Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tesztek ha hisztis a gyermeketek? fórum

Ti mit tesztek ha hisztis a gyermeketek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. ében11 (válaszként erre: 62. - Drnéni)
2010. jún. 26. 12:50

jó lenne ha nálunk is működne.sajnos nem-pedig azt hittem ha letérdelek hozzá és beszélek vele majd jobb lesz.

sajnos ilyenkor az enyémnél valami bekattan és nem is akar beszélni róla, meg megállni-csak elrohan, vagy csapdos-engem.és annyira ordít hogy meg se hallja fel sem fogja hogy beszélünk hozzá.általában nem is tudja megmagyarázni miért a hiszti.ilyenkor felveszem és elviszem az adott helyről-akkor abbahagyja.remélem egyszer el is maradnak ezek.

63. bry083
2010. jún. 25. 13:01
A bezárás vagy egyéb büntetés szerintem is rossz üzenetet közvetít.
62. drnéni (válaszként erre: 60. - Bree74)
2010. jún. 24. 22:44

Szerintem először is próbáld megérteni, miért hisztizik! Hidd el, nem jókedvében! A hiszti egyrészt életkori sajátosság, el kell fogadni és együttélni vele. Másrészt figyeld meg, milyen helyzetekben következik be (nálunk pl. akkor, ha nem aludt eleget vagy valami felzaklatta, meg ha valaki túl sokáig búcsúzkodik) és előzd meg! Vidd haza, mielőtt nagyon lefáradna! Légy következetes (persze nem könyörtelen) a napirendben, hogy megszokhassa, mikor mi következik! Soha ne hagyd zsarolni magad. Ha már épp engednél, csak hogy abbahagyja a cirkuszt, gondolj arra, hogy ezért tíz másik hisztivel fogsz vezekelni! MINDIG MARADJ NYUGODT! A nyugalmad ugyanúgy ragadós, mit az idegeskedés! Én ilyenkor leguggolok a lányomhaz, és halkan mondom neki, amint egy pillanatra elhallgat: "itt vagyok veled, tudpm, hogy most rossz neked, én itt maradok és segítek megnyugodni, aztán megbeszéljük". Ha kipróbálod, látod, hogy azonnal abbahygja a rikoltozást, csak hogy hallja, mit mondasz. Az üvöltözés, fenyegetés, fölétornyosulás az ellenkezőjét éri el. Sose feljetsd, hogy ő a te kicsi kincsed, még amikor hisztizik, akkor is. Ő két és fél éves, és még nem tud uralkodni magán, te egy picit idősebb vagy, és remélhetőleg képes vagy rá, őt is neked kell megtanítani.


Végül, ha nem tudod megakadályozni a hisztit és nem sikerült nyugodtnak maradnod, soha ne hagyd őt magára! Semmi bezárás meg hasonló szörnyűség. Ezzel azt mondod neki, hogy pont amikor szarul érzi magát, akkor nem számíthat rád.


Nem hiszek a csodálatos egymondatos trükkökben, ez idomítás, nem nevelés, végülis nem azt várjuk a gyerekünktől, mint a kutyánktól.

61. f8db0709b8 (válaszként erre: 60. - Bree74)
2010. jún. 24. 14:11

Szia!

mi tegnap voltunk védőnőnél,aki azt tanácsolta,mikr hisztizik,ne figyeljek oda,aztán majd abba hagyja.Csináljam a dolgom tovább mintha ott se lenne.Ma kipróbáltam és bejött:)Mi 2 évesek leszünk egyébként.:)

60. bree74
2010. jún. 24. 10:39
Nekem 2és fél éves az egyik fiam,és borzasztóan hisztis!Jó,nem veri magát a földhöz,de majdnem mindenért hisztizik.Ha elvesznek tőle valamit síkit,és hisztizik..már éjjel is néha!Kipróbáltam már mindent..Hideg víz,fürdőbe zárás,hagytam,de semmi eredménye nincs!Már nem tudom mit csináljak,néha az idegeimre megy!Segítsetek kérlek!!!
59. pemete (válaszként erre: 58. - 769918d4ef)
2009. ápr. 28. 10:21
Hű az ciki:DD
2009. ápr. 27. 22:40
A multkor a varosunk foteren vartuk a buszt a kisfiammal.Kozbe lattam hogy vmi riportot keszitenek az emberekkel ,es probaltam "kibujni"a kamera meg a kerdezgetes elol..Erre vmiert rajott a fiamra a hiszti(mar nem tudom mi volt pontosan az oka)es lefekudt a foldre ,es meg probaltam jo kepet vagni a dologhoz,es rancigaltam fel mint egy kis rongybabat...Voros volt a fejem mergemben,mert meglattam hogy a riporter no a kameras sraccal minket filmez ,es mosolyognak...Felkaptam a fiamat ,es nagy hiszti kozepette kivonultunk a latokorukbol,remenykedve hogy nem mi leszunk a foszereplok a helyi hirekben:)
57. pemete (válaszként erre: 56. - Ében11)
2009. ápr. 27. 21:45
ÉN is el szoktam vonulni, de már képtelenség, mert jön utánam és úgy üvölt! Hiáb csukom be a szobaajtót, már feléri a kilincset:p
2009. ápr. 27. 16:46

Nálunk szerencsére múlóban a dolog!

Ha hisztizett engem kivert a víz!Sokszor otthagytam és magamra(!) csuktam a szobaajtót, vártam hátha higgad.Így nem tudtam olyat tenni amit magam is megbántam volna,néha annyira súrólta a határokat :-) !

Most már csak a telefonért megy a hiszti, meg ha megfogom a kezét attól néha kiborul, mert egyedül akar sétálni.Sajna a boltban nem várták meg türelmesen hogy lehiggadjon, többször előre engedett bennünket a biztonsági ember a kasszánál-csak fizzesünk gyorsan és menjünk minnél hamarabb- mert a pénztárosok teljesen belezavarodtak a munkájukba.Ennek örültem is meg nem is!A múltkor meg odajött az utcán egy nő, hogy nem szép hisztizni egy ekkora gyereknek-gyerekem meg elküldte!-teljesen igaza volt, fölöslegesen zaklatta a síró gyereket.Annyit észrevettem a vonaton sose ülnek be mellénk, talán egy hisztitől tartanak :-) ?

2009. ápr. 27. 12:59
Beteszem a kiságyba a cumijához és lenyugtatja magát.
2009. ápr. 27. 11:58
Most az a kérdés, hogy hirtelen felindulásomban mit teszek olyankor, vagy hogy szerintem mi a helyes? :)
2009. ápr. 25. 21:05
hidegvíz
2009. ápr. 25. 20:47
Olyankor robban szet a fejem mergemben...
2009. ápr. 11. 15:44

Én külföldön élek és az itteniek hozzáállása a hisztis gyerekhez és általában a hisztihez hihetetlenül hatékony és nagyon kedves.


Többször láttam már, hogy egy nagy bevásárló központ közepén, a tömegben hisztiznek a gyerekek és a szülők pár méterrel arrébbról nagy szeretettel és csendben nézik a "műsort"...


Mindenki hasonlóan áll a dologhoz, nem pátyolgatják vagy szidalmazzák a szülőket, hogy szívtelenek vagy a gyerekeket.

Egyszerűen csak kivárják, hogy végezzen a gyerek, aztán békésen sétálnak tovább a gyerekkel :-)


Nagyon jól működik, kívánom minden gyereknek, hogy ilyen szülei legyenek. Azt hiszem ezért olyan türelmesek a felnőttek is - nem hülyék, bepalizhatók, okoskodók... Csak türelmesek!


Ha nem látom, el sem hiszem.

50. maya80 (válaszként erre: 45. - 01c8755c79)
2008. okt. 10. 21:34
Ez nagyon tetszik.
49. pemete
2008. okt. 10. 16:33
Ma már nem tudok vele mit csinálni, egész nap nyomja a hisztit! Legyen már este!
48. Dorka29 (válaszként erre: 45. - 01c8755c79)
2008. okt. 10. 13:41

Van egy "nevelési módszer" (Thomas Gordon: PET), ami hozzám is nagyon közel áll. Gyakorlatilag röviden, tömören le is írtad a lényegét.


Az én lányom is hisztis, most 16 hónapos, még gyakorlom, hogy mindig úgy tudjak reagálni, mint amit Te is írtál, mert azt gondolom, hogy a későbbi kapcsolatunkat is ez alapozza majd meg.


Jó olvasni, hogy valaki szintén így áll(t) hozzá és eredményes is volt.

47. pemete
2008. okt. 10. 11:49
Nálunk már elkezdődött a hisztikorszak! Pedig még csak most egy éves a Danus! A múltkor a mediamarktban fetrengett a földön a többezer forntos autós mobiltelefonos kütyükért, azokat akarta dobálni:) ÉN meg a hónom alá csaptam az üvöltő gyereket, és kisétáltam vele. Hiába mondok neki bármit, vele még nem lehet megértetni olyan egyszerűen a dolgokat, mert még nagyon kicsi! Legutóbb meg itthon nem engedtem, hogy bemenjen a háló, és szétrendezzen mindent, erre van a gyerekszoba, meg már a nappali is, legalább a hálónkban legyen már rend... Becsuktam előtte az ajtót, ő meg elkezdett üvölteni, álltam mellette egy darabig, aztán fogtam magam és bejöttem a nappaliba, pár perc múlva jött utánam, kicsit sértődött fejjel, de aztán perceken belül nevetgélt tovább. Biztos megunta a hisztit:)
46. ALLICS
2008. okt. 10. 11:20
Szerencsére a kisfiam egyáltalán nem hisztis,még...Biztos nehezen fogom majd kezelni ha mégis lenne egy ilyen időszakunk,mert alapjába véve kevés a türelmem:(
2008. okt. 10. 10:53

... hááát nálunk már régen nincs hiszti! De annak idején.... először is leguggoltam hozzá, és megkérdeztem, hogy tudok-e segíteni, általában egy hosszab elnyújtott neeeeeeeem, vagy hagyjál volt a válasz. Mondtam, hogy nagyon sajnálom, mert nekem az szomorúság, ha látom, hogy akit nagyon szeretek, nem érzi jól magát, és segíteni se tudok rajt. De menjen be a szobájába, mérgelődje ki magát nyugodtan... és ha kész, szeretettel vissza várom. :o)

Arról pedig beszélgettünk sokat a későbbiekben, hogy mindenkinek joga van ahhoz, hogy ne érezze jól magát időnként, hogy felbosszantsa valaki, de olyankor is tekintettel kell lenni a többiekre.

Most már nagyobbacskák, ha gondjuk van, akkor szólnak, hogy most inkább ne zavarjuk, és becsukódnak a szobába. De ha nekem van bajom, én is simám magamra csukhatom az ajtót, és egy pisszenés sincs a lakásban. :o)

2008. okt. 10. 10:42
Szerintem nincs erre univerzási recept. Három és fél éves a kislányom, én a követkerző módszereket használom változó sikerrel: beküldöm a szobájába és magára hagyom, nem veszem figyelembe, ha kvöetel valamit, akkor én is elkezdem ugyanazt a dolgot kvöetelni, ugyanolyan erélyesen, mintő (ilyenkor a dolog azzal végződik, hogy ő magyarázza el nekem, hgoy most nem lehet, mert ...), ha az álmosság a baj, akkor hacsak lehet lefektetem aludni, sarokba küldöm, esetleg végső esetben ráütök a popsijára. Most már elég nagy és beszélgetni is lehet vele (na nem mindig) és próbálom elmagyarázni a dolgokat. Akkor rökönyödik meg a leginkább, ha elsírom magamat. Mondom, hogy szomorú vagyok a szófogadatlansága miatt és azért sírok. Na ennek mindig van hatása.
43. a9e1c02a7b (válaszként erre: 38. - Lengyelnehajni)
2008. szept. 1. 09:51
Az én fiam a legyintésre is ordít, mint akit nyúznak. De hatása nem nagyon van.
2008. szept. 1. 08:03
az én kisfiam hatéves ő is eldobta magát hisztizet becsuktam a szobába egy percre utána mintha semmi sem történt volna megnyugodot mai napig ha felmérgel vagy olyat tesz ránézek rászólok a hangsuly nagyon fontos éreze hogy most mérges vagyok de nem kiabálni rögtöntudja hogy medig mehet el.ez nálunk nagyon bevált még a fenekére sem kelett vernem sosem.
41. Hisztikirálynő (válaszként erre: 40. - 5a7f699553)
2008. aug. 23. 21:39

kibírtam nevetés nélkül, valahogy:)

utána azon kellett törnöm a fejem, hogy mivel állítsam le, mertugye a víz nem jött be. Maradt a számítógép. Ha ide ülünk és képeket nézegetünk, azzal mindig sikerül leállítanom a cirkuszoldát.

40. 5a7f699553 (válaszként erre: 39. - Hisztikirálynő)
2008. aug. 23. 21:36
:D El tudom képzelni a szituációt... És hogy hogy bírtad ki nevetés nélkül.. Mert gondolom, amikor komoly dolgokról van szó, nem szabad nevetni.
39. Hisztikirálynő (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 23. 21:35
Ma este a kislányom annyira hisztizett, hogy gondoltam kipróbálom ezt a vizes loccsintást. Szerintetek mi lett az eredménye?? Nahátkérem az én kislányom folytatta a hisztit utána is, azért, hogy mégmég loccsintsak. Kiértiezt?:)
2008. aug. 22. 12:59
Már voltam én is úgy ,hogy rácsaptam a kezére,persze,inkább az legyintés volt,hát kinevetett.Rájöttem nem érek el vele semmit.
37. 5a7f699553 (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2008. aug. 22. 12:56

Nem értek hozzá.


Én azt látom, hogy első és egyetlen gyerek. Fiú, és mindent kiharcol magának. Soha nem hagyják sírni, mindig babusgatják. Aztán most pofánveri az anyját, meg az apját...


Rászólnak, de csak nevet.


Én sem ütném meg, de valahogy visszaadnám neki. :D

2008. aug. 22. 12:53
Hát köszi mindenkinek.Már azon is gondolkodtam,hogy csillagjegyéből adódóan ilyen kis akaratoska.Skorpió.
2008. aug. 21. 23:46
Egy pohár vizet loccsintottam az arcába, soha többet nem hisztizett!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook