Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek jogilag a szomszédok éjjel folyamatosan ugató, nyűszítő kutyáival szemben? fórum

Mit tehetek jogilag a szomszédok éjjel folyamatosan ugató, nyűszítő kutyáival szemben? (tudásbázis kérdés)


29. ba6e61ec64 (válaszként erre: 28. - 24d5d38c7b)
2009. dec. 22. 20:56
Na azokkal dumálgassál!
2009. dec. 22. 18:39
Én szeretem a kutyáim de elképzelni nem tudnék semmilyen állatot a lakásban de még az előtérben sem. kiv. díszhalak :)
2009. dec. 16. 08:55
Németjuhász kutyánk van.Ha nagyon hideg volt beengedtük az előtérbe.Most viszont vettünk neki kutyaajtót amit a garázsajtóra szereltünk,igy kénye-kedve szerint mozoghat.Sosem volt láncon.Viszont ha nem jutsz dülőre a szomszéddal jeletsd az önkormányzatnál és ők utánanéznek hivatalból,ha kell felszólitják őket.A szomszédunk is ezt csinálta a harmadik szomszéddal.Azóta emberibb körülmények között vannak a kutyák és nem ugatnak annyit.
2009. dec. 16. 08:17
Nekünk is akkor vannak a kertben a kutyák amikor dolgozunk, este bennt alszanak velünk. Ok, nem kell mindenkinek olyan intim kapcsolat a kutyájával, mint nálunk, de ha valaki kutyát tart akkor legalább az előtérbe be kéne engednie estére ha ilyen probléma van. Persze, hogy az ugatás normmális egy kutyánál, de nálunk is ez a szitu, hogy a szomszéd kutyáj a a mi ablakunk alatt ugat és nem az övé alatt. Persze hogy őt nem zavarja. Ha felvállalsz egy állatot, akkor azt mindennel együtt fel kell és kész.
2009. nov. 19. 13:31
Undorító, hogy Magyarországon még mindig "divat" láncon tartani a kutyákat. Az pedig mellébeszélés, hogy egyébként felásná az udvart. A kutyák ugyanis akkor kezdenek el ásni, rágni, tönkretenni dolgokat, ha mérhetetlenül unatkoznak. Az a baj, hogy főként a falvakban még mindig úgy állnak hozzá az emberek, hogy a kutya fogyóeszköz, tárgy stb... Azt a kutyát nem elég etetni, esetleg oltatni. Foglalkozni is kell vele. Lehet bármekkora udvar, bármekkora mozgástér, egy kutya egymagában nem fog fel-le futkosni, hogy jól kimozogja magát. Egy kertes házban tartott kutyát ugyanúgy kell sétáltatni, kimozgatni, játszani vele, mint egy panelházban élőt, annyi könnyebbséggel, hogy nincs szoros időponthoz kötve a pisi/kaki miatt. Aki ezt nem tudja biztosítani, annak egyszerűen nem kell kutya. Az neveljen követ, abban talán nem tud túl nagy kárt tenni és enni is jóval kevesebbet eszik.
2009. nov. 19. 13:13
Gondolom azért nincs a lakásban mert nem szoba kutya hanem házőrző.Egyébként ha a kutya reggel eszik akkor napközben alszik és éjjel éber,talán ha este kapna enni nem ugatna éjjel annyit,ezt kell megbeszélni a gazdival bár gyanítom nem fog hajlani a dologra.Kellemetlen elismerem, néha az enyémek is az ablak alatt műsoroznak de szerencsére ritkán és ha rászólok csendben maradnak.
2009. nov. 19. 09:35
Én a szomszédot hallgattatnám el!! :P
22. Magdi8
2009. nov. 18. 22:18
Mi a szomszéd kutyája miatt már több mint 2 éve! nem alszunk. Azóta nem volt egy nyugodt éjszakánk. Este 10-11 óra körül rákezdi és reggel 5-6-ig abba se hagyja a nyüszítést. Aztán egész nap csendben van. Mindezt az ablakunktól 3-4 méterre. Nincs bezárva, rendesen etetve van, mégis nyüszít. Már próbáltunk beszélni a szomszéddal, azt mondta, hogy azért kutya, hogy ugasson, mi lenne ha kutya létére nyávogna. Őt nem zavarja, mert a hátsó szobában alszik. Ha zavar, használjunk füldugót. Ezt csak azért írtam le, hogy mutassam, nem nagyon lehet az ilyen szomszédokkal szót érteni. Mi meg minden reggel úgy kelünk fel, mint egy kifacsart mosogatórongy. Komolyan mondom, akkor tudunk nyugodtan aludni, ha nyaralunk valahol. Ezt a nyüszítést és ugatást nem lehet megszokni. Jó lenne, ha hoznának valami rendeletet, hogy az ilyen kutyákat vigye be a gazdájuk a lakásába és hallgassa ő az ugatást, a szomszédokat pedig hagyja pihenni.
2009. nov. 18. 20:17
Nekem is van egy nagytestű kutyám! Minden nap foglalkozom vele játtszom vele és tanítgatom!! Mindent megkap ,az egész család nagyon szereti, egy szeretni való kutya akivel törődve van,és nincs megkötve!! És mégis vannak olyan éjszakák amikor ugat ,ez normális egy kutyánál!
2009. nov. 18. 18:52
Nekem 2 nagy testű kutyám van és bizony előfordul,hogy fél éjszaka ugatja a semmit,nem láncon vannak és mégis.Egy kutyának elég kifinomult a hallása és mivel csak éjjel ugat biztosan hall valamit amit az ember nem.De nevetséges,hogy megoldásként a lakásba tegye bárki is.
19. Jázminka (válaszként erre: 18. - Df2a740c00)
2008. okt. 3. 16:41

Hát,akkor ezt magyarázza meg valaki egy 58 és egy 65 éves embernek...

Persze ,hogy ez nem normális,de ez van...

18. df2a740c00 (válaszként erre: 15. - Jázminka)
2008. okt. 3. 16:35
Nos, nálam nincsenek meg a megfelelő körülmények, s nem is tartok kutyát. Nem kötelező mindenkinek állatot tartani. Mi a jó abban, hogy egy élőlényt egész életére egy 1,5 méteres láncra kötünk?? Aki így tartja a kutyáját, annak nincs szüksége háziállatra.
17. a74de3d08a (válaszként erre: 15. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:39

milyen helyzetről?

hogy nem tudják, hogyan kell egy kutyával bánni? rengetegen nem tudják. mint te is mondtad, ott nálatok ez a megszokott, na, hát ők sem tudják.

ha nem bír vele, minek tartja? adja oda másnak, aki rendesen bánik vele.

16. rohiani (válaszként erre: 15. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:38

Ne haragudj, de ha valaki kutyát tart akkor az tudja, hogy nem fog vigyázba ülni az udvar közepén.

Nekünk is van, már sajnos csak 2, de egyik sincs megkötve. Igaz, hogy elég sűrűn kell utánuk takarítani, de hát tudtuk, hogy ez lesz.

Egy ugató görcs egy 1,5 méteres láncon minek? A betöröket nem fogja elriasztani.

És persze, hogy agresszív, ettől még egy bárány is az lenne.

Nem az altatás a megoldás, hanem egy új szerető gazdi, aki nem köti meg.

15. Jázminka (válaszként erre: 14. - A74de3d08a)
2008. okt. 3. 15:28

Nyugodtan háboroghatsz,hidd el mi is rendes emberek vagyunk!

Te sem tűrnéd ha a kutya mindent feldúr,szétrág,elhord,stb.

Naná,hogy a másfél méter állatkínzás,de ezzel nem tudok mit kezdeni.Nekem csak az anyósomék...

De hiába mondok én bármit is neked,mikor az ilyen helyzetekről maximum csak olvasgatsz.

14. a74de3d08a (válaszként erre: 13. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:21

az állandóan láncon tartás sehol sem normális, max nálatok úgy csinálják. attól az még állatkínzás.

adjátok oda a kutyát rendes embernek, aki szereti, normálisan tartja és nem kínozza.

keressetek meg állatvédő alapítványt, menhelyet, ahova be lehet adni. van sok. 4 mancs, stb, nem jut most így hirtelen eszembe, meg fel is vagyok nagyon háborodva....

13. Jázminka (válaszként erre: 8. - A74de3d08a)
2008. okt. 3. 15:16

Tudod,itt vidéken teljesen normális dolog nagy kertes házban,hogy meg van kötve a kutya.

Ez kiskorától el lett rontva,de ez van.Szerinted mi lehet megoldás???

Itt sem igény,sem pénz,sem türelem nincs kutyapszichológusra...

Itt ember életről vagy egy kutyáéról kellene dönteni... Szerinted???

12. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - Rohiani)
2008. okt. 3. 15:14
ja
2008. okt. 3. 15:14
látra=láncra
10. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:13
arról nem beszélve, hogy másfél méteres láncon tartani egy kutyát állatkínzás, és felháborító!
9. rohiani (válaszként erre: 6. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:13

Szeritem is inkább a kutya normális tartását kellene megoldani. Minek olyannak kutya aki látra verve tartja.

Szerintem nem csoda, hogy egész éjjel vonyít, én valszeg egész nap azt tenném.

Keressetek neki egy jobb gazdit és megszünik minden gond.

Anyós meg tartson valami más állatot amit nem kínoz ennyire.

8. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:08
szomorú nagyon, hogy egyesek az elaltatásban látják a probléma megoldását. :-(
7. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:08
szerintem nem láncon kéne tartani a kutyát, hanem normálisan bánni vele.
2008. okt. 3. 14:59

Na,ez engem is érdekelne!2 házzal arrébb (anyósoméknak) van egy németjuhász,ami éjfélig ugat,mint aki fel van húzva...

Engem is zavar,nemhogy a közvetlen szomszédokat!

Meg lett kérdezve,menhelyen fél év után elaltatnák.. de erre a fél évre 12000 forintot be kell fizetni...

A kutya másfél méteres láncon van 5 éve,és nem egyszer akart megtámadni (bár szájkosár volt rajta) minket,családtagokat.

Félek,hogy egyszer elpattan a lánc és valamelyik gyerkőcömet elkapja!

Nagyon drasztikus megoldások forognak a fejembe,mert nem akarják beadni a kutyát.Mondtam,hogy kifizetem én ezt a pénzt,kértem szépen,csúnyán...

A baj az,hogy anyósomon kívül senki nem tud a gyerekeimre vigyázni,így kénytelen vagyok otthagyni 1-2-3 gyereket.Nagyon félek,szerintetek mit csináljak???

2008. okt. 3. 11:27

valami oka biztos van, ha folyamatosan nyüszít, ugat. nem szoktak a kutyák így viselkedni ok nélkül.

nem tudsz róla semmit?

2008. okt. 3. 11:10
Szerintem jogilag nem sokat tehetsz
3. sipizsuzsa (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2008. okt. 3. 06:13
Igen ha más megoldás nincs vigye be a házába!! Mindenkinek kijár a napi este 22 óra és reggel 06 óra közti pihenés. Lehet szeretni az állatokat és tartani, de úgy hogy a másikat ne zavarja. Ha olyan kicsi kutyát vett amelyik nem szeret egyedül lenni akkor oldja meg, mert magának vette a kutyát és nem a szomszédnak!!!!!!
2008. aug. 24. 13:42

Talán előbb a szomszéddal beszélj, és derítsd ki, miért nyüszít éjjel a kutyus. Talán pici még, vagy egyedül érzi magát. Mégis, mit csináljon a kutyával a szomszéd? Vigye be a házba? esetleg szereljen fel rá hangtompítót? Mire számítasz?

Először a szomszéddal vedd fel a kapcsolatot, és kérj tőle SEGÍTSÉGET az éjszakai nyüszivel kapcsolatban. A követelőzéssel, fenyegetőzéssel nem hiszem, hogy a jó szomszédi viszonyt ápolod.

2008. aug. 24. 13:17

Segítség!



Mit tehetek jogilag a szomszédok éjjel folyamatosan ugató, nyűszítő kutyáival szemben?



Válaszotok köszönöm: Aichi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook