Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatott-e már valaki szilikonmellel? fórum

Szoptatott-e már valaki szilikonmellel? (tudásbázis kérdés)


16. hancsalean (válaszként erre: 9. - Csillus78.06.27)
2011. jún. 23. 13:53
Szia! Milyenek lettek a melleid a 3. baba után?
15. hancsalean (válaszként erre: 14. - 7048df9ab8)
2011. jún. 23. 13:41
Ez egy ostoba hsz.
2011. jún. 23. 13:31

Engem szoptathatnának szilikonmellel.

De én is szoptatnék szilikonmelles csajt. XP

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Krisztocs)
2009. febr. 9. 13:22

Szia! Nekem természetesek a melleim,de kb az én esetemet írtad le.Rengeteget szenvedtem,hogy legyen tejem,és bizony volt nekem is mellgyulladásom,de nagyon boldog voltam,hogy a szülés után 3 héttel beindult a tejelvállasztás,és 16 hónapig szoptattni tudtam a lányomat azzal a kevés tejjel ami naponta megadatott.

Ebből is látszik,hogy az kinek mennyi teje van az inkább adottság kérdése,mint szilikon...

12. koppanya (válaszként erre: 10. - Krisztocs)
2009. febr. 9. 12:00
Tudom, hogy nem ez a téma, de szerintem nem a szilikontól volt olyan kemény a melled. Nekem nincs mégis olyan kemény volt a mellem az első néhány hétbe, hogy jaj.....alig lehetett hozzáérni.
11. jucusmucus (válaszként erre: 10. - Krisztocs)
2009. jan. 19. 15:48

Sziasztok!

Én 2 gyerkőcöt szültem. Akkor még nem volt implantátumom. (másfél hete van). Mindkét gyerkőcnél küzdelem volt a tej beindulása, és sajnos a siker sem volt nagy. Azt hittem, a második gyerkőcnél majd egyszerűbb lesz, de sokkal fájdalmasabb volt, mint az elsőnél. Szerintem ez teljesen független attól hogy implantátumos cici-e vagy természetes.

Azért jöttem ide, mert engem is érdekel ez a téma, mivel én még szeretnék harmadik gyerkőcöt, feltéve, ha a férjem is beadja a derekát!

Szép napot nektek!

2008. okt. 31. 12:24
Sziasztok!Nekem 7. éve van inplantátumom, és mivel szinte egyáltalán nem volt mellem, csak a legkisebbtől egy mérettel nagyobb méretet raktuk be, hogy ne legyen feltünő, ill a bőr nyúlása ennyit engedett meg méretben. Ez is nagyon feszes lett, a mai napig keményebb a mellem tapintása, mint, a természetes. Lehet, hogy emiatt volt, de nekem a tejtermelődés első pár napja nehezebb volt, mint maga a szülés! Pedig az sem volt ám könnyű, reggel 8-kor elfolyt a magzatvíz, este 8ra lett meg a baba. 3xfél liter oxitocinnal sikerült annyira kitágítani, hogy sikerüljön, akiknek indított és száraz szülésük volt, tudják, mennyire gyötrelmes. Mégis, ott tudtam, hogy előbb-utóbb valahogy csak meg lesz a baba. Viszont a tejtermelődés beindulásával olyan kőkemény lett az amúgy is feszes mellem, hogy nagyon meg voltam ilyedve és nem tudtam mit tegyek! Féltem, hogy begyullad(t), vágni kell, szerencsére nem lázasodtam be. Masszírozni kellett iszonyúan, elkezdeni kézi fejővel pumpálni, aztán nagy nehezen megindult a tej. Maga a szoptatás alatt nem volt különösebb probléma, tényleg tudtam szoptatni, tej is volt bőven, de az első napok iszonyúak voltak. Rengeteget sírtam bent a zuhany alatt kőkemény mellekkel, a mai napig nem merem rászánni magam a 2. gyerekre, valahol emiatt is! Talán előbb el kellett volna kezdenem masszírozni és fejni, de akkor még nem tudtam, nem volt tapasztalat. Talán már nagyon bedurrant, mire észbe kaptunk! Még a szoptatásról annyit, hogy a kemény mellett a bimbóval nem lehet olyan jól a pici szájába adni, mint a természetes mellet. Nehezebb vele szoptatni, de lehet ill. a bimbókiemelők is segítenek. Én nagyon akartam szoptatni, rengeteg szoptatós teát is ittam és lehet, hogy a túl akarás miatt is volt ez. Minden esetre sikerült és a kislányomna nem kellett nélkülöznie az anyatejet:) Senkit nem akarok elrettenteni, minden eset más, és a természetes mell is begyulladhat, abban is kemények a tejjel teli mirigyek, stb, viszont azt én nem tudom, hogy milyen!
9. csillus78.06.27 (válaszként erre: 8. - Panna77)
2008. aug. 24. 21:49

Meg vagy elégedve az eredménnyel?

Egy lány most csináltatja ennél a doktor nőnél a mellét, és annó, ő érdeklődött utána.


Cs.

8. panna77 (válaszként erre: 7. - Csillus78.06.27)
2008. aug. 24. 21:35

Engem Dr. Czeglédi Mária, Esztergomban. Neki is van gyereke és ő külön kiemelte a szoptatás fontosságát, ezért nem tette mirigy alá.

Amúgy szerintem (de nem vagyok orvos) nem ettől függ a szoptatás sikeressége.

Köszönjük a gratulációt!

7. csillus78.06.27 (válaszként erre: 6. - Panna77)
2008. aug. 24. 21:29

Hmmm, hát, nekem csak félig van izom alatt.

Mondjuk én mondtam neki, hogy még szeretnék babát, ráadásul hamarosan....

Azt mondta, elvileg nem lesz gond.

Majd meglátjuk.

Téged ki műtött?

Egyébként, gratulálok a szép kislányotokhoz.

6. panna77 (válaszként erre: 5. - Csillus78.06.27)
2008. aug. 24. 21:25
Nekem izom alatt van, ezért nem zavarta be a mirigyeket. Az én dokim azt mondta, hogy nem tesz mirigyállományba implantátumot olyannak, aki szülés előtt áll, pont a szoptatás miatt.
5. csillus78.06.27 (válaszként erre: 4. - Panna77)
2008. aug. 24. 21:13

Persze sok mindentől függ a szopi, de azért csak érdekel, hogy a megbolygatott cicim, ugyanúgy fog-e működni.

Azért csak átvágnak ezt azt ott.

nekem is van 2 manóm már, és mindkettőt szoptattam, a 3.-at is szeretném.

Remélem, minden úgy fog funkcionálni mint előtte.:)


Neked hol van az implantátumod?

Gondolom, akkor korrekcióra lesz szükséged.

meglógtak a melleid?

4. panna77 (válaszként erre: 3. - Csillus78.06.27)
2008. aug. 24. 21:10

Nekem pont a szüléskor volt 5 éves a műtétem. Beindult a tej rendesen, dőlt is, tele van a mélyhűtő még mindig. Szerintem a szoptatás nem ettől függ.

A cicik sajnos már nem olyanok, mint voltak. :-(

2008. aug. 24. 21:07

Semmi gondot nem okozott?

Ugyanúgy beindult meg minden? Mondjuk arra is kiváncsi lennék, hogy milyen lesz majd utána, de erről még nem tudsz nyilatkozni.

Mikor volt a műtéted?

Nekem 2 hónapja, de ki tudja, nem-e vagyok most terhes.

Nem is tudom, mi történhet, ha igen.

2008. aug. 24. 21:04
Igen, én. Immár 8.5 hónapja.
2008. aug. 24. 21:01
Szoptatott-e már valaki szilikonmellel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook