Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok azokról a nyugdíjas szinészekről akik "sírnak" hogy nem tudnak megélni, és ezért kell dolgozniuk? fórum

Mit gondoltok azokról a nyugdíjas szinészekről akik "sírnak" hogy nem tudnak megélni, és ezért kell dolgozniuk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. ápr. 2. 20:55
Sok esetben zsebre dolgoztak.
67. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - 97c5294a47)
2012. okt. 23. 04:35
Sajnálom őket.... Nem tudnak különbséget tenni az igény, meg a szükséglet között! Pedig nem árt, ha valaki megtanulja!
2010. febr. 18. 19:19
Van, aki úgy él, mint a tücsök, a másik pedig mint a méhecske... Én is szeretnék úgy élni, mint 30 évvel ezelőtt!
65. spinneli (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 14. 18:48

2 és fél éve dolgozom, van még 45 évem, hogy megoldjam.

:)

64. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2008. dec. 14. 18:45

azt bizony. számold ki. nézd meg mennyiből élsz ma, 20 év múlva inflációval korrigálva az mennyi lesz és vajon a magánnyugdíj pénztár fogja-e azt fedezni?

sajnos nem hiszem :(

63. spinneli (válaszként erre: 62. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 14. 18:41

aszondod nem elég a magán nyugdíj pénztár?

:)

2008. dec. 14. 18:26
Lesz itt sírás néhány év múlva és nem csak a nyugdíjas színészek körében. Ideje lenne, ha mindenki elkezdene gondolkodni arról, hogyan tesz félre a nyugdíjas éveire, amíg nem lesz késő.
61. winny
2008. dec. 14. 15:51

Amikor jól ment nekik "hakni" akkor kellett volna gondolni az öregkorra.

Nincs bennem együttérzés velük szemben.

2008. nov. 2. 21:56
hát ha így van, akkor nem irigylem őket
2008. okt. 21. 18:27
hallottam valamelyik este hogy olyan mint aMaros gábor 40 es a nyugdíjja hát élni nem lehet belőle.. igy eladta a lakását és a vidékin is jelzálog van
2008. szept. 7. 09:26
én a kérdésre általánosan látom ,hogy egyre nagyobb réteg lesz akinek dolgoznia kell mert fűt vagy eszik ha az árak igy mennek az égbe...
57. e71af41436 (válaszként erre: 55. - Anyuci91)
2008. szept. 7. 09:22
de hiszen akkor nem kell nézni a műsort és máris nem irritálja semmi...
2008. szept. 7. 08:14
Aki hosszú évtizedek alatt hozzászokott ahhoz, hogy minden "jár", mert ő xy, az nagyon nehezen talál vissza a való életbe, és ez a visszatalálás általában nagyon fájdalmas. Nem sajnálom őket, egy átlagembrnél ezerszer több lehetőség volt a kezükben arra, hogy szép öregkort biztosítsanak maguknak. Dehát mások az igények. Míg a kisnyugdíjas attól boldog, hogy be tudja fizetni a számlákat, minden napra jut egy kisfarhát, és esetleg unoka szülinapjára csúsztat egy ötezrest, addig a panaszkodó nyugdíjas színészt az az életforma elégítené ki, mint aktív korában. Ez van.
2008. szept. 7. 07:43

Kedves Scorpio 19

üzenem teljes mértékben igaza van a szinészekről

alkotott véleményét illetően. A rendszerváltás

után az emberek nagy része teljesen leszegényedett.

A Magyar Atv-n megy a Névsor cimű műsor, ahol a

fent emlitett művészek ingyen hozzájutnak különféle

ajándékokhoz többek között háztartási gépekhez.

Engem eléggé irritál az ilyesmi inkább felajánl-

hatnák a rászorulók részére hiszen nekik nagyobb

szükségük lenne rá.

Szivélyes üdvözlettel: Anyuci 91

54. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 52. - E28ddc7c9b)
2008. aug. 24. 09:22
Felsorolnád azokat a nyugdíjas színészeinket, akik házvezetőnőt, szakácsot, szobalányt, kozmetikust és plasztikai sebészt tartanak fenn és nercbundában járnak a piacra?
53. skorpyo19 (válaszként erre: 45. - Rohiani)
2008. aug. 23. 15:50

Igen régen x százezret kaptak fizit, de most nem ez után kapják a nyugdíjat?????

Ha igen akkor az sem lehet a 10-ed része....,akkor is több mint a "Mariska -és Juliska" nénié-mert nekik viszont a fizetésük tényleg pár 10 ezer volt és azután nem sok nyugdíjat kapnak-bár gondolom ők régen sem éltek nagy lábon.

2008. aug. 23. 15:23

A panaszkodó, szegény nyugdíjas színészeket igazán tudom sajnálni.

A négy-öt hektáros, kis portácskájukon, az alig 200-300-400-500 négyzetméteres, "szoba-konyhás" kicsinyke villájukban kénytelenek tengődni.

Most gondoljatok bele, milyen nehéz lehet nekik az alig 50-70 ezer forintos nyugdíjukból kifizetni a házvezetőnőt, szakácsot, szobalányt, a masszört, kozmetikust, plasztikai sebészt, kertészt, ha esetleg szükségből még lovat is tart akkor a lovászokat.

Mikor kimegy a piacra, a nerc bundájában, a risz-rosz agyon használt fél éves merdzsójával, akkor Juliska, Mariska nénitől, vagy Józsi, Pista bácsitól kénytelen könyörögni egy kis zöldséget, mert különben éhen hal.

Hát ne szakadjon meg szív?

Az a Juliska, Mariska néni, Józsi, Pista bácsi aki, tizenéveskora óta dolgozik, és fizette azt amit fizetni kellett, kapja a 40-50 ezer forintos nyugdíját, az sajnálatból támogatja a szegény nincstelen nyugdíjas művészeket.

Ők azok akik azt sem tudják merre induljanak ha a Bahamákra, vagy Afrikába akarnak menni, ha 40-50 munkás évvel a hátuk mögött elmondhatják, hogy egyszer láttam a Balaton.

51. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 44. - E71af41436)
2008. aug. 23. 08:57

A tesóm egy négyemeletes társasház legfelső emeletén lakik. Tegnap sétáltam a lépcsőn lefelé, a harmadikon megkérdeztem egy idős hölgyet, segíthetek-e neki a kosarát levinni. Mire a földszintre értünk, már tudtam, hogy megérkezik a nyugdíja, elmegy a Penny Marketbe, a gyógyszertár ba és más semmije sem marad. Életében nem látott korábban.


Mikor visszajöttem, a tesóm röhögve mesélte, hogy ő mindig úgy oson le a lépcsőn, mintha tojásokon járna, mert amikor hallja hogy fent zárják az ajtót, kijön "beszélgetni"

50. angyal63 (válaszként erre: 49. - Radica947)
2008. aug. 21. 19:48
Ha visszaolvasol, ràjossz, hogy egyetèrtek veled.
2008. aug. 21. 13:27
Szerinted milyen vélemény a DDDD? Helyeslő, vagy nem?
48. angyal63 (válaszként erre: 47. - Radica947)
2008. aug. 19. 15:35
:-DDDD
2008. aug. 19. 14:23
Furcsállom, hogy pont Pécsi Ildikó, Konc Gábor, régebben Paudics, Antal Imre panaszkodtak, mert Ők az átkosban dolgoztak, ahol még minimálbérre se lehetett fogni, mindenki az után kap nyugdíjat, amit betett a közösbe. Röhejesnek tartom, hogy amíg jól ment, sose sírtak, hanem elbokázták, irigylésre méltó módon a többnél is többet engedtek meg maguknak, akkor most tanulják meg beosztani ami van. Bezzeg régen tudtak dicsekedni, hogy elsők között micsoda autóik házaik utazásaik voltak még az átkosban. A Medvecki is sajnáltatja magát, mert nem tudja eltartani a kastélyát meg a sok kutyáját, Mari néninek meg lehetősége sincs a változtatásra.
2008. aug. 19. 13:24
ha ráérek,sajnálom őket...
2008. aug. 19. 13:19

Csak gondoljatok bele, éltek 40-50 évet x százezer forintből és most meg ennek a 10-ed részéből kell élnetek. Persze, hogy sírna mindenki.

Nem sajnálom ám őket egy picit sem, mert miért nem tett félre a nyugdíjas éveire gondolva, akkor amíg aktív szinészként dolgozott.

44. e71af41436 (válaszként erre: 42. - 025c5b6977)
2008. aug. 19. 13:15
azért azt leszögezhetjük,hogy a más kinyugdíjas is sír,csak erre nem a médiát használja,hanem a templomot,rendelőt és szomszédot.:))
43. a1baa7edcc (válaszként erre: 42. - 025c5b6977)
2008. aug. 19. 13:14
Dehogynem sirnak, mindenki sir, de a kisemberekbol nehez szalagcimet csinalni, hacsak nem aruljak melle a veseiket is.
42. 025c5b6977 (válaszként erre: 27. - E71af41436)
2008. aug. 19. 13:01

Hát ez az kinek mi köze hozzá, akkor minek beszélnek az interjuban erről, hisz ez az ő dolguk.


ez tényleg nem a pénztárca taglalásáról szól hanem hogy más senki kisnyugdíjas nem sír, pedig lenne okuk, ezek meg csak azért mert hiresek, sajnáltatják magukat, és általánba azért jobb nyugdíjat is kapnak mint az senki kisnyugdíjas.

41. a1baa7edcc (válaszként erre: 33. - Angyal63)
2008. aug. 18. 23:40

Mivel tulsagosan velosnek talaltad a hozzaszolasom, visszaterhetek a tiedre.

A kort, hogy Pitz fiatalabb ugy ertettem, hogy 45 eves korara mar barki letehet igazan az asztalra eredmenyeket, nem pejorativ, lekicsinylo ertelemben, de itt talan barki leirhatja a velemenyet.

A nagykepuseg az, ami szamomra atjott a hozzaszolasaidbol. A 4 nyelv ismerete egyaltalan nem egyedulallo manapsag, ha pedig tolmacs voltal, tulajdonkeppen a munkad vegezted, elismeresem erte, az is csak egy szakma, vagy hasra kellene esnem ettol?

A jotekonykodas maganugy, abban, ahogy a nev nelkuli jotekonykodasoddal ugralsz, nemi ellentmondast erzek.

Az eletviteled ugyancsak a te dolgod, ki igy el, ki mashogy. Ezek mind nincsenek osszefuggesben a nyugdijas szineszek nyafizasaval, amit en is teljesen ertelmetlennek tartok, ugyhogy a velemenyunk sokban nem is ter el. Az magas nekem, hogy miert kell azzal foglalkozni, hogy ki milyen tanyaval rendelkezik, hany lova van...


Magyarorszag fikazasa mas tema, az egy kulon topic lenne, hogy melyek a magyar sajatossagok, miben terunk el a kulfoldiektol. :]

40. angyal63 (válaszként erre: 17. - 025c5b6977)
2008. aug. 18. 21:41
Most olvastam csak a hozzàszolàsodat. :DDDD Teljesen igaz ès reàlis ma M.o.-on az amit leìrtàl.
39. angyal63 (válaszként erre: 38. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 18. 21:20
Melyik mentalitàssal? Amelyik azt mondja, hogy az àtlagnàl joval jobban èlek, de sìrok az àllami juttatàs (nyugdìj) miatt? Az èn apàm orvos, nyugdìjas ès mèg mindig dolgozik. Nem sìr az ujsàgoknak, de talàn az apàm se tudna megèlni a nyugdìjàbol - persze nincs farmja, lovardàja, stb..ès ami fontos: nem a szìnpadon bohockodik, hanem emberèletekèrt felel...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook