Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Messzire költözés, ki hogyan élte meg? fórum

Messzire költözés, ki hogyan élte meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2023. ápr. 15. 03:44
minden kezdet nehez mondja a magyar kozmondas ,de kesobb megszoktam.
2014. nov. 19. 08:10
en eleinte rosszul,de kesobb aztan nagyon jol/belejottem/.
2014. nov. 18. 20:24
Sziasztok. Én is hasonló helyzetben vagyok most. Mindig el akartam költözni a szüleimtől, főleg azért, mert a testvéremet és a párját nem bírtam elviselni a házban. Most telt be a pohár nemrég, ezért elkezdtünk munkát keresni. A párom talált is majdnem 150 km-re innen egy ugyanolyan (rossz) helyen, mint ahol most dolgozik, ráadásul csak részmunkaidőbe vették fel. Azért akartuk eredetileg ezt bevállalni, mert a párom tanul munka mellett és arrafelé jobbak a későbbi karrierlehetőségek (de ki tudja, még mennyi idő, mire talál jobb munkát ott, addig pedig vegetálhatunk). Többször felutaztunk a munkahely melletti városba, ahol lakni akartunk, nemrég találtunk is egy szép albérletet, kb. minden stimmelne, bár én még nem találtam munkát, ez is eléggé aggaszt. Most viszont, hogy holnap menni kellene aláírni a lakás szerződést, állandóan sírnom kell, ha rágondolok, nem akarom itthagyni a családomat, a szobámat, nem akarom ezt az egész költözés dolgot, hiába korábban nekem volt a legnagyobb a hangom és én biztattam a páromat is, hogy kezdjünk neki ott a munka- és lakáskeresésnek. Nem hittem, hogy ennyire gyenge vagyok. A dolgon tovább ront az is, hogy helyben van a családomnak egy másik lakása, ahol nyugodtan élhetnénk a párommal, de amúgy is tavasszal költöznek a testvéremék, így amúgy is megszűnne az itthoni elsődleges stresszforrás és normálisan élhetnénk itthon ugyanolyan fizetéssel, mint 150 km-re innen, csak drága albérlet nélkül. Mindig ez jár a fejemben, hogy pont akkor menjek el a semmi közepére, ugyanazért a fizetésért albérletbe, mikor itthon amúgy is javul a helyzet? Annyira rossz, folyton sírok és csak arra gondolok, hogy hagyni kellene a lakásfoglalót és itthonmaradni. Mit gondoltok erről? Csak én reagálom túl a dolgot? A párom mindenáron menni akarna, én viszont már nagyon nem.
2014. márc. 21. 16:56

szia. hát én már fél éve élek Budapesten, de még mindig nehezen szoktam meg. hiànyzik a régi nyugodt, csendes környezet, haverok, ismerösök, család. utáltam viszont a sok pletykálódást és a kétszínü embereket is. de viszont amikor vidéken éltem akkor pedig a nyüzsgés és maga a város hiányzott.

mível még sok ismerösöm nincs itt és a bulízós korszakomból is kinöttem nehéz ismerkedni. föleg úgy, hogy nem vagyok az a leszólógatós típus. de viszont az jó, hogy unokatesómék itt élnek. neked azért mégís könnyebb lesz mível te a férjeddel és gyerekekkel mész. és sokmindenben elönyösebb is lesz a vidéki élet. :-D

2014. jan. 25. 19:03
Nehezen
2013. dec. 15. 14:52
Épp előtte állok...
138. c06c587f53 (válaszként erre: 137. - Hoana)
2010. febr. 16. 15:23

Értem. Kívánom,hogy mihamarabb találj munkát!

Nekem olyan szempontból szerencsém van,hogy összebarátkoztunk a szomszéd házaspárral (férjem ismeri a srácot gyerekkora óta),csak át kell kopognom,ha bármi gondom van,de ez fordítva is igaz.

Anyósomék és a sógornőmék itt laknak 25 km-re.

137. hoana (válaszként erre: 136. - C06c587f53)
2010. febr. 16. 11:39

Szia!


Visszamenni?! Azért az nem olyan egyszerű. A fiam itt jár iskolába, nem rángathatom ide-oda.Vettem lakást,nem adhatom most el és venni másikat.A lakást szeretem,mindig ilyenre vágytam és a város is tetszik.Ha sikerülne munkát találnom akkor megismernék embereket és akkor már nem lenne olyan rossz.

136. c06c587f53 (válaszként erre: 135. - Hoana)
2010. febr. 15. 16:54

Szia!

És nem tudsz visszamenni??

Ha nem érezném jól magam,az biztos,hogy visszamennék. Pestre nem szívesen,de a környékére igen. De szerencsére jó itt:)

135. hoana
2010. febr. 15. 12:07

Sziasztok!

Én 200km-re költöztem és nagyon hiányzik a barátnőm.Mindig azt mondtam egyszer elmegyek jó messzire ahol nem ismer senki és nem ismerek senkit! Nem gondoltam komolyan soha. De az élet így hozta, megtettem. És most nem vagyok boldog. Én aki mindig nyitott voltam, könnyen ismerkedtem most bezárkóztam és mindenkit hibáztatok amiért eljöttem. Pedig sokan marasztaltak, egyedül az én döntésem volt.Most itt vagyok, nincs munkám nem akarok emberek közé menni.

Az ember sokszor hoz hibás döntéseket!Az a vicc,hogy azt érzem ez jó döntés volt.De miért vagyok mégis xarul?!

Nem akartam senkit untatni de kicsit jobb,hogy leírtam.

134. c06c587f53 (válaszként erre: 133. - Maruszja)
2009. márc. 20. 22:48
Köszi Marcsika! Igen, jó érzem magam! A férjemnek könnyű volt. Sokáig élt Gyulán is. De Fecónak és nekem tényleg hamar megtetszett!!
133. Maruszja (válaszként erre: 132. - C06c587f53)
2009. márc. 20. 22:41
Zsuzsikám örülök, hogy jól érzed magad a megyében és annak méginkább, hogy Gyulán is hamar beilleszkedtetek.
2009. márc. 20. 21:38

Igen Zsuzsi és rose. Több idézet is illik ide..

Nekem szerencsém van,mert én annyira megcsömörlöttem,hogy örültem annak, hogy ott hagyhatom Pestet. De az ország más részébe nem hiszem, hogy el mertem volna menni. 7 hónapja élek Békés megyében,de biztos,hogy hiányozna,ha el kellene innen mennem!

131. a9338a7669 (válaszként erre: 128. - C06c587f53)
2009. márc. 20. 09:48

Igen, én is úgy vagyok vele, hogy valamit valamiért. Meg lényegében ez is jó, ahol élünk, de akkor is hiányzik a kis otthonom... Talán erre mondják, hogy "ha volna két életem"? :)

Nagyon várom már, hogy menjünk haza, annyira feltölt. Húsvétkor megyünk legközelebb, még odébb van egy kicsit.

130. Tordai Zsuzsa (válaszként erre: 129. - C06c587f53)
2009. márc. 19. 23:55
Ígen,valóban így van,nagyon rossz így élni,de jelenleg a lehetőségeim korlátozottak,keresem a megoldást,és lépni fogok,itt minden nap kárba veszett idő.
129. c06c587f53 (válaszként erre: 127. - Tordai Zsuzsa)
2009. márc. 1. 21:57
Remélem,hogy hamar révbe érsz! Mert nagyon rossz,ha nem érzed jól magad ott,ahol élsz. Sokat látogass haza és akkor fel is töltődsz:))
128. c06c587f53 (válaszként erre: 126. - A9338a7669)
2009. márc. 1. 21:49
Azért úgy sokkal könnyebb,ha a társaddal élsz:) Elhiszem, hogy hiányzik a Családod,de sajnos valamit valamiért.. Én Pestről költöztem Csabára.. Most Gyulán lakunk. Ez sem volt egyszerű,de szerencsére én jól érzem magam itt!
2009. márc. 1. 11:13
Én is sok kilométerre költöztem,ritkán jutok haza,de amikor sikerül,akkor nagyon boldog vagyok.Ahol most élek,minden olyan más,nem tudok hozzá szokni,és tudom hogy nem ez lesz az utolsó otthonom. Még nem tudom hová,azt sem hogy mikor,de újra költözni fogok.
126. a9338a7669 (válaszként erre: 124. - C06c587f53)
2009. márc. 1. 11:05
Én is remélem :) Nem, nem olyanok a körülmények, hogy oda költözzünk. Itt van a ház, a munka, minden. Szóval valahogy meg kell szoknom :)
125. c06c587f53 (válaszként erre: 123. - 9d2da12ff9)
2009. márc. 1. 09:29
Szia! És meddig maradtok kint?
124. c06c587f53 (válaszként erre: 122. - A9338a7669)
2009. márc. 1. 09:28
Szia! Sajnálom, ha így érzed! Remélem, hogy idővel jobb lesz! De akár még vissza is költözhettek a Te családodhoz közel:)) Vagy nem olyanok a körülmények?
2009. márc. 1. 08:19

Sziasztok!

Lassan 3 eve elunk Irorszagban, de a szivem hazahuz, akarmi is zajlik otthon! Itt minden "idegen".

2009. márc. 1. 00:28

Sziasztok! Én másfél éve költöztem el 150 km-re otthonról, de sajnos a mai napig idegen... Itt dolgozom, itt van a párom családja, akiket imádok, de valami hiányzik, valami nem az igazi. Amikor megyünk HAZA, akkor nyugszom meg, akkor csak ülök az ablakban és bambulok kifelé...

Fura, mert mindenem megvan itt, "csak" a barátaim, családom nincs itt. Hiányzik az, hogy nem jön szemben az utcán egy ezer éve nem látott ismerős, egy minden nap látott rendszámú autó, egy szomszéd... Vagy akár egy kóbor kutya. Néha azon gondolkodom, hogy vajon én is hiányzom-e nekik ennyire, mint ahogy Ők nekem... Remélem igen!

121. c06c587f53 (válaszként erre: 118. - Holly)
2009. márc. 1. 00:01
Nemsokára igazi nyaratok lesz:)) Én egyszer voltam Angliában 2 hetet,de elég is volt:)) Megfázással indítottam.. Nekem nem tetszik. Az emberek pedig kifejezetten barátságtalanok.. Egyedül egy néger bobby volt cuki:))
120. c06c587f53 (válaszként erre: 119. - Meeli22)
2009. febr. 28. 23:58

Megnéztem és gyönyörű!!

Tényleg félreismerték ezt a fajtát! A kutya olyan,amilyennek nevelik..

Nagyon édes!!

119. Meeli22 (válaszként erre: 88. - C06c587f53)
2009. febr. 25. 13:24
keserÉdes! Írtam neked, hogy lesz még egy pittym. Tettem fel róla képet az albumomba! Nézd meg ha gondolod! 3 hetes most, még 3 hét és hazahozhatom! Gyönyörű:) Kislány és Kiarának neveztem el:) Teljesen beleszerettem:)
118. Holly
2009. febr. 24. 17:54

Igaz itt kinnt jobb volt, néhány éve, talán. De most semmiképpen. Minket mondjuk nem befolyásol a válság, de a helyzet az, hogy itt saját lakást szerezni szinte nehezebb, mint magyarországon. Telkek nincsenek, építkezni nem tudsz, tehát használtat veszel vagy újat. Az új megfizethetetlen és nagyon apró, a használtnál meg érdemesebbeldózeroltatni az egészet, mert az angol lakások állapota katasztrófális (erről tudnék regényt írni. . . ).

A munkám olyan (ékszereket tervezek és készítek) ami nem helyhez kötött szerencsére, így ez otthonról is menni fog. A páromé szintúgy, ő programozó.

Anyumékhoz költözünk ideiglenesen, és mivel nekik van dupla telkük idén elkezdünk építkezni, igy olyan házunk lesz, amilyet szeretnénk. Közel lesz a család és a barátok is :)

Egyébként a legnagyobb problémám itt, hogy tök egyedül vagyok egész nap a lányommal, nincs semmi társasági életünk, a családom, barátaim messze vannak, a párom családja szintén nagyon messze (Skóciában), és emellett van a vállalkozásom, amibe nem heti 40 órát dolgozok. Ez így nagyon nehéz és hihetetlenül fárasztó. Tehát én nem tudok senkit megkérni, hogy figyeljen a gyerekre egy délutánt vagy ilyesmi. Azért ha a nagyszülők a közelben élnek, az hatalmas segítség szerintem a szülőknek. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam :)

És még egy fontos tényező. NYARAT AKAROK, IGAZIT, MELEGGEL, BALATONNAL VAGY STRANDDAL, RÖVID NACIVAL, BARNASÁGGAL és nem esős hűvős szarságot, amit itt nyárnak neveznek, de csak a hónapok miatt, és nem az időjárás kapcsán :(

117. Brad (válaszként erre: 116. - Holly)
2009. febr. 24. 10:50

Hogy-hogy vissza költöztök? Ill. csak Te, a családod meg el Angliából. Az emberek általában menekülnek innen, nem vissza jönnek...:D

Amúgy én is itt Dunaújváros mellett lakom... :)

116. Holly
2009. febr. 24. 10:02

Sziasztok,

én 4 éve költöztem ki Angliába, itt lett párom, és egy kislányom, most költözünk vissza Dunaújváros mellé :) A páromnak meg a lányomnak új ország :) És a kedves magyarul sem beszél, a lányom meg csak baba nyelven :) Jó kis kihívás lesz.

115. winny
2009. febr. 24. 09:49

Sziasztok.

Amikor ideköltöztünk nagyon megviselt.Minden és mindenki idegen volt.

Eltelt 12 év! Semmi pénzért nem mennék máshova:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook