Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kandallóval/cserépkályhával lehet spórolni a fűtésen? fórum

Kandallóval/cserépkályhával lehet spórolni a fűtésen? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 15. 11:17

Gyors kérdés: tud valaki olcsó fát Budapesten? Én 25 ezer Ft-ért láttam köbméterét hasogatva az interneten, anyósom "kuglikban" veszi vidéken 13 ezer Ft-ért. Nem mindegy! Hasogatni én is tudom.


Nálunk termosztátos gázcirkó van, ezt egészítjük ki fatüzelésű kályhával. Fürdetéshez gyorsan meleget csinál. Enyhébb időben nem tudjuk használni, mert gyorsan felszalad a hőmérséklet kb. 28 fokra, és akkor meg az a baj. De ha kint majd dühöngenek a mínuszok jól fog jönni. Van egy jó rakás hulladékfánk, ha visszahozza a kályha árát (40e Ft + csövek)akkor már megérte. Majd igyekszem én is tavasszal kifogni az olcsóbb fát. Szerintem kiegészítő fűtésnek tuti megéri, mi a baba miatt nem engedhetjük meg a hajnali hidegeket a lakásban, szóval marad mellette a gáz is...

2008. okt. 15. 10:49
Mi is cserépkályhával fütünk, a ház mérete miatt ezt tartotta gazdaságosnak a kályhás. A kályha a szoba közepén a nappali és az étkező között van. Körbe lehet ülni. Ritkán, de előfordul, hogy azokat a szobákat, amik távolabb esnek a nappalitól, -egy temperáló fütés erejéig- radiátorral is fel tudjuk melegiteni. Ezt mobil termosztáttal oldottuk meg, ami a kijölt radiátort kapcsolja be. A cserépkályhás fütést, a tűz látványát nagyon szeretjük. A tüzifa beszerzése, hasogatása nyári program. Itt is tudtunk magunknak segíteni, rönkhasító kisgépet vettünk, amivel még nekem is gyerekjáték volt a hasogatás. (Bár ezt az örömöt meghagyom a fiúknak.) Az összevágott fa a tető alatt, szépen felrakva kiszárad a fütés kezdetére. A rönkről leeső fakéreggel pedig nagyon könnyű a begyújtás.
2008. okt. 15. 10:16

Mi pont egy havi gázszámlát spóroltunk meg.(Ugyanannyi volt a fa)De azt a kellemes meleg érzetet nem tudod semmivel sem pótolni:)

Én imádom a tűz látványát,sokszor csak amiatt gyújtok be.Nekünk van kandallónk is,cserépkályhánk is,de a cserépkályha százszor jobb!

Lehet már "kandallófazonú" cserépkályhát is építtetni.Kétség kívül sokkal szebb a kandalló,de nem tartja annyira a meleget.

Ha viszont fát vásárolsz,mindenképpen tavasszal,hogy legyen ideje kiszáradni a nyár folyamán.

Az üveget pedig hideg zsíroldóval könnyen letisztíthatod.

2008. aug. 30. 12:54
Köszi.
2008. aug. 30. 12:43
Nekük 12 évig csak gázkazán volt a lakásban. 2007. tavaszán tetettünk be egy vegyestüzelésű kazánt. Ez akkor kiadás volt, de utánna ha nyáron mikor olcsóbb a fa, megvesszük a télire valót, biztos hogy spórolunk, nem beszélve a drága jó melegről, amit így lehet előállítani saját igényünknek megfelelően. A kandallóval meg a cserépkályhával is hasonló lehet a helyzet, annyi különbséggel, hogy azok szerintem nem fűtik be az egész lakást olyan egyenletesen, vagy igen?
2008. aug. 30. 12:42
Egy jó minőségű kandallóval rengeteget lehet spórolni. Mi egész télen kandallóval fűtünk,csak a legnagyobb hideg esetén segítünk rá néha gázzal is.
2008. aug. 30. 12:40
Szerintem,igen.Nekem mindkettö van,mi többször használjuk télen.Ha dolgozunk,akkor gázzal fűtünk.
2008. aug. 30. 12:33
Kandallóval/cserépkályhával lehet spórolni a fűtésen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook