Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mibe kell tenni egy 2 hetes csecsemőt, ha autóval akarunk menni? fórum

Mibe kell tenni egy 2 hetes csecsemőt, ha autóval akarunk menni? (tudásbázis kérdés)


27. Arika (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. nov. 23. 20:45

5-6 hónaposan kidobhatod a hordozódat, mert a legtöbb gyerek kinövi!

DE ha nem, akkor meg utálni fogja annyira, hogy végig üvölti neked az utat benne!


6 hónapos korban érdemes egy nagyobb kategóriájú, de még több fokozatban dönthető ülés beszerezni!!

2008. szept. 11. 17:58
Mi bébihordozóban vittük a picit.
25. ad04b33206 (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. szept. 11. 17:01
most talaltam meg ezt a forumot, es döbbentem olvasom hogy ilyen felelötlen vagy mar ne haragudj. Es ha ütköztök? ugy repülsz ki gyerekestöl (vagy te azert be vagy kötve, mert akkor csak ö) akar 50km-nel is hogy vagy a szelvedön nezegetheted vagy az uton...tovabb had ne folytassam. A redör büntetese az csak hagyjan. Mi a 2 honapos fiunkkal mentünk Magyarorszagra, 900km az ut, es ha kellett igenis megalltunk. Ha tovabb tart, tovabb tart. Biztos hogy nem kenyelmes neki ennyi idöre, de inkabb ne legyen annyira kenyelmes mint meghaljon!!! Amugy ha annyira nagyon karos lenne akkor nem lenne engedelyezve.
24. be52089f0e (válaszként erre: 23. - 7130b15964)
2008. aug. 24. 15:00

Szia! Szerintem azért a két dolgot nem lehet összehasonlítani. A hordozóban nem az a fő gond, hogy hajlik a gerince. Hanem az, hogy terhelésnek van kitéve.

Már lehet olyan mózeskosarat venni, amit belehet kötni a kocsiba. Szerintem az a legjobb.

23. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. aug. 24. 14:27

"Szerintem nem jó kicsi babának a hordozó, mert hajlik a gerince, nem tudja kinyújtani a lábát"


Ez zseniális, ebből egyenesen következik, hogy nem jó a kicsi babának az anyja hasában, mert ugye ott is hajlik a gerince és nem tudja kinyújtani a lábát...


Ha tényleg úgy utaztok, ahogy leírod, az felelőtlenség a gyerekeddel szemben és csak remélni tudom az érdekében, hogy sose csússzatok meg, ne ütközzetek stb...

22. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - Gréger)
2008. aug. 24. 14:23

6 hónapos korig (általában ennyi kell egy átlagos babának, hogy megerősödjenek az izmai a gerinc környékén) összesen 2-3 óránál többet nem jó hordozóban töltenie egy nap. És persze napi szinten se szerencsés autókáztatni.


A legbiztonságosabb helye a babának hátul van, menetiránnyal ellentétesen.


Személy szerint én az isofix bekötést preferálom, mert a hordozó egy pattintással a helyén van és nem a biztonsági öv fogja, hanem a jármű vázához heggesztett kampók.

2008. aug. 24. 13:55
Kizárólag bébihordozóban!Ezeket úgy alakították ki, hogy a gyerek gerincének jó, persze nem árt, ha 1-2 óránként kivesszük belőle, de csak ez biztonságos,a gyereket és a hordozót is be kell kötni!
2008. aug. 24. 06:55
H a kérdésre is válaszoljak hordozóban,vagy beköthető mózesben,de a hordozó praktikusabb,és tovább tudja használni a gyerek,mint a keményfalú mózest.Meg otthon is tudod benne hurcibálni a konyhába meg ide oda magaddal.Nekem volt,h abból asszisztálta végig a fél napomat.
19. diagonalt (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. aug. 24. 06:53

Ezt most ugye csak viccből írtad???Csak egyszer ütközzetek komolyabban és matrica lesz szegény gyerekeből.Akkor,hogyan számolsz majd el a lelkiismereteddel.nem mellesleg nem kevésre büntethet a rendőr,ha megállít.

A lányom végig alszik vagy nézeget a hordozóban.6 hetes volt,amikor meglátogattuk anyáékat 220 km-rel arrébb laknak,és semmi gond nem volt.Kicsit tovább tartott az út,mert félidőben megálltunk megszoptattam,tisztába tettem.Visszafelé meg még meglátogattunk egy-két rokont.

Sőt,minden ismerősöm hordozót használ és mindenki mondja,h szeret benne autókázni a gyerek.

18. vikasz (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. aug. 23. 21:12

A hordozó direkt a kicsiknek lett kifejlesztve.

És miért rugkapálna, én ezt soha sem tapasztaltam. Mi kislányunk nagyon jókat alszik benne, ha utazunk.

A mózes szerintem nagyon veszélyes. Ide-oda gurul benne a baba. Nem rögzíti semmi.


Azt nem tudtad, hogy tilos menet közben etetni? Ilyenkor meg kell állni a kocsival. Könnyen baj lehet belőle! És ölbe veszed? De akkor mi van a biztonsággal? Mi van, ha hirtelen kell fékezni, vagy netalán ütköztök? Az a szegény baba simán elszáll és jól összetöri magát! Ezt a felelőtlenséget?! Ez durva!!


Mi is gyakran utazunk 1-2 órás távokra. A mi babánk nagyon jókat alszik útközben, indulástól érkezésig. Mindig úgy időzítjük az indulást, hogy előtte megetetem őt, így tuti, hogy nem lesz nyafogás. És ha ébren van, akkor sem üvölt, hanem eljátszik, nézelődik.

17. win (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. aug. 19. 13:36

????? :-OOOOO

Ejha, de bátor vagy!



Én semmi pénzért nem autókáznék (és soha nem is tettem) a gyerekeimmel így! Kenheti mindnki a hajára a mózest, meg bármit, ami nincs bekötve. Ha csak egy kicsit löknek az autón, már repül a gyerekkel együtt, mint a pinty. Egy csecsemő meg elég sérülékeny, pláne a feje...


A bébihordóban nem kell órákig utaztatni egyfolytában a gyereket, meg lehet állni, és kivenni. Mi is mentük a 4 hónapos lányommal hosszú útra. Megálltunk, kivettük, megszoptattam, meglevegőztettük. Nekünk is jót tett a szellőzés. ;) Aztán 15-20 perc múlva visszaültünk, és a gyerek aludt békésen tovább.

16. pemete (válaszként erre: 14. - 072657f118)
2008. aug. 19. 13:26

Én újszülött kor óta bébihordozóban kocsikáztatom, és nagyon jól elvan benne, nem sír, nem rúgkapál, hanem nagyokat alszik benne!

És mint azt már leírtam megvédte az életét is! Egyébként meg nem hajlik benne a gerince annyira, hiszen majdnem teljesen fekvő helyzetben van.

Nagyon fontos, hogy a gyerek is be legyen kötve mindig, mert ha baleset van nem tudod úgy megfogni, hogy ne törje össze magát, viszont a bébihordozó felfogja az ütődést, körbeveszi a gyereket és megvédi! Nem véletlenül találták ki!

2008. aug. 19. 13:07
babahordó a legpraktikusabb, mert abba szinte fekszik.
2008. aug. 19. 13:06
Szerintem nem jó kicsi babának a hordozó, mert hajlik a gerince, nem tudja kinyújtani a lábát és mivel mindig hozzá ér valami, így folyton rug-kapálna. Az ortopédus szerint utazhat benne, de 1-1,5 óránként meg kell állni és kivenni belőle. Nekünk van merev falú mózesünk, és bár nem beköthető , abban sokkal jobban érzi magát. Mivel mi 3-4 órát utazunk 2 hetente/havonta, nem mindegy, üvölt-e végig. Én inkább menetközben szoptatom, böfiztetem és ölbeveszm, minthogy állandóan megálljunk, ha nyafogás van, mert akkor soha nem érnénk oda. Persze szoktatjuk a hordozóhoz, és 5-6 hónaposan már csak az lesz remélem.
2008. aug. 19. 11:47

sziasztok!

A mi bébihordozónknak is van betétje, de csak a fejét támasztja meg szerintem. Láttam már olyat, hogy a baba alá behajtogattak egy puha plédet, hogy egyenes legyen. Különben olyan, mintha a popsiján ülne, a gerinc végét terhelné. Ez vajon árt így vagy használ?

12. pemete
2008. aug. 18. 14:56
Bocsi nem tudok írni:) amiket nem sikerült kiírnom az általában a hogy szó volt:)
11. pemete (válaszként erre: 8. - Sutoczkine)
2008. aug. 18. 14:54

Bébihordozót, ami ugye biztonsági autósülés is már viszonylag olcsón lehet venni, és 1 éves korig jó. Nem egy nagy befektetés, viszont tényleg megvédi a gyereket!!! Tudom, mert volt autóbalesetünk, én lefejeltem a kormányt annak ellenére ohgy be voltam kötve, viszont a gyereknek, aki az első ülésre volt bekötve a bébihordozóban az ijedségen kívül semmi baja sem lett!!! Szóval nagyon nagy szolgálatot tud tenni!

Azt még ideírom hogy a kocsi totálkáros lett!!!

Nagyon kell vigyázni a kisbaba utazásakor, és tényleg nem véletlenül találták ki, ohy mi legyen kötelező!

2008. aug. 18. 12:40
merev falú autóba köthető mózas vagy hordozó ami autósüléses
9. gabb (válaszként erre: 8. - Sutoczkine)
2008. aug. 18. 12:18
az nem jó, valóban
2008. aug. 18. 12:17
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint a textilmózes nem jó. Muszáj lesz vegyek valamit.
7. gabb
2008. aug. 18. 12:15
nekünk merev falú chicco mózesunk van, ami beköthető, mi abban utazunk egyelőre
2008. aug. 18. 12:14

Mi anno bébihordozóba raktuk, mert az egyben biztonsági gyerekülés is. Van hozzá újszülött betét is. A kórházból is abban vittük haza, akkor épp 2 hetes volt!


Nagyon kihasználtuk, imádott benne lenni. Sőt, sokszor abban is aludt, még otthon is. Ha főztem, akkor a konyhaasztalra tettem és láttuk egymást, nem unatkoztunk.....

2008. aug. 18. 12:09
Bébihordozóba kell tenni! Mi a kórházból is abban vittük haza, az kényelmes és biztonságos!
2008. aug. 18. 12:09
Szerintem hordozóba de rakjatok bele újszülött betétet,úgy kényelmesebb Neki.
2008. aug. 18. 12:08

Szia!


Mi autós babahordozót használtunk. AMi 0-13 kg-ig jó. Úgy tudom van olyan merev falú mózeskosár is, ami beköthető autóba (Eu-s), így abban is lehet vinni. DE azt nem tudom pontosan milyen.

2008. aug. 18. 12:07
szerintem mózeskosárba, lényeg hogy fekve legyen
2008. aug. 18. 12:05
Mibe kell tenni egy 2 hetes csecsemőt, ha autóval akarunk menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook