Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi kell a lakcímváltozás bejelentéséhez (új lakcímkártyához)? fórum

Mi kell a lakcímváltozás bejelentéséhez (új lakcímkártyához)? (tudásbázis kérdés)

2008. aug. 21. 14:03
Köszi mindenkinek a hozzászólást. A lakás nem az enyém, csak a bérleti jog van a nevemen (műemlékház, önkormányzati), remélem ha arról van paprom (én vok a bérlő) az elég. De még kitartóan hivogatom az okmányirodát, ki tudja hova mi kell...
8. win
2008. aug. 21. 14:01

A lakcímkártya a lakhely szerint illetékes önkormányzathoz/polgármesteri hivatalhoz tartozik.

Bemész, kapsz egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni. Régi lakcímkártyával együtt leadod, a többit ők intézik. Hamarosan megkapod postán az újat.

Ha nem csak magadét akarod intézni, vagy nem saját lakásba bejelentkezni, akkor elmondják még mire van szükség. Illetve haza kell vinned a nyomtatványt és aláíratni azzal, akinek még szüksége van új kártyára( pl. szülővel, házastárssal, stb.). Gyermek helyett termnészetesen törvényes képviselő ír alá.

7. Hoxa
2008. aug. 21. 13:58

Az eljáráshoz szükséges okiratok:

- személyi igazolvány (érvényes)

- hatósági igazolvány a személyazonosító jelről

- lakcímváltozás jelentő nyomtatvány

(ingyenesen beszerezhető az Ügyfélszolgálati- és Okmányirodán)


Lakcímigazolvány:

A személyazonosító jelet, a lakóhely és tartózkodási hely címét a lakcímigazolvány

tartalmazza, 2000. január 1-től.

Személyazonosító igazolvány eljárásban, lakó vagy tartózkodási hely változás bejelentése esetén, valamint adatváltozáskor, új lakcímigazolvány kiadására kerül sor, illetékmentesen.


Illetéket kell fizetni, ha :

- a korábban kiadott lakcímigazolvány elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott

(1.000,-Ft-os csekken történő befizetés)

- bármely egyéb okból az ügyfél igazolvány kiállítását kéri és az nem a fenti esetek

miatt kerül kiadásra ( 500,-Ft-os csekken történő befizetés)

2008. aug. 21. 13:58

Szia!


Én 3 éve csináltattam, mikor féjhez mentem és elköltöztem otthonról.

Lakcímkártyához kell személyi, és egy adatlap, amit ahova költözöl ott a ház tulajdonosa ír alá, hogy engedélyezi hogy odaköltözz. Hogy hol kértünk olyan nyomtatványt már nem tudom, de ha jól emlékszem az okmányirodába. És persze illeték, a csekket szintén az okmányirodába adják.

2008. aug. 21. 13:58
Ja és ha csak most csinálsz először lakcímkártyát valami oknál fogva, akkor elkérhetik a születési anyakönyvi kivonatot is!
2008. aug. 21. 13:58
Nem tudom, de próbáld meg az Önkormányzatot.Elvileg nekik is tudniuk kellene. Sok sikert.
2008. aug. 21. 13:57
Személyi igazolvány, régi lakcímkártya, adás-vételi szerződés. Asszem ennyi, legalábbis nekünk ennyi volt. Ott ki kell tölteni egy nyomtatványt, elveszik a régi lakcímkártyádat, és ha ott meg tudják csinálni, akkor meg is kapod az újat, ha nem akkor postázzák.
2008. aug. 21. 13:57
Ha saját lakásba/házba mész vagy csak albérletbe, akkor is kell egy adásvételi szerződés aláírva tanúkkal! Remélem, hogy segítettem! Egyébként pont ma voltam én is lakcímkártyát intézni, mert megszűntettem az ideiglenes címet ahol albérletben laktunk! :)
2008. aug. 21. 13:55
Mi kell a lakcímváltozás bejelentéséhez (új lakcímkártyához)? Okmányiroda nem veszi fel a telefont, potyára meg nem akarok odamenni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook