Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnál köldök sérvet állapítottak meg, mi a teendő? Mert nem mondtak semmit. fórum

Kisfiamnál köldök sérvet állapítottak meg, mi a teendő? Mert nem mondtak semmit. (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 30. 20:18
Sziasztok! Az én lányomat is küldték ezzel kivizsgálásra mikor 1 éves volt. Az UH-os dokinő azt javasolta, hogy egyenlőre ne csináljunk semmit, de tuti a sebészeten egyből műteni akarják majd, és ne hagyjam.
17. ALLICS (válaszként erre: 16. - Erika85)
2008. nov. 29. 22:05
Vidd el dokihoz,majd ő megmondja.
2008. nov. 29. 21:54
Sziasztok! Hogyan kell helyesen leragasztani a koldoket? Az en 2.5 honapos kisfiamnak is hasonlo problemaja van.
15. Sena
2008. nov. 29. 21:35
Most 16 hónapos a fiam és nem javult a sérve. Félek hogy műtét lesz. :( Most ragasszam vagy ne?
14. Sena
2008. szept. 17. 21:23
Fiamnak se fáj a sérve és azt mondták nem záródik ki, de ha mégse szűnik meg magától akkor mindenképpen műteni kell. Mi úgy gondoljuk hogy jobb ha másfél évesen műtik, így még nem maradnak meg a negatív kórházi élmények. Arról nem is beszélve hogy lehet hogy fitymaszűkület műtét is lesz, azt meg pláne jobb most mint oviban.:(
13. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. szept. 5. 15:30
Te használsz a lányodnál tapaszt? Egyáltalán van valami haszna annak?
2008. szept. 5. 14:23
Az én másfél éves lányomnak is megvan még mindig a sérve, mostanában kezdem észrevenni, hogy javul. Azért nem műtik 5 éves kor előtt, mert több mint 90%-ban spontán elmúlik. Szövődménye nincs, kizáródni, begyulladni nem tud.
11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Sena)
2008. szept. 4. 21:19

Köszi, hogy válaszoltál.


Okozhat ez fájdalmat is, amíg még ekkora, vagy az csak az igazán nagy méretűeknél jelentkezik. Ha jelentkezik egyáltalán.

Ebből a szempontból nem néztem még utána, bocs, hogy téged nyaggatlak ezzel..

10. Sena
2008. szept. 3. 21:35
A leukosilk egy hagyományos ragtapasz, fehér színű, nem tépi annyira a bőrt mint a régi fajták. Most én is elkezdem újra ragasztani a fiamnak (13 hónapos) hátha segít. A védőnő szerint nem valószínű hogy javul, kb 5 forintos nagyságú a lyuk a hasfalán. :(
9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Manoka31)
2008. szept. 1. 15:36

Ezt a tapaszt fel kell iratni, vagy vény nélkül lehet venni?


Mekkora volt a sérve a fiadnak?


Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a hasznosabb, ha hagynám, hogy csak úgy magától múljon el, vagy ha rásegítenék a tapasszal..


A lányom 15 hónapos, még nem lennék elkésve ezzel a tapaszos megoldással?

2008. szept. 1. 13:49
Szia!Az én kisfiamnak is volt köldöksérve.A mi doktornénink egy kifejezetten bőrbarát ragtapaszt ajánlott.Azt hiszem Leukosilk a neve.Minden este fürdés közben kellett levenni(nem húzta annyira a bőrt).Kb.3 hónap alatt visszafejlődött a sérv.Most 3.5 éves a kisfiam és gyönyörű a köldöke.Mielőtt elhatározod magad,mit teszel,mindenképpen kérd ki gyermekorvosotok tanácsát.
2008. aug. 26. 08:24

Sziasztok! Az én kislányom is köldöksérvvel született, 2 hónaposan vette neki észre az akkor új gyermekorvosunk. Nekünk senki nem mondta a ragasztást, nem is hallottam mér róla.

Az orvosa azt mondta, hogyha óvodás koráig nem növi el, akkor műteni kell, de 5 éves kor alatt nem szokták elvégezni ezt a műtétet.

Csak egy egész pici, "fél kisujj körömnyi" az orvos szerint, így valószínű elnövi.

Még annyit mondott, hogy amikor majd már fel tud ülni és járni is tud, akkor sokat fog javulni, mert használja a hasizmát. Most 15 hónapos nem javult még, de nem is rosszabbodott.

2008. aug. 20. 08:43
Az én kislányomnak is van,köldöksérve egyéves koráig leregasztották,most pedig ugynéz ki hogy mire betölti a hármat teljesen záródik neki.
5. Sena
2008. aug. 19. 20:57
1 éves kisfiamnak is köldöksérve van. Kb 7-8 hónaposan azt mondták ragasszuk le, az segíthet ( akkor kezdett nagyon kipúposodni), de ha pár hónap alatt nem javul semmit akkor nem kell ragaszgatni, csak várjunk. Ha másfél éves korig nem javul akkor műteni kell. Sajnos semmit sem javult. :(
2008. aug. 19. 12:19
15 hós a kisfiam,ma mondta a védönő.Nem tudom,hogy ilyenkor még kinőheti-e.Igen sajna most olvastam utána,lehet,hogy műteni kell.
3. micimacko72 (válaszként erre: 2. - Pemete)
2008. aug. 19. 12:19
Nekünk mindkét gyerkőcnél köldöksérvet állapitottak meg. A doki azt tanácsolta, vegyek köldöktapaszt és ragasszam, minél előbb visszahúzódjon. Én beleástam magam és mindenhol utánna olvastam és azt tanácsolták ne ragasszuk mert csak a ragtapasz kisebesiti a pici bőrét és ha akar akkor ragasztás nélkül is visszahúzódik. Váltottam gyerekorvost és ő szerinte se ragasszam. Hanna 7 hónapos és nagyon gyönyörűen visszazáródott neki.
2008. aug. 19. 12:12

A gyerekorvos állapította meg?

Mert az én kislányomnak is volt egy pici, amikor 1-2 hónapos volt, de arra se mondott semmit a dokinéni, csak hogy még várunk mi lesz. De szerencsére elnőtte:) LEhet azért nem mondtak semmit, mert ők is várni akarnak még. Amúgy meg ha nem gyógyul meg ,akkor meg kell műteni:(

2008. aug. 19. 12:10
Kisfiamnál köldök sérvet állapítottak meg, mi a teendő.Mert nem mondtak semmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook