Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválások, tanácsok. fórum

Tetoválások, tanácsok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
896. ében11 (válaszként erre: 895. - Ében11)
2010. aug. 18. 20:02
nos a tetováló tűk steril csomagolásban kerülnek forgalomba-ezeket a tetováló a vendég szeme láttára bontja ki.illetve ezek egyszer használatosak így nem kell sterilizálni belekerülnek a veszélyes hulladék gyűjtőbe.a festékek szintén steril csomagolásban érkeznek a stúdióba, a szükséges munkához egy steril kupakba cseppenti ki a tetováló a festéket-ami ebben megmarad az szintén szemétbe kerül!ha nem így találja az ÁNTSZ akkor súlyos büntetést szabhat ki-illetve a fertőtlenítő szereket és a sterilizáló berendezés meglétét, működése hatékonyságát folyamatosan ellenőrzik.
895. ében11
2010. aug. 18. 19:57

és a cikk lényege,hogy ha a következő alapvető dolgok nincsenek betartva akkor lehet fertőzést kapni.ezek pedig a következőek-amik a cikkben megjelentek :

"Mivel a tetováló tűk a vérrel, a testfolyadékokkal kerülnek közvetlen kapcsolatba, ha ezeket nemcsak egyetlen személy kezelésére használják, ha nem sterilizálják tökéletesen, a legkülönbözőbb fertőző betegségeket terjeszthetik".


"Ráadásul a festékeket sem steril tartályokban tartják, így azok is továbbíthatják a fertőző vírust vagy az allergiás tényezőt"

894. ében11 (válaszként erre: 893. - 3265084553)
2010. aug. 18. 19:54

Köszönjük az infót-bár nem a magyarországi helyzetről ír!itthon a festékek,eszközök és a tetoválás folyamata(tetováló+körülmények)minden stúdióban ÁNTSZ és EU-s engedélyekhez kötött és folyamatos ellenőrzés van.Persze ezeket el is lehet felejteni-de akkor a tetováló saját magát is veszélybe sodorja-hiszen ő is fertőződhet munka közben, ha a szabályokat nem megfelelően tartja be.

így ez a cikk nem ránk vonatkozik-brazília és egyéb országok szabályai,körülményei mások lehetnek mint a miénk.

persze lelkiismereti dolog is, hiszen sok az otthon tetováló-akiknek ugyanúgy kötelessége betartani a szabályok, és utána nézni hogy egyáltalán milyen szabályok vannak-és stúdióban is lehet trehány munka-ezért van a folyamatos ÁNTSZ ellenőrzés-tetováló szövetségi gyűlések illetve a stúdió üzletvezetőjének gondos munkája aki felügyeli hogy minden szabályosan történjen a munkavégzés alatt így kizárt hogy egy stúdióban vagy egy gondos tetoválónál fertőzést kap az ember.

ma már szinte minden steril egyszer használatos!

kivéve a tetováló gépet-de már ezekből is van olyan amit a sterilizáló berendezésbe lehet helyezni és fertőtleníteni.nem fogom felsorolni a szabályokat-ezt minden tetováló,stúdió el kell hogy mondja a vendégnek-és meg is mutatja.

2010. aug. 18. 11:59
2010. júl. 2. 17:48
MEG GYOGYULT A KAROMON A TETOVÁLÁS, 3 NAP ALATT KENTEM A KRÉMEL AMIT ADTAK ZUHANYZÁS UTÁN, ÉS SZÉP MARADT NEM FOLIÁZTAM SEMMI EXTRA ÉS SZÉP MARADT.
2010. jún. 20. 16:20
nekem semmi nincs rajta és szépen gyógyul, kenem a krémel amit adtak és tök jó
890. ében11 (válaszként erre: 889. - E14ebbbf07)
2010. jún. 19. 19:30
igen.mindig le kell mosni-clarasept szappannal, vagy sima babaszappannal.jó habosan alaposan-a régi krémet és a fólia alatt összegyűlt véres váladékot.különben ha rajta marad begyulladhat.csak az a lényeg hogy jól le kell öblíteni és szárazra itatni.áztatni-sokáig nem szabad.de naponta többször lemosni igen.és után jöhet az új krémezés ré.amit még nem szeret az a dörzsölés-ruha pántja, öv esetleg cipő miatt-kozmetikumok napfény szoli izzadság.mi 3-4 napos fóliázást ajánlunk.addig fólia alatt kell tartani és krémezni.ezt a fóliát naponta többször lecserélni és mindig lemosni.így gyorsabban seb nélkül gyógyul!
889. e14ebbbf07 (válaszként erre: 888. - Sexycsajje)
2010. jún. 18. 08:41
Én lemostam mindig clarasepttel.Kell az. :D
2010. jún. 17. 19:54
és a másik be gyogyult teljesen 1 hét alatt annyit mondott aki csinálta hogy zuhanyozzak és, utána kenjem be azzal amit adott krémet, ja ne érje tus fürdö.
887. sexycsajje (válaszként erre: 886. - E14ebbbf07)
2010. jún. 17. 19:52
jaj de jó köcce, ennek örülök:)
886. e14ebbbf07 (válaszként erre: 885. - Sexycsajje)
2010. jún. 17. 13:46
Miért dobná ki?Engem varrtak akkor is,amikor meg volt. Semmi gond nem volt vele az ég világon, szal nyugi :)
2010. jún. 17. 10:35
syasztok pénteken megyek tetováltatni, de ha utána meg jönn a menzeszem akkor ki dobja a böröm?
2010. jún. 15. 19:03
NEKEM AZT MONDTA AKI CSINÁLTA HOGY 1 HÉTIG KENJEM AZZAL A KRÉMMEL AMIT ADOTT ÉS UTÁNA KÉSZ.
883. sexycsajje (válaszként erre: 882. - Ében11)
2010. jún. 15. 19:01
KÖSZI SZÉPEN JÓL GYÓGYUL, MÁR NEM IS VARAS.
882. ében11 (válaszként erre: 881. - Sexycsajje)
2010. jún. 13. 14:37
attól függ milyen rég készült a tetkó.amíg gyógyul addig tényleg nem tesz jót neki.sok mozgás miatt dörzsölődhet és az izzadság sem tesz neki jót-egy két hetet kihagynék-attól függően hogyan kezelted és hogyan milyen gyorsan gyógyul a tetkód.
2010. jún. 13. 07:48
sziasztok! nem rég csináltattam teoválást, de olvastam hogy nem lehet vele se aerobikozni se tornázni?:o ez igaz?
880. mucus00
2010. ápr. 19. 08:05

Nagyon köszönöm az infókat, megvettem a bephantent:) Nagyon szép a tetkó :) nem piros, nem is fáj annyira mikor kenem :)

Szép napot!

879. EMENDEMSZ (válaszként erre: 873. - Mucus00)
2010. ápr. 18. 23:23
A belsőleg bevitt aloés italoktól tablettáktól nehezebben veheti a festéket a bőr.A külsőleg alkalmazottak meg fakíthatják a színt.Ha már lehámlott akkor mindegy mivel kened csak ne legyen száraz.
878. EMENDEMSZ (válaszként erre: 873. - Mucus00)
2010. ápr. 18. 23:19
Az aloe verás cuccok sem külsőleg sem belsőleg nem jók a tetkónak.A párom tetkós és rajtam is van rendesen.Minden tetkósom ezt mondta.
2010. ápr. 18. 23:16
Nekem 4 nap fóliázás vált be napi kb 3 tisztítással,kenéssel.Addigra le is gyógyul a fólia alatt és nincs var.
876. mucus00
2010. ápr. 18. 11:13

Sajna kismama nincs a közelbe :( viszont nem fóliáztam le ezt a kenőcsöt, anyám mondta ezt nem szabad, mert befülled és begyulladhat.

Holnap mindenkép veszek bephantent!

Szerencsére eddig szép, nemhagyon hogy kiszáradjon, nagyon vigyázok rá :)Óvoatosan kenem, halvány vékonyan,

elvileg kárt ezzel nem okozok? ugye?

eltűnt a vörösség, most szép :) megvagyok vele elégedve :)

875. ében11
2010. ápr. 18. 10:46

hát házi gyógymód nincs-régebben sima vazelint vagy körömvirág kenőcsöt ajánlottak-a körömvirágot sokan nem bírják-sebre kenve.

esetleg meg lehet próbálni.de holnap mindenképpen kell a bepanthen-nincs kismama a közelbe?

mostanában a kezelést úgy ajánljuk hogy a bepanthen kenőccsel vékonyan bekenni és lefóliázni.két három napig.reggel délben este cserélni-cserekor alaposan

langyos szappanos vízzel lemosni szárazra itatni-ezzel a módszerrel gyorsan és varrasodás sebesedés nélkül gyógyul a tetoválás-de ezt a fóliázást csak a bepanthennel szabad végezni.úgyhogy most te csak kend be és hagyd szabadon-kár hogy már nem kaptál kenőcsöt-így valószínű neked is varr-seb lesz rajta-ezt nem szabad kapargatni majd-mert a sebbel együtt a desték is kijöhet a bőrből-és mehetsz még egyszer-javítani a tetkód.

874. mucus00
2010. ápr. 18. 10:38

Vagy valami egyéb házi gyógymód? azt is szívesen fogadom ha van ilyen a tarsolyosban :)

Szép Napot kívánok!

873. mucus00
2010. ápr. 18. 10:37

Ében a tetoválás tegnap készült, mire kész lett a közelben lévő patikák becsuktak. Kipróbáltam a neonragormont anyukám javaslatára, mert az is hámosító. Szerencsére a pirosság is elmúlt :)

Langyos vizzel leöblítettem, és most szép :)


Bephantent csak holnap tudok majd venni.

Az aleo vera növényről mi a véleményed?

872. ében11 (válaszként erre: 871. - Mucus00)
2010. ápr. 18. 10:32

nem,nem jó.

igaz az is hámosító, de más összetevői vannak.

ha nem megfelelően kezeled a tetoválást,kipirosodhat,hólyagosodhat-gyulladhat és

még a tetoválás színe minősége is megváltozhat.sajnos láttam már ilyet,amikor -egyik vendég a bepanthen helyett testápolóval kezelte a friss tetoválását .

871. mucus00
2010. ápr. 17. 18:32
Bepanthen helyett jó a neonragormon is?
2010. febr. 9. 12:39

Sziasztok!


Tetoválás kezeléséhez, ha valakinek segítség, tanács kell, szívesen segítek.

869. ében11 (válaszként erre: 868. - Punkvirág)
2009. nov. 8. 11:51
azért meg kellet mosni minden krémezés fóliázás előtt-szóval kell hogy érje víz.
2009. nov. 7. 21:57
1 hétig nem érte víz egyáltalán, és óvatosan kenegettem bepanthen plussal. de hát az előző tetkom tökéletes maradt... :(
2009. nov. 7. 20:43

Helló!

Már régebben írtam ide, és sokat segítettetek!

Ezért írok most is, mert segítségre lenne szükségem!

Most csináltattam 2 hete egy tetoválást, de nem gyógyult be,és az alja már kezd lejönni! Teljesen kijön! Mi lehet a gond? Már közel sem hasonlít arra, ami volt... :S Előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne mert teljes a kétségbeesés :(

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook