Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elvesztettem a TAJ kartyámat, adókártyámat. Hol kell újat csináltatni? fórum

Elvesztettem a TAJ kartyámat, adókártyámat. Hol kell újat csináltatni? (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 17. 11:18

Én Hajdú-Bihar Megyében lakom és nekem Debrecenben csinálták a TB-kártyát.

Én azt mondom, ha valakinek elvesződik valami irata, jelentse be a rendőrségen, ha más nem, egy levélben írja le hogy elhagyta és ajánlottan adja fel.

Hallottam már olyan hogy valakinek az ilyen-olyan iratával kölcsönöztek ki nagy értékű dolgokat, vagy a kölcsönvett holmiért "zálogba" otthagyták a lopott vagy talált iratot, aztán persze leléptek a kölcsönvett tárggyal, az illetőn meg elkezdték behajtani... jobb vigyázni, legyen valami papír hivatalos helyen arról, hogy elvesződtek az okmányok.

8. mevi
2009. aug. 16. 20:28
Én is elvesztettem a Taj kártyámat. Érdekelne,hogy feltétlenül B.pestre kell felmenni megcsináltatni,vagy van ennek más megoldása is, valamint hogy mennyibe kerül az új kártya.
7. rohiani (válaszként erre: 6. - Magdolna23)
2008. szept. 15. 09:37

Köszi, de közben meglett a pénztárcám és nem kellett csináltatanom.

Már le szerettem volna ezt a topicot zárni, de nem tudom, hogy kell.

2008. szept. 15. 09:16
Adó kártyán az Apeh-nél tudom megcsináltatni ott adnak egy nyomtaványt amit kitöltesz. Taj kártyát meg a teve utcában tudod megcsináltatni
5. rohiani (válaszként erre: 4. - Terimim)
2008. aug. 18. 17:53

Az nagyon jó lenne, előre is köszi a címet is és a nyomtatvány számot is.

Most fukosok ide-oda mint egy mérgezett egér, mert az útlevelemen kívül minden mást elvesztettem.

2008. aug. 18. 12:01

Figyusz, az Apeh oldalán van egy bizonyos nyomtatvány, amit ki tudsz, tölteni és kinyomtatni, majd 2200 ft-os okmánybélyeget ráragasztani és feladni a címükre, /ajánlottan/. 1 - 2 hónapon belül megküldik az adókártyádat. én végig csináltam és jó.

a taj kártyáért bekell menni személyesen, ott van a rendőrpalota közelében. elég gyors az ügyintézés. ha érdekel megkeresem pontosan, acímet is meg az apeh nyomtatvány számát is.

üdv.

3. rohiani (válaszként erre: 2. - Dogiz)
2008. aug. 18. 11:39
köszi
2008. aug. 18. 11:35

TAJ: Egészségbiztosítási pénztár

ADÓ: APEH

2008. aug. 18. 11:34
Elvesztettem a TAJ kartyámat, adókártyámat. Hol kell újat csináltatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook