Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lézeres látásjavító szemműtét után lehet hagyományos módon szülni? fórum

Lézeres látásjavító szemműtét után lehet hagyományos módon szülni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 12. 08:02
Sziasztok! Van esetleg valaki aki szült már a szemműtét után. Nekem szept. 3 éve mind kettőt műtötték 4 körüli diopt-val, 1 éve pedig az egyiket korrigálták. Júliusra vagyok kiírva szerintetek szülhetek hagyományos úton?
15. Gofrika (válaszként erre: 14. - Viragneni)
2008. okt. 21. 23:57
köszi, majd a bizonság kedvéért nem nézek oda :)
2008. okt. 21. 14:58
Én úgy hallottam két három év múlva lehet simán szülni a szemműtét után. Az a lényeg mikor tolófájások vannak és nyomni kell csukva kell tartani a szemet akkor nem lesz semmi baj.
13. dorry
2008. okt. 21. 09:10

Köszönöm szépen!

Kívánom, hogy minél hamarabb anya lehess!Sok sikert hozzá!

2008. okt. 20. 01:03
nem reklámozhatom itt, de priviben megírom:) A szülést tegnapra tervezem, tehát amilyen hamar összejön:)
11. dorry (válaszként erre: 3. - Gofrika)
2008. okt. 19. 09:00

Igen, én is hallottam, hogy a nagyobb dioptriát könnyebb korrigálni, mint a kicsit!Évek óa foglalkoztata a gondolat, hogy megműttetem, de míg főiskolára jártam, nekem folyamatosan romlott!Most kb,2 éve stagnál!

Te hol csináltattad?Ha szabad megkérdezni mennyiért?

Egyébként mikorra "tervezed" a szülést???

2008. okt. 18. 19:45
igen ez volt a kérdésem, hogy vajon annál van-e kockázat..:) de ezek szerint nincs. Köszönöm a válaszokat!
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Gofrika)
2008. okt. 18. 19:03
de a lézeres szemműtétnél nincs bemetszés!
2008. okt. 18. 18:55
nemnem, hanem hogy a szülési erőlködéstől, egy már korábban bemetszett heg kinyílhat, vagy retina leválhat
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Gofrika)
2008. okt. 18. 18:15

?? a lézeres szemműtéttől???

ha le is válik, biztos nem attól!

2008. okt. 18. 18:03
köszi, én az esetleges retinaleválásról hallottam...
2008. okt. 18. 17:25

természetesen igen.

a lézeres szemműtéttel csak a szaruhártya egy nagyon nagyon vékony rétegét korrigálják, úgyhogy simán lehet bármit csinálni szemműtét után, akár szülni is:))

(ha esetleg olvastad, hogy terheseknek nem műtik meg a szemét, az azért van, mert a műtét után szemcseppeket kell csepegtetni, és mivel az gyógyszer ezért nem ajánlják terheseknek és szoptató anyukáknak)

2008. okt. 18. 17:00
ja,már 7 éve..
2008. okt. 18. 16:59
Szia, már azt hittem sohse kapok választ! :) köszi:) Én 6 éve műttettem meg, és azóta is ugyanolyan jó :) nekem -4,5 ös volt, és azt mondták,azt sokkal könnyebb műteni, mint egy 1-2-est... Ja és semennyire se fájt, pedig nagyon igyekeztem érezni vmit..
2008. okt. 18. 16:16

szerintem szülhetsz rendesen! szomszédomnak is műtötték a szemét, és kb. 4 évvel a műtét után szülhetet volna rendesen!De szerintem orvosa válogatja!Nekem is -6,15-ös a szemem, van olyan doki aki ezzel sem engedne rendesen szülni!Én majd akkor szertném megműtettni, mikor már nem szeretnék szülni!

neked nem romlott vissza semmit a szemed????

2008. aug. 16. 23:57
Ha lehet, mennyivel utána? Esetleg van olyan műtét, amelyik után lehet, és van ,amelyik után nem? Nekem a Zyoptix egyénre szabott eljárás volt 7 évvel ezelőtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook