Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A toxoplasmosist a macskák csak a székletükkel üritik? fórum

A toxoplasmosist a macskák csak a székletükkel üritik? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 12. 12:29
Engem is érdekelne, hogy a macskák a toxoplazmózist csak a székletükkel ürítik, vagy a vizeletükkel is?
25. Pocok:) (válaszként erre: 24. - Vikasz)
2008. aug. 25. 06:34
Köszönöm....már meg is beszéltem és valóban megnyugtatott......csak olan sok rosszat hall az ember:(...de most már oké:)))
24. vikasz (válaszként erre: 17. - 319cd6978b)
2008. aug. 24. 21:31

De nem csak a macskáktól lehet elkapni. Ha pl. mosatlan zöldséget vagy gyümölcsöt eszel (főleg, ami a földdel érintkezik), akkor is. Sőt a nyers hús által is lehet toxoplazmózissal fertőződni.


Nekünk van macskánk és mellette voltam terhes. Nem volt semmi gond a terhességem alatt.


A fórumkiírónak javaslom, hogy a terhesgondozáson beszélje meg az orvosával a macska-ügyet. Ilyenkor szoktak toxoplazma szűrés végezni a kismamákon. Az majd megnyugtat.

23. ea9bff1b44 (válaszként erre: 10. - Pocok:))
2008. aug. 22. 10:48
Rovamicint és sumetromlimot szedtem elég sokáig felváltva. Kéthetente nézték a babát, de szerencsére semmi gond nem volt, és most sincs vele! Azaért én ezt a fajta szűrést is kötelezővé tenném a terhesség alatt, hiszen úgyis van vérvétel, egy fiolával többet vesznek le, és máris kimutatható, ha esetleg gond van.
22. Pocok:) (válaszként erre: 15. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 22. 06:39

Nem akarok senkit rémisztgetni mivel ha olvastad én is kismama vagyok.Szerintem normális ha az ember aggódik pláne hogy sokára sikerült első baba....de igaza van egy másik hozzászólónak,h minden kismamás oldalon irnak róla,igy nem hinném h én rémisztgetnék vagy cirkuszolnék,azt hiszem azért van a fórum h segitséget kérjünk egmástól...

Mindenhol lehet róla olvasni....

2008. aug. 22. 01:55
Oké, Én csak túloztam egy kicsit. Nem tuttam hogy ez ilyeneket okoz. Csake gy filmben votl hoyg egy drogos csávó megtta a kismacska szarát és belehatl.
20. csillus78.06.27 (válaszként erre: 17. - 319cd6978b)
2008. aug. 22. 00:20

Szia!


Azéert ne ijessz meg ennyire senkit.

Lehet hogy okozhat halált, de mi nem?

Valaki, egy darázscsípéstől is meghalhat, de ennek kicsi az esélye.

A toxoplazmózis, egy elég gyakori dolog, és szinte, mindenki átesik rajta. Pl. akinek van macskája, eszik nyers húst, vagy feldolgoz nyers húst.

Ifluenza jellegű a lefolyása, ha megkaptuk.

Pl. kismamáknál a szűréssel, az is megállapítható, hogy a közelmúltban, vagy sokkal régebben kapta el.

Én, sjanos egy babámat vesztettem el miatta 14 hetesen, de ez is ritja. Sajnos, én viszont úgymond hibás voltam benne. Nem csináltattam szűrést az első gyereknél, és azt hittem, mivel volt macskám, sok, tuti átestem rajta. Sajnos nem.

Még a 2. gyereknél se csináltak szűrést, hanem, amikor elvesztettem a babám, csinálták meg, és kimutatta a szűrés, hogy nemrég etsem át rajta.

Sajnos, a terhességem alatt, semmi nem maradt meg bennem, és őrülten kívántam a tatár bifszteket. Mivel 38-kg-ra fogytam, azt mondta a doki, ha csak azt tudom lenyelni, szó szerint (még a vizet se tudta, inni), akkor egyek azt, legalább. Na, a nyers húsból meg is kaptam ezt a cart.....:(

19. kaaskopje (válaszként erre: 17. - 319cd6978b)
2008. aug. 22. 00:04
Szerencsére ilyen azért ritkán fordul elõ. Felnõttekre általában ártalmatlan, szinte észre sem veszed, ha átesel rajta. Akkor van baj, ha gyenge az immunrendszered, akkor agyhártyagyulladást is okozhat.
18. kaaskopje (válaszként erre: 15. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 22. 00:02
Nem kell, hogy tünete legyen, mivel csak hordozó. Egyébként a toxoplazmózisról szinte az összes babás oldalon lehet olvasni, szóval nem hinném, hogy a topicindító újat mondana a kismamáknak :)
2008. aug. 21. 22:40
A toxoplazmózis olyan ami a macskákban benne van és rájuk nem hat. Valami parazita szerű. és ha az emberbe kerül akkor halált is okozthat. Mintha egy fekély alakulna ki az agyadban.
2008. aug. 21. 22:31

Van egy macskás könyvem, amiben azt írták, hogy az emberek nagy része átesik ezen a fertőzésen.

A lényeg, hogy a macska vécét ne a kismama tisztítsa és macska simogatás után kézmosás.


Azt is írta a könyv, hogy ez a baci nem pusztul el, jöhet meleg, hideg, fagy, eső... Szóval bárhol elkaphatod, ahol egy macska megfordul. (A könyv szerint)


DE, ha ennyire tartassz ettől, akkor ajándékozd el a cicát/cicákat vagy csak míg kismama vagy add oda valakinek.

2008. aug. 21. 22:13
Van esetleg valamilyen tünete a cicának, hogy ilyesmire gondolsz, vagy csak kitaláltál valamit, amivel lehet cirkuszolni, és rémítszgetni a terhes kismamákat?
14. kaaskopje (válaszként erre: 11. - 9df60c3431)
2008. aug. 21. 21:24
Én úgy tudom, hogy a macskák csak hordozók.
13. kaaskopje (válaszként erre: 10. - Pocok:))
2008. aug. 21. 21:21
Én kétszer vártam babát, egyszer sem volt semmi gond.
12. Pocok:) (válaszként erre: 11. - 9df60c3431)
2008. aug. 21. 20:39
Most kaptuk anyosoméktól...mikor még nem tudtuk hogy terhes vagyok....olyan 8-10 hetesek...nem tudom ők mikor fertőződhetnek meg,mennyi idősen...sose volt cicám előtte
2008. aug. 21. 20:38
És biztos, hogy a macskád fertőzött? Mert ha nem, tényleg nincs mitől tartanod.
10. Pocok:) (válaszként erre: 4. - Ea9bff1b44)
2008. aug. 21. 20:37
De remélem nem volt semmi gondotok a terhesség alatt és utána??
9. Pocok:) (válaszként erre: 4. - Ea9bff1b44)
2008. aug. 21. 20:36

Köszönöm szépen...ezeket tudtam...csak a macsak pisi elbizonytalanitott???

Óvatos vagyok a macskákkal,gumikesztyűbe adok enni is a tálba meg minden...de ezt nem tudtam elkerülni egyszer csak lepisilte a lábam...Köszönöm!!!

2008. aug. 21. 20:36
Nem tudom. Arra is figyelj, hogy ne lélegezd be a gőzét a vizeletének, vagy székletének.
7. kaaskopje (válaszként erre: 6. - Kaaskopje)
2008. aug. 21. 20:35
Úgy értem nincs miért aggódnod :)
6. kaaskopje (válaszként erre: 2. - Pocok:))
2008. aug. 21. 20:35
Szerintem ha azonnal megmosakodtál, nincs mitõl aggódnod.
5. Pocok:) (válaszként erre: 3. - 9df60c3431)
2008. aug. 21. 20:34
De ha alaposam megmosakodtam akkor csak nem?
2008. aug. 21. 20:34
Igen, de toxoplazma fertőzést nem csak tőlük kaphatsz! Nyers disznóhússal, vagy földes zöldséggel-gyümölccsel is bekerülhet a szervezetedbe. Tehát nagyon alaposan moss meg mindent, ha van macskád, az almos tálat lehetőleg nete ürítsd, és csak átfőtt, átsütött húst egyél. Így a füstölt hús is kerülendő. Tapasztalatból mondom, terhességem alatt én toxoplazma ertőzéssel küszködtem.
2008. aug. 21. 20:33
Nem, a szőréről is terjed...
2008. aug. 21. 20:32

Segitsetek...korai terhes vagyok...és délután lepisilt a 8-10 hetes házimacskánk...gyorsan megmosakodtam.....de aggódom:(

Bár úgy tudom ez csak a széklettel fertőz,de...

2008. aug. 21. 20:31
A toxoplasmosist a macskák csak a székletükkel üritik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook