Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismered a Helen Doron Early English módszert? fórum

Ismered a Helen Doron Early English módszert? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Thula
2010. febr. 8. 13:58
Mi 2 éve járunk az 5 éves fiammal. Minden negyedévben van bemutató óra, ahol a szülő megnézheti, mit tanult a kicsi. Drága, de szuper. Bevallom, otthon is gyakorolni kell vele, nem elég a CD hallgatás. Állatos memóriajáték, ahol az állatokat angolul mondom, játék a számokkal angolul...stb.Jártunk az oviban is angolra havi 2500-ért, de az nem volt annyira hatékony. Magától ritkán kezd el beszélni angolul. A barátnőm angolul beszél a kisfiához, mert az apa nem magyar, és a fiam megérti amit mond neki.
12. Carole
2010. jan. 28. 08:45

Sziasztok!


Most hallottam erről a nyelvtanulási módszerről, milyen a gyakorlatban?

2010. jan. 10. 06:13

Mi már lassan két éve járunk ide. Csak jókat mondhatok róla. A lányom éppen felvetette, hogy ő bizony járna angol szakkörre a suliba heti kétszer.

Az iskolában egyáltalán nem tanul még nyelvet, majd csak negyediktől. Csak ide járunk a Helen Doron-ba. Egy évet csak "szóban" tanultak, idén kezdtek írni is, mivel már harmadikos-negyedikesek. Így persze heti kétszer jár.

Akik idén elkezdték az iskolába, azok szinte kivétel nélkül nem szeretik (szódolgozat, nyelvtan szabályok felmondása stb). Remélem mire a lányom elkezdi, addigra megszereti annyira, hogy az iskolarendszerű nyelvoktatás sem fogja vele megutáltatni.

2010. jan. 9. 15:13

A lányom most kezdi .1 osztályban szakkör szinten az angolt, de én sajna csak németül beszélek, így nem tudok segíteni neki. Ezért gondoltam, hogy a fiamat beiratom egy helen doron oktatásra, hátha rám is ragad valami.

Anyukák, nektek mennyire volt hasznos? Tanultatok valamit ti is?

Még csak 3 hós a legény, 1 évesen gondoltam elkezdeni.

2009. jan. 7. 13:21
A lányom ősszel kezdte. Sajnálom, hogy nem korábban. Csak úgy ragad rá az angol! Élvezi az órákat, tényleg játszva tanulnak. Nálunk 8900/hó a díja. Ja és az otthon hallgatandó CD-n meg igazán fülbemászó dalocskák vannak.
8. petrikek (válaszként erre: 6. - Daroki)
2008. szept. 30. 14:44

Én sem járattam oviban a gyereket angolra pedig nagy-nagy "divat" volt, de ez a módszer nagyon meggyőző volt. Végül tegnap volt az első "óra".

Ott beszélgettem egy anyukával, akinek a (három lánya közül) az egyik már több éve ezzel a módszerrel tanulja az angolt. Na a lényeg, hogy a kislány 6 éves és az anyuka elmondása szerint külföldön teljes mértékben megérteti magát, nincsenek gátlásai, tud kérni étteremben, tud érdeklődni stb. Ugyanennek a családnak a 14 éves gyermeke, aki iskolában tanul angolt, meg sem mert szólalni ugyanazon a gyaraláson.

Itt nem kifejezetten a nyelvtanuláson van a hangsúly, hanem azon, hogy akinek ilyen kisgyermek korában kell a kiejtést stb. megtanulni abban még nem alakulnak ki gátlások, hogy "jaj nem merem kimondani, mert kinevetnek". Teljesen természetes neki, hogy nem magyarul kell beszélni. Egyébként voltam bent órán és nem kifejezetten tanulnak, hanem játszanak és közben valaki egyfolytában angolul dumál nekik. Tisztára mintha belöktem volna a gyereket külföldön egy oviba, ahol senki nem beszél magyarul.

Egyébként meg is kértek minket, hogy ne válaszoljunk ott a gyereknek magyarul ha kérdez valamit és érdekes, de azt is kérték, hogy az a szülő, aki beszél angolul, az se kezdje otthon "korrepetálni" a gyermekét....

Szóval elgondolkodtató.

2008. szept. 26. 11:30

Mivel szeencsés vagyok, elmondhatom, hogy a lányom nagyon szépen beszél magyarul. Már kiscsoportban példának volt állítva. Pedig a család egyik fele nem magyar anyanyelvű, így a lányomnak már két nyelvet kellet tanulnia, megkülönböztetnie.

A gyerekek fantasztikusak, irtózatos tanulási kapacitással. Én azt gondolom, mindegy, hány éves, ha valamit szeret, és érdekli, meg kell adnunk a lehetőséget a tanulásra. És meg kell adnunk a választás lehetőségét, ez a legtöbb, amit adhatunk. Persze a szereteten kívül, mert sajnos sok családban ez sem nyilvánvaló.

2008. szept. 26. 11:19

Erről a Helen Doros nyelvtanulásról itt olvastam először a Hoxán.

3 gyerekem van,a két fiú az iskolában kezdte el az angolt tanulni,és azt mondom,hogy semmiről sem maradtak le.

Mindketten jártak logopédiára,örültem,hogy előbb magyarul szépen,tisztán,érthetően megtanultak beszélni,eszembe sem jutott,hogy még egy plusz nyelvvel is bekavarjak nekik.

A kislányom sem fog oviban angolt tanulni,nálunk sem ajánlották az óvónők és én egyet is értek velük.

5. fda58604ed (válaszként erre: 4. - 8cbe251879)
2008. szept. 26. 11:14

Egy óra? Először bevettem:)))

Képzeld, az ovis fórumon tegnap írta egy anyuka, hogy náluk van az oviban, havi 2000 Ft, azaz egy óra 500 Ft!!!!

Ilyenkor sajnálom, hogy az ovik közel sem azonos feltételekekt biztosítanak.

Gratulálok, nekem eszembe sem jutott volna, hogy egy évesen menjünk,de szerintem okos gondolat.

Bár az óvónőnk szerint (mi vagyunk az egyetlenek, akik angolra cipeljük a gyereket, mások a hittant választották) korán kezdtük, nem kéne. Engem ez nem izgat, szerintem nem korai.

2008. szept. 26. 10:33

Az én kisfiam harmadik éve jár angolra, szintén a Helen Doron módszerrel tanul. Egy éves volt, amikor elkezdtünk járni. A beszéd tanulását nem befolyásolta, mivel 1,5 évesen mondatokban beszélt magyarul, két éves kora előtt pedig az angolt is használta már.

Nálunk 7700 forint egy óra.

3. petrikek (válaszként erre: 2. - Fda58604ed)
2008. szept. 11. 09:37

Voltunk mi is bemutató órán. Engem meggyőztek, a lányom pedig nagyon jól érezte magát. Elkezdjük aztán majd meglátjuk...

Nálunk ugyanezt az árat mondták (8900/hó+ a megvenni való cuccok).

2008. szept. 5. 12:44

A lányom (4 éves), most kezdi a 2. évet a Helen Doron órákon. Mi rögtön a kiscsoport elején beírattuk. Hetente 1x járunk.

Szerintem érdemes, és ez a módszer megbízható. Én is sokat keresgéltem, mielőtt elkezdtük volna, megnéztem más helyeket is, ez lett szimpatikus. Tényleg játék közben tanulnak a gyerekek. Lánykám úgy veszi, hogy az angolrajárás jutalom. Imádja és várja a péntek délutánokat. Én pedig látom, hallom, hogy tanul. Anyagilag kissé húzós: az első hónapokban 15000 körül van, mert a könyveket, cédéket így fizettetik ki. Amint azt kiperkáltad, már havi 8000 körül van. Illetve, ma megyünk idén először, ma lehet, hogy megtudom, mennyivel lett drágább:) Ha más érdekel, kérdezz nyugodtan!!!

2008. aug. 28. 18:24

Felmerült bennünk, hogy kislányunkat ezzel a módszerrel vezetjük be az angol nyelv világába. Ismeritek ezt a módszert? Szerintetek egyáltalán van "értelme" az ilyen gyerekkori nyelv"tanulás"?

Minden vélemény és tapasztalat érdekel...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook