Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stevia (sztívia) természetes édesítőszer fórum

Stevia (sztívia) természetes édesítőszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Stevia (sztívia) természetes édesítőszer

1 2 3 4 5 6 7
176. 1napraforgo (válaszként erre: 168. - Warnika)
2011. máj. 26. 14:56
Köszönöm szépen, utánanézek és ki fogjuk próbálni! Szép délutánt.
175. keszani
2011. máj. 26. 14:52
egyébként minden steviának van mellékíze, ez hozzá tartozik. nekem hoztak hazait is meg amerikait is és mind kettonek ugyanaz az ize volt, ugyanolyan utoízzel, de ha nem tulozzuk el az adagolását, akkor nincs ilyennel gond
174. keszani
2011. máj. 26. 14:49
én azért is szeretem, mert utána nem kell már édesség. mikor nem ezt tettem a kávéba, mindig kellett utána még vmit ennem, de már nem.
173. keszani (válaszként erre: 171. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 14:48
ha nem megfeleo mennyiséget használsz, akkor elojon az utoíze, de ha eltalálod a mennyiséget, akkor sztem sokkal finomabb, mint bmelyik édesíto. de persze ez is emberfuggo, kinek mi izlik
172. Warnika (válaszként erre: 170. - Ágio8405)
2011. máj. 19. 13:56
köszi.nekem az is fontos volt, hogy ne kukoricából hanem eredeti nyírfából kivont xilit legyen, illetve semmiképpen sem utánzat.
171. mamcuka (válaszként erre: 166. - Warnika)
2011. máj. 17. 23:41

Egyetértek, én ugyanígy gondolom! Tavaly vettem, de még majdnem mindegyik tele van.

Mindennek csak elrontja az ízét!

170. Ágio8405 (válaszként erre: 168. - Warnika)
2011. máj. 17. 21:27
A herbaházban van 1914Ft-ért kiloja. Ott a legolcsobb a xilit, legalábbis én eddig ott találtam a legjobb áron.
2011. máj. 17. 17:05
Nekem is a folyékony formájú van meg. Én elégedett vagyok vele, nem érzek mellékízt, csak jól el kell keverni, különben habba hajlamos nem elvegyülni és akkor nagyon édes. Csak pár csepp kell belőle (nekem úgy 3-5).
168. Warnika (válaszként erre: 167. - 1napraforgo)
2011. máj. 17. 13:06
én a xilitet tudom ajánlani, igaz kicsit húzós. 2500 ft körül van kilója. ugyanannyira édesít mint a kristálycukor, de 75%-kal kevesebb a CH tartalma, nem károsítja a fogakat és csupa jó tulajdonsága van. nézz szerintem utána a neten.
2011. máj. 17. 13:01
Sziasztok! Én is csöpögtetős formában használom. A kávéban még elviselhető, a teába sok kellene, de akkor meg keserű... Jó lenne találni olyan édesítőt, ami nem a szó szoros értelmében vett cukor, de egészséges és elérhető az ára és a gyerekek is használhatják. Jó olvasni, hogy mást is foglalkoztat ez a téma.
166. Warnika
2011. máj. 17. 12:49

sziasztok,

na vettem steviát. Én eleve utálom az édesítőszerek ízét, ezért gondoltam ez beválik. De szerintem borzalmas :( vettem port és pötyit, egy pötyi a kávéba, ivás közben semmi édes érzés, majd mikor lenyeltem a kortyot "üt" az édes íz és annyira benne marad a számban, hogy ki kell öblítenem. Szóval nekem nem tetszik.

Vettem xilitet (nyírfacukor) és ez sokkal jobb, igazi cukor állag, íz és használhatóság. Két hátránya: az élesztő nem kel meg vele és nem lehet pirított cukrot csinálni belőle. De amúgy imádom! :)

2011. máj. 16. 23:59
Én xilitet kezdek majd most használni. Az olcsobb is kicsit és állitolag az a legegészségesebb édesitöszer. Egyébként a legtöbb édesitöszer ugyanugy használható mint a cukor. Nincs igazán különbség.
164. juzsuri
2011. máj. 16. 23:22
van valaki koztunk, aki hasznal szteviat? mik a tapasztalatotok??
2011. ápr. 9. 09:55
Hali. Én minap vettem egy 20 g-os Stevia port. Elsősorban az öcsémnek mert a kóla és a cukros tea megszállottja. Eddig még csak limonádét csináltam vele. Kb. 4 késhegyni kellett egy 2 literes üvegbe. Nekem meg az öcsének (aki 14 éves) se volt fura az utóíze. Az utóíze jellegzetes de nem vészes. Sőt öcsém már limót visz iskolába is. Kérdésem lenne hogy aki már vett 20 g os változatot annak meddig volt a doboz teli állapotban. Mert mikor én megvettem és itthon felbontottam akkor csak félig volt és sikerült úgy felbontanom hogy a kupak védő fólia nem sérült meg, és az alatta lévő papír is simán lejött sérülés nélkül. Sajnos grammos mérlegem nincs így nem tudtam lemérni hogy nem e vettek ki belőle a boltban vagy rosszabb esetben tettek e bele valamit. Kérdésem meddig van a doboz teli állapotban?Tele? Vagy csak kb félig?
162. mimcsy
2011. febr. 18. 13:03

Látom már rég nem írt ide senki.

Én ma próbáltam ki először a steviát, és meglepetésemre nem szörnyű! Sőt! Kifejezetten fogyasztható az íze. Természetesen szokatlan, de ez várható volt.

161. 6532c775dd (válaszként erre: 160. - 48aad0a7c4)
2010. nov. 8. 17:15
Neeeeeeeeeem! o.O
2010. nov. 7. 15:24

Erről olvastatok már?

Stevia - a férfi fogamzásgátló


Paraguayban azokon a területeken, ahol Steviát fogyasztanak a gyermekáldás jelentősen elmarad a szokásostól, vagyis az indiánok a Stevia ezen hatását tudatosan alkalmazták.

2010. szept. 22. 09:02
Steviából a DR. Chen félét vegyétek, az jó. sajnos én a múltkor kénytelen voltam másikat venni, mert nem volt a Chenes, hát azzal nagyon megjártam, alig van íze, és az is tiszta mű. nem tudom a márkáját, de fekete/barna üvegben van, zöldes minta, fehér kupak, cseppentő. na olyat ne vegyetek!
158. kszilvi
2010. szept. 21. 17:24
sehol senki? :(
157. kszilvi
2010. szept. 21. 14:51
Ki melyik port használja?
156. kszilvi
2010. szept. 21. 12:12

Sziasztok!


Most szeretnék venni Stevia port. A kisfiam cukorbeteg, és szeretnénk kipróbálni.

Nem tudom melyik jobb.

Ha valaki tud segíteni, megköszönném!


1. Green Sweet Stevial por

2. Crysa Nova por

155. Dreaman
2010. aug. 28. 17:14

Igen! Én is az vagyok, én ezt használom. Százszor jobb, mint bármelyik egyéb édesítőpor. Ráadásul ez természetes forrásból származik, ezért bízom benne, hogy egészségesebb (vagy legalábbis nem rákkeltő, mint az aszpartam-ból kiváló vegyületek).

Egy személyes tapasztalat: nem akarom rontani senkinek sem az üzletét, de az itthon webáruházban is kapható fekete matricás (fehér doboz, zöld kupak) Stevia tabletta ritka rossz! Olyan mellékíze van, hogy...el is gondolkodtam, hogy lehet ezt használni. Én az ebay-en veszem caserita-tól a 80g-os fehér por kiszerelésben. Az íze teában vetekszik a cukorral (az egyéb édesítőkhöz képest szinte semmi mellékíze). Nulla kalóriás, és nagyon tömény. A kávéskanál hegyére mert mennyiség egy kocka cukornak felel meg kb, ezért eleinte nehéz adagolni. Pár nap alatt viszont bárki megszokhatja. Az ára elég magas, bár ha azt vesszük, hogy ez a 80g hány kiló cukornak felel meg, akkor máris nem olyan vészes. És mint említettem, cukorbetegeknek azért nem árt, ha nem csak az aszpartam, na-ciklamát/na-szacharát alapú dolgokat fogyasztják állandóan. Nem puffaszt, nem hashajtó, és már több doboz után állíthatom, hogy nincs mellékhatása.

2010. júl. 1. 11:19
SZIASZTOK EZT HASZNÁLHATJÁK CUKOR BETEGEK IS?
153. bared
2010. máj. 21. 14:34
a por iszonyatosan drága, most néztem a webshopokban((
152. hemos (válaszként erre: 147. - Rina17)
2010. ápr. 19. 16:21
Engem is érdekelne!
151. Norinna
2010. márc. 14. 07:15
Szia Izabella! Engem érdekelne a por ha még aktuális. Üdv: Norinna
150. grgly50 (válaszként erre: 147. - Rina17)
2010. jan. 25. 12:42
Kedves rina17! Engem érdekelne az ajánlatod! Ird meg légyszi,hogy aktuális-e még és hogyan bonyolithatjuk le az ügyletet? Köszi grgly50
149. rina17 (válaszként erre: 148. - Cafemano)
2010. jan. 20. 06:56

Szia!

Eddig én is tablettát használtam ,de a por állítólag sokkal kiadósabb

És tényleg nagyon pici kell belőle azóta kitapasztaltam

148. cafemano (válaszként erre: 145. - Rina17)
2010. jan. 18. 15:47

Szia!

Én kávéba a tablettát szoktam használni. Szerintem a porból nagyon kevés kell. A porral sütni szoktam. Egy kerek pitéhez én a porból kb. 1 kávéskanállal szoktam használni. Fél - fél kávéskanál elég a tésztához és a töltelékhez.

147. rina17 (válaszként erre: 146. - Zizabella)
2010. jan. 12. 16:35

Én kaptam egyet ajándékba ,de most rendeltem 3 darabot ha valaki kéri odaadom olcsóbban


95%-os Stevia kivonat (Stevia por). Körülbelül 300-szor édesebb a cukornál, a piacon található legtisztább Stevia koncentrátum. Felhasználható bármilyen étel és ital édesítésére, cukor teljes körű helyettesítésére.


Ez most 2000 ft

1500 ft ért átadnám originált dobozban van

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook