Vesekő (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vesekő

26. Eni50
2021. febr. 7. 12:18

0,9 mm es kövem lecsuszott a vesevezetékbe és megállt.


van e rá lehetőségem hogy kipisiljam? mit tudtok rá ajánlani hogy porlassza vagy kilökődjön természetes uton? és mennyi idő alatt? gyógyszert vagy bármit.


zúzás elsőre sikerülni szokott? tudtok e orvost esetleg klinikát ajánlani aki vállal kőzüzast és sikeres is nála?



van itt a forumban valaki akinek szintén a Vezetékbe csuszott a köve és megakadt?? tőle kérdezném neki szétzuzták a kövét duplakatéter nélkül? vagy azt mindenkinek felrakják kőzuzás előtt?



hogy lehet egylépcsőben eltávolitani ezt a követ a legegyszerübben? vagy endoszkopos műtét egyszerűbb volna? de azt nem csinálnak a co vid miatt még sürgősségi alapon se.

2019. nov. 29. 07:53
Sziasztok.. 19-en vagyok elő jegyezve egy dj katéter műtétre. Esetleg valakinek volt már ilyen? Mire számítsak? És ez fájdalmas be avatkozas? Előre is köszönöm. 😊
24. Mayadeaf73 (válaszként erre: 23. - Margaret Margret)
2019. okt. 23. 11:38
Igen de ez nem vesekő ez egy gyulladás a veseben amit műtéti úton szivatnak le.
2019. okt. 23. 09:14
Úgy tudom a vesekő ellen sok vizet kell inni.
2019. okt. 23. 09:10
Sziasztok kedden lesz egy vese tajog műtétem. Esetleg volt már valakinek ilyen műtét? Szeretném tudni ennek a folyamatát. Köszönöm 😊
21. satya109 (válaszként erre: 20. - Dokri08)
2015. febr. 2. 18:47

Szia!

Én is hasonlóképpen jártam, és már nem először, így nem is lepődtem meg az eredményen. Persze azért minden alkalommal felkeresem kedvenc urológusnőmet ( biztos ami biztos alapon). Az ő javaslatára mindig van idehaza Nospa-Forte, Algopyrin, Rowatinex gyógyszerem. A hidegebbre forduló időjárás hozza elő a panaszokat, érdemes figyelni az idő-járásjelentést. Ilyenkor fel is szokták hívni a figyelmét a "kőtulajdonosoknak"...

A fájdalom ilyenkor kiterjed a vesetájékra, mindkét vese-út ra, a hólyagra is.

2014. júl. 23. 18:26

Kedves Mindenki!

Röviden leírom mi is a történetem...

2 hónappal ezelőtt reggel amikor felkeltem csípett a vizelés ez hirtelen olyan erősre fordult,hogy este ügyelet a véres vizelet és az elviselhetetlen fájdalom miatt!Megoldásként Cifran-t kaptam.

El is múlt, jól éreztem magam.

1 hónappal később reggel fájt a hasam pisi csípett .. azonnal mentem a háziorvosomhoz.

Ismét Cifran-t kaptam és vissza kellett mennem 5 nappal az utolsó gyógyszer bevétele után vizeletvizsgálatra.

A vizsgálat eredménye: 344 a baktérium szám ( 60 a tűréshatár )

Egy tenyésztés követte a dolgot aminek ma lett meg az eredménye.

Negatív... aminek örülni kellene,de azonban ma reggel véres pisi kicsit viselhetőbb fájdalommal.

A doktornő azt mondta,hogy a baktériumos betegségeket kizártuk a tenyésztéssel.

Ez vesekő,homok

És a vér ennek köszönhető,hogy felsérti a hártyát,a fájdalom a vesémnél pedig ebből adódik.

Valakinek van valami hasonló tapasztalata?

Köszönöm a segítségeteket :)

2013. szept. 18. 16:08
!
2011. dec. 23. 08:37
Nagyon koszonom a tanacsokat,mindenkeppen megfogadom. Az igazagoz hozza tartozik hogy az utobbi idoben meglehetosen keves folyadekot fogyasztottam. A kave,nemi keves viz.. Es sok olyasmit ettem viszont,ami a veseko kepzodest elosegiti.. Ha lenne meg egyebb jotanacsod,szivesen vennem !! Udv : Sandor
2011. dec. 23. 08:26
folyadek,folyadek,folyadek.a legtobb ember aki ebben szenved nem iszik eleg folyadekot,vagy rosszat iszik,volt parom is ebben szenvedett,de soha nem ivott vizet/tudom roppant furan hangzik,de igy igaz/ escsak kavet es coca=colat ivott mindig.szenvedett is eleget a vesekotol.
2011. dec. 22. 14:33
Kedves betegtarsak ! Nalam mar tegnap erezheto vol,de ma de.diagnosztizaltak vesekövet.Kaptam ra,Rowatinexet,Nospat,es Volaren 50mg kupot.Igyekszem inni bosegesen folyadekot. Ha ezen kivul van a mihamarabbi gyogyulassal kapcsolatos tippetek,akkor szivesen varom ! Sándor
2009. ápr. 1. 16:00

Nálam is vesekövet mutatott, 5 mm-est az ultrahang. Már voltak előzményeim, de biztosan nagyon megnyomkodott a doktor, mert utána már aludni sem tudtam, bárhogy fordultam. Ittam a zsurlót, meg a kamillát literszámra, de nem javult.


Egy természet gyógyásztól kérdeztem meg, hogy mi jó vesekőre és ő ajánlotta, hogy a nyírfalevél tea jó rá, és csak az. Nekem már mindegy volt, mikor megszereztük, este ki is próbáltam. Már pár óra múlva jobb lett. Éjszaka már aludtam, és reggelre kb. 50%-kal csökkent a fájdalmam. Harmadnapra pedig már szinte alig éreztem valamit. Nem akartam elhinni, igaz ahol vettem ott is azt mondta a gyógynövényes eladó, hogy már egy nap után hatni szokott. Csak egyszer kell alkalmazni egy nap, egy púpozott teáskanállal 2,5 dl vízzel leforrázva és addig kell inni míg a kő el nem távozik. Veszteni senki nem veszt vele, még ha a követ nem is hajtja el, (bár miért mondták volna ha nem igaz) de nekem fájdalom ellen nagyon sokat segített és nem gyógyszer, nincsenek mellékhatásai sem.

2008. dec. 14. 16:47
Hu ez tényleg nagy volt!gondolom nehezen szülte meg.
2008. nov. 20. 09:49

HATALMAS KÖVET SZÜLT A PÁROM.


Fotó a naplómban...

2008. okt. 27. 07:00
Igen a sör tényleg jó nálunk is mikor valakinek már nem igazán akar elmenni a kőve annak szokták javasolni a sör fogyasztását mivel az vízhajtó,sokat kell vízelni járni tőle.
2008. okt. 16. 16:16

Már egy másik fórumon is írtam, hogy sokmindentől lehet vesekő, nekem is volt egypár... Pl. kevés folyadékfogyasztás, sok szénsavas üdítő+csoki, gyakori hólyaghurut. A C-vitamin szerintem csak pezsgőtabletta formában. Plusz még érzelmi problémák is okozhatnak. A diéta sajna nem nagyon válik be általában, nekem kis köveim voltak, de a gyógyszerek se vitték el.

Ami viszont tutibiztos, -orvos mondta nekem nem hivatalosan- hogy aki rendszeresen fogyaszt SÖRt, annak ilyen problémái nem lesznek. Én bizony kipróbáltam, a langyos sör, rögtön elhajtja a kisebb követ, nekem bevált. Azóta is iszok legalább havonta egyet - pedig nagyon utálom - és nincs is gond azóta.

2008. okt. 3. 08:41
Nem lehet, hogy a kőtől állandóan pangott a veséje és a végén az leállt?
9. evinover (válaszként erre: 6. - Koszy)
2008. okt. 3. 08:40
SZia!Vesekőbe hallt bele?Hogyan?Elzárt valamit a kő?
8. fb001f1b0b (válaszként erre: 6. - Koszy)
2008. szept. 24. 01:09

Üdvözlöm!!! Nem tudom mitől alakul ki a vesekő?

De talán mégis van megoldás?

2008. aug. 29. 14:16
Volt benne részem.
2008. aug. 29. 14:00
Nem tudok egyetérteni a cikkel. Mivel nekem már négy volt, az első 12 éves koromban. És azután nekiálltam diétázni, betartottam azt amit az orvos javasolt 7 évre rá újabb lett. Aztán rá két évre megint, majd egy évre rá megint. Azóta nem törődök a diétával meg ilyen dolgokkal, élek ahogyan eddig eszek ami jólesik. A klinikán azt mondták ez GYÓGYÍTHATATLAN! Nálunk ráadásul családi örökség a bátyámnak volt 5, a mamám pedig ebbe halt bele.
5. 1366d1807f (válaszként erre: 4. - V.erika)
2008. aug. 27. 11:56

Nekem azt mondták, hogy ne egyek: spenótot, sóskát (oxalátkő), csokoládét, tömény szeszes italt. Na most én egyiket sem szeretem. Azt mondta a doki, hogy akkor az elégtelen mennyiségű folyadékbevitel miatt vannak, vagyis voltak köveim.


Hát igen, a fájdalom, az borrrrrzasztó! Az ember a falat kaparja fájdalmában.

2008. aug. 27. 11:01

Szia!

Nekem 5 éves korom óta van és leírhatatlan az a fájdalom a vesegörcs.35 éves koromig minden évben volt több is.Most 7 éve nem görcsöltem,de nem szeretném el kiabálni.Nekem soha nem mondtak semmit,hogy mit ehetek-ihatok.Ha jön a görcs egy injekció és ennyi.A nospa gyógyszer mindig kijött belőlem.A korházban is csak akkor itattak velem sok folyadékot,mikor röntgenre kellett mennem.

Senkinek nem kívánom ezt a fájdalmat!!!!!!!!!!!!!

2008. aug. 25. 10:01

Nekem is nagyon sokszor volt vesekövem, többször spontán ürítéssel ment el, de kétszer műtöttek is. Most is van, mert egy időben szedtem a Lenkeit, abban sok a C vitamin. Azt mondta a doki, hogy a sok C vitamin is okoz vesekövet.


Nekem is sok folyadékot kellene innom, de az a baj, hogy nem vagyok szomjas és nem jut eszembe inni.

2008. aug. 25. 09:47
Szia Évi!Nekem 17 éves koromban volt az első ilyen problémám,de az volt a baj,hogy be is ágyazodott ami gyakorlatilag egy iszonyatosan irritált és fájt,sokáig nem bírtam és meglátogattam nagybátyámat aki urológus.Ő segített azóta a napi 3liter helyett nekem már 4-4.5l folyadékot kell innom,viszont így is van vese homokom.
2008. aug. 24. 11:03
A vesekő kialakulásáról szeretnék egy kicsit írni nektek. Ez a betegség ma már népbetegségnek számít, a lakosság 5%-át érinti. Férfiaknál háromszor gyakoribb, mint nőknél és minden életkorban előfordulhat sajnos.

Ugrás a teljes írásra: Vesekő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook