Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stevia (sztívia) természetes édesítőszer fórum

Stevia (sztívia) természetes édesítőszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Stevia (sztívia) természetes édesítőszer

1 2 3 4 5 6 7
2010. jan. 11. 14:46
hol lehet ilyet venni és mennyiért?
145. rina17
2010. jan. 11. 14:41

Sziasztok!

Én port rendeltem most és én sem tudom mennyi kell belőle például egy adag kévéba?????

144. bared (válaszként erre: 143. - Bolya89)
2010. jan. 7. 11:08
szia! mennyiért vetted és hol? mert én csak pokoli drágán találtam(
143. bolya89
2010. jan. 7. 10:58

Sziasztok

segitenétek nekem vettem STEVIA édesitő tabletátt és nem tudom hogy mennyi kell belöle kérlek segitsetek

142. vomor
2009. nov. 6. 12:58

fairy78 !! Üdv mindenkinek.

Mi évek óta használjuk a stevia csepp ,és tabletta változatát (( 90%-os Rebaudioside tartalommal.))

Azt írja az ismertető ,hogy a napi beviteli mennyiség nincs megállapítva!!!

Ez lényeges ,mert a többi cukor pótlóknál korlátozza a napi bevitelt ,gondolom a káros hatások elkerülése érdekében.Szerintem ha a fehér véltozatot veszed nem lesz a fogyasztásodnak korlátja

2009. júl. 1. 08:42
merész, én a barnát csak arcpakolásnak használom, meginni nem birom.
140. fairy78
2009. jún. 30. 20:40

Sziasztok!

Én most vettem barna színű szirupot. Az van ráírva, hogy 2-3 csepp felel meg egy kockacukornak. Azt nem értem, hogy az is rá van írva, hogy naponta 8-10 cseppet ajánlott fogyasztani, ami ezek szerint 4-5 kockacukornak felel meg. Hát ennyit még cukorból is meg lehet enni, nem? Tényleg csak ennyit lehet enni belőle? Mi lehet a "túladagolás" következménye?

Amúgy nekem bejön, italokba használtam pl. kávé, limonádé, nem lesz kifejezetten édes tőle, hanem valahogy kihozza az ízüket.

139. FNPE
2009. jún. 12. 18:26

A Falufejlesztési Népjóléti Program Egyesület 2003

óta foglalkozik a Jázminpakóca honositásával, hazai termesztéstechnológiájának kidolgozásával, ökológiai(BIO)termesztésével, a levél termés feldolgozásával és piaci értékesitésének megszervezésével. A MOM Művelődési központ parkjában szombatoként 8-12 óraközött palántát,

száritott levelet, és levél őrleményt árusit.

138. cricri
2009. máj. 12. 08:20

Oké, így talán el tudom mesélni:

a szokásos 3wpont után jön a stevia, majd újabb pont, aztán uw, megint pont, végül a magyar felségjel

Ha sikerült kikódolnod, ott találsz árakat, és rendelni is tudsz, ha jól láttam. Garanciát nem vállalok, mivel én is csak most találtam az oldalt.

137. cricri
2009. máj. 12. 08:17

Nem hagynak reklámozni, de próbálkozom:

stevia-ként üsd be a keresőbe

2009. ápr. 24. 22:04
sziasztok! Hol lehet venni sztíviát, és kb mennyibe kerül?
135. Buky
2009. ápr. 17. 17:28

sziasztok!

Ágicca, hol szoktál venni szteviát, és kb. mennyibe kerül?Gondolom ezt is több helyen árusítják...

134. jukka10 (válaszként erre: 132. - Ágicca)
2009. ápr. 15. 12:18

Szia!


Én szivesen fogadok recepteket.


Köszi!

133. 6532c775dd (válaszként erre: 132. - Ágicca)
2009. márc. 25. 22:04
Wow és wow. Azta Te már 3 éves használod, és csak 3 hónapja halottam róla! Igen a szirupot én is csak börre használom, arra viszont csodálatos!
132. ágicca
2009. márc. 25. 12:56
Sziasztok! Én már lassan 3 éve használom a steviat, sütésre, főzésre és bőrproblémákra is. nekem sütéshez legjobban a por vált be, a minőségi steviából egyáltalán nem kell sok, nekem a 20gos kiszerelés jó pár hónapig elég pedig rendszeresen használom. én a fekete zöld cimkéset vásárolomn szerintem annak van a legjobb minősége. a szirupot inkább sebek, bőrproblémák kezelésére használom, mert van egy kis mellékize, viszont olyan szirup is van már ami átlátszó szinü és nincs mellékize. ha valakit érdekel szivesen küldök steviás recepteket, pl hétvégén csináltam tiramisut steviaval, és mindenki szerint nagyon finom lett :) és ami még jó, hogy 0% kalóriát tartalmaz :)
131. anbene
2009. jan. 23. 10:45
Valaki tudja, mekkora ch tartalma van a szirupnak?
2008. nov. 18. 18:19
Sziasztok! Én is szeretnék kérdezni a Steviával kapcsolatban. Nálunk a gyógynövény boltban csak Stevia drops volt 50 ml-es 2600.- Ft-ért. A kérdésem: mennyibe kerül ha a port veszem és hány dkg-os? Köszönöm a választ!
129. Evien
2008. nov. 18. 11:57

Sziasztok! Én most szeretnék Steviát vásárolni, csak azt nem tudom milyen formában lenne jobb vásárolni, szirup vagy por? Van e valami mellékíze? Szívesen fogadnám a véleményeiteket és tapasztalataitokat!

Köszi!

2008. nov. 2. 13:06
A stevia tényleg egy fantasztikus dolog! Vércukorszínt csökkentő hatása is van, mindamellett, hogy édesít! És persze természetes!!! Arcápolóként adták még 4-5 éve...én akkor kisérleteztem vele, kamillás kivonattal...de teába tettük és édesítésre használtuk, mert ehető. Sajnos volt egy kamillás mellékíze...azóta szúnyog és egyéb csípésekre használjuk! Nagyon örültem, hogy kamilla nélkül is betört a piacra...süteményekhez be-becsempészem, de a fruktóz/édesítő mellé csak keveset tehetek, mert az íze túlságosan intenzív édes és a család észreveszi. De kis mennyiségben használom persze!
127. Bett001
2008. nov. 2. 12:40
olvastam itt a fórumon hogy valakinek a steviatól elmúlt a hüvelygombája!mi a véleményetek erről?????
2008. aug. 29. 11:39
Kedves Pusi12, érdemes Stevia port vásárolnod. Én azt használok és sokkal gazdaságosabb, mint a tabik. (A tabi szerintem italokba jó, de sütéshez és főzéshez tényleg sok kell belőle.) Egy-egy sütibe max 1/4 kiskanál kell belőle, a kiszerelése pedig 20g vagy 50g (attól függ, melyiket szerzed be). Sokáig elég... :)
2008. febr. 21. 10:05
Bocs, tévedtem a 2005-tel, rossz oldalt néztem akkor.
2008. febr. 21. 10:05

Sziasztok,

miután 2005-ös a legutóbbi bejegyzés, azóta nyilvánvalóan rájöttetek, hogy itthon is minden biobolt árusitja a steviat minden formában. 300 db tabletta 2.000.-Ft. körül van, boltja válogatja. Én használom, annyit mondanék hozzá, hogy a cseppek keserű utóízűek, a tabletták nem. Sütnék is vele szívesen, de itt jön képbe az üzlet, mert míg egy folyékony mesterséges édesítő kb. 400.-Ft és 10-15 sütésre elegendő, addig egy doboz stevia 2.000.- (jó esetben) és alig elég valamire.

Ha egy termék jó, egészséges, vennék, AKKOR RÖGTÖN DRÁGÁNAK IS KELL LENNIE?

123. apokrif (válaszként erre: 120. - Loni)
2007. aug. 31. 05:56

Kedves Loni!


Az írás elején ellentmondás van:

- "A cukornál háromszor édesebb ....???????

- "A cukornál háromszázszor édesebb, ....?????


Akkor most, .... vagy most akkor, ... ????????????

122. 'szti (válaszként erre: 121. - Mné Kata)
2007. aug. 31. 05:01
A Sieberz Kft őszi katalógusában benne van, kicsivel 1000 alatti árért
2007. aug. 30. 21:16
Sziasztok! Engem nagyon érdekelne, hogy hol lehet hozzájutni (rendelni) stevia palántát. Már nagyon sok honlapon kerestem, de a növényt nem árulják, vagy ép elfogyot. Kérem, aki olvasta valahol, írja le, hogy hol. Köszönöm!
120. Loni
2007. aug. 8. 06:55

Szaisztok! Én csak itt, a Hoxán hallottam először a sztíviáról. Eddig még nem is láttam, nem is kóstoltam. De most találtam egy érdekes cikket. Megosztom veletek:


A cukornál háromszor édesebb csodanövényt tesztel a Coca Cola


A cukornál háromszázszor édesebb, kalóriamentes és százszázalékosan természetes édesítőszerrel készül berobbanni az élelmiszeriparba Paraguay.

A guarani indiánok már évszázadok óta édesítik italaikat az őslakók körében "édes fű" néven ismert stevia (stevia rebaudiana bertoni) bokor levelével. Az alig hatvan centis növény leveléből kivont kristály a Coca Cola figyelmét is felkeltette. Az üdítőitalgyár és a Cargill, az egyik legnagyobb amerikai élelmiszeripari cég bejelentette, hogy már tesztelik is a stevia-alapú édesítőszert, és az élelmiszerbiztonsági vizsgálatok után hozzáfognak a Rebiana márkanevű termék gyártásához.


A paraguayi termelők már csilingelő kasszával álmodnak. "A Coca Cola bejelentése hatalmas érdeklődést keltett" - mondta Nelson Gonzales, a steviatermelők szövetségének elnöke. A hatmilliós ország kormánya is támogatja a termesztés felfuttatását, hiszen reményeik szerint az üzletből a népesség mély szegénységben élő fele profitálhat majd, és nemzetközi fórumokon próbálja elismertetni a növény paraguayi eredetét.


Amerikában egyelőre a "káros hatású élelmiszer-összetevő" kategóriába tartozik és tilos forgalmazni. Az Európai Unióban csak táplálék-kiegészítőként, gyógynövényként, vagy kozmetikai szerek alapanyagaként forgalmazható, édesítőt tilos gyártani belőle. A paraguayi termelők szövetsége szerint a legújabb hírek hatására az amerikai és európai cukoripari lobbi ellentámadásba lendült és a steviaimport tiltása mellett kardoskodik.


Holott egész sor kiváló tulajdonságát kimutatták már. A kutatásokban paraguayai tudósok járnak az élen, akik szerint a Magyarországon sztívia néven ismert növény leveléből kivont szer gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású, jó hasznát veszik a cukorbetegek, a magas vérnyomással küzdő betegek, és a cukorral ellentétben a fogzománcot sem károsítja. Remekül bírja a magas hőmérsékletet is, még 200 Celsius fokon sem változik a kristály szerkezete, ezért aztán sütőipari termékek gyártására is alkalmas.


Egy kiló kristályt tizenkét kiló levélből lehet kinyerni. A termék világpiaci ára a tisztaságtól függően 40-90 dollár (7 ezer - 16 ezer forint) között mozog. A növényt Argentínában, Brazíliában és Ecuadorban is termesztik, a legnagyobb termelő pedig Kína, ahol 20 ezer hektáron nő az édes fű. A dél-amerikai termelők azonban a klímának köszönhetően még így is előnyben vannak, mert amíg Kínában egyszer beérik a növény, addig őshazájában háromszor szüretelik a kincset érő leveleket - áll Die Welt című berlini napilap honlapján megjelent beszámolóban.

Forrás: Magyar Rádió

2007. febr. 26. 10:41

Szép napot mindenkinek!

Azért indítom ezt a fórumot mert szeretném ha minél többen megismernétek ezt a nagyszerű növényt!

118. f9c466be05 (válaszként erre: 118. - Juniperus)
2006. dec. 29. 18:56

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat, sok megfontolandó tanácsot kaptam! Ki fogom próbálni a kálium-magnézium pótlást, bár a Schüsler sókról még nem hallottam. És persze a cukordiétát tovbbra is folytatjuk. Azért szerencsére nem olyan súlyos a helyzet a kisfiamnál, alapállapotában nem mutatja a hiperaktivitás jeleit, és a cukortól is inkább az agresszivitása jön ki. A stevialelőhelyeket már fel is kutattam, nem fog megártani a család többi tagjának sem :)

Amúgy én a gyümölcsökben/zöldségekben található cukormennyiséget még egészségesnek gondolom, ha csak ennyi jutna be a szervezetünkbe, az nagyon jó lenne. És pont a cukordiétának köszönhetően a kisfiam imád minden gyümölcsöt és zöldséget, és mondhatjuk, hogy spontán vegetariánus. A teljesőrlésű gabonákból készült kenyér is jó ötlet, szerencsére szereti a kissrác ezt is.

Köszi mégegyszer,

üdvözlettel

Kata

117. 7130b15964 (válaszként erre: 118. - Juniperus)
2006. dec. 28. 23:28

Aha. Az eset, amiről tudok, tulajdonképpen egy gyógyszer mellékhatása volt. Mármint mellékhatásként felhalmozódott a kálium és nagyon megkavart mindent. Persze, ez ötezerből egyszer jön elő, de az az egy nagyon megszívja...


Ezek szerint van rá lehetőség, hogy a túladagolás veszélye nélkül jutassanak be káliumot. Ez azért megnyugtató.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook