Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartással kapcsolatos témák fórum

Gyerektartással kapcsolatos témák (beszélgetős fórum)

2011. júl. 7. 09:37

Helló!

Azt szeretném megtudni, hogy ha lejár a gyerektartás, mert már a gyermekem befejezte az iskolát, akkor június hónapra még utalnak júliusban?

Június 6-án volt az utolsó vizsgája.

Kösz.

2010. máj. 5. 08:54
kérem aki tud segitsen 10 éve megállapitot a biroság 6000 forint gyerektartást igaz evvel is sokszor elmarad.de most gimibe ment a gyerek és felszeretném emeltetni de nem tudom van e értelme mert öneki van 2gyereke a másik házaságábol és álitolag ninbcs munkahelye de szerintem dolgozik de ez mellékes de van értelme birosághoz fordulni vagy nincs köszi a válaszokta sos
11. mamma2 (válaszként erre: 8. - Anikócsajszi)
2009. dec. 3. 13:12
Rosszul tudod Anikó, mert 3 gyerekre a fizetés 50%-kát osztják 3 felé. Pl: 60eFt az 50%, akkor 40eFt-ot utalnak a kettőre,és 20eFt+60eFt marad az új családé....
10. survivor3 (válaszként erre: 9. - A69242a154)
2009. okt. 2. 11:01

Persze, hogy köteles.

A Törvényben meghatározott ideig.

Semmit nem befolyásol, hogy kistestvére születik.

2009. szept. 30. 17:39

Sziasztok!


Azt szeretnem megkerdezni,hogy igaz az ha elvaltunk es a gyerek nalam van,a volt ferjem fizeti a gyerektartast de en most varom a gyerekemet a jelenlegi paromtol. Az exem koteles tovabbra is fizetni a kozos gyerekunk utan a tartasdijat vagy mar nem ?

8. Anikócsajszi (válaszként erre: 1. - Makka1016)
2009. júl. 28. 16:44
Kevesebbet kell fizetnie , mert mivel lett közös gyermeketek ,igy eloszlik 3 részre a 40 % -- akkor ..
7. zani (válaszként erre: 6. - Szildikó77)
2009. jún. 26. 16:15
A külön élő szülő nem azért fizet gyerektartást, mert az anya egyedülálló és nem képes egy fizetésből eltartani a gyereket, hanem azért mert az ő gyereke és köteles gondoskodni róla. függetlenül attól h a gyermeket ténylegesen nevelő szülő milyen anyagi háttérrel rendelkezik.
2009. jún. 1. 13:14
Sziasztok! Nekem kérdésem lenne! Tuja-e valaki,h ha az anyuka a válás utánn újra férjhez megy akkor az ex férjnek nem kell gyerektartást fizetnie? Ezt most hallottam! Én 4 éve váltam el és azóta nem fizet gytartást!2 gyerek utánn járna! Most készülök bíróságra menni! Ha hallott valaki ilyesmiről légyszi írjon: szildiko.x@citromail.hu köszi!
2009. ápr. 7. 10:22
Ha nem kérsz gyerektartást,akkor is joga van elvinni a gyerekeit,de ne legyél buta,ne mondj le a pénzről!
4. Vykk
2009. febr. 19. 16:55
Sziasztok!Röviden csak a problémámról!3éve egyedül nevelem 2gyerekem.tavaly adtam be a gyerektartásra az igényem.Már több mint egy éve nem látogatta a gyerekeit.Rám fogta hogy én nem adom oda!Max 15000ft ot tudna fizetni,nem dolgozik!És most igényt tartana rájuk!A kérdésem!Ha nem kérem agyerektartást nem vagyok köteles odaadni neki?
2008. okt. 2. 16:22
Ja ő most 30 éves!!!!!
2008. okt. 2. 16:22
Segítsetek! Két éve hogy elváltunk mert ő összejött egy 11 éves gyerekkel! Nem kértem semmit csak szabaduljak meg tőle és igy az övé maradt a ház autó stb. enyém pedig a három hónapos kislányom! A fizetése 25%-át utalják nekem egy gyerek után! És most kéri a fix összegfizetést, mivel három hónapja dolgozom! Kérheti?? Ügyvédet fogadott!
2008. aug. 23. 18:27
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a gyerektartás mérsékeltetésének, mi a menete.A story: A párom elvált.Van 2 gyereke 20-20%-ot fizet gyerekenként.Rendszeresen fizeti.Időközben született egy gyermekünk, akit eléggé nehézkes így eltartani, hogy a párom fizetése a gytdíj levonása után 50 eft. jó esetben.Hiába dolgozok én is, kevés a megélhetéshez a kettőnk jövedelme.Ugyebár a rezsiket fizetni kell, a kölcsönöket is, az óvodai étkeztetést is, szóval ami marad az kb.20 eft. És akkor hol van az, hogy ruhákat is kellene venni. Én megértem, és tökéletesen tisztába vagyok azzzal, hogy a másik két gyereket is el kell tartani, mert őket is szeretem,meg jár is nekik az a pénz, csak ilyen alapon,semmelyik elvált apuka nem alapítana új családot, mert nem lenne miből eltartania.Sok az olyan apuka, aki tojik a gyerekére+nem fizet gytdíjat, de vannak kivételek, sőt vannak olyan anyukák, akik pénzéhesen mindent elvennének ex férjüktől,holott lehet, hogy a nő tehet a házasság felbomlásáról. A bíróság is inkább hajlik az anyák felé,...ritka a gyermekét egyedül nevelő apuka. Az apukáknak az a kötelességük, hogy tejeljenek, és vagy oda adják hétvégére a gyereket, vagy nem.Egyszóval, ha valaki tud ez esetben segíteni, írjon,ha létezik ez a gytdíj mérsékeltetés.makka1016@freemail.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook