Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stevia (sztívia) természetes édesítőszer fórum

Stevia (sztívia) természetes édesítőszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Stevia (sztívia) természetes édesítőszer

1 2 3 4 5 6 7
2015. nov. 20. 14:37

Úgy tűnik teljesen érdektelenné válik a téma, pedig manapság egyre több a cukorbeteg. akiknek nagy szükségük lenne rá...

Vannak mégis érdeklődők? Szívesen cserélnék tapasztalatokat...

2015. febr. 14. 00:24

Sziasztok!

Én féltem használni a Xilitet,mert májban bomlik.

Egyébként sem volt édes. Sokat kellett volna mindenbe tenni belőle, de ugye meg van szabva, hogy naponta mennyit lehet fogyasztani belőle.

Most a Stevián gondolkozom, az állítólag "nem bánja" a májat.

204. mesi29
2015. jan. 27. 10:50

Sziasztok! Tegnap vettem én is a Sparban port, 40 g és Politur Szövetkezet van ráírva. Eddigi tapasztalatom, hogy totálisan édesítő utóíze van. Nem igaz erre, hogy sokszorosan édesít, ugyanannyi mennyiséggel volt "édes" a kávé, kakaó mint ha cukroztam volna. Tejes dologgal kellemes az elegye, de kàvéval kiüt nagyon az íze. A kávéval tényleg úgy viselkedik mint azt valaki már írta: külön érzem az édeset és a kávé ízét, majd jön a klasszikus édesítő utóíz :(

Elhasználom és többet port nem veszek. Valaki megírná hol és milyen márkával próbálkozzak, ami tényleg utóíz mentes?

2014. aug. 5. 16:03

Sziasztok!



Veszprémieknek van pár eladó stevia palántám. Két éves növények. Postázni nem tudom.


abaluuuu@gmail.com

2014. júl. 8. 14:45

Akár egy összetett élelmiszerről, akár egyetlen molekuláról beszélünk,

annak toxicitása nem függ attól, hogy mesterséges-e vagy természetes pl: kígyóméreg.

Ezt a laboratóriumi vizsgálatokkal alátámasztott cikket érdemes elolvasni sztem, mielőtt csodákat várunk a sztíviától.


[link]

2014. máj. 29. 18:05
Érdekelne (esetleg privátban), kinek melyik stevia termék vált be legjobban?
200. MyraKyra (válaszként erre: 199. - Melone13)
2012. ápr. 30. 10:16

Szia! Közben találtam egy honlapot, azt írják, ha eléri a 20 cm-t, akkortól lehet róla szedegetni a leveleket. Belinkelem neked a honlapot:

[link]

2012. ápr. 29. 13:30
Ez engem is érdekelne,hogy egész évben szüretelhető-e,vagy csak ősszel?
2012. ápr. 28. 15:44

Sziasztok! Most lett Stevia növényem egy hete, szépen fejlődik, most virágzik. Azt szeretném kérdezni, hogy a Stevia leveleit csak ősszel lehet leszedni, vagy év közben is lehet róla leszedegetni leveleket? (év közben természetesen nem lecsupaszításra gondolok, csak néhány levél leszedésére). Meg azt olvastam valahol, hogy a hajtásainak a végét is le kell vágni, hogy jobban elbokrosodjon... Ez szerintetek igaz? Vagy ti hogyan csináljátok? Meg virágzáskor lehet róla leszedni levelet?

Előre is köszi!

197. Hello Titti (válaszként erre: 195. - Zsuzsa9)
2012. ápr. 27. 22:44
gyógynövényboltban próbáld meg..ott tuti van debibe..:))
2012. ápr. 27. 22:44
van itthon a szekrényben..2x csináltam meg..cukor helyett...
195. Zsuzsa9
2012. ápr. 27. 22:34
Szeretném megkérdezni, Debrecenbe hol lehet steva növényt kapni? Vagy magot, mert most hallotam erről és férjem cukorbeteg ezért keresem! Köszi előre is! Üdv: Zsuzsa
194. hiden (válaszként erre: 193. - Sylvia81)
2012. ápr. 21. 23:24

Szia!:)


Köszönöm,hogy utána néztél,aranyos vagy!

Akkor ezek szerint lemerjem most szedni,szerinted?Bocsi picit érthetetlen vagyok.Egyébként,ma észre vettem,mintha már hervadna:/... vagy nem is tudom.Pedig próbáltam a locsolását sem túlzásba vinni.Hát,jó lenne ,ha vmi jó sülne ki belőle,és legalább csak egyszer tudnék belőle csinálni édesítőt.

193. Sylvia81 (válaszként erre: 192. - Hiden)
2012. ápr. 21. 23:00

Szia!


Én nem értek ugyan hozzá, sosem volt ilyen növényem, de a wikipédia szerint évelő növény. És mint ilyen, akkor ősszel el kell száradnia, majd tavasszal újra kihajtania. Tehát, ha ősszel, elszáradás előtt levélszüretet tartasz, akkor is ki kell hajtania tavasszal. Gondolom, akkor pont azért az őszt írják, mert a növény már a "téli álomra" készül, úgyis ledobná a leveleit...

De mondom, ez csak az én véleményem a wiki alapján. :)

192. hiden
2012. ápr. 21. 12:30

Sziasztok!


Én nem régen vásároltam Stevia cserepes palántát,és azt olvastam,hogy úgy kell megcsinálni,hogy leszedjük a leveleit,megszárítjuk a napon,utána leforrázzuk és állni hagyjuk.Így lesz belőle édesítő folyadék.Csak azt nem tudom,hogy ezt most is meg lehet-e csinálni,mert ott azt írták,hogy keső ősszel kell leszedni,de szerintem az ültetéstől számítva gondolták.Meg azon is gondolkodtam,hogy vajon,ezután vissza nőnek-e a levelek...?

2012. ápr. 14. 17:15

Sziasztok:)o.bi-ban 600ft most a steviapalánta.Van aki a bri.costore-ban is vett mostanában ugyanennyiért.

Hátha érdekel valakit...

2012. ápr. 13. 12:30

Sziasztok!


Nem tudom végigolvasni a fórumot, túl hosszú. :)

Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan betegség, ami esetén ellenjavallt a stívia fogyasztása?

Most a legfontosabb a vesekő lenne, mert anyósomnak az van, vittem neki stíviával édesített italt, de nem meri meginni, mert neki most egy csomó minden tiltólistás. Amúgy épp olyan gyógyszert szed, ami segít elhajtani a veseköveket. De van más betegsége is.


Előre is köszi, ha válaszoltok!!!

2012. jan. 29. 08:46
Dragonos 50gr-os steviosid por nekem bevált, kb 10-15 kg cukornak felel meg,6,2 EUR. Tea, kávé, süti stb, tökéletes.
188. keszani (válaszként erre: 184. - 0d1f2616af)
2012. jan. 9. 16:15
tudtommal a stevia abszolut nem hizlal, hisz aloria értéke sincs. hangsulyozom tudtommal. és ugyanugy tudomásom szerint napi max sincs meghatározva. kamu szoveg, h nincs engedélyezve.
187. ivi79 (válaszként erre: 186. - Bb2ac1c42d)
2012. jan. 2. 12:56
nem tudom aktuális-e még, de én a fitolandban vettem ősszel..
2011. okt. 21. 12:49
Sziasztok,Stevia-palántát szeretnék venni.kerestem neten,de senkinek nem volt,még mag sem...:((Aki tudna segíteni,nagyon megköszönném:))
2011. okt. 4. 20:19

1-2 kiskanál nyírfacukorral napi szinten a natur joghurtomat szoktam ízesíteni és e mellett még kávéba, teába használok Steviát...

most az az igazság, hogy beteg voltam és vagyok és nemtudom a teámat másképp meginni...:/

2011. okt. 4. 20:16

Sziasztok.


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Stevia édesítő tabletta formában elvileg ( a dobozára írt infó alapján ) napi szinten akár 8 kis bogyót is be lehet venni, nos én néha szoktam annyit inni, de annál többet semmiképp nem. Tehát, hogy lehet e tényleg ennyit inni és hogy...ez a mennyiség sem hízlalhat, ha mellette 1-2 kiskanál nyírfacukrot is használok?

Köszi előre is :)

183. kszilvi (válaszként erre: 180. - Rézike 49)
2011. szept. 25. 17:37
Én most kaptam két palántát. Még kint vannak, igaz lépcsőn. Volt már, de azok nagyon vékonykák voltak, és a kiültetést tavasszal nem élték túl:S
2011. szept. 24. 17:16
Ki tudja megmondani, hogy miért van mellékíze némely steviának ? Ès azt ki tudja, miért nincs mellékíze egyes - foleg brazil - stevia termékeknek ? Hallottatok már a rebaudioside A anyagról? Ennek van szerepe a mellékíz kérdésben. Akit érdekel, irjon.
181. abaluuuu (válaszként erre: 180. - Rézike 49)
2011. aug. 11. 11:31

Sziasztok!

Veszprémben volna néhány palántám eladó. 400huf/db. Akit érdekel képet küldök de kb. 20cm-esek.

Email: abaluuuu@gmail.com

2011. júl. 4. 16:07

Vettem Sztívia palántát.

Keresek olyan fórumozót, akinek tapasztalata van a Sztívia termesztésében és a felhasználásában.

2011. jún. 25. 12:38

Stevia Crysa Nova-t vettem, 50gr-os kiszerelésben, és nagyon megvagyok vele elégedve!! 6,5hónapos terhes vagyok, és azt vettem észre, hogy amióta használom egyáltalán nem kívánom az édeset...!!!

Azelött naponta sűrűn-sűrűn megettem 2-3 kanál eurokrémet, vagy fagyit, vagy csokit, vagy bármit ami édes, de a Stevia megszüntette a cukoréhségem!! Nekem már megérte!!

2011. jún. 10. 19:17

Tegnap vettem 300db -os tablettát nagyon jó áron a Kosztolányi tér közelében. 1890Ft-ért volt akciósan.

Végre valahol ahol nem csak rendelés után lehet megvenni, hanem van készleten is!

steviaedesito.hu -n találtam meg a bolt címét.

177. Warnika
2011. jún. 6. 13:02

sziasztok,

mivel nekem nem jött be a stevia eladó egy doboz fehér por és egy doboz édesítő tabletta, áron alul. Kb két szem tablettát és egy mini port használtunk. akit érdekel írjon privit.

köszi!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook