Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit keres ma Magyarországon egy szülésznő? fórum

Mennyit keres ma Magyarországon egy szülésznő? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 7. 10:07
Hűha! A lányom szülésznőnek készül! De amiket írtatok, hát nem is tudom... Lebeszéljem? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi itt lakunk a határ szélén és ausztria felé kacsintgat. Nem tudom hogy ott ott jobb-e a helyzet, de talán igen. Mit gondoltok? Mit tudtok erről?
13. sesama
2009. szept. 3. 13:50

sziasztok

en hollandiaban dolgozom mint obsetrie en gynaecologie apolono majdnem ugyanaz a munkank mint egy magyar szulesznonek)regen volt)onnaloan szulest nem vezetunk de azon kivul rengeteg a munkank.A kepzes az apolonoi kepzes es ket ev kotelezo munka gyakorlat utan masfel eves.A fizetes na az jo kb napi 35000 forint teljes munkaidoben par ev utan havi 2500 euro korul.Heti 36 oraban max fix munkaidoben )max 8 ora naponta.Reszmunka lehetseges en 28 orat dolgozom hetente Van korzeti szulesznoi is o onnaloan vezetheti le az otthonszuleseket ha minden ok a kismamanal ez foiskolai kepzes es negy eves Halapenz borravalo ajandek nincs nem is varja el senki a dokik se kapnak semmit.Fogadott orvos nincs nincs protekcio.Ami van OG apolono HIANY tehat en azt ajanlom magyar szulesznok apolonok iratkozzatok be holland nyelvtamfolyamra es irany hollandia )hihihi'

12. syysa (válaszként erre: 10. - Klendi)
2009. márc. 31. 01:06
Hát nem tudom hol van ilyen jó fizu írd meg léci mert azonnal jelentkezem oda ,de én (és még sok sok kolleganőm az ország több pontján) 10 éves gyakorlattal 70-80-90 e ft körül keresnek,az ehavi fizum pótlékokkal 84 e ft volt igaz ez amit kézhez kaptam.:( Nem tudom te brutto v. nettora gondoltál bár amit le írtál az még a bruttonknál is több.SAJNOS
11. Klendi (válaszként erre: 10. - Klendi)
2008. aug. 24. 23:14
kerültem*
10. Klendi (válaszként erre: 2. - Mion)
2008. aug. 24. 23:13

Szia!

Én újszülött osztályon dolgoztam (Gyesen vagyok),így elég közel kerülten a szülésznőkhöz. Már csak azért is, mert a keresztanyám szülésznő volt.

Most már csak főiskolai végzettséggel lehet valaki szülésznő, legalábbis én úgy tudom. Keresd ki a közalkalmazotti bértáblázatot, ott pontosan meg tudod nézni a jelenlegi besorolásokat. Én úgy tudom, hogy kb. br.120000ft-tól indul a fizu,+ a pótlékok. Ha valaki már elég tapasztalt, vállalhat szüléseket is.

Ez a szakma(inkább hivatás), nagyon nehéz, és "időigényes"! Gyerek mellett, segítség nélkül meg egyszerűen lehetetlen jól csinálni.

Én is ez miatt mondtam le róla! Nálam a család és a gyerekek az elsők!

Ha esetleg konkrét kérdésed van, és tudok rá válaszolni.....

2008. aug. 23. 15:21
a szülészet teljesen más!! ott pörögnek a dolgok!ok vannak nagyon megrázó és rémes esetek is de többnyire csak boldogsággal és sok sok fájdalommal találkozol!!a fájdalom is jó értelemben!na meg ott mindig van mit csinálni!!nekem azt tanították hogy ha 15 percnél tovább ülök akkor kereshetek egy másik munkahelyet mert nincs ott helyem!!!!
8. Mion
2008. aug. 23. 12:29

Akkor ez a hivatás sem a rendszeres/fix munkaidőről híres :)

A nyáron dolgoztam két hetet önkéntesként a szívsebészeten.... egyáltalán nem fogott meg, sőt! Bár gondolom egy szülészet azért valamennyire más, mert ott nem fekszenek napokig tehetetlenül, összefércelt mellkassal, drain-csövekkel, meg ilyesmi...

2008. aug. 23. 07:58
én nagyon sajnáltam az én szülésznőmet mert neki pont úgy jött ki hogy reggel 7 kor lejért a műszak hazament , én meg 9 kor rácsörögtem hogy megyünk szülni!!! bejött 10 re és velem még éjfélig húzta!és másnap ill aznap 7 kor megint kezdődött a műszakja!szagény haza sem ment ! egy szabad szülőágyon aludt addig!nagyon sajnáltam szegényt ...
2008. aug. 23. 07:55

én a szentágothaiban pesten!

az hogy nem lehet szülésznőt választani hülyeség !!! LEHET!!!!! sőt még orvost is!!azt is mondták hogy nem lehet azt sem de ez is csak egy nagy ....

szülésznőnek lenni úgy éri meg ha nincs családod! mert ha már otthon vár 2 gyerek meg egy férj nagyon nehéz!reggel 6-7 órától este 6-7 óráig vagy még továbbnéha mert ha elkezdtél egy szülést és a műszakod közben lejár nem hagyhatod ott!!! csak ha még nagyon az elején van!

5. Mion
2008. aug. 22. 21:53
Nagyon szép kisfiad van :D épp most kukkantottam rá az adatlapodra :) szóval szülésznő voltál/vagy? Hol tanultál?
4. Mion
2008. aug. 22. 21:51

Akármire :) Rendszeres olvasója vagyok az itteni cikkeknek, mindennek ami ezzel kapcsolatos...

Egyébként tényleg megszűnt az, hogy saját szülésznőt lehet választani, vagy ez csak újabb rémhír?

2008. aug. 22. 21:46
nagyon sok negatívot de sok pozitívot is tudnék róla írni! a fizetésről annyit hogy a kezdő szülésznők nincsenek nagyon eleresztve ! sokmindentől függ a fizu de 100 alatt van az tuti! aki már rég benne dolgozik és tud maszekolni is azaz privát szüléseket is vállal annak általában havonta 20- 40 ezer is lehet plusz jövedelme de azért keményen meg kell ám dolgozni! testileg lelkileg egyaránt!egy madam akár 130 140+ 30 40 ezret is megkereshet egy hónapban persze aki el tud helyezkedni magánkórházban( ami nagyon ritka és csak gyakorlott diplomás és referenciával rendelkezőket vesznek fel) annak a határ a csillagos ég de ezen nem is érdemes gondolkodni majd csak úgy 10-20 év munka után!mire vagy kíváncsi még?
2. Mion
2008. aug. 22. 21:39

Egyelőre érdeklődés szinten kérdezem, mert nem áll tőlem messze a dolog, ugyanis továbbtanulás előtt vagyok. Dolgozik bennem a kíváncsiság, na :)

De bármit írhattok ezzel a hivatással kapcs. : negatívum, pozitívum, ilyesmi....

1. Mion
2008. aug. 22. 21:38
Mennyit keres ma Magyarországon egy szülésznő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook