Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a csokis baklava receptjét? fórum

Tudja valaki a csokis baklava receptjét? (tudásbázis kérdés)


14. féknyom (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2011. dec. 23. 22:09
Már lehet meg is ette azóta.:)
13. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Lilly1)
2011. dec. 16. 02:01

Hozzávalók:

» 12 dkg dió, aprítva

» 12 dkg pisztácia, aprítva

» 6 dkg porcukor

» fél kk. őrölt fahéj

» 9 dkg félédes csokoládé, felaprítva

» 9 dkg vaj

» 7 réteslap

» 9 dkg porcukor

» 1,5 dl víz

» 3 ek. méz

» 1 narancs reszelt héja


Egy tálban összekeverjük a diót, a pisztáciát, a cukrot, a fahéjat és a csokit. A réteslapokat elfelezzük, ötöt megkenünk vajjal, egymásra tesszük, és egy tepsibe rakjuk. A diós keverék harmadát eloszlatjuk rajta, majd ráteszünk újabb 3 vajas réteslapot, erre a keverék harmadát, majd megint három réteget, végül az maradék diós keveréket. A maradék három réteslappal befedjük, majd 32 szeletre felvágjuk, és előmelegített sütőben 175 C-on kb. háromnegyed órát sütjük. Eközben a cukrot, a vizet, a mézet és a narancshéjat serpenyőbe tesszük, felforraljuk, majd még néhány percig főzzük, és félretesszük. Végül a kész süteményre folyatjuk a szirupot, a kis szeleteket minyonpapírba tesszük, és már kínálhatjuk is.


Jó étvágyat!

12. Lilly1
2008. szept. 1. 10:34

Nem bírtam magammal a hétvégén, és kipróbáltam! Kakaóporral és cukorral csináltam, az öntetbe csak 1/2 citrom levét tettem. Utólag néztem, hogy az "1 rúd fahéj" biztos vanília akart lenni. Na, az nekem nem volt otthon, úgyhogy az kimaradt. Egyszerű a készítése, de hosszadalmas azt a sok lapot méretre vágni, megkenegetni-szórni (2 cs. réteslapból csináltam). Minél kisebb tepsit válasszatok, különben nagyon lapos lesz! Egy hibát követtem el: túl sok vajat kentem a lapokra, így kicsit tocsogós lett. 10 dekánál többet ne tegyetek bele!

Csokival már nem vontam be, mert így is egy kalóriabomba - de finom! :-)

Teljes kihűlés után fogyasztható és hűtőben kell tárolni.

Ha valakinek van még erről gondolata, várom! :-)

11. Lilly1 (válaszként erre: 10. - Szamó)
2008. aug. 29. 13:09

Szia!

Egyes szakértők szerint így kell csinálni az egyszerű változatot :-):


Réteslap

vajkenés

réteslap

vajkenés

réteslap

vajkenés

darált mogyoró v. dió, ízlés szerint cukor -

és ezt addig ismételni, míg el nem fogy a réteslap (szintén 3 réteg kerüljön a tetejére).

Sütés előtt fel kell vágni kockákra, majd azokat háromszögekre.

Amikor barnára sül, sziruppal meglocsolni (1 csésze víz, 1 csésze cukor, ½ csésze méz, 1 citrom leve, 1 rúd fahéj kikapart belseje – ezeket előzőleg össze kell főzni 7 percig), és a maradék cukros dióval megszórni.


Csokis baklavához dió helyett kakaóport kell a lapok közé szórni, de lehet, hogy megpróbálom csokiöntettel – és szerintem a végén még egyenként le fogom önteni tortabevonóval.


Még nem tudom, mikor lesz időm kipróbálni, de beszámolok róla! De meg lehet ám engem előzni! :-)

10. Szamó (válaszként erre: 2. - Lilly1)
2008. aug. 27. 10:11

Szia! Én is a napokban keresgéltem, mert imádom. A google-ba írtam be, kiadott egy csomó receptet, de nagyon macerásnak tűnt az elkészítése....


Találtál már valami egyszerűt?

9. Szamó (válaszként erre: 7. - Firenze)
2008. aug. 27. 10:10

van egy kereső ablak, ha oda beírod, hogy "hüvelygomba", akkor kiadja az összes fórumot, tudásbázist, amiben szerepel a téma....


Nem hinném, hogy a receptek között lesz.....

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Firenze)
2008. aug. 27. 10:05

:)))


Jó étvágyat a baklavához :))))

2008. aug. 27. 09:46
hol tudok meg valamit a hüvelygombáról?Még új vagyok itt.
6. Klimpírozi (válaszként erre: 3. - Lilly1)
2008. aug. 27. 09:39
a Google biztosan ad információt:))
5. Lilly1 (válaszként erre: 4. - Pingumaci)
2008. aug. 27. 09:30

Szia!

Köszi szépen, utánanézek!

4. pingumaci (válaszként erre: 3. - Lilly1)
2008. aug. 20. 17:43
Szia a mindmegette.hu-n találtam Baklava receptet 3félét,még egy egyszerűnek mondott is van köztük.Hát..sok sikert és kreativitást!Én is ettem már sima mézes baklavát,meg a diós is nagyon fini :)
2008. aug. 20. 16:47

Tényleg senki nem tudja? Szomorú vagyok.

Esetleg mégis valaki? :-)

Annyi kreatív konyhatündér van itt, légyszi-légyszi!!!

2008. aug. 19. 15:55

Sziasztok!

Több baklava receptet is találtam már, de csokisat nem. Persze, lehet, hogy csak kreatívkodni kellene kicsit, de baklavában sajnos nincs gyakorlatom. És a fiúk csokisat ennének. :-)

Szóval, ha valakinek van bevált receptje, köszönöm előre is!

2008. aug. 19. 15:51
Tudja valaki a csokis baklava receptjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook