Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan érjem el azt 6 éves lányomnál, hogyminden este hiszti nélkül menjen a fogmosás? fórum

Hogyan érjem el azt 6 éves lányomnál, hogyminden este hiszti nélkül menjen a fogmosás? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. d0860dee94 (válaszként erre: 2. - Uracsvivi)
2009. dec. 1. 09:11

piszok dolog tőlem?

És ha elmennétek a fogorvoshoz???

2009. dec. 1. 09:04

A 'bacivadaszat' jo otlet, szerintem probaljatok szinten egyutt jatekosan, peldaul kaphato a lepedekfesto vagy kerheto a gyerekfogaszaton es a jatek lehetne a piros lepedekes foltok eltuntetese is.


Anno nalunk az iskolaban also tagozaton volt csoportos gyerekfogaszati latogatas na es akkor volt nemulass! Az aktualis fogorvos mindent megmutatott nekunk a kicsiknek es mindent elmagyarazott es kiprobalhattunk. Nem tudom most van-e ilyen egyaltalan...

2009. szept. 13. 09:43
Nálunk a játékos forma vált be. Vadásszuk Baci Fricit. :))) Hagyom hogy ő mossa, aztán 'átnézem', vagyis a kefe a kezemben és eljátszuk, hogy hova bújhatott, ekkor jól átmosom mindenhol. A nővére jókat vigyorog közben és addig ő is tuti mossa. ;)
32. 01c8755c79 (válaszként erre: 31. - Panna77)
2009. szept. 13. 05:56

Én is próbáltam szoktatni a fiamat kiskorától fogva, de sűrű öklendezés volt az eredmény. A világ összes fogkrémét kipróbáltuk... jóízűt, szépdobozost... mindent... hát mit mondjak vért izzadtunk, 6-7 éves korában, még képes voltam odaállni minden este és reggel megmosni a fogát... aztán egyszercsak egyedül is nekiállt... először csak egyfajta fogkrémet használt, mást nem volt hajlandó, aztán vadásztuk azt a fogkrémet a városban.... aztán már mindegy volt, és most márnem tudna lefeküdni fogmosás nélkül.

De nekem is az volt mindig a véleményem, hogy ez nem kívánságműsor, KELL és kész. :o))

31. panna77 (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2009. szept. 12. 19:48

Én is az első fogak kibújása óta szoktatom a lányomat, nálunk én mosom a az ő fogát, illetve utána ő is próbálkozhat.

Nyilván nem jó erőltetni semmit, de nálunk ez sem most, sem a későbbiekben nem lesz alku tárgya.

Fürdés és fogmosás nélkül nincs lefekvés, ez nem játék.

2009. szept. 12. 18:26
Szerintem is a közös fogmosás lenne a megoldás,és megértetni vele a szükségességét!
2009. ápr. 6. 11:19

Sziasztok!

Az Anyukán azt a trükköt eszelte ki, hogy minden este odakészítette a fogkefémet, rajta a pasztával. Engem pedig megkért, hogy ugyanilyen szépen csináljam meg az övét és Apuét.

Aztán együtt mostunk fogat. Néha mind a 3-an. Közben viccelődtek velem, játszottak.

Megszerettem a fogmosást!

A Páromnak most is monden este odakészítem a fogkefét, pedig menne neki egyedül is! :-)

2009. ápr. 6. 08:00
Keres a neten olyan képet, ahol fogatlan, vagy fekete fogú felnőtt van, és mutasd meg neki, hogy így hogy járni és sose meri majd kinyitni a száját!
2009. márc. 24. 12:20
Én azt mondtam a fiamnak, hogy csak 1 foga marad mint Margit néninek (az utcánkban lakik). Ha mégsincs kedve emlékeztetem rá.
26. liki28
2009. márc. 24. 09:44
vegyél neki hercegnös fogkrémet van oral-b,és hercegnös fogkefét,nállunk ez bevált és örömmel megy a fogmosás pedig még csak 3- éves.gondolom ö is szereti a hercegnöket.van ugy hogy a lányom korona a fején és ugy mos fogat :)))
2009. márc. 23. 20:17
Vidám fogkefe, gyümölcs ízű fogkrém + ha látja a gyerek, h anyu fogat mos, esetleg ez is ösztönözheti, hisz a gyerekek mindig a szülőket utánozzák.
2009. márc. 23. 14:05

nehéz helyzet, én mindenesetre kihúznám belőle hogy mégis mért utálja annyira.

az elején lehet ösztönözni azzal hogy előrevetíted neki hogy jaj ha gyorsan fogat mosol még játszhatsz utána kicsit, stb, esetleg elkezdhetnél a tudat alattijára hatni (gyerekeknél a fekete foggal való fenyegetőzés nem tudom mennyire célravezető), egyéni mesékbe, történetbe beleszövöd csak úgy "ártatlanul" hogy milyen fontos a fogmosás - próbálj ne az elriasztó történetekre rámenni hanem inkább a biológiai, orvosi hátterét gyereknyelven elmondani neki, van már annyi idős hogy megértse.

az életkor nekem kicsit furcsa, mármint hogy ilyenkor jött ez nálatok elő,

nekem 1,5 éves a babám, még foga se volt de már törölgettük nedves gézzel a száját stb, automatikusan megy a fogmosás.


ha nagyon nem megy öblögessetek szájvízzel hogy azért kicsit ápoljátok a fogait, bár ezzel óvatosan mert ha rákap a dologra akkor az életbe nem mos fogat többet :) (de tényleg fontosnak tartom az okot, ennyire ritkán rezisztens egy gyerek a fogmosásra...főleg ennyi idősen), lehet valami lelki dolog van a háttérben...

2009. márc. 23. 13:56
Vegyél neki Hercegnős fogkefét, vagy engedd, hogy válasszon ő magának és fogkrémet is.
22. uracsvivi (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2009. márc. 23. 13:47
Korábban megszeretetni?Elég korán kezdte erre odafigyeltem de mára már beérte ésszel és már nincs gondunk vele.
21. mimmo33 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2009. márc. 23. 13:38

Ugye ezzel most nem azt szeretted volna, mondani, hogy akkor 2 hétig hanyagolni kell a fogmosást?!


uracsvivi

Szerintem még sokáig fog hisztizni...Kicsit hamarabb kellett volna megszerettetni vele a fogmosást.

Én a kisfiamnak már akkor odadtam a fogkefét, amikor még foga sem volt.Amikor elkezdetek kibújni a fogai teljesen természetes volt, hogy megmostuk.Elöszőr Én megmostam neki, utána, hagytam, hogy Ő is.

Most 4,5 fél éves de nem kell neki szólni, hogy reggel, este fogmosás.Tudja magától

2009. márc. 23. 13:10
Az én lányom is elkezdett hisztizni (igaz, ő 2 éves) miatta. Én úgy döntöttem, pár hétig hanyagolom a dolgot, aztán csak elfelejti, hogy miért is kellett cirkuszolni. Ez már több dologgal kapcsolatban bejött.
19. Bogoj (válaszként erre: 18. - 01c8755c79)
2009. márc. 23. 12:17

én mióta az eszemet tudom, mosom a fogamat, és az utolsó tejfogamat ki kellett húzni. 19 éves koromban...

a fogorvos azt mondta, még életében nem látott ilyet :-)

a gyerekeimmel nincs gond fogmosás szempontjából, ők választják a fogkrémet is, a fogkefét is, bár azt ellenőrizzük, hogy a korának megfelelőt válasszon...

kell ugyan nekik szólni reggel is, este is, hogy ne felejtsék el a dolgot, de minden hiszti nélkül mennek, és mossák...

2008. dec. 17. 08:49

Sziasztok!

A fiammal mi is megküzdöttünk, egyszerűen öklendezett minden fogkrémtől... beletörődtünk, egy darabig vizzel és fogkefével mosott csak fogat. Aztán ő választotta a fogkrémet... akkor egy darabig csak azzal az egyfajtával volt hajlandó... aztán egy idő után mindegy lett, nem tud már lefeküdni fogmosás nélkül. :)

Türelem, beérik az is. Biztos azért vannak a tejfogacskák, hogy azon szokják, tanulják meg. Mi későn jutottunk el a normális fogmosásig, viszont 13 éves elmúlt, és még mindig van 4 tejfoga, lehet, hogy van összefüggés. :o))

17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 15. - Heydude)
2008. okt. 19. 12:28
ezen már túl vagyunk,4 .verzión is amit ő választott,de minden 7en nem vehetek egy egész garnitúra fogkefét,fogkrémestől,mert hát ugye mindennap megjelenik egy egy újjabb fajta,ami tetszik neki,mert ez mici mackós,mert az hercegnős és még sorolhatnám...ez nálunk nem jött be,sajnos,pedig jó ötletnek tünt,elsőre,aztán megunta 2 alkalom után,rájött,hogy ugyan olyan fogatmosni a micimackóssal is mint a másikkal...de nem adjuk fel...
2008. okt. 19. 12:23
na,erre én is kiváncsi vagyok,mert nálunk sem akar működni a dolog...
2008. szept. 5. 20:42
Menjetek el vegyetek új fogkefét és fogkrémet, olyat amilyet ő választ. Válasszon egyet anyának és apának is. Este pedig mossatok együtt fogat az új szerzeményekkel :)
2008. szept. 5. 20:10
mutass neki képeket....
2008. szept. 5. 20:00
Szerintem próbáld meg elmagyarázni neki,hogy ha nem mos fogat akkor előbb utóbb fogorvoshoz kell mennie.
12. uracsvivi (válaszként erre: 11. - Zsugabubus007)
2008. szept. 5. 10:58
Köszi ez jó ötlet.
2008. szept. 4. 17:49
...bár még nincs ilyen korú gyerekem, de mi lenne, ha fogmosó versenyt rendeznétek?
2008. szept. 3. 18:28

Sziasztok!


Hát ez nagyon rossz lehet.


Én már az első kibujt foguknál a gyermekeimnek fogkefét adtam a kezükbe.

Ha esetleg én elfelejteném megmosni a fogukat képesek lefekvés után kiszaladni a fürdőbe és csak úgy suvickolják a fogukat.


Szerintem, ha egy 6 éves gyermek utál fogat mosni, akkor az nagyon nem jól van.:(((

.

2008. szept. 3. 16:07
reggel megmossa simán?
2008. szept. 3. 15:18
hagyd a francba. az ő foga bánja. egyszer majd kilukad, elviszed hogy betömjék ne félj utána majd úgy most fogat mint a kisangyal....
2008. szept. 3. 14:53
Próbáltátok már,hogy vele együtt mosatok fogat? Én még azt is szoktam mondani neki,hogy csúnya fekete lesz a foga.Igaz szerencsém van mert az egyik ovis társának az és nem akarja,hogy neki is olyan legyen.De egy időben vele együtt mostunk fogat és az jó móka volt.
6. uracsvivi (válaszként erre: 4. - Magdolna23)
2008. aug. 26. 11:03
Szoktuk ilyezgetni a fogorvossal de még nem volt soha ott tehát nem hatásos a dolog.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook