Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig terjedhet a pedagógus jogköre? fórum

Meddig terjedhet a pedagógus jogköre? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 4. 14:32

A gyermek magatartása tükrözi a családi körülményeket, az otthoni problémákat, így akaratlanul is közvetíti azokat.

Addig, amíg a gyermeknek az iskola területén kell tartózkodnia, addig a pedagógusé a felelősség.

Nem lenne hátrány, ha a szülő eltöltene néhány hetet az iskolában napi 6-8 órán keresztül és megtapasztalná folyamatosan, milyenek a gyerekek valójában... és nem lenne annyira elfogult...

2009. jan. 15. 13:36
Nehéz így, hogy nem ismerjük a szituációt. Ha magatartási vagy tanulási problémáról van szó, először veled kell beszélnie. Ezt követően nevelési tanácsadóba kell a gyereket irányítania, ahová köteles vagy elvinni és nem szükséges a beleegyezésed!Ha viszont a gyermek fejlődését a családban akadályozottnak látja, akkor a nevelési tanácsadóhoz is fordulhat. A polgármesternem hivatott ilyen ügyekbe beleszólni. (Én így tudom)
2008. okt. 26. 22:00
Szia! Én tanárnak tanulok. S úgy gondolom, ha problémát észlel a tanár a gyermekednél, először is Veled beszélje meg, hisz a kettőtök feladata a gyerek nevelése és irányitása. Aztán ha úgy gondoljátok ketten, hogy szakember kell, akkor azt is EGYÜTT döntsétek. Szerintem a kötelessége a szülőt bevonni, ha valami van!
2008. szept. 11. 09:49
Nincs itt egy iskola igazgató sem ?Lenne pár kérdésem hozzá.
2008. aug. 28. 20:34

A pedagógus jogkörét pontosan leírja a Polgári Törvénykönyv.


Keresd ki a neten, olvasd át, s ha van problémád, jelentsd fel. Te fogsz nyerni.


Előtte azonban hívd fel a tanár figyelmét is erre az apróságra.:))

3. Akymo (válaszként erre: 2. - Dee)
2008. aug. 24. 00:11
Érdekelne, hogy az iskola igazgatójának mi a kötelessége, pl:ha a gyermenél bármit tapasztal? A családsegítőhöz kell-e fordulnia vagy a család lakóhelyének polgármesteréhez?Szerintem csak a családsegítőnek van joga betekintést nyernie egy család életébe.Vagy rosszul tudom?Ha gondolod msn-en leírom a pontos szitut, nagyon érdekelne a pedagógus véleménye.
2. dee (válaszként erre: 1. - Akymo)
2008. aug. 23. 22:12

Írj konkrét esetet.Nővérem és a sógrom pedagógus, ha gondolod megkérdezem őket.

Bár nem védem a pedagógusokat,de minden tiszteletem az övéké. Nehéz munkájuk van.

A gyerekeknek meg lassan csak jogaik vannak és kötelességük nincs.

2008. aug. 23. 21:48
Nagyot csalódtam az elmúlt tanévben a gyermekeim pedagógusaiban. Kiváncsi lennék kinek milyen konfliktusa volt a pedagógusokkal és hogyan tudták megoldani normális kereteken belül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook