Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyar Államkincstár és a buktatói fórum

Magyar Államkincstár és a buktatói (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magyar Államkincstár és a buktatói

1 2
49. dundy
2015. szept. 25. 11:53

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz oldalra írok de már elegem van a gov.hu-ból.Kaptam levelet az államkincstártól. Felhívtam az illetékes (megyei számot) ami a papírra meg van adva. Közölte, hogy felvilágosítást nem adhat, nem is kapcsolhat. Hívjam a lap alján lévő call centert. 7 percig zenét hallgattam a számlámra, mert ingyenes szám nincs.Konkrétan kb 400 ft-ért nem kaptam semmit.

2011. júl. 7. 16:36
Sziasztok segitség kellene.Jelenleg gyesen vagyok az 5éves kisfiammal mert tartos beteg.Természetesen dolgozom melette.A párommal tervezünk mégegy kisbabát de mielött döntünk szeretnénk tudni mitörténik ha meglesz a mésik kisbaba?Akkor is csak gyest kapok majd?Számit ilyenkor a munkaviszony?Ellehet menni gyedre?Pontosan mennyi napot kell dolgoznom a jelenleg munkahelyemen hogy járjon a gyed?
2009. dec. 15. 11:01

a cikk jó..a kincstárról meg csak annyit hogy átutalás helyett szerettem volna,postaira váltani,mert a megemelkedett törlesztőm miatt az összes gyedem meg családimat levette a bank rögtön 2.án és ott voltam hónap elején egy ft nélkül.többször hívtam őket küldtem nekik faxot,vácra nem tudok elmenni 2 gerekkel csak úgy 100km-rre,,,ez történt 3 hónapja...a pénz még mindíg folyószámlára jön:-)


VIHAR SEBESEK!KOTLANAK MINDENEN!

46. 97e35043a4 (válaszként erre: 44. - H.editke)
2009. júl. 24. 07:07
A gyest mindenki kapja alanyi jogon, a gyedet nem!
45. 97e35043a4 (válaszként erre: 42. - Csibe0219)
2009. júl. 24. 07:06

Én is munkanélkülin voltam, mert 8 hónapos terhesen megszűnt a munkaviszonyom.

Most Tgyáson vagyok aug. 31-ig. Azt mondták, hogy a gyed előtt megint be kell jelentkeznem munkanélkülire 1 hónapra, és akkor kapom a gyedet.

Most te akkor végülis tényleg nem kapod a gyedet?

44. h.editke (válaszként erre: 42. - Csibe0219)
2008. nov. 14. 19:31
Megáll az eszem, hogy mik vannak? Én mindenkinak adnám a gyest alanyi jogon.
2008. okt. 2. 06:14
Még valami: nemsokára megszületik a picike lányom. Tehát hamarosan megtudom, hogy mennyire fürge az állam ha folyósításról van szó. Leírom majd tapasztalataimat, de arra még picikét várni kell, mivel 22-re vagyok kiírva, azaz elvileg még van majdnem 3 hetem...vagy mégsem? :)
2008. okt. 2. 06:07

Egy jótanács!!! NE MENJ MUNKANÉLKÜLIRE HA MEG AKAROD KAPNI A GYED-ET!!! Én ráfáztam, remélem más nem fog. 2008. január 1-től olyan aranyos dolgot vezetett be az állam, hogy nem kapod meg a GYED-et ha elmész munkanélkülire. Hiába van meg előtte a ledolgozott időd!!! Ha olyan helyen dolgozol, mint én dolgoztam (vegyipari multicég), ráadásul munkaerőközvetítő cégen keresztül, rövidke szerződésekkel, akkor sok jóra ne számíts. Szerződés lejártáig TP, majd 45 Állami TP, azután vagy munkanélkülire mész, amivel bukod a GYED-et, vagy ha nincs aki eltartson, akkor éhen is halhatsz, de még Te kell fizess az államnak havi 4500 Ft körüli összeget, hogy meglegyen a biztosításod.

Erről miért nem írt eddig ide senki? Könyörgöm!!! 2008. január 1-től itt úgy játszanak a kismamákkal, hogy az már csúnya...És még ŐŐŐŐŐK támogatnak minket? Na persze, hagyjuk...

41. 57e30dd35c (válaszként erre: 39. - SF)
2008. szept. 27. 20:22
Nagyon szépen köszönöm
40. Cyntia
2008. szept. 27. 08:49

Kérdésem a következő:

Előszőr TGYÁS-t fogok kapni, ha még állományban leszek addig (amin erősen dolgozom), és ezt miből számolják ki? Én a szülést megelőző fél évben táppénzen voltam. Hát ez éppen egy egyszeri bevásárlásra elég. :-(! Mondjuk a fizetésem sem járt a fellegekben. SZóval miből számolják a TGYÁS-t? Utána a GYED-et? És "annak" a nettójából vagy a bruttójából? És a GYED akkoris jár, ha addigra megszakítják a munkaviszonyomat? És egy utolsó kérdés: kitehetnek-e kismamaként, illetve míg a pici az 1 évét be nem tölti? Mert ha én jól olvastam a törvényben, akkor a pici 1 éves koráig nem.

Köszi előre is a válaszokat.

39. SF
2008. szept. 26. 18:37

Most is megigényelheted, és akkor addig állapítják meg, amíg a tartósan beteg gyerekednek kiállították az igazolását. Ha még nincs ilyened, gyorsan járj utána, hogy kaphatsz-e rá gyest.


Ha igen, akkor pl. 2010 júniusig szól az igazolásod, automatikusan eddig állapítják meg a gyest függetlenül attól, hogy a kisebbik betöltötte a 3. évét.

2008. szept. 26. 18:28
Kérdeznék valamit bár nem tudom tud e valaki segiteni 5 éves gyerekem tartósan beteg van egy 2.5 éves kisfiam vele vagyok itthon gyesen és nemrég hallotam hogy tartósan beteg gyerekkel 10 éves koráig gyesen lehetek és most ha megigényelném megint a gyest mikor lejárna márciusba a nagy fiamra megkapnám mivel hogy tartósan beteg vagy már igy nem lehet hogy közben a kicsivel voltam itthon gyesen remélem lehet érteni ahogy leirtam ha valaki tud segitsen előre is köszönöm!
37. SF
2008. szept. 26. 18:06

Egy fontos infó, terjesszétek, mert kevesen tudják!


Aki magasabb összegű családi pótlékot kap, jogosult a 90%-os utazási kedvezményre. Ott kell igényelni az erre jogosító igazolást, ahol a csp-t.

Ez nemcsak a fogyatékos gyereket nevelőkre vonatkozik, hanem mindenkire, aki az alapnál magasabb családi pótlékot kap, vagyis a gyerekeküket egyedül nevelőkre is!!!

36. Cyntia
2008. szept. 19. 14:46

SZiasztok!


Kérdésem a következő:

Előszőr TGYÁS-t fogok kapni, ha még állományban leszek addig (amin erősen dolgozom), és ezt miből számolják ki? Én a szülést megelőző fél évben táppénzen voltam. Hát ez éppen egy egyszeri bevásárlásra elég. :-(! Mondjuk a fizetésem sem járt a fellegekben. SZóval miből számolják a TGYÁS-t? Utána a GYED-et? És "annak" a nettójából vagy a bruttójából? És a GYED akkoris jár, ha addigra megszakítják a munkaviszonyomat? És egy utolsó kérdés: kitehetnek-e kismamaként, illetve míg a pici az 1 évét be nem tölti? Mert ha én jól olvastam a törvényben, akkor a pici 1 éves koráig nem.

Köszi előre is a válaszokat.

2008. aug. 28. 14:57

Nem nehéz.

Egyszerűsitve!

A szülési szabadság teljes idejére ( 168 nap ) és

a Gyed ( jogosultság hiányában a GYES )

első évére jár a szabadság.

34. 298dc77b34 (válaszként erre: 33. - Tafonta)
2008. aug. 27. 10:48
Dehogynem, tök egyszerű, lesz egy csomó szabid! Csak legyenek toppon a munkahelyed munkaügyesei :-)
33. tafonta (válaszként erre: 32. - 298dc77b34)
2008. aug. 27. 10:38
Húúú!Köszi! Ez nem lesz egyszerű!Háromszor kezdtem neki zsinórban fizetés nélküli szabi kivétele miatt, a gyed miatt.
32. 298dc77b34 (válaszként erre: 31. - Tafonta)
2008. aug. 27. 10:28

A Munka Törvénykönyve alapján a munkavállalót fizetés nélküli szabadság illeti meg a gyermek gondozása céljából a gyermek 3. életévének betöltéséig. A fizetés nélküli szabadság tartama alatt a munkaviszony szünetel.


Az Mt. 130. §-ának (2) bekezdése felsorolja a szünetelés azon eseteit, amelyeket figyelembe kell venni a szabadság megállapításánál.

Ebbe a körbe tartozik a szülési szabadság és a fizetés nélküli szabadság is.

A fizetés nélküli szabadság tekintetében azonban csak a fizetés nélküli szabadság első éve minősül jogszerzőnek. Ezt a szabadságot a szülő munkahelyre történő visszatérésétől számított 6 hónapon belül kell kiadni.


Fentiek alapján a munkavállalót összesen az alábbi szabadság illeti meg:


- 20 nap alapszabadság + az életkor függvénye alapján járó szabadság,

- a szülési szabadság időtartamára (24 hét) a fentiekben meghatározott szabadság időarányos része,

- a gyed (vagy aki nem jogosult rá, annak a gyes) első évére az első pontban meghatározott szabadság,

megilleti továbbá egy gyermek után 2 nap, két gyermek után 4 nap, kettőnél több gyermek után összesen hét nap pótszabadság, amennyiben az apa nem veszi ki.


Amennyiben több gyermek miatt a szülési és fizetés nélküli szabadságok folyamatosan váltogatva követik egymást, valamint ez az időtartam meghaladja az elévülési időt (3 év), a rendes szabadság mégsem vész el. A rendes szabadságot az elévülési idő letelte ellenére is biztosítani kell.

31. tafonta (válaszként erre: 29. - 19490926)
2008. aug. 27. 10:14
Lenne egy kérdésem hozzád, mert látom, te elég tájékozott vagy. Nem tudod véletlenül, hogy a Gyedre hogy számolják ki a fizetett szabit? Valahol egyszer azt olvastam, hogy a Gyed első éve után számolnak csak el szabit. Ez így van?
30. tafonta (válaszként erre: 29. - 19490926)
2008. aug. 27. 09:56
Ez így van!
2008. aug. 26. 10:10

Kedves cikk író !

Ilyen fontos kérdésekbe csak akkor írj hozzászólást, ha pontossan ismered az ellátásokról szóló törvényeket. A csikked nem csak pontatlan de sok embert megtéveszt.

Az anyasági támogatás a mindenkori öregségi nyugdíj kegkisebb összegének 225 %-a. Jelenleg 64.125.- Ft.

A terhességi- gyermekágyi segélyt a táppnz szabályok szerint kell megállapítani, ha a jogosult az irányadó időszakban legalább 180 napi járulékköteles rendszeres jövedelemmel renselkezik. Az irányadó időszak kezdete ez esetben a szülési szabadság-munka törvénykönyve szerint meghatározott - kezdőnapja.

Ha a jogosultnak az irányadó időszakban bármely okból nincs 180 napi jövedelme, a napi terhességi-gyermekágyi segély alapja a jogosultság kezdőnapján érvényes minimálbér kétszerese.

A terhességi-gyermekágyi segály a napi átlagkereset 70 százaléka.

A terhességi-gyermekágyi segély időtartama 168 nap.

Gyedre akkor jogosult a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya eseténében a szülést-megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt és a gyermek gondozása végett fizetésnélküli szabaqdságot vesz igénybe.

A gyed legmagasabb összege legfeljebb a minimálbér kétszeresének a 70 százaléka lehet ( 2008-ban havi 96.600.- FT.

Gyermekgondozási díj a gyermek két éves koráig jár.

Gyemekgondozási segély a gyermek 3 éves koráig jár. Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10.életévének betöltéséig.

A gyermekgondozási segély összege - függetlenül a gyermekek számától- azonos a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegével.

A gyermekgondozási segély havi összege ikergyermekek esetén - függeltenül a gyermekek számától- azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-ával.

Megpróbáltam a teljeség igénye nélkül a legfontosabb tudni valókat leírni.

Ha van valakinel még kérdése és tudok nagyon szívesen válaszolok.

28. win (válaszként erre: 25. - 8d17011552)
2008. aug. 25. 11:56

????

Mi köze van a 180 napi jövedelem szabálynak (amit Te helytelenül -többször is- 220-nak írtál) ahhoz, hogy te vártál 9,5 hónapot, hogy megkapd a pénzed? :-OO



Mi sem kaptunk csp-ot, mikor elkezdték a regionális összevonásokat, de én nem vártam 9 hónapig. Amikor a második olyan hónap kezdődött, hogy nem jött pénz, felemeltem a telefont. És -igaz, hogy kb. 20 telefonomba került bő 1 hét alatt, de- 1 héten belül a számlánkon volt a hiányzó összeg.



És mielőtt újra betámadnál: igen, hibázott az is akinek a feladata lett volna az ügyedet intézni. Még akkor is, ha esetleg nem csatoltál valamilyen elintézéshaz szükséges iratot, okmányt. Amennyiben ez történt, a törvény által előírt, a beérkezéstől számított 30 napon belüli ügyinézési határidő alatt fel kellett volna hívnia hiánypótlásra.

De ebbe nem óhajtok belemenni, mert nem ismerem az ügyet, és így találgatni teljesen felesleges. A lehetőségek száma szinte végtelen atekintetben, hogy mi történhetett.



Egyébként pedig, ahogy öregszem, egyre nyugodtabb vagyok. Most is jól szórakozom. ;)

27. Nikice (válaszként erre: 26. - Nikice)
2008. aug. 25. 11:33
azért annyit, hogy ez megintcsak NEM A MÁK, hanem az OEP, akivel nehezebben lehet dűlőre jutni!
26. Nikice (válaszként erre: 21. - Vikasz)
2008. aug. 25. 11:21

Igen a cikk pontatlan, úgy ahogy némelyik hozzászólás is, pedig javítani szerette volna az eredeti cikket...de az sem sokkal pontosabb.


Most a feladatmennyiségre reagálnék. Az iroda ügyfeleinek száma közel 15%-kal nőtt 3 év alatt, viszont én két ember helyére kerültem, a bürokrácia egyre nő, és állandó változások vannak, gyakran évközben is (könyvelési területen dolgozom). Hullára nem érdekli ez azt az ügyfelet, aki 15 éve velünk könyveltet. És igaza van... Én nem dobhatom vissza a melót, a határidő az határidő. És sokszor az ügyintéző modora csapnivaló! De megjegyzem ott az ellenpélda, végtelenül türelmes, segítőkész ügyintézőkkel is találkozom, akkor ő hogyhogy tudja normálisan csinálni? Neki nincs sok dolga?


Ja és csak egy példa. Megtudták, hogy kismami vagyok, egyből munkaviszony vége... passzív tp júni közepétől. Másnaptól irány APEh egyéni járulékfizetéshez bejelentkezni. A határozatot júli 14-én kaptam meg, hogy a törthónapra mennyit kell fizetnem, a passzív tp-t augusztus elején!!!

2008. aug. 25. 10:01
Igen jó,rendben,de amikor megszületik a picuri gyermeked és ki jössz a korházból elintézed(úgy hiszed)a papírokat és persze vársz na már most amikor már nem 180 napról hanem 9 és fél hónapról beszélünk már te sem lennél nyugodt ember win nem igaz?
24. win (válaszként erre: 21. - Vikasz)
2008. aug. 20. 08:33

Jelenleg is folynak az átszervezések, tudomásom szerint. A regionalizálás zajlik és átkerül(t) az ügyek egy része a régióközpontokhoz. A korábbi illetékességi területen leállítják az ügyintézés bizonyos fázisait/részeit. Ezért lehetnek elmaradások, fennakadások, és valóban, nagyon sok munka jut egy emberre.


Nekem egyébként összességében jó tapasztalataim voltak. Az igénylőlapokhoz kiadták (a férjemnek) a hozzájuk tartozó tájékoztató lapokat, amelyek szépen, részletesen tartalmazták, hogy miylen igényhez, kinek, mit kell csatolni. Nem is volt semmi problémánk.

A csp-kal volt némi fennakadás, de rendeződött viszonylag megnyugtató módon.

2008. aug. 20. 07:47

Sziasztok.

Nekem jó tapasztalataim vannak a MÁK-kal kapcsolatban.

hónap elején szültem, hónap végén mentem intézni a dolgokat mákhoz,következő héten megjött az anyasági és rá egy hétre pedig a családi és a gyes.

Ugyhogy igazából azt hiszem az eslő olyan "élményem2 mely kifizetésre várással kapcsolatban pozitiv, hisze máshol/kor mindig rengeteget ell vrni. Sokan mondtak sokfélét,hogy majd hónapokkal később lesz ebből csak pénz, ehhez képest egy hétre rá jött.

2008. aug. 19. 20:33

Sziasztok!


Igen, kicsit tényleg pontatlan a cikk.

Mindenesetre nekem szerencsém volt. Én elég hamar kaptam pénzt,mindent 1 hónapon belül (tgyás, anyasági, családi) pedig 30 km-rel arrébb a megyeszékhelyen kellett igényelni. Unokatesóm szegény, aki postai úton igényelte 4 hónapig várt.

Persze, babával nem könnyű, főleg ha anyuka sincs túl jól (császáros voltam), de aki teheti menjen, járjon utána személyesen, és ne postán küldje a papírokat.

21. vikasz
2008. aug. 19. 18:46

Arról viszont a cikkíró nem tud, hogy az elmúlt évek átszervezések miatt megnőtt feladatmennyiség ellenére jelentősen csökkentették a dolgozók létszámát a MÁK-nál. Szóval nem azokat kellene szídni, akik ott dolgoznak. Ilyenek a szabályok, amelyeket ugye nem a MÁK alkot.


És a cikk valóban elég pontatlan, és a megfogalmazás is nagyon kusza!

2008. aug. 19. 15:39

Tényleg nagyon pontatlan a cikk, kicsit lejebb rendesen le van írva, hogy mit hol kell igényelni.

180 napos biztosíttás kell, és a GYED tényleg a gyermek 2 éves koráig jár, utánna kell igényelni a GYES-t.

Amúgy nekem is az OEP-el voltak gondjaim, a MÁK-kal egyátalán nem.

A legrosszabb az volt mikor a GYED-et megigényeltem - szerencsére a munkahelyemen segítettek a pappírokat kitölteni, de személyesen vitte be a férjem az OEP-hez a pappírokat.

Külön kérvényt írtam, hogy bankszámlára kérem a pénzt, direkt meg volt adva értesítési címnek az akkor még nem állandó de mára már az címem.

Kétszer kaptam levelet hiánypótlásra, az első után a férjem bevitte a hiányzó pappírokat, s pár napra rá jött a második is, mely miatt telefonáltam az ügyintézőnek, hogy pár napja vitte be a férjem a kért iratokat.

A pénzem csak nem jön, egyszer csak telefonál édesapám, hogy valami pénzt kaptam odahaza - az akkori állandó lakcímemre -, természetesen csak értesíttő mert ugye 100e felett a postás nem viheti ki azért személyesen kell bemenni - kb. 3 hónapnyi GYED -.

Telefonálunk az OEP-nek, hívom az ügyintézőmet akiktől a hiánypotló leveleket kaptam, ő azt mondja, hogy nem az ő reszortja hívjam az ügyfélszolgálatot, azt persze nem lehetett elérni, vagy foglalt volt vagy nem vették fel.

Pár nap hiábavaló telefonálgatás után a férjem ismét bement és megkérdezte, hogy most akkor mi is van? A válasz, hogy a posta küldje vissza a pénzt, s majd a következő havival utalják...

Felháborító mikor nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal.

Tehát elég hosszú tortúránk volt nekünk is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook