Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TSS- azaz Toxikus Sokk Szindróma és a tampon. Mit tudtok róla? fórum

TSS- azaz Toxikus Sokk Szindróma és a tampon. Mit tudtok róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 27. 11:19

A tampont csak 4-5 óráig, vagy ha rövidebb idő alatt „megtelik” szabad használni, éjszakára pedig egy jó betét!

Ha csak kicsi hőemelkedésed is van, egyáltalán ne használd, mert nagy a veszélye a toxikus sokknak!

Lányom torokgyulladása, megfázási tünetei a menses előtt kezdődtek; hőemelkedése majd láza lett, 4 napig antibiotikumot is kapott . Ezt követően újra hőemelkedése lett, (amíg tartott a menses, tamponozott) torka, közérzete nem lett jobb. Pár nap múlva múlva piros foltok lepték el a testét – arcán kezdődött, „lángolva” – kórházba (bőrgyógyászat) került, mert gyógyszerallergiának hitték. Szerencsére említettük a makacs torokgyulladást és a leoltotással kiderült a Staphylococcus aureus jelenléte, és brutál antibiotikum kezelés lett belőle. Később lehámlott a tenyere és a talpa. Na ez a toxikus sokk!!!

39. keszani (válaszként erre: 38. - Homern)
2012. máj. 29. 18:11
köszönöm
38. homern (válaszként erre: 36. - Keszani)
2012. máj. 29. 12:12
elismerik,és jobb lenne dokihoz menned.úgy most.akármi is ez nem normális,inkább menj feleslegesen dokihoz...
2012. máj. 29. 11:50
hogy tudják kimutatni?
2012. máj. 29. 11:50

remélem lesz aki tud majd segiteni.

tegnap jelentkeztek a tunetek, délután. nehéz fej, hányinger, szédulés, melegség érzés, izzadás, eros fáradság érzés. estére elmult.

ma délelott ismét elojott a probléma, enyhébb változatban, viszont a szám széle biszergett majd 1 orán keresztul.

3. napja menstruálok, utobbi idobe nagyon eros gorcsokkel az elso napokon. 9 éve használok tampont, nem tudnám nélkule elni.

olvastam oylat, h a gyerekkori arcureggyulladás is kozrejátszhat TSS esetén...nekem volt, és anno ki is mosták.

ezek lehetnek a tunetek? jobb lenne mielobb dokihoz mennem? elismerik betegségnek?

35. adgj
2012. máj. 6. 14:39
tampon használatához kötődő betegség halálos lehet
34. rr00
2010. márc. 9. 20:48

én is elolvastam pár tájékoztatót ész az egyiken az volt hogy igaz h. halálos kimenetelü is lehet de elég ritka. bár én is beparáztam mikor ezt olvastam de ha ritka és rendesen használja vki a tampont akkor csak nem lesz baj. anyum már valamikor belázasodott mer bentfelejtette a tampont de nem halt meg úgyhogy gondolom az nem tss volt csak láz.

amúgy azt is olvastam hogy ha vki éjel is azt használja akkor lefekvés előtt és felkelés után is kell cserélni amúgy kb4-6 óránként kell mikor erősebb és mikor már nem annyira akkor 6-8 óránként ezt olvastam. én szoktam cserélni rendesen a tampont mer átváltottam de szerintem lehet hogy vissza fogok váltani betétre mert ez eléggé izé nemtom hogy mondjam...

2008. szept. 4. 21:07

Sziasztok Lányok!


Köszönöm szépen mindenkinek a jótanácsot és a bíztatást. Minden úgy történt, ahogy gondoltam! Nyaralás másnapján megjöt... Kipróbáltam az O.B silk touche borítású tampont és olyan volt, mintha meg se lett volna... Úsztam, aquaparkoztam, tornáztam és semmi! "Baleset" se ért és rosszul se lettem. Szerintem át fogok térni rá a hétköznapokban is! :)))

2008. aug. 25. 03:12

Hello


Évek óta tampont használok, mindig, éjszakára is.


Szerintem annak az esélye, hogy TSSed legyen azért mert tampont használsz amíg bemész a vízbe nem sok. Az nem annyira hosszú idő.


Én is az O.b.-t tudom ajánlani, a silk touch-al könnyebb, de gyakorlatilag mindegy. Én most vettem meg a legújabbat ez silk touch borítású is és vannak kis szárnyai vagy micsoda ( nem kell megijedni semmi extra):D Még nem próbáltam ki a neve : Ob Flexia. Ez azért jó mert oldalt is felfogja a folyadékot ami esetleg a tampon mellett kifolyna. Biztonságosabb gondolom.


Egyébként ha már így szóba került a téma és eszembe jutott. Nem tudom ki emlékszik még rá de régen volt az ob-nek egy ilyen zseléje amit a tamponra lehetett rakni a könnyebb felhelyezés érdekében. Múltkor kerestem de nem találtam sehol. Lehet még ilyet valahol kapni?

31. kiscsirke (válaszként erre: 17. - Aludanyi)
2008. aug. 24. 21:30

Szió!


Nekem a normál o.b. jött be. A silk touch pedig nem.

2008. aug. 22. 18:46
A gondolatmenet nem világos, hogy mi köze a kettőnek egymáshoz.
29. 9df60c3431 (válaszként erre: 28. - Aludanyi)
2008. aug. 22. 18:44

"Ellenben a cervixet (méhnyak) is borítja nyálka, amiből ugye a cyt kenetet is veszik... Akkor most hogy van ez?"


Bocsi, de nem értem hogy jön ez ide? A Canestent természetesen nem szabad használni hüvely nyálkahártyán.. Ebből értetődően semelyik másik nyálkahártyán se..

2008. aug. 22. 10:30

Beautyfull: Nagyon helyes, hogy végig jártad ezt az utat! Én is irrigáltam anno lactaciddal, de nekem valahogy nem vált be... Most Aquatus-om van és az nagyon szuper! Zuhanyra csatlakoztatható, van hozzá többféle fürdőpatron is (a kamillás antibiotikus hatásútól kezdve a levendulás aromafürdőig minden). A zuhanyfej soha nem sértette fel a hüvelyemet, ellentétben a "manuális irrigálókkal".


Egyébként eszembe jutott... Nem Canestent kentem véletlenül be a hüvelyembe, hanem Pevarilt. De emlékeim szerint a Canestenre is az van oaírva, hogy nyálkahártyával nem érintkezhet.Ellenben a cervixet (méhnyak) is borítja nyálka, amiből ugye a cyt kenetet is veszik... Akkor most hogy van ez? Szerintem nem ártana egy kicsit felturbózni a betegtájékoztatókat, illetve a gyógyszerészeket sem ártana kicsit tovább képezni. Sajnos, szerencsére egyre okosabbak vagyunk, a betegek is egyre okosabbak, így nem ártana lépést tartaniuk velünk az eü. szolgáltatóknak! ;))

27. 9df60c3431 (válaszként erre: 26. - Aludanyi)
2008. aug. 22. 09:31

Igazad van. Hát én szó szerint vettem a külsőleg kifejezést. De van amikor a hüvelyt is ide sorolják..

Tehát Viktának is igaza van, nekem azt mondta a gyógyszerész, hogy a külsőleg kifejezésbe a hüvely is beletartozik. Viszont valóban olyan terméket akart így eladni, amit csak a bőrőn lehet használni. Lactacid intim lemosót adott, mert én Lactacidot kértem irrigáláshoz. Összekeverte a lemosót az irrigáló folyadékkal, mert a Lactacidnk volt egy irrigálós változata is, amit előtte nem sokkal kivontak a forgalomból, de a patikus erről még nem tudott. Így a lemosót akarta nekem eladni mondván ne érdekeljen mit irtak rá, mert ő biztos benne hogy ezzel lehet irrigálni. De mivel már használtam korábban is lemosót, biztos voltam benne, hogy nem lehet vele irrigálni. Átmentem a másik patikába érdeklődni, ahol engem igazoltak.

A patikában visszadták a pénzem, mivel a patikusnő véletlenül tényleg lemosót adott el.. Háromszor mentem vissza, de örülök hogy nem hagytam annyiban és kiderült a tévedés.


Tehát a Külsőlegbe néha beletartozhat a hüvely is, de ez a ritkábbik eset. Nagyon kell figyelni ki mit vesz.

2008. aug. 22. 08:32
Beautyfull: Én is úgy tudom, hogy a Canestent nyálkahártyával nem lehet érintkeztetni, de lehet, hogy van akinek beválik (ahány ház, annyi szokás). Én mindenesetre nem kísérletezek vele, mert elég érzékeny vagyok "ott" és már kentem "be" véletlenül Canestent, amikor panaszom volt. Hát had ne mondjam milyen kínokat éltem át! Hagyján, hogy csípett...Egyenesen mart és viszketett, szakadt a könny a szememből és nem tudtam semmit se tenni, végig kellett "élveznem" azt a cirka 20 percet, míg el nem múlt. De azért köszönöm viktának is a jó tanácsot! :)) Bár szerintem a síkosítás a legkevesebb, hisz ha épp megvan, akkor ugye olyankor eleve síkosabb ott minden, legalább is nálam így van!
2008. aug. 21. 22:46

Orvos mondta. A KÜLSŐLEG nem ezt jelenti, hanem hogy ne nyeld le!

És nem is a TSS-re írtam, hanem az egyébre, amit még be lehet szerezni víz mellett.

Ha lenne bármi, ami a TSS ellen véd, akkor lenne ekkora para szerinted?!

2008. aug. 21. 20:44
Amúgy is felesleges a canesten, mivel a TSS-t nem gomba okozza, hanem baktériumok arra pedig a canesten nem jó.
23. 9df60c3431 (válaszként erre: 22. - C42a13b98c)
2008. aug. 21. 20:43
A Canesten krém csak KÍVÜL használható, eszébe se jusson senkinek ezzel sikosítani!!!!
2008. aug. 21. 20:29

Igen, OB, bár én a nem-silk touch-ra szavazok...valahogy más.

Ha vízbe mész vele, akkor esetleg canesten krémmel kend be a tampont, úgy könnyebb felhelyezni és a fertőzésnek is kisebb esélye van.

Én évekig használtam betétet(plusz egy fél csomag vattát, mert annyira erős volt), amióta kipróbáltam a tampont, azóta nem bírnék visszatérni a betétre...wuááá...

És már a TSS-től sem félek, sokkal konkrétabban tudom, hogy milyen...:-)

2008. aug. 21. 20:19

Én nem szeretem a tampont, a vége mindig szöszözik ha a kihúzószálát kihúzom. (na ezt jól megmondtam :)) Bomlik a vatta az alján, a kihúzószálnál.


Silk Touch borítás ide vagy oda, ez így van!

2008. aug. 21. 20:17
Tampon nélkül is kialakulhat...
2008. aug. 21. 20:08
Köszönöm:)
18. e004ab8014 (válaszként erre: 17. - Aludanyi)
2008. aug. 21. 16:01
Akkor jó szórakozást a strandhoz :)
2008. aug. 21. 15:43

krena: Köszönöm szépen! :)) Hallgatok rád és az lesz a legjobb, hogyha silk touche borításút veszek, ha azzal könnyebb kivenni, mert amikor próbáltam sok éve, akkor nem akaródzott kifelé jönni :(((


Szerencsére a strandtól nem félek, mert már sok éve járunk oda és higéniai szempontokból egy kevéske rossz tapasztalatom sincs! :)

16. e004ab8014 (válaszként erre: 14. - Aludanyi)
2008. aug. 21. 15:34
Igazán nincs mit! Én o.b.-t használok, nem is próbáltam még mást, és nagyon jó. Azt hiszem az újabbak közt már mindegyik ún. Silk Touch borítású (de rajta van a dobozon), azaz könnyebb a felhelyezés és a kivétel is. Biztosan nem sérted fel vele a hüvelyt, így a fertőzésveszély is jóval kisebb. Persze egy strandon még nem-menstruálva sem veszélytelen, de reméljük a legjobbakat :)
2008. aug. 21. 15:21
krena: Kedves vagy, köszönöm, hogy utána néztél! :)
2008. aug. 21. 15:19

krena, diagonalt, kiscsirke: Köszönöm szépen a megnyugtatást és a jó tanácsokat, mindenképpen megfogadom! :) Máris jobban érzem magam egy kicsivel!

Szerencsére a vérzésem inenzitásával nincs gond, mert maximum normál mennyiségűre erősödik fel, így nagy tampont semmiképp se vennék magamnak. Valami márkát, vagy típust esetleg tudtok javasolni? ;))

2008. aug. 21. 15:15

Ezt találtam:


A toxikus sokk szindrómát: a TSS -t először az Egyesült Államokban írták le. 1978-ban ugyanis megfigyeltek 7 gyermek esetében egy, hasonló tünetekkel járó megbetegedést. A TSS tehát nemcsak a nők körében előforduló megbetegedés, hanem érintheti a férfiakat, a gyermekeket és a pubertáskor előtt álló lányokat is. Az esetek nagyobbik részében nőket érint ez a megbetegedés, és valószínűleg összefüggésbe hozható a tamponhasználattal. Tény azonban az is, hogy ez a fertőzés olyankor is előfordult, ha tampont nem használtak.

12. kiscsirke (válaszként erre: 9. - Aludanyi)
2008. aug. 21. 15:15

Szerencsére én sem találkoztam még ezzel.

Először én sem mertem tampont használni, de nagyszerű dologonak tartom, csak tényleg oda kell figyelni a higiéniára, és nem lesz semmi gond, ne aggódj.

Én a strandon úgy szoktam használni, hogy minden vízben töltött idő után cserélek, mert valamennyire azért megszívja magát belül azzal a vízzel is, az ne maradjon bent, de ez csak az én hülyeségem szerintem. Amúgy én mindig azt használok mensinél, kivéve éjszaka, akkor jó a betét.

A felhelyezéstől meg ne félj, csak kellően el kell lazulni.


Üdv:


kiscsirke

2008. aug. 21. 15:14

Én 14 éves korom óta tampont használtam a sport miatt,sokkal kényelmesebb.Amire odafigyelj,h mikor kijössz a vízből,akkor cseréld ki.Ha meg fürdőzésen kívül használod,akkor akkor kényelmes cserélni,ha már teli van,így mindig a vérzés erősségének megfelelőt válassz.Mivel nem szültél még így a normálnál nem tanácsoa nagyobbat.

A férjem exneje TSS volt,és ő egyáltalán nem használhatott tampont.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook