Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valaki szed vagy szedett Stimulotont? fórum

Valaki szed vagy szedett Stimulotont? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 29. 10:39
Sziasztok! Ha valaki tud tanácsot adni azt nagyon megköszönöm. 7 évig szedtem a Stimulotont, nagyon jól bevált gyógyszer volt. Júliusban volt egy pánikrohamom és azóta nem vagyok jól, állandóan félek. Az orvosom július óta fokozatosan emelte a stimuloton adagomat, ami mostanra elérte a maximumot és mivel nem vagyok jól ezért váltani kell. Holnaptól Cymbalta nevű gyógyszert kell szednem, még nem tudom, hogy mennyit és hogyan mivel ma megyek hozzá a receptért és megbeszélni a továbbiakat. Nagyon félek ettől a váltástól, félek az új gyógyszertől, a mellékhatásoktól (mert biztos lesznek). Nem sokára itt a karácsony, a szeretet ünnepe és elszomorít ha arra gondolok, hogy a gyógyszer miatt nem lehetek boldogan együtt a családommal, mert nem fog beállni addigra, vagy éppen nem felel meg. Próbálok pozítívan gondolkodni, de nem megy. Ha valaki szedett, vagy szed ilyen nevű gyógyszert nagyon megköszönném ha írna véleményt róla. Tisztában vagyok azzal, hogy mindenkénél más és más, de egy kicsit megnyugtatóbb lenne ha valaki már tapasztalt ebben. Köszönöm előre is. Boldog ünnepeket kívánok mindenkinek :))))
19. kati19740428 (válaszként erre: 18. - "picur")
2011. okt. 3. 15:43
Köszönöm szépen,,,,,nagyon rendes tőled! Énis mindenjót kívánok neked!:)
18. "picur" (válaszként erre: 17. - Kati19740428)
2011. szept. 30. 16:04
Tudom, hogy nagyon nehéz időszakon mész keresztül a gyógyszer mellékhatásai miatt, de kívánom hogy minél előbb jobb legyen.
2011. szept. 29. 12:21
sziasztok! 2. napja szedem ujra a stimulotont! régebben használt,de most nagyon nemjol vagyok!szorongok mindentől stb..egyszerü dolgokat alig birok megoldani! és egyedül nevelem a kislányomat! eddig 3 gyereket neveltem egyedül!:(de most nagyon nem birom magam megint!:(szoval nagyon rossz érzés!:(kb. egy honap amire ujra kezdek javulni!
16. d013113b1c (válaszként erre: 14. - Zannamaria)
2011. aug. 21. 19:39

A betegtájékoztatón az áll:Alkohol fogyasztása nem javasolt.Most komolyan ez a legnagyobb probléma,hogy lehet-e inni mellette?

Az a lényeg ,hogy jobban legyél.Egyébként semmilyen gyógyszerre nem iszunk alkoholt!

2011. aug. 21. 17:57

Sziasztok !

Én vissza térő pánikkal küzdök. Ezelőtt, úgy 10 évvel kezdődött, akkor még letudtam győzni önerőmből. De 2007-ről 2008-ra teljesen elbuktam, a gyerek akkor lett elsős és mint maximalista dolgoztam, tanultam a gyerekkel és vezettem a háztartást 2008 januárjában már beszélni sem tudtam olyan depresszióval együtt járó pánik betegségem lett. Ott nem volt más választás csak a gyógyszer. A stimulotont kaptam és szerencsémre egyből bevált. Megváltoztatta az egész életemet. Hamar rendbe jöttem tőle és 1/2 év után azt hittem, hogy olyan jól vagyok, hogy abba hagyhatom, de sajnos vissza estem 1 hónap múlva, így folytatnom kellet a gyógyszert. ( megjegyzem semmi bajom nem volt attól hogy szedtem, csak segített ) 2010.08 hóban leraktam és nagyon jól voltam egész 2011.06 hó-ig. Most újból szedem, már az első nap javulást éreztem. A gyógyszer egy egyszerű gyógyszer és talán a legg enyhébbnek mondható a depressziós gyógyszerek közül. Több ismerősömnek ajánlottam már, és 2-ten szedik is, 2-2 éve, most beszéltem velük és nagyon jól vannak. Ugyan nekik 2 db-ot kell szedniük naponta és nekem csak 1 kellett a legsúlyosabb állapotomban is, és hamar levittem mindig napi 1/2-re, de lényegében csak jót tudok a gyógyszerről mondani és a körülöttem lévők akik kipróbálták azok is pozitív változáson mentek keresztül. Az első időkben álmosít ugyan, de ez nem gond, hisz a pánik megviseli a szervezetet és a gyógyszer csak azt akarja, hogy pihenjen egy kicsit az agyunk a sok szorongástól, de 2 héten belül úgy beáll a gyógyszer, hogy nem veszi észre senki, hogy szedi, csak egyszerűen jól van. Természetesen ez a gyógyszer se lehet jó mindenkinek, lesznek olyanok akiknek nem válik be, de én csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.

2011. júl. 20. 21:15

Sziasztok! Pánikos rohamaim voltak, nekem is Frontint és Stimulotont írtak fel. Az alkohollal kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy ezt kifejezetten ajánlják alkoholistáknak, ezért nem lesz kóma belőle. Tapasztalatból mondom, legfeljebb álmosságot okoz.

Mindenkinek jobbulást!

13. Ani2
2011. júl. 4. 09:50

Sziasztok!


Én 4. napja,hogy szedem a stimulotont, de nekem most nagyon felerősítette a tüneteket. Ájuláslrzls, halálfélelem, remegés vis az összes mellékhatás kijött. Ez velejárója? Szedjem tovább??

2011. márc. 19. 22:55

Három nap múlva lesz három hete, hogy szedem, de eddig semmi eredménye, ha nem számítjuk a sorozatos, igen "kellemes" mellékhatásokat...

Ja, és hogy nem ihatok alkoholt, legalábbis ezt hallottam. Erről nincs véletlenül valakinek tapasztalata? Tényleg bekómál tőle az ember? Egy pohár koktéltól is?

11. Anony
2010. jún. 1. 10:12

Sziasztok!


Nekem pánikbetegségre írta fel az orvos. Ahogyan fogalmazott, a korábban szedett Xanax mellett ez egy szinten tartó gyógyszer. Igaz, hogy nem rögtön, de hamarosan enyhítette a tüneteimet, sőt még a gátlásaimat is feloldotta. Nálam működött.

10. Icus (válaszként erre: 9. - Ani2)
2009. júl. 29. 17:06
Én már nem szedem, két vagy 3 dobozzal szedtem, de nekem semmi hatása nem volt. Ráadásul amikor leálltam róla, nagyon szarul voltam jó pár napig, ugye az elvonási tünetek. Használni nem használt, de ugye hatott az agyamra. Én most semmit sem szedek...:( Közben el kellett mennem endokrinológushoz, mert a pszichiáter kiakadt, hogy nekem semmi sem használ:( Szerinte én nem vagyok pszichiátriai eset, holott februárban, azt mondta, hogy tipikus pánik betegség-depresszió (valami keverék:()
9. Ani2
2009. júl. 29. 16:42

Sziasztok!


Tavaly aug.tól kezdtemel szedni stimulotont , jó is volt. Ez év januárjába letettem, most meg ott vagyok ahol tavaly , előjött a pánikom ugyhogy ujra stimulotont szedek. Ma volt az első napom,tök szarul voltam, de nem tudom a stimuloton okozza vagy vmi más!


Te mióta szedsz? És hogy használ?

8. Icus
2009. jún. 17. 08:25
Sziasztok! Nekem tegnap írt fel a doki ilyet reggel, mindig azonos időben kell bevennem 1/2tabletát az 50mg-osból. Mellette szednem kell frontint 0,25-ot reggel és este. A zipralex és a Mizapin nevű gyógyszerről állított le és ezt adta helyette. Ugyhogy hatásról mág én sem tudok beszámolni.
2009. máj. 24. 18:58
Most már eltelt némi idő, hogy vagy?
2009. máj. 5. 07:35
Senki nem szedi ezt a gyógyszert? :(((
2009. máj. 3. 10:13
Alvászavar? Hm ez érdekes...
2009. máj. 3. 10:12
Sziasztok nekem is ezt irta fel az orvos zoloft helyett mivel ez sokkal olcsóbb.
2009. márc. 21. 17:59
Nyugodtan vezethetsz mellett, nincs nyugtató (szedatív) hatása. gyakoribb mellékhatások közé tartozik a szorulás, alvászavar, (ezért is reggel érdemes szedni), hányinger; ritkábban anorgasmia (orgazmuskészség csökkenése). Kedvező mellákhatásprofilú gyógyszer. Amit még érdemes tudni, hogy hatása több hét (minimum 2) alatt alakul ki, nem szabad abbahagyni a szedést, ha pár nap alatt nem használ.
2008. szept. 20. 11:52

Szedjed csak tovább, ezek nem azonnal ható készítmények.

Közben pedig rendszeresen számoljál be az orvosodnak a tapasztaltakról. Majd ő eldönti, hogy pl. adagot emel, más gyógyszert ad, esetleg kiegészíti még valamivel.

1. Ani2
2008. aug. 29. 09:15
Orvosom szorongásra írta föl. 1 hónapja szedem de még nem nagyon érzek semmit. Másnak milyen tapasztalatai vannak/ voltak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook