Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nappali és az éjszakai szobatisztaságnak egyszerre kéne megtörténnie? fórum

A nappali és az éjszakai szobatisztaságnak egyszerre kéne megtörténnie? (tudásbázis kérdés)


23. KicsiZsani (válaszként erre: 17. - 61e5310fec)
2009. febr. 25. 15:33

Szia!

Az én lányom is ezt csinálta.Most 2 éves és 9 hónapos,és kb. 1 hete bilizik.Nekünk a keresztlányom(3 éves) "segített".2 bilink van,az egyikre ráült a keresztlánykám és mondtam Zsófimnak hogy ő meg üljön a másik bilire.És RÁÜLT!!!És BELEPISILT!!!Persze előtte nagyon sokat győzködtem,ígértem fűt-fát.Kb. 2 és fél éves korától mondtam neki hogy az ügyes nagylányok biliznek.... de semmi.Másnap nem adtam rá pelust és minden renben ment,nem pisilt be,bilizett.Nálunk már csak az a probléma,hogy nem hajlandó kakilni.Nem hogy bilibe még pelusba sem nagyon.Nem engedi hogy ráadjam,így eltellik 2-3 nap mire nagynehezen belekakil a pelusba,már csak szenvedve tud,kőkeményet!Mi most itt tartunk!

Nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta kb. 1 hónapja,hogy ne erőltessem,eljön majd az ideje amikor ő fogja kérni a bilit!Éjszaka ráadom a pelust,de nem pisil bele azóta hogy nappal bilizik!

Szóval kitartás és szerintem ne erőltesd,mert az csak rossz lesz neked és a fiadnak is!Nem vagytok elkésve!!!

22. supin
2008. nov. 25. 16:33
Igen. Előbb a nappali utána jön majd az éjjeli ....
21. kry84
2008. okt. 9. 19:02
Nem.Általában előbb lesz nappal szobatiszta egy gyermek,mint éjjel.
2008. szept. 30. 09:23
Nem.
2008. aug. 23. 18:50
A szakkönyvek szerint nem.Ám a mi esetünkben szinte egyszerre történt meg a kettő. Amikor már nem kellett nappal pelenka, elmaradt az éjszakai beisilés is. Még egy pár alkalommal ráadtam éjjelre a pellust, de aztán már nem engedte a gyerek, hisz nem volt rá szüksége. De mint megannyi más, ez is gyerekenként változó dolog.
18. 9cb35398ff (válaszként erre: 17. - 61e5310fec)
2008. aug. 23. 18:41
Még várj egy kicsit míg magától meg nem próbálja, nagyon ragaszkodó gyermek, ha már rájön jobb a bilibe vagy vécébe pisilni, onnantól kezdve csak oda fogja elvégezni a dolgát !
2008. aug. 23. 17:46
Sziasztok!!Az én kisfiam lassan 2 és fél éves lesz,de még nem akar hallani a biliről.Mostanában azt csinálja,hogy ha leveszem a pelust,akkor addig nem pisil míg nem adok rá újra.Visszatartja a pisit,de nem hajlandó se a bilibe,se a wc-be pisilni..csak pelusba:((((
16. RLindi (válaszként erre: 15. - Marcsix)
2008. aug. 23. 16:23

Szia! Köszi,h. leírtad a tapasztalataidat.

A kislányom még este iszik tejet,igaz nem sokat. Ő is jól vacsizik (tehát jóllakik) de iszik is bőven..

Este már próbálok neki kevesebbet adni persze.

Azt csináltatm én is,h. félálomban megpisiltettem amikor mentem aludni éjfél körül pluszban még hajnalban is ránéztem. S persze lefekvés előtt pisilt. De sokszor így is elkéstem:S

Na szóval most mégis adtam éjszakára (eddig 3x) pelust és hát egyszer sem pisilt bele,ami érdekes,mert amikor meg nem volt pelus akkor pisilt:) Hát érdekes,mindenesetre nem bánom ha éjszakára még van szerencsére napközben 100%os:)

2008. aug. 21. 09:19

Szia.

Nekem is van egy két és fél éves kisfiam. Kb egy két hónapja kezdtem el a szobatisztaságra nevelést.Kevesebb sikerrel. Már majdnem erőltettem és kiabáltam vele. Aztán elhatároztam hogy abbahagyom. Lám, másnap ráült a bilire nappal. Azóta is odapisil. Ekkor elkezdtem gondolkodni, hogyan fogom éjszaka is pelus nélkül hagyni. (főleg hogy 30 fok van a házba)??. Éjszakára nem engnedtem neki, hogy sokat igyon. inkább jollakattam. De azért figyeltem a pelusát, hogy reggelre mennyit pisil. volt hogy semmi, volt hogy sok volt benne. Na nagy segítség.Szoval éjszaka nem itattam, este meg amugy sem iszik, mert általussza az éjszakát. Lefekvés előtt megpisiztettem, és éjszaka meg magától felébredt. De ez kb. kétszer fordult elő, akkor megpisiztettem mert jelzett. Azóta nem pisil éjszaka. nem is kel fel. Szerintem ez csak átmenet, tartok tőle, hogy még korai lenne. Szóval a lényeg: alvás előtt már ne nagyon igyon folyadékot, ha iszik, akkor inkább pelus, vagy sűrűn kell figyelni rá. De ha ráülteted a bilire félálomba szerintem kell hogy pisiljen. Ösztönösen.Az enyém is ezt csinája. ha nem kell neki, akkor meg csak lemászik a biliről és már alszik is. :)) Sok sikert!

14. _kleo_
2008. aug. 19. 20:28
Nekem is 2.5 évesen lett szobatiszta a nagyfiam egy délelőtt alatt, nagyon ügyesen. A délutáni alváshoz viszont még csak most, 3.5 évesen hagyta el a pelust. Nagy alvó, a mai napig alszik 2-3 órát délutánonként. Éjszakára viszont még mindig pelusos. Én is úgy tudom, hogy 5 éves korig normális ha nem ágytiszta.
2008. aug. 19. 10:19
Szerintem nem,az én lányom 2,5 éves és kb két hónapja szobatiszta de csak nappal éjszakára még pelusozunk mert a nagy melegbe még éjszaka is sokat iszik és sokat is pisil.
12. RLindi
2008. aug. 19. 09:42

Köszi midenkinek!

Tulajdonképpen azért nem adtam éjszakára pelust mert Ő kérte,h. ne adjak.

Elalvás előtt iszik egy pohár tejet/ kakaót ezért nem igazán bírja ki reggelig.

Azt semmiképp nem szeretném ha emiatt alvás zavarai lennének,így lehet még visszatérünk az éjszakai pelusra..ha nem fog nagyon ellenkezni:)

11. lufi
2008. aug. 19. 09:23
Nálunk a nappali és az éjszakai szobatisztaság egyszerre jött. Első éjjel még adtam rá, de második éjjel már ő kérte, hogy ne. Hát nem adtam. Volt pár baleset az első két hétben, de azóta nem. De ahogy azt az előttem szóló írta, 5 éves korig még előfordulhatnak balesetek éjjel. Éjjel nem érdemes felkelteni, mert te úgy sem tudod, mikor kell neki pisilni. Inkább este igyon kevesebbet és közvetlen lefekvés előtt pisiltesd meg.
10. apisz
2008. aug. 19. 08:53

ne izgulj! a gyerekek 5 éves korukra érnek meg a szobatisztaságra magyarul addig történhetnek balesetek. az óvodai érettség alapfeltétele a nappali! szobatisztaság ha még nem szobatiszta éjszakára nem kell erőltetni. nem költeném fel csak azért, inkább közvetlen lefekvés előtt egy bilizés, félve az esetlegesen rosszul rögzült alvási szokások miatt. egy nap majd azt veszed észre üres a pelus, én 2 hét üres pelus után dobtam el, szintén a 2,5 éves lányomnál.

Éjszaka ezt követően sosem pisilt be, de nappal előfordult, hogy eljátszotta az időt...

2008. aug. 17. 13:50

Csak egy hét száraz éjjeli pelus után érdemes éjszakára megválni tőle! Állítólag a nappali és az éjszakai szobatisztaság között egy év is eltelhet!!!!!

No para.....

Majd jön magától. Ne erőltesd!

2008. aug. 17. 13:11
Szerintem igen...Csak egy-két hétig utánna próbáljátok újra.
7. RLindi (válaszként erre: 6. - RLindi)
2008. aug. 17. 13:09
nem kéri
6. RLindi (válaszként erre: 5. - 762fb1185b)
2008. aug. 17. 13:09

Nappal kb. 1,5 hónapja.

Akkor szerinted éjszakára még kéne neki pelus?

Pedig már Ő szóllt,h. nem éri..

2008. aug. 17. 12:57
Általában először nappalra szobatiszták a gyerekek és csak később éjszakára.Még nem vagytok lekésve,nyugi!Lehet,hogy még nem érett rá.Várj szerintem még egy kicsit.Amúgy nappal mióta szobatiszta?
4. RLindi (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. aug. 17. 12:55
Bocsi,lassú voltam:)
2008. aug. 17. 12:54

A kislányom 2,5 éves. Napközben tökéletesen szbatiszta.

Az éjszakákkal viszont gondjaink vannak.

Eleinte úgy gondoltam,h. mivel este még iszik kakót,igy valamikor ahajnali órákban megpisiltetem.

Ez azonban nem nagyon vállt be,mert már elkéstem..

Ezek után akkor szerettem volna amikor mi is megyünk aludni. Pl. 11 körül. De most már ez is későnek bizonyult ert akkora bepisilt. Nincs nagyon ötletem,mert mindig máskor történik.

A nappali és az éjszakai szobatusztaságnak egyszerre kéne megtörténnie?

2008. aug. 17. 12:53
Igen?
2008. aug. 17. 12:52
Éjszakai szobatisztaság

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook