Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leszoktatni a kutyát arról, hogy kapunyitáskor kiszökjön a lábunk mellett? fórum

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát arról, hogy kapunyitáskor kiszökjön a lábunk mellett? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 2. 12:07
Az én kutyám is mindig kisurrant a kapun.Egyszer egy ilyen akciója során elütötték.Szerencsére túlélte és azóta nem megy ki.De még így is mindig bennünk van, hogy kapun ki és bemenés során figyeljük, hogy hol a kutya, meg csak épp annyira nyitjuk ki a kaput, hogy mi kiférjünk, de a kutya ne tudjon kisurrani.
29. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - 5bbbcb438b)
2008. okt. 31. 10:23
mi mindent tud már a kutyus? :-)
28. katácskák (válaszként erre: 18. - H.editke)
2008. okt. 21. 02:12
Nálunk ez igy van :( Aztán órák múlva haza kullog. :)
27. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - 5bbbcb438b)
2008. szept. 28. 14:33
jó tanítást. :-) (azért vigyázzál.)
2008. szept. 28. 13:29
Jó, én bízom a véleményedben...
25. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - 5bbbcb438b)
2008. szept. 28. 09:50

biztosat nem lehet erre mondani így látatlanban, de szerintem nem kapja be az ujjad. :-)

tudom, hogy a puli nagyon ugrálós, egész magasra is tud ugrani, de szerintem hamar megtanulja, hogy csak akkor kapja meg, ha leül.

24. 5bbbcb438b (válaszként erre: 22. - A74de3d08a)
2008. szept. 28. 00:00

Nem fogja kikapni jutalomfalatot a kezemből idő előtt? Nagyon mohó, még majd bekapja az ujjamat is...

Már megfigyeltem, hogy ha kézből adnék neki valamit enni, akkor jobb a tenyeremből adni, mert ha az ujjaim közt tartom, ez a kis beste felugrik érte, közben a kezemmel meg nem nagyon törődik, hogy sérül-e.

23. 5bbbcb438b (válaszként erre: 21. - A74de3d08a)
2008. szept. 27. 23:56
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a válaszod. Majd próbálkozom.
22. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - A74de3d08a)
2008. szept. 27. 14:20
a kezed úgy tartsd a feje fölé, hogy az ujjbegyeidet összeszorítod és lefelé. persze nyilván lehet más kézjelet is tanítani, de ez a szokásos. :-)
21. a74de3d08a (válaszként erre: 20. - 5bbbcb438b)
2008. szept. 27. 14:18

valami olyan dolgot kell neki adni, amit nagyon szeret, pl. jutalomfalat, pici darab párizsi, akármi, amit nagyon imád. az én kutyumnak, mikor tanítottam, még megfelelt a rendes száraz kaja is a tanuláshoz, azért is nagyon oda volt. :-)

az ülést úgy szokták, hogy a feje fölé tartod a kezed és közben mondd azt, hogy "ül", benne a jutalommal, ekkor önkéntelenül leül. ha nem, akkor le lehet nyomni a popsiját. ha megcsinálta, akkor jól meg kell szóval is dcsérni, simogatásal is, plusz a jutalomfalat. jópárszor meg kell ezt csinálni naponta, de egyszerre nem kell sok időt tanulással tölteni, mert elfárad. aztán ha már ezt megcsinálja, akkor üres kézzel, mintha benne lenne a jutalom, de akkor is kell neki a jutalomfalatot adni, csak másik kézből, vagy máshonnan. aztán ritkítani kell azt is, hogy kapja a jutalomfalatot. ha megtanulta úgy, hogy mutatod neki, jóval utána lehet elhagyni a mutatást, a legnehezebb megtanulnia a csak parancsra leülést, de ez sem tart túl sokáig.

a behívást nagyjából ugyanígy kell csinálni, hogy hívod, és amikor odajön, akkor kap jutalmat.

a tanuláshoz ingermentes környezetet kell teremteni, hogy jól oda tudjon rád figyelni.

mindig jutalmazd meg, és nagyon örülj neki, hogy milyen okos volt. :-)

jó tanítást! :-)

20. 5bbbcb438b (válaszként erre: 19. - A74de3d08a)
2008. szept. 27. 13:41

Hogyan lehet elérni, hogy tényleg mindig leüljön, ha mondom neki? Most csak akkor csinálja meg, ha ő is úgy akarja (pl. az evésnél), pedig tudja, mit kérünk.

Ez a behívás dolog is rejtély nekem. Ha akar, odajön, de ha nincs kedve, füle botját se mozdítja. Hogy csináljam, hogy minden körülmények közt jöjjön?

19. a74de3d08a (válaszként erre: 13. - 5bbbcb438b)
2008. szept. 26. 09:57

az ülésre elég könnyen meg lehet tanítani, persze elég sokszor kell vele a gyakorlatot megcsinálni, több napon át ismételni. állítólag minimum 50-szer egyes szakkönyvek szerint. ez gondolom, a legokosabb kutyára vonatkozik. amúgy a puli okos fajta, én legalábbis úgy tudom.

a másik pedig a behívás (hogy a nevére menjen, ha hívod) amit a legfontosabb megtanítani neki.

2008. szept. 26. 09:47
Szerintem ez fajta függő is, mert van olyan tipusú kutya, amit hiába nevelsz, akkor is ki fog szökni ha szabadnak látja az utat.
17. 5bbbcb438b (válaszként erre: 16. - Kiseszter)
2008. szept. 8. 18:29
Köszi, már épp kinéztünk egyet, már csak idő és pénz kérdése... :-)
2008. szept. 8. 09:35
Ha van a környéken kutyaiskola, mindenképpen járjatok oda rendszeresen. Csodát tesz még a kezelhetetlennek tartott kutyákkal is.
2008. szept. 2. 22:53

Legalább én válaszolok, bár úgy hittem, nem nekem szól a kérdés. Mi elvittük már párszor a kb. két hó alatt, de nem tudjuk rendszeresen. (Mondjuk legalább sose kötjük meg, csak míg kiáll a párom a kocsival az udvarból.)

A régi helyén (egy éves koráig) azt hiszem, nem sétáltatták. Egy teljesen zárt udvaron élt, ki se látott, csak azt az egy, más fajtájú kutyát ismerte, amelyik vele egy udvarban volt.

2008. szept. 2. 22:24

A kérdésre nem válaszolt senki, így nem tudom, ez-e a probléma, de ha nem sétáltatjátok (azzal az ürüggyel, hogy a kertzben futkoshat, ha akar), kezdjétek el sürgősen. A kutyának ingerek kellenek, túl intelligens ahhoz, hogy egy udvaron élje le az életét. Viszont ahhoz nem eléggé, hogy saját magát szórakoztassa.

Minden nap minimum egy óra séta, plusz egy kis fegyelmezőgyakorlat, és kezesbárány lesz. Ha mindig ugyanakkor viszed sétálni, hamar megtanulja a rendszert.

13. 5bbbcb438b (válaszként erre: 11. - NOA)
2008. szept. 2. 19:18

No ezt ugyan próbálhatom leültetni... 1 évesen kaptuk kb. 2 hónapja, nekem ez az első kutyulim. Akkor ül, ha addig nem kapja meg a kajáját. Akkor bezzeg tudja, mit kérek! Egyébként a nevére se hallgat, az ülést is akkor tudja, amikor őneki is úgy tetszik. Pedig azt mondják, a pulik nagyon értelmesek, és ő is igencsak annak látszik...


A kapun nem is igazán akkor türemkedik kifelé, amikor elmegyünk, hanem amikor megjövünk! Nem lehet tőle szinte bemenni, mert dúródik kifelé a lábunk mellett! Nekünk majd csak akkor kezd észveszejtően örülni, amikor már látja, hogy nem jut ki. Akkor már majd felborít minket, úgy rohangál egyikünktől a másikunkig. Reménytelen, hogy leültessem a kapuban tanulni, hogy ott kell maradnia...

Nem lehet, hogy most lett ivarérett és meg van őrülve a lányoktól? Állandóan ránk ugrál és szexelni akar. (Mondjuk a szökést kezdettől fogva próbálgatja, nem csak most.)

2008. szept. 2. 16:40
Bizony, rá kell szólni. Ha nem használ se a falatka, se a játék akkor hangos zajt kell csapni (taps, síp stb), hogy rád figyeljen, de SOHA nem szabad verni! Főleg kézzel nem, mert elveszti a bizalmát a gazdiban vagy megkapja a kezet, ha az közelít. Még ha csak símogatni akarná is. Összezavarodna, hogy mikor kap simit, mikor verést.
11. NOA
2008. szept. 2. 15:18

Nekem egy kutyám sem megy ki a kapun.Elmegyek hazurról a kutya ül és nem is próbálja meg, hogy kimenjen..tudja a vonalat mi az amit nem léphet át.


Kinyitottam a kaput és leültettem az ajtóba majd kimentem a kapun a túloldalra.Próbált utánam jönni de rászóltam, hogy NEM!


Gyakoroltuk párszor.Egyszer kidugta a fejét a vonalon kivülre a túloldalról hozzávágtam a papucsom.,,és orditottamhogy NEM.

Azóta nem próbálkozik.Rottweiler..elég tanulékony.

10. drnéni (válaszként erre: 6. - E004ab8014)
2008. aug. 30. 13:15
Mennyit sétáltatjátok?
2008. aug. 30. 08:55
Köszi, Petrak, írtam Lilimiának. Ha valakinek van még jó ötlete, vevő vagyok rá. Sajnálnám, ha elütnék, vagy elveszne! Olyan nagyon aranyos! Ez az első kutyám...
8. e004ab8014 (válaszként erre: 7. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 28. 21:41
Hú, köszi! Majd benézek. :)
2008. aug. 28. 21:07

Kutyások ide!

Állatok nálatok 1233 tegnap 22:12, lilimia


próbálj itt tanácsot kérni Lilimiától. Ő szuper kutya ügyben.

6. e004ab8014 (válaszként erre: 5. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 28. 21:02

A finomfalatosat még nem próbáltuk. De elég sokat járunk-kelünk a kapun, úgyhogy ha ennyi jutalomfalatot vásárolnánk, csődbe mennénk :)

Egyébként annyira szeret kifutni, hogy ha már a távolban meglát valaki, azonnal odaugrik a kapuhoz és várja, hogy nyíljon, aztán uzsgyi. Pedig nagy udvarunk van és sosincs megkötve, elég a mozgástere. Csak kíváncsi gondolom. De ma is majdnem kinyírta azt a szerencsétlen macskát, arról nem is beszélve, hogy simán elüthetik. Erre a kutyára a "nehezen kezelhető" nem is kifejezés. Egyenesen kezelhetetlen, akármit csinálunk, pedig rengeteg dologgal próbálkoztunk. :(

5. fe6fe7671f (válaszként erre: 4. - E004ab8014)
2008. aug. 28. 20:57

Akkor a finomfalatos sem jön be, ugye? Mielőtt kinyitnád a kaput, kapjon egy-két dícséretet és egy finomfalatot.

Nekem a játékos bejött, pedig elég nehezen kezelhető kutyusom van.

2008. aug. 28. 20:54

Ezt én is szeretném tudni, a miénk is folyton kiszökik. Ma is összeverekedett egy macskával az utcán, az összekarmolta az orrát... alig tudtam hazacipelni, és persze engem is összevérzett, kész horror volt, annyi folyt belőle.

A játékos trükk nem jön be, mert kiszökni sokkal jobban szeret, mint játszani. :(

2008. aug. 27. 23:14

megkötöd.

bocsi vicc volt!az enyém is mikor kisebb volt mindenki mellett kiszökött.mára "megkomolyodott"már csak az mellett szökik ki aki nem figyel.tudom milyen boszantó,pláne ha sürgös dolgod van,vagy ha kinnt "ijesztgeti" az ugatásával a járókelőket még ha nem is bánt.meg ha már vannak az ember őket is félti mindentől.

2008. aug. 27. 23:07
Vigyél magaddal egy játékát, és amikor kinyitod a kaput, akkor add oda neki. Azzal el lesz foglalva, és te vissza tudod csukni a kaput. Utána játszál vele még egy pár percig, hogy megszokja, hogy ha bent marad, akkor játék van.
2008. aug. 27. 23:03
Hogyan lehet leszoktatni a kutyát arról, hogy kapunyitáskor kiszökjön a lábunk mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook