Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idegennyelv - tanulás kisgyermekkorban fórum

Idegennyelv - tanulás kisgyermekkorban (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 8. 08:19

Én pártolom a korai idegennyelv oktatást, nem csak a kétnyelvű családokban. 2 éves kor alatt a gyerekek nagyon fogékonyak, és még ha nem is kezdett el beszélni, sok mindent "raktároz", megért.

Ha szülő szeretné tanítani gyerekét, annak legyen meg a rituáléja, hogy felismerje, most valami más jön.

2009. febr. 2. 16:02
Fiam 8 évesen magyarul,németül perfekt,angolul megért sok mindent. Sokat utaztunk mikor kicsi volt.Igaz 5 éves koráig nagyon odakellett figyelni mit is akar.De megérte! Baráti körünkben több gyerek van akik 2-3nyelvet beszélnek! Különóra nélkül!
2009. febr. 2. 06:26

Ahol a két szülő külön nemzetiségű és más nyelvet beszél, ott más, mindkét szülő a saját anyanyelvén kell, hogy beszéljen, a gyerek is megszokja, hogy anyával pl. magyarul , apával pl. angolul.

De ha nem ilyen esetről van szó, akkor ráér később. Én egy némettanár ismrősömmel beszéltem róla, aki több évig kint is élt, kérdeztem, hogy tanítja-e neki a németet. Azt mondta először akarta, próbálta, de látta, hogy a gyerek csak összezavarodott, így hagyta. Másrészt hiába beszél ő perfekt, sose fog tudni anyanyelvi szinten, biztos van neki is rossz "szokásai", amit másként kellene mondani, ne ezeket tanulja meg a gyerek.

Szóval minket ő beszélt le erről. Gondoltam ,én is néha beszélek angolul a gyerekeknek, vagy dalokat tanítok meg, de azt mondta, hogy ráér az iskolában.

10. 19ba18c379 (válaszként erre: 8. - 9bbb5bd983)
2008. dec. 19. 22:42
ajacska mi Dettivel születése óta 2 nyelven beszélünk ...
2008. dec. 19. 19:08
Nem rossz dolog
8. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 7. - Cservenák Vali)
2008. szept. 22. 08:05
De itt a 2 éves gyerekekről van szó.
2008. szept. 22. 07:52
Kisgyermek korban a legkönnyebb idegennyelvet tanulni.Jó,hogy az iskolában már 2-dik osztűlyos kortól elkezdődik az oktatás.
6. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2008. szept. 16. 10:45
Én is korainak tartom, ezért vagyok véleményekre, tapasztalatokra kíváncsi. A munkám során sok 3 év alatti gyermekkel találkozom/találkoztam, akik rendszeresen angolra járnak. Sok szülő szerintem divatból viszi a gyerekét.
5. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - 9bbb5bd983)
2008. szept. 14. 12:03

Én meg azt korainak tartom, mert akkor még magyarul se tud a gyerek rendesen.

Mondjuk a lányom 2 évesen már folyékonyan beszélt, míg a fiam 2 évesen kezdett el beszélni. Lehet én ezért nem díjazom.

4. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2008. szept. 14. 12:00

Azért köszönöm, hogy írtál!

Azt tudom, hogy vannak bizonyos határok, ami után pl. már úgymond késő elkezdeni a nyelvtanulást. Ezeket ismerem, én igazából tényleg arra vagyok kíváncsi, miért viszi valaki a 2 éves gyerekét angolra.

2008. szept. 14. 11:56

Szió!

Az én lányom az oviban tanult angolt 5 éves korától heti egy alkalommal. Most elsős, és félévtől szintén angolt tanulnak. Végül is nem hülyeség, például a testrészekre még mindig emlékszik hogy mondják angolul, de más is beugrik neki. Annak örülök, hogy már elsőben kezdik a nyelvtanulást, mert sokkal hamarabb megragad bennük, mint ha később kezdik el, mert fogékonyabbak. Nem véletlen az sem, hogy felnőttkorban sokkal nehezebb megtanulni egy idegen nyelvet, mint gyerekfejjel.

Tudom, hogy Te mást kérdeztél, de a nyelvi játszóházakat illetően nincs tapasztalatom.

2008. szept. 14. 11:45
Hát köszönöm... :-)
2008. aug. 28. 11:57

Pár évvel ezelőtt lett ez itt Magyarországon nagy divat, hogy az éppen beszélni tudó, vagy még csak tanuló gyermeket a szülők olyan játszóházakba viszik, ahol "tanulnak" valamilyen idegen nyelvet. Persze játékos módon, énekelve, mondókázva.

Tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook