

Szia!

Ez sok mindentől függ.Mennyit nő még a karod, erre mennyit izmosodsz, milyen ütemben, milyen típusú a bőröd.Van akinek a gyúrástól striás lesz, kireped a bőre a növekedéstől, és olyat is láttunk már, hogy a középre helyezett minta később mintha elmászott volna, az izmok nőttek és emiatt látszódott úgy, hogy már nem középre esik pontosan.

A férfiaknál később fejeződik be a növekedés és a gyúrás miatt még lehetnek látványosabb változások.

Neked kell mérlegelned és eldöntened bevállalod-e.

1083. X-8100
2012. dec. 11. 19:50

Egy férfinak hány éves kortól érdemes tetoválást csináltatni a felsőkarjára?

Nem soká 18 éves leszek, és most vagyok olyan korszakban, hogy rendszeresen járok kondizni. És a kérdésem, hogy ha most csináltatnék, akkor pár éven belül nem nyúlna-e ki, vagy egyáltalán nem is lehetne látni?

1082. ében11 (válaszként erre: 1081. - Szabinka03)
2012. dec. 3. 23:05
Skin Workshop Tattoo-neten és Facebookon is megtalálod őket.Szépen dolgoznak. :)
2012. nov. 29. 19:01

Sziasztok!


Tudna nekem valaki ajánlani igazan jó tetoválót, honlapjával (akinek a munkáit megtudnam nézni) Miskolc esetleg Nyíregyháza kornyékén?

1080. ében11 (válaszként erre: 1079. - Júliusi)
2012. okt. 23. 10:21

Szia!

Az összetételük kicsit más-igaz mindegyik nagyon jó hámosító kenőcs.

De azt tapasztaltuk a tetoválás színét a Bepanthen nem befolyásolja.

Nem mindegy hogy milyen gyorsan gyógyul, mennyire hámlik és mennyire szárít a kenőcs-ezért mi a Bepanthen ajánljuk tetováláshoz.Nekünk is az az érdekünk, hogy ne kelljen még egyszer belejavítani a tetkóba.

1079. júliusi (válaszként erre: 1066. - Ében11)
2012. okt. 22. 15:04
Csak a Bepanthen jó rá? Neogranormon, vagy Sudocrem esetleg nem?
1078. ében11 (válaszként erre: 1077. - Anian)
2012. aug. 12. 10:06

Mert nem szokott ezekkel a festékekkel ilyen gond lenni, hiszen ezt előtte tesztelték erre is.

Illetve ahhoz hogy a bőrödbe kerüljön a festék, tetoválni kell, tehát gumikesztyű, tű, festék kitöltve-akkor ott a stúdió is elkérné az alapárat, mert a steril felszerelést ő is elhasználja, még akkor is ha csak egy pötty készül el.

1077. anian (válaszként erre: 1075. - Ében11)
2012. aug. 9. 15:13

szia!


Köszi a választ!

Nem attól félek, hgoy egészségre ártalmas anyagot fognak használni, hanem hogy én allergiás vagyok esetleg a festékre, vagy annak valemilyen összetevőjére.

Azért kérdeztem, hogy tudtok-e ilyen szalont, mert ahol eddig kérdeztem, ott vagy nem csinálják meg, vagy ajánlották a bőrgyógyászt (15e-ért).

szerintem nem lenne ezt olyan nagy dolog, de valamilyért nem nagyon akar senki ilyet csinálni... :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook