Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden ami a csivavákkal kapcsolatos!!! fórum

Minden ami a csivavákkal kapcsolatos!!! (beszélgetős fórum)


1 2
47. Gabbri
2014. jan. 5. 09:32
Thomas47, az en csivim is 8 hetes es 70 dkg. En ugy tudom, hogy ez tokeletes suly nekik. En varom, hogy nagyobb legyen, mert most annyira pici, mint egy hörcsög:-)
46. dorabiczok (válaszként erre: 44. - Thomas74)
2013. nov. 12. 13:11
Szia, szerintem az a 70-80 deka normális lehet...a fajtaleírás szerint minimum 1 kg-nak kell lenniük és az a nagyon minimum. Szerintem a legminibb is eléri kifejlett korában a 1500 grammot. És az nem sok :)
2013. nov. 12. 13:09

Sziasztok, látom eléggé ritkán látogatott fórum lett...kár! Pedig mi tegnap vettünk magunkhoz egy 3 hónapos kis fiúcskát, de sok tapasztalatunk nincs. Most tanítgatom neki a szobatisztaságot, elég ügyes. Kislányom is szereti, bár még hat az újdonság ereje! :)

Beszélgethetnénk Thomas74...nagyjából egyidősek lehetnek a kutyusaink, nem?

2013. nov. 9. 19:56
Sziasztok!Vettem egy extra mini csivavát.Álitolag 8 hetes,de már 708g a súlya.Mennyinek kellene lennie egy hasonló kutyusnak?
43. juditka1982 (válaszként erre: 41. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 26. 08:14
Hogy van a kutyus? Remélem azóta minden ok vele és eszik, iszik önállóan. Nem értem miért nem tudták megtanítani enni néhány heted korában. Nekem jelenleg 7 hetes kutyáim vannak, 3 hetes koruktól esznek és kb. 2 hete önállóan isznak.
42. juditka1982 (válaszként erre: 39. - Carmen23)
2012. jún. 26. 08:12

Szia! Ha még aktuális és kérdésed lenne csivavával kapcsoltban szívesen segítek. Mail címem: jud.eat.ka@gmail.com

:) 6 csivim van jelenleg :P

2012. márc. 29. 15:38

Sziasztok!

Hétfőn vettem egy fiú csivava kuyust Győr mellett. Azt állították, hogy ő ilyen "extra mini", stb, stb... makk egészéges meg minden...

Sajnos nem néztem utána mielőtt odamentem, hogy valójában mit kell figyelni egy csivaván, és hogy ne szaporítótól hozzam:( Se törzskönyv, se szerződés, semmi!

Persze a baj másnap kezdődött, mikor elvittem az állatorvoshoz oltásra. Nagy örömmel bementem, még viccesen oda is szóltam, hogy a változatosság kedvéért most nem pitbullal jöttem:) mivel 3 pitünk is van. A doki mikor meglátta a kutyust, elszörnyűlködött, hogy ez állatkínzás, nem lézetik extra mini csivava! Állítólag 10 hetes, és 60dkg:( 35ezerért vettem, de már több, mint a dupláját ráköltöttem. Tanultam a hibámból, viszont a szívem megszakad. Nem akar se enni, se inni magától. Fecskendővel etetgetem-itatgatom. Ma reggel viszont volt egy rohama, leesett a vércukorszintje, nagyon megijedtem, azonnal felhívtam a dokit, hogy nyissa ki a rendelőt, ez fél 8-kor volt, pedig csak 9-kor nyit, de kinyitotta. Kapott injekciókat, aztán vissza kellett vinnem 11-re, és most megint viszem egy óra múlva.

Ez alatt a pár nap alatt is annyira megszerettem, hogy el sem tudom mondani, két napja bőgök, munkába se tudtam ma menni, annyira belebetegedtem, hogy mi lesz vele.

Kérlek Titeket segítsetek, adjatok nekem egy kis reményt, hitet, hogy felerősödik, és élni fog sokáig, mert komolyan ezt nem bírom nézni. Szinte egész nap alszik, látom, hogy gyenge:(((

2012. márc. 14. 20:25

Sziasztok:)

Panelben élek, van egy fiú csivava keverék kutyum, januárban múlt 1 éves... miért van az hogy a sétáltatás során nekimenne minden kan kutyának ha nem lenne pórázon vezetve? Termet nem számít, hörögve ugatja őket...

Állatorvos javasolja az ivartalanítást szerinte ezáltal megszelídül... teljesen tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek döntenem...

Nem szeretném kitenni feleslegesen egy ilyen műtétnek...

Köszönöm előre is:)

2012. márc. 6. 23:32

Sziasztok


Nincs egy napja hogy hozzank kerult egy 3honapos kiskutyus, es surgosen szuksegem lenne par tanacsra , elore is koszonom

38. juditka1982 (válaszként erre: 37. - Alyz79)
2011. jan. 22. 16:22

Szia!


Az én mail címem, amire bátran bármikor küldhetsz képet a kutyusodról a következő: fueled.lg@gmail.com

Várom a fotókat!

37. alyz79 (válaszként erre: 36. - Juditka1982)
2010. dec. 29. 17:02

szia!


Na végre valakinek van kislánya:D


megadom a számom és a mail cimem küldök képet az én fiucskámrol:06702668653 pázmány alyz

mail: aly.z@hotmail.com

szia boldog uj évet és a kutyusoknak is:D

36. juditka1982 (válaszként erre: 34. - Alyz79)
2010. nov. 26. 15:04
Nekem van két csivava lánykám! Igaz Ginám ivartalanított, de van még egy 6 hónapos. Ha gondolod kb. fél év múlva mehet a pároztatás. Úgyis azt szeretném....
35. femi
2010. okt. 11. 19:17

A chihuahuaknak általában nem nöl be a kutacsuk ezért vigyázni kell a fejükre.

De a fülüket sem simogatjuk és a szemük is érzékeny ,könnyen megsérül.(kiállo ág,hegyes tárgy,köröm,macska,másik játszotárs,mind veszélyesek lehetnek)

34. alyz79
2010. szept. 26. 16:09

ha van valakinek kislány csivavája irjon nekem.

nem találok párt az enyémnek sehol.

33. Gretaa
2010. szept. 26. 16:01

Sziasztok!

Nekem ugyan saját csivavavám nincs,de a barátnőmnek van és szinte olyan mint ha az enyém is lenne,mert nagyon sok időt töltök vele.

Most volt szeptemberben 2 éves és fiú.Egy kép is van róla fent.

32. alyz79
2010. szept. 26. 15:59
sziasztok nekem is van kiskutyám de szeretném pároztatni mert nem birok vele,hiány érzete van még az ágy lábát is megcsinálja! és ha rászolok nekem jön!
31. 2100
2010. aug. 9. 17:49

Szia!

Nekünk 1-2 héten belül szobatiszta lett. Muszály komolyan vetetni a kutyával is: rászólni, a nyakánál kissé megrángatni a bőrt, ha nem a megfelelő helyre végzi a dolgát (kutyaiskolában mondták). Csak tiszta helyre "csinál"-ezért nem válik be szerintem nálad a törölközős dolog. Meg kell figyelni hova szeret "pakolni", odatenni újságpapírt (nem fényes), rá konyhai papírtörlőt. Oda kell vinni a kutyát. Rászólni, hogy ott végezze el a dolgát. Ha mégsem ott végezné el rászólni, megint megmutatni hova kell a dolgát végeznie. Nálunk kevéssel tartott tovább, mint 1 hét. (Egyébként teljesen hangtalan volt a mi kutyánk- így az ugatást is tanítani kellett neki)

30. JDTT
2010. jún. 22. 20:43
Köszi nektek,de még mindig becsinál!:( Törölközőt raktam le,ami már nem kell,és egy pisit felitattam vele,hogy érezze rajta a szagot!Lehet,hogy nincs szaglása,mert mindig máshol lep meg!
29. juditka1982 (válaszként erre: 25. - JDTT)
2010. jún. 19. 16:54
Szia! Az én csivim már több,mint 7 éves. De én nem tapasztaltam,hogy a kutacs ne nőtt volna össze a fejecskéjén. Kicsit domborúbb a feje búbja. Ne aggódj miatta!
28. Bódiné Anikó (válaszként erre: 26. - JDTT)
2010. jún. 3. 17:27
Az enyém kezdettől fogva a fürdőszobában szokta elvégezni mindkét dolgát. Domesztoszos vízzel mosok fel ,és nincs szaga.
2010. jún. 3. 17:15
Tegyel neki le papirt , amire rá fog pisilni , lehetőleg a helye közelébe. Ha evett, csomagot fog rakni poár perc mulva az biztos, ha aludt s felket, biztos , hogy pisilni fog . Türelem az én kis Morzsikám is pár hónap elteltével lett szobatiszta. De most már teljesen szobatiszta, s szép vele az élet. Igazi kis egyéniség. Kélt éves és 1-1.10 kg kürül mozog. Igazi kis mini.
26. JDTT
2010. jún. 3. 12:14
Kezd büdi lenni a lakás,pedig mindig alaposan felszedem a piszkot,és be is parfümözöm,hogy a szaga ne maradjon ott!
25. JDTT
2010. jún. 3. 12:06
8 hetes csivit kaptam,hétfő óta van nálunk,nagyon apró,folyton a kezembe van,mert annyira féltem,hogy megfázik,valaki rálép,beüti a buksiját!Ez biztos ilyen szülői szindróma lehet,a két gyerekem születésénél nem voltam ennyire parás!Akinek van,és idelátogat,legyen szíves válaszoljon,hogy a kutacs tényleg megmarad-e,mert sok csivavás oldalon azt olvastam!Úgy tűnik,hogy nem vagyok elég gyors sem,mert mindig előbb leteszi a kis csomagját,mielőtt a kijelölt területre vinném,tapasztalatokat várok!
2010. jún. 3. 12:05

Tegnap az én 1 kg-os csivim mindenkit megharapott a családból.Szó szerint nem lehetett hozzá odamenni, ott kuksolt az ágyon, szerintem nagyon fáradt lehetett s ezért ideges. Ma reggel már puszilkodott, a vakarék.... Ugy imádom őt!!!!

Ő már a harmadik csivim,Morzsika.

23. JDTT
2010. jún. 3. 11:57
Sziasztok,van aki még rá szokott nézni erre a fórumra?
2010. febr. 17. 13:52
Nekem 1 éves múlt a csivim:) nem áll fel a fülecskéje,de mi így is imádjuk =) van kép az albumomban róla...
21. Basztet62 (válaszként erre: 20. - F80dcea4fc)
2010. jan. 17. 11:50

Szia!

9 hetesen már nem szopnak, már elválaszthatók. Nekem egy csivava és palotapincsi keverék kutyusom van őt 8 hetesen hoztuk el de már szépen evett. De a csivavák etetésére figyelni kell mivell nagyon kicsik és egyépként válogatósak is lehetnek az enyém például valamiért csak a kezemből eszik és nagyon keveset, valószinűleg a termete miatt. Nem kell tehát megijedni ha eleinte nem sokat eszik és erőltetni sem jó. És nem árt a tenyésztőtől megérdeklődni hogy milyen ételt kapott eddig.

2009. dec. 30. 12:09

Sziasztok! Most kaptam egy csivavát,9 hetes.Nem kellene még szopiznia?Vagy mennyi idős koráig szoptatja az anyja őket?

köszi..

2009. okt. 31. 12:23

Hófehér csivava fiú és egy zsemle színű palotapincsi mama szerelméből 5 kiskutya eladó!

3 fiú és 2 lány!

Fotót kérésre küldök!

epona@citromail.hu

2009. okt. 12. 07:55
[link] ez a csivavák álma:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook